منابع پیشنهادی شما در کنار روش effortless ؟

سلام

دوستان عیدتون مبارک

من حدود 7 ماهی هست که کلاس زبان میرم و در حال حاضر در سطح pre-intermediate هستم level 2 ولی خوب همونطور که بهتر میدونید کلاس زبان برای یادگیری زبان کافی نیست و نیاز هست منابع دیگه ای استفاده بشه.

اما کمکی که از شما دوستان میخوام اینه من 10روز هستش که با سیستم effortless شروع کردم با روش new method روزی 2 ساعت و نیم فقط با روش effortless کار میکنم. میخوام در طول روز 3 یا 3 ساعت ونیم به زبان اختصاص بدم

میخوام به جزء effortless بهم بگید از چه منابع دیگه ای استفاده کنم برای اون نیم ساعت یا 1 ساعت باقی مونده.

پیشنهادهای خودم :

1.استفاده از برنامه زبانشناس
2.استفاده از روش آموزش انگلیسی به روش فیلم (مطابق همین سایت)
3.استفاده از کتاب های صوتی در کنار فایل های pdf شون

نکته : من در حدود 2 ماه پیش اکانت نامحدود زبانشناس رو خریدم و از داستان های کودکانه شروع کردم ولی خوب مشکلاتی برام پیش امد که حدود یک ماه نتونستم ازش استفاده کنم.و البته روش آموزش زبان از طریق فیلم رو هم انجام میدادم در کنار برنامه زبانشناس که با توجه به مشکلاتی که برام تو اون یه ماه پیش اومد کلآ نمی تونستم زبان بخونم

این دو روش خوب بودن و بنظرم خیلی خوب جواب میدن.

اما میخواستم نظر شما رو هم بدونم.

با تشکر

2 پسندیده

اگه شما این محصول رو شروع کردین به نظرم اگه بتونین آماده سازیش بکنین که ما بتونیم به برنامه زبانشناس اضافه کنیم خیلی خوب میشه.
اگه مایل بودین به بنده بگین که بگم چکار بکنین.

در برنامه زبانشناس دوره های خیلی خوبی هست مثل داستان واقعی و داستان کوتاه (که هر هفته آپدیت میشه) به نظرم در کنار new method این دوره ها هم خوبه.

3 پسندیده

سلام
منم الان اوضاعم مثل این زمان شماست میدونم شما از این موقعیت عبور کردید و خیلی جلو رفتید منم یه مدتی داستان های زبان شناس می خوندم ولی مشکلاتی پیش اوند که یه مدتی کنار گداشتم اما همچنان منابع دیگه ای را داشتم می خوندم الان به پیشنهاد دوست عزیزمون آفا کامبیز می خوام استارت بزنم و با new method شروع کنم و داستانهای کوتاه زبانشناس هم در کنارش بخونم تا بتونم سطحم رو ارتقا بدم چون به نظر من تا نتونم مکالمه کنم چیزی از زبان نمیدونم هر چند در مهارتهای دیگه قوی باشم متد شما چی بود و با چی شروع کردید

2 پسندیده

سلام دوست عزیز ببخشید با تآخیر دارم پاسخ میدم

من اموزشگاه هم میرم در کنار روش هایی که تو این سایت گفته شده خوب زمانی که من با این سایت آشنا شدم و همچنین با کامبیز جان ایشون هم به من بسته new method رو پیشنهاد داد یه چند ماهی کار کردم بعدش دوباره با پیشنهاد ایشون اومدم بسته قدرت.الان هم بسته قدرت رو کار میکنم.خوب شما اول باید ببینید سطحتون چیه اگه حس میکنید با new method راحتید با همون شروع کنید وقت رو تلف نکنید.زمانی که شما اومدید این سایت بنظرم یعنی تو مسیر درست قرار گرفتید شاید بپرسید چرا؟

خدا رو شکر تمام دوستان که مطلبی در این سایت میزارن تهش میرسه به اساتید بزرگ آموزش زبان در دنیا مثل مطالب @YoKambiz کامبیز جان که همش پایه ی علمی داره و همینطور مطالب مدیریت سایت.

بهترین روش ها با توجه به مطالبی که تو همین سایت اشاره شده و مطالبی که دوستان قرار میدن میشه اینطور عنوان کرد:

برنامه زبانشناس
کتاب داستان (مناسب سطحتون کتاب باید ساده باشه و راحت بتونید بفهمیدش)
فیلم و سریال (من خودم برای یادگیری انیمشین رو ترجیح میدم)

تمام این 3 روش برای یادگیری عالی هستن و در کنار هم دیگه فوق العاده میشن

1- برنامه زبانشناس

در واقع همین لیست رو من خودم هم اجرا میکنم. چطوری ؟

من از بسته قدرت دارم استفاده میکنم و فکر کنم new method هم منابعش مثل همین بسته قدرت هستش و فرقی نمیکنه منظورم به 3 بخش یا 4 بخش تقسیم میشه داستان اصلی و لغات و مینی استوری خوب چطوری استفاده میکنم.

در طی 1 هفته یا 10 روز من از هر داستان تو بسته قدرت استفاده میکنم و 2 یا 3 روز آخر رو بازگویی داستان انجام میدم روی مینی استوری بنظر خودم برای هر داستان 1 هفته مناسبه اگه با دقت گوش داده بشه. زیادیشم حوصله سر بر میشه. البته باز به سطح شما بستگی داره شاید شما زمان بیشتری نیازی داشته باشی خوب من بعضی مواقع 10 روز بعضی مواقع 7 روز تمرین دارم برای هر داستان. اینم اضافه کنم که یه مقدار جلو که بری کلآ حوصله سر بر میشه باید بقول دوستان براش برنامه ریزی داشته باشی مثلآ 2 روز اول با دقت گوش بده و به سوالات پاسخ بده و دو روز بعدش سعی کن به سوالات سریعتر پاسخ بدی و 3 روز بعدش بازگویی داستان انجام بده داستان رو تغییر بده و … خلاصه یه سری چیزا مخلوط کن که انگیزه داشته باشی و کسل کننده نباشه برات.

2 - کتاب داستان

هر کتابی که حس میکنید مناسب سطحتون هست رو استفاده کنید اگه کتاب داستان با صوت باشه که خیلی عالیه.
من خودم از برنامه دهکده زبان استفاده میکنم . خوندن کتاب داستان خیلی به افزایش دایره لغات کمک میکنه.

3- یادگیری زبان به روش فیلم

خوب من به این روش خیلی اعتقاد دارم ، خوب من چطوری استفاده میکنم ؟

روش کار همین لینکی که گذاشتم فقط باید ببینید فعلآ میتونید از این روش استفاده کنید یا نه بستگی به سطحتون داره.

در کل برای روش فیلم من کلآ برای یادگیری باشه از انیمیشن استفاده میکنم مثل zootopia یا the boss baby یا inside out و… برای فیلم دیدن هم (منظورم غیر از انیمشن) من از زیرنویس انگلیسی استفاده میکنم. در واقع یه تفاوتی که کار من داره با برخی از دوستان مثلآ من تکنیک سایه رو دیگه روی انیمیشن انجام میدم و روی بسته قدرت نمیزنم من اینطوری بیشتر لذت میبرم.

برای پیدا کردن فیلم های جالب هم میتونید به تاپیک بالا سر بزنید دوستان هم فیلم باز هستن مثل خودم :joy:

نتیجه گیری :

خوب این ها روش هایی که من استفاده میکنم و لذت میبرم مهم اینه که در کنار یادگیری باید لذت ببرید در غیر این صورت کسل کننده میشه اونم از نوع شدیدش. خوب این روش ها رو باید با برنامه ریزی انجام بدید همش رو نمیشه که یه روزه انجام داد خوب برنامه زبانشناس که هر روز استفاده میکنم پس این میشه برنامه اصلی هر روز ، برای فیلم من روزی نیم ساعت تمرین دارم . کتاب داستان هم یک ساعت قبل خواب میخونم . حالا اگه یه روزی دیدی حوصله فیلم رو نداری انجام نده . دنیا به آخر نمیرسه تجربه به من نشون داده چیزی که از روی میل و رغبت نباشه هیچ بازدهی نخواهد داشت. یا مثلآ میتونید روش فیلم رو یک روز در میون انجام بدید کلآ زیاد هم سرتون رو شلوغ نکنید . حالا رفته رفته برنامتون رو اضافه میکنید.

برای تقویت مکالمه هم هیچ راهی جز اینکه هر روز و هر روز بشنوید و بشنوید وجود نداره خوب شما اول باید بفهمید بعدش بتونید مکالمه کنید هر چی listening تون قوی بشه روی speaking شما هم تآثیر داره. بعد ها که دیدید پیشرفته خوبی کردید شروع کنید برای مکالمه کردن از اینترنت دوست های انگلیسی پیدا کنید و مکالمه کنید.

باز هم اگه سوالی بود در خدمتم

7 پسندیده

خیلی کامل و عالی توضیح دادید
مشخصه که برنامه خوبی ریختید، آفرین :clap::clap::clap:

3 پسندیده

ما هم با کمک های شما و سایر دوستان راه رو پیدا کردیم امیدوارم بقیه دوستان هم با برنامه ریزی خوب راه خودشون رو پیدا کنند.

3 پسندیده

کامبیز جان ، یه پیشنهاد هم داشتم اون مطالبی که ترجمه میکردی از داستان های گویا در واقع راه و روش یادگیری زبان بود. اونا خیلی عالی هستن. بنظرم همون مطالب ترجمه شده رو به اضافه مطالبی که خودت گفتی رو به صورت یک کتاب یا کتابچه بشه درآورد خیلی عالی میشه ، در واقع مثلآ کتاب راهنمایی برای یادگیری زبان انگلیسی که هرکسی برای اولین بار میاد به این سایت و با روش ها میخواد آشنا بشه اون کتابچه رو مطاله کنه به اکثر سوالاش پاسخ داده میشه.

نظرت چیه ؟

3 پسندیده

سلام داداش
والا من بیشتر حرفایی که میزنم تو این کتاب هست
یه چپتر ازش مونده که ایشالا اگه خدا بخواد امشب تمومش میکنم ولی یکم کار داره که باید ویرایش بشه و فارسی نویسیش اوکی شه و یکم به ظاهرش اضافه شه. عکس اضافه کنیم و…
که فک کنم اگه اتفاقی نیوفته تا پایان این ماه نسخه نهاییش رو میزارم تو تالار که همه بتونن ازش استفاده کنن.
ولی تو فکر این هستم که تمام مطالب خوبی که این چند وقت از زبان اشخاص و زبان شناسای معروف میبینم رو جمع آوری کنم و در قالب یه کتابچه در بیارم.
ولی فعلا می دونم اینکار شدنی نیست. چون هم وقت نیست و هم یه دنیا مطالب مفید هست که تازگیا نشده بخونم.
ایشالا از این به بعد سعی می کنم مطالب خوبو گلچین کنم که بعد ها رو این ایده شما کار کنیم.
برای این کار باید از بقیه هم کمک بگیرم واسه همین باید یکم صبر کرد تا ببینیم میشه در آینده یه تیمی برای تحقیق و ترجمه مطالب خوب ساخت یا نه.
فعلا مشتاق این کار به اون صورت وجود نداره.

5 پسندیده

عالی
الان نقشه راه اومد دستم
خوبی این تالار اینه که همه دوست دارند تجربیات خودشون در اختیار دیگران قرار بدند تا همه از آن استفاده کنند من تقریبا یک سال پیش با این سایت آشنا شدم ولی از زمانی که تالار آن راه افتاد اصلا متحول شدم انگیزم با خوندن مطالبی که دوستان میذارند بیشتر شده قبلا کسی نبود راه و روش درست یادگیری انگلیسی رو بهم یاد بده حتی مدرسین آموزشگاهی که میرفتم
تو آموزشگاه البته به نظر من فقط در حد اینکه یه مکالمه ساده اونم با یه توریست نه این که مکالمه مداوم داشته باشی هست و از زبان واقعی دور است
من new method شروع کردم بار اول کمی گیج بودم بعد با دقت که به حرفای اقای hoge گوش دادم دیدم نه جالبه فقط باید همراه داستان آقای hoge بشی مثل یه دوست باید باهاش رفتار کرد فعلا مثل شما و آقا کامبیز یکی دو ماهی رو روی new method وقت میذارم
بقیه برنامه شما رو هم آروم آروم اضافه می کنم
ممنون از شما
ممنون از زبانشناس

3 پسندیده