معرفی مجموعه اورجینال ای جی هوگ (New Method)

سلام خدمت دوستان گرامری
در این تاپیک قصد دارم به معرفی مجموعه ای بپردازم که انگلیسیمو با اون شروع کردم.
اسم این مجموعه همونطور که از عنوان تاپیک مشخصه new method of learning هستش که ای جی هوگ به اونها مجموعه اورجینال هم میگه.
این مجموعه شامل 4 سطح میشه که در هر سطح سرعت مکالمه ای جی و واژگان داخلشون متفاوته
سطح اول شامل درسها با عنوان:

![image](upload://bI4lYnSEaxBasKX9S6pqGb8L8Lw.PNG)

سطح دوم :

![image](upload://zgSUWAPjFwFC16GRuykOAmVRuWJ.PNG)

سطح سوم:

![image](upload://23inmW9NmiCOJ7Q0KRq4YbRtKG9.PNG)

سطح چهارم:

![image](upload://Uj1grjtqzwzY3aPUJ5g702Sdal.PNG)

سطوح اول و دوم شامل فایل های صوتی دروس اصلی، واژگان و مینی استوری ها هستند و از سطح سوم به دروس فایل های دیدگاه یا POV اضافه میشه.

خیلی خب از بحث معرفی میایم بیرون و وارد تجربه شخصی خودم میشیم و تحلیلی که رو این مجموعه دارم

خوبی های این مجموعه

این مجموعه بر خلاف سایر مجموعه های ای جی دارای سطح بندیه که یعنی اگه سطحتون پایین هم اگر هست میتونید با این مجموعه کار کنید فقط کافیه یکم از صفر جلو تر باشید مثلا کلمات خیلی خیلی پایه ای رو بدونید.

این مجموعه در سطوح اول و دوم معمولا از داستان های dear abby و تجربه های شخصی خود ای جی از سفر هاش و داستان های طبق معمول مسخره درس میگه که به نظر من تاپیک های خوبی اند و واسه من جالب بودند.

یکی از خوبی های این مجموعه و مهم ترین قسمت هاش داشتن مینی استوری هاست که خیلی از منابع سطح مبتدی شامل اونها نمیشن. مینی استوری به ما کمک می کنه که به انگلیسی فکر کنیم و سرعتمون رو در مکالمه بالا ببریم.

از هفت قانون انگلیسی بدون تلاش هم پیروی می کنه که خیلی واسه زبان آموزا کمک کننده می تونه باشن.

وقتی وارد سطح سوم میشید با فرهنگ های مختلف آمریکا، مطالب علمی زبان آموزی و ایده های زندگی و سیاست های مختلف دنیا بیشتر آشنا میشید چون موضوعاتش بر پایه اینها ریخته شده.

برخلاف سایر منابع مبتدی این مجموعه شامل اصطلاحات انگلیسی، افعال عبارتی هست

یادگیری دروسش بر پایه داستان خوانیه که خودش یه نکته مثبته.

بدی های این مجموعه

آماتور بودن صداهای داخل درسا: همونطور که میدونید این شروع کار ای جی هوگ بوده، و تو آپارتمانش اینارو ضبط کرده پس کیفیت صداش تو بعضی از فایلا بده.

یه بدی در مجموعه وجود داره که مثله انگلیسی قدرت تاکید بر انرژی نداره واسه همین اگه کسی بدون اطلاع قبلی از انرژی بالا بودن بیاد سراغ این درسها کم انرژی مجموعه رو پیش میبره که خیلی تو روند یادگیری تاثیر منفی میزاره خود من بیشتر با مینی استوری ها به خاطر این دلیل کار می کردم.

تجربه شخصی من: من روزی که این مجموعه رو شروع کردم در حد چند کلمه معمولی از انگلیسی بلد بودم شاید دو درس اینترچنج رو هم خونده بودم. با این مجموعه کم کم راه افتادم و جلو اومدم. اگه کامپیوترم تو یه مقطع خراب نمیشد تا آخر این مجموعه رو می رفتم و بعد میرفتم سراغ انگلیسی قدرت چون مطالب داخلش از نظر من جالبن و تو روند یادگیری من تاثیر مثبت گذاشته بودند. البته بخوایم این رو با انگلیسی قدرت مقایسه کنیم مطمئنا انگلیسی قدرت برندست. ولی خب واسه یه مبتدی استفاده از انگلیسی قدرت نمیتونه گزینه خوبی باشه.

جمع بندی:
من همیشه به دوستام که قصد داشتن زبانو شروع کنن گفتم که حداقل دو سطح اول این مجموعه رو بخونن و بعد برن سراغ انگلیسی قدرت. دلیل های خاص خودمو داشتم یکیشون مثلا آشنایی با سیستم ای جی بوده، یکی افزایش سطح و اعتماد بنفسشون در یادگیری انگلیسی، فکر کردن به انگلیسی، حذف گرامر و… که خودتون بهتر از من می دونید.

پس به نظر من واسه اشخاصی که انگلیسی قدرت واسشون سنگینه و عذاب اوره میتونن یک یا دو سطح از داستان های اورجینال ای جی رو بخونن و بعد برن سراغ انگلیسی قدرت اون وقت تفاوت رو حس می کنن.

نکته: تمام مجموعه های اورجینال ای جی به این new method خلاصه نمیشه، بخشی در Flow English قرار دارند که یادش بخیر یکی از درساشو من خیلی دوست داشتم اسمش اگه اشتباه نکنم mama’s boys (بچه ننه ها) بود. درسی که همون مقطع سطح پایین انگلیسیم منو به فکر فرو برد که چقد فرهنگ کار ما و آمریکایی ها فرق داره.

از دوستانی که تجربه استفاده از این مجموعه دارند دعوت می کنم نظرشونو بگن
یکی از دوستان @user1000 هم با این مجموعه شروع کردند لطفاً نظر خودتون رو بگید.

ادیت: اینم نظر خود ای جی زمان انتشار این مجموعه:

Effortless English uses the best research in the world, from top experts such as: Dr. Stephen Krashen, Dr. James Asher, Dr. J. Marvin Brown, Dr. Ashley Hastings, Dr. Brenda Murphy, David Long and Blaine Ray. The research is clear- students who use Effortless English are better speakers than students who use textbooks, grammar, and self-study only. In every country, in every possible situation, students who learn with Effortless English methods always win against students who use old methods. The course give you - The incredible Way to Learn Vocabulary and Grammar Without Study- Listen & Answer Mini-Stories. These lessons are simple and amazing. You learn grammar and vocabulary without study or memorizing. - The Deep Learning method that helps members use English automatically. No more translating. No more thinking. The words just come out. - The way to learn English in a relaxing way by listening to real English articles about interesting topics. - The way to avoid grammar study and instead learn grammar like children- naturally. - How my best students learn, how they study,- and how you can learn English faster. - How to raise your iBT TOEFL speaking and listening scores 20%, 30%, or even 40%. - Lessons that help you learn English 4X faster
31 پسندیده

سلام ممنونم از معرفی های خوبتون این مجموعه رو از کجا باید بگیریمش؟؟
دوس دارم امتحان کنم ببینم چه جوریه

5 پسندیده

اینکه تو زبانشناس این مجموعه قرار بگیره یا نه در حال بررسیه

ولی اینجا میتونید دانلودش کنید

5 پسندیده

همونطور که کامبیز جان اشاره کردن من هم از بسته New Method استفاده کردم.خوب این بسته بنظرم برای شروع خوبه هم با روش ای جی آشنا میشید و برای اشخاصی که تازه میخوان شروع کنن میتونه سکوی پرتاب خوبی باشه .

در واقع کامبیز جان این بسته رو بهم پیشنهاد داد بعدش من چند تا درسش رو خوندم و بازم با توصیه ایشون پریدم تو بسته قدرت.

12 پسندیده

‌کاش این بسته هم به زبانشناس اضافه بشه فکر کنم اگه ما هم با این بسته شروع کرده بودیم پیشرفتمون چند برابر الان بود

8 پسندیده

راهنمای آماده کردن دوره ی جدید برای اضافه کردن به اپلیکیشن زبانشناس رو در تاپیک زیر نوشتم. اگه کسی علاقه داشت همکاری داشته باشه که این دوره رو اضافه کنیم، لطفا همینجا اعلام کنه و طبق راهنمای زیر فایلها رو آماده بکنه.

ممنون

7 پسندیده

یه بدیشو یادم رفت بگم
این مجموعه فقط داستان اصلیش متن داره.
باید بقیشو دستی تایپ کنم اگه بخوام بزارم

6 پسندیده

خیلی بد شد پس. اگه تو اینترنت نشه پیدا کرد، به صرفه نیست بخوایم همشو گوش بدیم و تایپ کنیم.

3 پسندیده

دو سطحشم بشه گذاشت کافیه.
قبل خوندن انگلیسی قدرت میشه اونارو خوند و بعد رفت سراغ اونا.

5 پسندیده

سطح ۱ و ۲ کلا ۱۵ تا درسه اگه بچه های فعال همکاری کنن با هم تایپ کنیم فک کنم به هر کدوم دوتا هم نرسه هم یه تمرین زبان میشه برامون همم در حق کسایی که میخوان تازه شروع کنن یک لطف بزرگ کردیم

6 پسندیده

یه سری درساش با قانون کشور نمیخونه
به این نتیجه رسیدیم که بیخیالش شیم
چون چیزی از سطح یک و دو نمیمونه
کلا هر کی به این مجموعه نیاز داشته باشه مجبوریم اینجوری بهشون معرفی کنیم

7 پسندیده

متاسفانه learn real english هم همینطوره
یک سری از درساش مورد داره
مثل dating و drunk driving

4 پسندیده

سلام ببخشید این دوره هارو حتما باید خرید؟یا جایی هست ک رایگان بشه دانلودشون کرد؟

2 پسندیده

رایگان میتونید از سایتهای ایرانی دانلود کنید

اینجا میتونید دانلودش کنید

تنها سایتی که قانونی اینا رو میشه ازش خرید
effortlessenglishclub.com
learnrealenglish.com
هر سایت ایرانی که اینارو میفروشه غیر قانونیه.

8 پسندیده

واسه یادگیری انگلیسی درک نمیکنم که چرا باید سانسور وجود داشته باشه.
واقعا بعضی قوانین رو مغزه
من یادمه تو کتاب oxford word skills کلمه girlfriend رو به friend سانسور کرده بودن :expressionless:
متاسفانه تو این درسها کلمات و اصطلاحات خیلی خوبی هست و نمیشه ازشون تو زبانشناس استفاده کرد.

7 پسندیده

سلام

آقا این سایت ای جی که زده 1 دلار برای 10 روز کسی اکانتش رو خریده؟
این سایت رو میگم
https://effortlessenglishclub.com/

2 پسندیده

اره یکی از بچه ها ماهانه مجموعه ای جی رو میزاره تو انجمن

4 پسندیده

بیشتر میخوام بدونم تو اون شبکه اجتماعی که درست کرده چه خبره بنظرم تو اونجا خیلی ها رو میشه پیدا کردن برای مکالمه و تمرین.

2 پسندیده

آره باید چیز جالبی باشه
شاید یه روز منم امتحانش کردم

3 پسندیده

نه زیاد خبری نیست. انجمن ما رونقش از اون تا حدی بیشتره :slight_smile:

6 پسندیده