در استفاده از منابع انگلیسی دچار تردید شدم؟

حقیقتش بنده قبلآ با برنامه زبان شناس + روش آموزش زبان به روش فیلم کار میکردم 3 ماه پیش بعدش چند وقت با روش
ای جی هوگ به روش new method پیش رفتم .

الان کلآ همه رو گذاشتم کنار 1 ماهی میشه.

اینا همشون خوبه اما سوالاتی که من دارم .

1-به نظرتون همه اینا رو در طول روز در کنار هم استفاده کنم ؟ خودم حس خستگی بهم دست میده
بعد از اینکه 1 ساعت با روش ای جی هوگ کار میکنم.

2-یا اینکه روش فیلم + برنامه زبانشناس رو با هم استفاده کنم.

در کل من سیستم ترکیبی رو بیشتر میپسندم چون تنوع داره و فقط با یه چیز کار نمیکنم.من نهایت در طول روز بخوام زمان بزارم 2 ساعت هستش یعنی 1 ساعت ای جی + نیم ساعت به روش فیلم + نیم ساعت هم زبان شناس.

با تشکر

سلام
روش ای جی هوگو یکم تقسیم کنید اینجوری خسته نمیشید حتما نمیخواد یک ساعت پشته هم کار کنید درک میکنم یکم خسته کنندست مخصوصا شنیدن درس اصلیش یا واژگانش بازم چون مینی استوری هاش دائم در حال حرف زدنید جذابیت داره
سطحتون چقدره؟
چون گفتید سه ماهه کار می کنید فکر میکنید به قدر کافی پیشرفت داشتید که برید سراغ انگلیسی قدرت
به جای new method برید سراغ انگلیسی قدرت.
برنامتون رو اینجوری کنید یک ساعت زبان شناس و نیم ساعت فیلم
البته این پیشنهاد منه اگه حس میکنید که دوست دارید بیشتر کار کنید با زبان شناس روی انگلیسی قدرت تایمتون رو بزارید.
واسه تنوع روی فیلم کار کنید.
اگه قراره چیزی حذف بشه در روز فیلمو اولویت بزارید. یه بار میبینید زیاد حوصله ندارید.
بیشتر با انگلیسی قدرت زبان شناس کار کنید.
دنبال اضافه کاری هم اگر هستید می تونید کتاب داستان بخونید
کلا برنامه ریزی همش بستگی به خودتون، حوصلتون و زمانیه که در اختیار دارید. به نسبت اینا برنامه ریزی کنید.

4 پسندیده

سلام ممنون از پاسخی که دادید.

در حقیقت من یک ماه سیستم آقای هوگ کار کردم ولی فعلآ به سطح بالا نرسیدم که بخوام برم از انگلیسی قدرت استفاده کنم.میخوام به ترتیب برم جلو و فعلآ عجله ای ندارم و میتنوم بگم تا 3 سال تایم خوبی دارم که برای زبان بزارم.

در واقع همونطور که گفتید باید تقسیم کنم روش آقای هوگ رو به چندین بخش چون در حالت کلی هر درس آقای ای جی هوگ تقریبآ 1 ساعت هستش میخوام این یک ساعت رو به بازه های 10 یا 15 دقیقه ای تقسیم کنم.

از طرف دیگه ، شما گفتید که برای برنامه زبان شناس حدود 1 ساعت وقت بزارم که جمعآ میشه 2 ساعت. بنظرم همین برنامه رو تا 3 ماه پیش ببرم ببینم چجوریه . روش فیلم رو هم که اگه هر وقت حوصله داشتم انجام میدم.

خیلی ممنون

1 پسندیده

شما از لحاظ تایم مثله من هستید
منم زیاد عجله ای واسه اتمام زود ندارم
ولی بستگی به سطحتون برید جلو، انگلیسی قدرت رو امتحان کردید؟
اگه انگلیسی قدرت دیدید واستون سخت نیست همونو پیش ببرید.
من خودم سه سطح new method و خوندم بعد اومدم انگلیسی قدرت البته برنامم اون موقع این بود که همشو بخونم بعد برم هر چهار سطحشو.
که کامپیوترم خراب شد و منابع رو داخل گوشیم نداشتم که زبانشناسو اون موقع نصب کردم و به اجبار مجبور شدم برناممو بشکنم برم سراغ قدرت
که دیدم سطحش زیادم سخت نبود اون موقع.
اگه میدونستم زود تر میرفتم سراغش :grinning:

3 پسندیده

یکی از دلایلی که منم بقیه موارد رو نذاشتم این هست که به نظرم سطحشون زیاد تفاوتی نداره. از طرف دیگه انگلیسی قدرت از همشون بهتر و با کیفیت تره. برای همین گفتم فقط همینو بذارم.

چون من خودم یکبار قبلا تجربه AJ داشتم همه ی منابع رو دانلود کردم اما به طور اتفاقی با یکی دیگه از پکیج ها شروع کردم که اصلا به پای قدرت نمیرسید و خسته کننده بود. از پکیج های قدیمی بود. برای همین ول کردم. ولی بار دوم که شروع کردم با انگلیسی قدرت شروع کردم که خیلی عالی بود و اینبار تا آخر رفتم.

2 پسندیده

new method یه بدی داره که ای جی تو خونه ضبطشون کرده. یهو میبینی صدای بوق موتور همسایه و جیغ و داد میاد.
گاهی وقتا هم میکروفونش خرابه صداش برفکی میاد

2 پسندیده

بله دقیقا. البته من با پکیج ضعیفتری شروع کردم که الان اسمش یادم نیست.
اینجا خود ای جی میگه تو خونش این دوره رو ضبط کرده. درس جالبی هست پیشنهاد میدم بخونین:

3 پسندیده

شما از لحاظ تایم مثله من هستید.

من منظور شما رو نفهمیدم منظورتون تایم 2 ساعت هستش که بیشترش کنم ؟
نه من انگلیسی قدرت رو تست نکردم پس اون رو اول تست کنم شاید برام زیادم سخت نبود.
پکیج انگلیسی قدرت همون روش 7 قانون رو داره ؟ یا اینکه باید تکنینک خاصی رو پیاده کنیم؟

با تشکر

نه منظورم عجله بود
شما گفتی که عجله ای نداری واسه پیشرفت
البته اینم بگم بهتره انگلیسی تو یه بازده 1 ساله یا 1 ساله نیمه خونده شه تا یه دوره طولانی 3 چهار ساله (اینو استیو کافمن تو بلاگش نوشته بود من خودم تجربه نکردم ولی حتما دلیل خاص خودشو داشته)
درباره درس بگم که تمامی درس های ای جی 7 قانون رو داره فرقی نداره کدوم. همشون دارن
یه امتحانی انجام بدید من احتمال میدم شما بتونی قدرت رو بخونی

2 پسندیده

در واقع منظورم این نبود که عجله ای ندارم برای پیشرفت اتفافآ عجله هم دارم:grinning:.در واقع منظورم این بود که حدود 3
سال بهترین تایم رو دارم برای یادگیری زبان انگلیسی چون بعد از این 3 سال شاید نتونم وقت آزادی داشته باشم (در واقع 2 سال از اون 3 سال خدمت سر بازی هستم و وقتم آزاد هستش) و یک سال هم تا قبل از اینکه برم خدمت فرصت دارم.در واقع یکی از اهداف اصلیم این هستش که بعد از خدمت سربازی بتونم خوب انگلیسی صحبت کنم ، و توی روزمه کاریم هم خیلی تآثیر داره.

1 پسندیده

در کل که سه سال کلی زمانه
بازم من باید به شما آفرین بگم که زمان سربازی هم واسش برنامه دارید.
من رفیقمو اینهمه زور کردم آقا بیا انگلیسی بخون که چند سال دیگه شروع کنیم بزنیم تو یه کاری. یه هفته خوند بعد گفت من شهریور که سربازم :joy:
میگم آخه داداش تو شهریور سربازی به الان چه ربطی داره؟ کلا دنبال بهونه بود نخونه.
درسته سربازی دوره وقت تلف کردن و بیخودیه ولی باید از همون اندک زمانی که درش هست هم استفاده شه. چون صد در صد تو سربازی زمان هایی هست که خالی دارید
خیلی خوبه که برنامه ریختید. ایشالا که موفق باشید.

4 پسندیده

سلام آقا کامبیز

با راهنمایی های خوب شما حدود یک هفته میشه که رفتم سراغ بسته قدرت ای جی هوگ که از برنامه زبانشناس استفاده میکنم که قبلآ از داستان های کودکانه و New Method ای جی استفاده میکردم بعد از اینکه شما گفتید امتحان کنم بسته قدرت رو دیدم بابا چرا از اول نیومدم سراغش ، به هر حال خیلی ممنون از لطف شما.

اما یه سوال

آیا استفاده از بسته قدرت هنگام کار و … مفید میتونه باشه منظورم اینه که خوب احتمالآ حواسم پرت میشه و …
البته بخش مینی استوری من تلاش میکنم جواب بدم شاید 2 یا 3 تا سوال حواسم نباشه ولی در کل سعی میکنم جواب بدم

در واقع همین الان هم که دارم این پیام رو برای شما مینویسم دارم بسته قدرت درس اول رو گوش میدم.

کاری که من انجام میدم :
اگه هر درس رو به 3 بخش تقسیم کنیم من بخش لغات و درس اصلی هر کدوم رو یکبار گوش میدم
و درس مینی استوری رو 2 یا 3 بار گوش میدم. البته همه ی اینا در هنگام کار هستش.

البته خود ای جی توصیه میکنه که همه جا میتونید استفاده کنید ولی گفتم مطمئن بشم که واقعآ تو این حالت تآثیر میزاره یا نه.

با تشکر ، ببخشید که زیاد شد.

سلام خوب کاری کردی که ازش استفاده میکنی
ولی بزار یه چیزیو بگم
زمان کار منظور این نباید باشه که مثلا داری با کامپیوتر تایپ میکنی به بسته گوش کنی اینجوری ذهن درگیر دوتا کار مجزا میشه و نمیتونه تمرکز کنه
مثلا هنگام کارایی مثله ورزش کردن قدم زدن دویدن غذا خوردن یا حتی معذرت میخوام دستشویی رفتن و…
در کل کارایی ک نیاز به فکر کردن نداشته باشن
درباره شیوه گوش دادن هم بزارید راهنماییتون کنم
ارزش گوش دادن به مینی استوری و درس اصلی خیلی خیلی از واژگان بالاتره پس درس اصلیو حتما طوری گوش بده که از واژگان ی قدم جلوتر باشه
واژگان رو حتی وقتی معنی کلماتو فهمیدی میتونی از برنامه هفتگیت حذف کنی مثلا فرض بگیریم سه روز گوش دادی دیدی خیلی خب فهمیدم میتونی حذفش کنی (اینارو خود ای جی گفته)
جلوتر یه بخش دیگه اضافه میشه POV یا دیدگاه اونم خیلی مهمه هم اندازه مینی استوری اهمیت داره
من معمولا درس اصلیو دو بار در روز و دیدگاه و مینی استوری رو سه با گوش میدم
واژگانم روزی یه بار
اینارو گفتم که دقیقا مثله همون قضیه عقب نمونی الکی وقتت هدر نره
الان ک ارزش هر بخشو میدونی راحت تر میتونی برنامه ریزی کنی
کمک هم خواستی بگو من در خدمتت هستم

3 پسندیده

دمت گرم خیلی مردی آقا کامبیز.

راستی من برای هر بسته 10 روز برنامه ریزی کردم .

به طور کلی من از ای جی دارم استفاده میکنم تقریبآ 2 ساعت در روز در کنارش من با این برنامه دهکده زبان کتاب داستان میخونم خیلی خوبه .

================

اما نظرت در مورد اینکه هر روز بشینم 4 دقیقه از یک انیمیشن رو خودم متنش رو بنویسم بعدش بیام مطابقت بدم با زیر نویس انگلیسی ببینم چی رو درست نوشتم و چی رو اشتباه نوشتم.البته امروز این کار رو کردم اشتباه هم زیاد داشتم.

نظرت چیه روش خوبیه؟

یک دنیا ممنون

میشه ی چی تو مایه های املا دیگه؟
از من می‌پرسی یکم دیگه صبر کن تا درس ده ای جی رسیدی بعد این کارو بکن
بزار یکم بیشتر بشنوی مغز عادت کنه به انگلیسی بعد با همچین چالش هایی میتونی سرعتتو بالاتر ببری
این روش واسه تقویت رایتینگ و لیسنینگ خوبه هفته ای یکی دوبار انجامش بدی عالی میشه
ولی یکم دیگه صبر کنی بهتره چون اول باید شنید بعد شروع به مکالمه و نوشتن کرد
درباره دهکده زبان هم کار خوبی میکنی
کتاب فوق‌العادست واسه زبان آموزی
هم دایره لغاتتو قوی میکنه هم گرامر
اگه فایل صوتی داشته باشه ک چ بهتر

4 پسندیده