10 اپلیکیشن و سایت برای تست دایره لغات انگلیسی

تست دایره لغات انگلیسی؛ چقدر روی واژگان تسلط دارید؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تسلط بر یک زبان، داشتن دامنه لغات وسیع است. وقتی کلمه‌های زیادی بلد باشید، راحت‌تر می‌توانید حرف بزنید و بنویسید. واژگان و اصطلاحات انگلیسی را ممکن است خیلی زود فراموش کنید؛ به‌خصوص اگر کاربرد آن‌ها در گفت‌وگوها و متن‌ها کم باشد. بد نیست که هر چند وقت یک بار دامنه لغات خود را بسنجید تا متوجه شوید که در کدام قسمت‌ها ضعف دارید و چقدر باید تلاش کنید تا به تسلط کافی برسید. تست دایره لغات انگلیسی برای همین منظور طراحی شده تا میزان آمادگی شما را برای موضوعات مختلف بسنجد. در ادامه با چند نمونه سایت و اپلیکیشن برای تست لغات انگلیسی آشنا می‌شوید.

۶ سایت برای تست لغات انگلیسی

ساده‌ترین راه برای تست دایره لغات انگلیسی مراجعه به سایت‌هایی است که این تست‌ها را ارائه می‌کنند. در این سایت‌ها که معمولا متعلق به انتشاراتی‌ها، مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها است، تست‌های آنلاینی وجود دارد که میزان تسلط شما به واژگان را با تست‌های چندگزینه‌ای یا دوگزینه‌ای، در موضوعات مختلف می‌سنجد و در نهایت بر اساس نمره‌بندی خاص هر سایت، به شما یا نمره می‌دهد یا حدودا تعداد کلماتی که یاد گرفته‌اید نشان می‌دهد.

در ادامه چند نمونه از این سایت‌ها را می بینید که برای تست لغات انگلیسی طراحی شده‌اند:

وب‌سایت preply.com

در این سایت، تستی برای سنجش میزان تسلط شما به واژگان تهیه شده است. کودکان با کمک بزرگترها هم می‌توانند در آن شرکت کنند و دانش خود را تخمین بزنند و فقط مخصوص بزرگسالان نیست. در تست لغات انگلیسی این سایت باید کلمه‌هایی که حداقل یک معنی آن را می‌دانید علامت بزنید. در مرحله‌ی بعد میزان تسلط شما به‌صورت دقیق‌تر و جزیی‌تر بررسی می‌شود.

وب‌سایت englishtestsonline

یکی از بهترین وب‌سایت‌ها برای تست دامنه لغات انگلیسی همین سایت است. در این سایت تست‌ها بر اساس موضوع دسته‌بندی شده‌اند و شما می‌توانید تسلط خود را روی یک موضوع خاص بسنجید. از جمله موضوعاتی که در این سایت برای آن تست واژگان طراحی شده می‌توان به این موارد اشاره کرد:

• مباحث پزشکی
  • مباحث سیاسی و انتخابات
  • لغات روزمره
  • کلمه‌های تخصصی سینمایی
  • خودرو و آزمون‌های رانندگی
  • مباحث مالی و بانکی
  • کلمات رایج در فرودگاه
  • لغات عمومی

سوالات این تست‌ها معمولا به شکل متن‌هایی است که باید جای خالی آن را با کلمات مناسب پر کنید و برای هر جای خالی ۴ گزینه در نظر گرفته شده است. در نهایت می‌توانید پاسخ‌های صحیح را ببینید و نمره‌ی خود را مشاهده کنید.

وبسایت vocabulary.ugent

در تست لغات انگلیسی این وب‌سایت کلمه‌های متعددی روی صفحه نمایش داده می‌شود و شما باید با بله یا نه پاسخ بدهید که آیا معنی کلمه را می‌دانید یا نه. در نهایت بر اساس پاسخ‌هایی که داده‌اید مشخص می‌شود که چند درصد از لغات انگلیسی را بلدید. جالب است بدانید که از شرکت کردن شما در این تست و نتایجی که به دست آورده‌اید، برای یک کار تحقیقاتی استفاده می‌شود.

وبسایت oxfordonlineenglish

در این وبسایت یک آزمون برای سنجش دامنه لغات زبان‌آموزان طراحی شده که حاوی ۴۰ سوال است. این سوال‌ها تمام سطوح از مبتدی یعنی A1 تا پیشرفته یعنی C1 را در بر می‌گیرد. ترتیب سوال‌ها کاملا اتفاقی است و به ترتیب سطح زبان، دسته‌بندی نشده است. در پایان نمره‌ی شما اعلام می‌شود و می‌توانید سطح دانش واژگان خود را بررسی کنید.

وبسایت englishcurrent

در این سایت می‌توانید دانش خود را در مورد واژگان انگلیسی محک بزنید. یکی از تفاوت‌های این سایت با سایر وبسایت‌هایی که تست آنلاین دامنه لغات دارند این است که در ابتدا می‌توانید سطح خودتان را انتخاب کنید که از مبتدی تا مسلط، دسته‌بندی شده است. هر تست شامل ده سوال است و جواب‌های چهارگزینه‌ای دارد و باید جای خالی را با کلمه‌ی مناسب پر کنید.

وبسایت arealme

این وبسایت هم تست تعیین دامنه لغات دارد. تفاوتی که این سایت یا سایر سایت‌های تست لغات انگلیسی دارد این است که دامنه‌ی لغات شما را با تست‌های کلمات هم‌معنی می‌سنجد. یعنی به‌جای پر کردن جاهای خالی در یک متن، در این تست شما باید کلمه‌ی هم‌معنی کلمه‌های داده شده را از بین چهار گزینه‌ی موجود انتخاب کنید.

۴. اپلیکیشن برای تست دایره لغات انگلیسی

غیر از سایت‌هایی که معرفی کردیم، اپلیکیشن‌های متعددی هم برای تست مهارت‌های مختلف شما در زبان طراحی شده است. البته بیشتر این اپلیکیشن‌ها جنبه‌ی آموزشی دارند و به عنوان بخشی از امکانات خود، امکان تست دامنه لغات را هم فراهم کرده‌اند.

اپلیکیشن English Practice Test - Quiz

این اپلیکیشن یک نرم‌افزار کامل برای تست‌های مختلف زبان است. غیر از دامنه لغات می‌توانید مهارت‌های دیگر زبانی خود مثلا گرامر، زمان افعال و… را تست کنید. این اپلیکیشن بیش از ۵ هزار سوال گرامری هم دارد که می‌توانید با شرکت در تست‌های آن، میزان تسلط خود بر گرامر را بسنجید.

اپلیکیشن Vocabulary Builder - Test Prep

این اپلیکیشن که بیشتر از ۵ میلیون کاربر دارد، یکی از بهترین اپلیکیشن‌ها برای یادگیری کلمات و گسترش دامنه لغات است. هدف اصلی طراحی این اپلیکیشن آموزش بیش از ۱۲۰۰ کلمه‌ی مهم آزمون GRE است و این کار را با روش‌های مختلف از جمله تست‌های روزانه برای سنجش دامنه لغات انجام می‌دهد. در واقع با این اپلیکیشن غیر از تست دایره لغات انگلیسی می‌توانید مجموعه‌ای از کلمه‌های مفید و کاربردی را هم یاد بگیرید.

اپلیکیشن English Vocabulary Test

یکی دیگر از اپلیکیشن‌های محبوب برای یادگیری لغات انگلیسی همین اپلیکیشن است که کاملا آفلاین و بدون نیاز به اینترنت کار می‌کند. با این اپ می‌توانید با روش‌های کاملا موثر، کلمه‌های جدید را یاد بگیرید و به خاطر بسپارید. این مجموعه بیش از ۴ هزار کلمه‌ی جدید را به شما یاد می‌دهد و همه‌ی آن‌ها دارای معنا، مثال و توضیحات کافی برای یادگیری هستند. در این اپلیکیشن تست‌های متعددی برای تعیین سطح دامنه لغات انگلیسی گنجانده شده است.

بعد از شرکت در هر تست، می‌توانید جواب‌های درست را ببینید تا علاوه بر فهمیدن سطح واژگان خود، چند کلمه‌ی تازه هم یاد بگیرید. امکاناتی مثل فلش‌کارت و درست کردن لیست کلمه‌های مورد علاقه از دیگر بخش‌های این اپلیکیشن است.

اپلیکیشن English Quiz: Test Your Level

این اپلیکیشن برای زبان‌آموزان و مربیان زبان یک ابزار عالی برای تست کردن میزان تسلط بر لغات، اصطلاحات و فریزال ورب‌ها است. در واقع فقط روی کلمه‌ها تمرکز ندارد و با شرکت در تست‌های آن می‌توانید میزان تسلط خود روی اصطلاحات عامیانه، ضرب‌المثل‌ها، افعال دوکلمه‌ای و حتی حروف اضافه را بسنجید. این مجموعه بیش از ۱۷۵۰ مثال و نمونه دارد و با شرکت در تست‌های مختلف آن می‌توانید دامنه لغات خود را گسترش دهید. حتی با این اپ می‌توانید در چالش‌های دونفره با دوست خود شرکت کنید و مسابقه بدهید.

جمع‌بندی

تست دامنه لغات انگلیسی به شما امکان می‌دهد تا بفهمید در کدام بخش‌ها ضعف دارید و در چه موضوعاتی باید بیشتر تلاش کنید تا به تسلط کافی در زبان برسید. برای گسترش دامنه‌ لغات خود می‌توانید از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنید. در هر کدام از دوره‌ها و بخش‌های اپلیکیشن هر کلمه‌ای که می‌بینید به لایتنر اضافه کنید و با تکنیک تکرار فاصله‌دار آن را به خاطر بسپارید. با کمک دیکشنری گنجانده شده در اپ، معنی کلمه‌ها به‌راحتی در دسترس شما است که سرعت یادگیری شما را بیشتر می‌کند.

39 پسندیده

خوب در زبانشناس چند لغت بلدین؟ ببینیم نزدیک هست یا نه :slight_smile:

بقیه دوستان هم اگه مایل بودین تست کنین و جواب رو اینجا با لغاتی که در زبانشناس بلدین بذارین

9 پسندیده

جالبه داخل زبانشناس هم مجموعه فعلیو 2700 زده☺
البته یکی از اشکالاتی که زبانشناس داره حالتهای مختلف یک کلمه رو لغت مختلف به حساب میاره مثل help وhelped یا good و goodness و حالتهای جمع و مفرد کلمات

9 پسندیده

تعداد لغات من در این پیج شد۲۹۰۰،البته من چند وقتی میشه که به صورت منظم از زبانشناس استفاده نکردم.

تعداد لغات هایی که من تو زبانشناس یاد گرفتم ۳۰۰۰،و۱۴۰۰لغت هم در حال یادگیری هستم که اکثرشون تو خونه ی پنج جعبه لایتنر هستند.

7 پسندیده

خوب بله اینها لغت متفاوت حساب میشن. البته یسری ایده ها براش داریم که بعدا دقیقترش کنیم. اما فکر کنم اینا نزدیک ۲۰ ۳۰ درصد بیشتر نباشه. اما از طرف دیگه شما همه درسها رو نخوندین و ممکنه تو بقیه درسها ۲۰ ۳۰ درصد لغت بلد باشین که هنوز آبیه. بنابراین این به اون در میشه. فکر کنم برای همینه که نزدیک درومدن. هر دو نزدیک به واقعیت هست.

6 پسندیده

image

آماری که زیر میده هم جالبه

Most native English adult speakers who have taken the test fall in the range 20,000–35,000 words
بیشتر بومی زبانا که این تست رو دادن رنجشون از 20،000 تا 35،000 بوده

And for foreign learners of English, we’ve found that the most common vocabulary size is from 2,500–9,000 words
و برای غیر بومی ها میانگین بین 2،500 تا 9،000

پس این نشون میده سطح ما ها کاملا عادیه :slight_smile: (خدایی نکرده کسی با این آمارا دل سرد نشه :wink:)

زبانشناس هم من فقط انگلیسی قدرت رو از درس هجده فک کنم از هایلایت خارج کردم واسه همین میزان لغاتی که بلدم برای درس 18 تا درس 24 میانگین 2.2 هزار زده.

زیاد حقیقتش فرصت نمیشه از زبانشناس استفاده کنم دائم در مسیرم معمولا با موزیک پلیر انگلیسی گوش میدم :grinning:

22 پسندیده

امتیاز من شد 5200 و توی برنامه 1100 لغت بلدم. باید بیشتر تو برنامه درس بخونم :grin:
یه پیشنهاد اولیه میتونه این باشه که یه بخش توی برنامه اضافه کنیم به اسم آزمون و از این طور چیزها توش قرار بدیم.
البته خوب طراحی آزمون خیلی ساده نیست و کپی کردنش هم اخلاقی نیست.

17 پسندیده

سلام، واسه من تو زبانشناس 3800
و تو این تست 6060
پ.ن: البته تو زبانشناس فقط کلمات رو هایلایت میکنم و از لایتنر تا حالا استفاده نکردم، اگه حس کردم کلمه ای رو دیگه کاملا بلدم هایلاتشو به میدانم تغییر میدم

12 پسندیده

طبق چیزایی که شما قبلا درباره خودتون نوشتین فک کنم حدود یکسالی هست که با روش aj hug انگلیسی رو شروع کردین و قبلش هم سطحتو زیاد بالا نبوده و
یه چیز جالبی که هست اینه که تعداد لغتایی که شما بلدین خیلی نزدیک به دو نفریه که تو فیسبوک کامنت گذاشته بودن و هردوشون نوشته بودن که پنج ساله دارن کلاس زبان میرن و اینجاست که آدم قدرت روش effortless رو نسبت به روشهای سنتی درک میکنه, البته این فقط تو بحث دایره لغاتیه فک کنم اگه بخوایم از نظر اسپکینگ, لیسینینگ و درک مطلب این دوتا روش رو مقایسه کنیم اصلا قابل قیاس نباشن :grinning_face_with_smiling_eyes:
شما نوشتین که کسی با این آمارا دلسرد نشه ولی اتفاقا من فکر میکنم که اگه کاربرا مثلا هر چهار ماه یه بار از روز اولی که شروع به استفاده از زبانشناس میکنن تعداد دایره لغاتیشونو از طریق این سایت بسنجن و اینجا قرار بدن هم میتونن عملکرد واقعیه هم سطح های خودشونو ببینن و هم براشون انگیزه میشه برا تلاش بیشتر

14 پسندیده

صد در صد حق با شماست
همیشه باید نقطه مثبت رو دید
من یکم اوایل خوندن انگلیسی تنبلی داشتم تا اینکه با انگلیسی قدرت شروع کردم که حدود ۶ ماه میشه با این مجموعه دارم کار میکنم قبلش با new method کار میکردم که اونم خوب بود ولی فاصله زیادی با قدرت داره واسه همین همیشه به دوستان میگم اگه سطحتون متوسطه الکی رو چیزای دیگه برنامه نریزید مستقیم برید رو قدرت
پارسال من کتاب نمیخوندم بعد ک با انگلیسی قدرت آشنا شدم شروع به کتاب خوندن کردم (البته همیشه کامیک میخوندم)
بعد که جلوتر اومدم یکم درگیر شغل شدم زمان لازم برای انگلیسی افت کرد ولی خداروشکر با معجزه ای جی هیچوقت بیخیال انگلیسی نشدم
شروع انگلیسی خوندن من از پارسال خرداد بود فک کنم که انگلیسی قدرت رو از پاییز شروع کردم
شما همون روش ای جی رو پیش بگیرید و با نرم افزار زبان شناس پیش برید، کتابم همیشه بخونید
صد در صد به یکسال که میرسید خیلی خیلی خیلی از منم بهتر میشید. :grin:

17 پسندیده

ولی تو برنامه 1600 تاست
فک کنم چون فعلا تازه از داستانای بچه گونه دراومدم واقعی رو دارم میخونم :wink::wink:

15 پسندیده

احسنت
از الان تا دوماه دیگه به راهتون ادامه بدید بعد دوباره این تستو بزنید ببینیم چقد پیشرفت می کنید
فعلا که خیلی خیلی خوبید
من حدس میزنم به 6000 یا 7000 میرسید

7 پسندیده

مرسی مرسی مرسییییی
خب اینجوری که به آدم امید میدید آدم دلش میاد شبو بخوابه و نشینه زبان بخونه؟؟؟؟؟؟؟
یعنی من هر دفعه میام اینجا محاله ممکنه بعدش نرم سراغ اپ
مرسی از همتون
واقعا دمتون گرم
با یه عالمه حس خوب :blush::blush::blush::blush::blush::blush:روزاتون پر از لبخند تحقق خواسته های قلبیتون

10 پسندیده

عالیه, به نظر من با این سطحی که دارین اول یه سری به انگلیسی قدرت بزنین اگه دیدین از پس خوندنش بر میاین انگلیسی قدرتو توی برنامه اصلیتون قرار بدین و اگه وقت داشتین در کنارش داستانهای واقعیو هم پیش ببرین

8 پسندیده

اینجور که شماها به من امید میدین اصن پاشدم برم اینستا پیج درست کنم دوست انگلیسی پیدا کنم والا دیگه
چشم ؛ حتمن این کارو انجام میدم ؛ دارم خیلی مقاومت میکنم که الان انجام ندم ها ؛ تصور کنید نمونه سوالای نهاییه 84 تا 95 ریاضی رو باید برای فردا حل کنیم و من الان انقدر که امید و انرژی گرفتم واسه زبان دلم میخواد تا صبح زبان بخونم :blush:

7 پسندیده

دقیقا منم امروز اینکارو کردم ودلم رو زدم به دریا واومدم انگلیسی قدرت بنظر که سخت نمیاد😉تازه این آقاهه توی انگلیسی قدرت واضح ترهم صحبت میکنه😁

10 پسندیده

احتمالا تو روز های آینده یه تاپیک درباره همین موضوع میزنم و به آنالیز این دو مجموعه انگلیسی قدرت و داستان های واقعی می پردازیم
یه بحث و گفتگو دیگه.
یه توضیح کلی درباره این مجموعه و تجربه هممون دربارشون.
اینجوری همه میتونن نظرشونو بگن و از تجربیات هم دیگه استفاده کنیم که تو انتخاب به مشکل بر نخوریم
انصافا هر جفت مجموعه ی خوبین باید همه خصوصیاتشونو بشناسیم تا بهترین انتخاب رو داشته باشیم و روشن کنیم کی بریم سراغشون.

14 پسندیده

سلام
این سایت هدفش بیشتر استعداد یابیه، دنبال استعدادهای نوجوان با میزان دایره لغات بسیار بالا میگرده!! :slight_smile:

3 پسندیده

مال من2700 بود امیدوارم کم کم منم دایره لغاتم بره بالا

5 پسندیده

سلام ممنون میشم راجع به دیکته لغاتم مواردی رو بفرمایید. من دقیقا نمیدونم در چه زمانی از پروسه یادگیری باید به تمرین دیکته لغات بپردازم.

3 پسندیده