بحث و گفتگو « چگونه با پلاتو ها (درجا زدن در یادگیری) کنار بیایم »

نقطه ضعف هاتون رو شناسایی کنید و به اونا بپردازید

مثلا اگه تا الان مکالمه تمرین نکردید بهتره شروع کنید.

اگه مکالمه مثلا داشتید ولی معمولا 30 دقیقه بوده. وقتشه زمانش رو بیشتر کنید و 1 ساعت 2 ساعت یا بیشتر مکالمه کنید.

اگه کتاب های واقعی رو میترسید بخونید وقتشه سری بهشون بزنید و تمرینشون کنید و…

هر چالشی که براتون وجود داره بهشون حمله کنید

16 پسندیده

مثل همیشه درجه یک و کاربردی :bouquet::rose::bouquet::rose::bouquet:

4 پسندیده

موافقم. در دوره VIP درسی هست به نام “شکاف ایمان” که فکر میکنم مکمل بحث پلاتو هست. در این درس AJ میگه مهم نیست شکاف و فاصله جایی که الان هستید و جایی که میخواید بهش برسید چقدره، مهم اینه که این شکاف رو با ایمان به خودتون و با تلاش و صبر پر کنید و شاید اصلا عقلانی و منطقی به نظر نرسه اما کارهای بزرگ واقعا با ایمان به ثمر میرسند. اگر کسی به هدفش ایمان داشته باشه و اون کار و فرآیند دستیابی به هدف رو با عشق انجام بده، میتونه پلاتوهای مسیرش رو رد کنه.

9 پسندیده

خسته نباشید حتما خیلی وقت گیر بوده

5 پسندیده

مرسی کامبیز ترجمه خوبی بود.فقط این کلمه پلاتو رو اعصاب بود.مینوشتی فلات بهتر بود

4 پسندیده

سلام
من هم یه دو هفته ای بود این حالت به هم دست داده بود.لیستنینگم خیلی پیشرفت کرده ولی جمله هارو نمیتونم به زبون بیارم الان وقتی این تاپیکو دیدم امیدوار شدم چون که ایجی میگه درجا نمیزنیم و پیشرفتمون هم بیشتر شده.
ممنون به خاطر ترجمه این تاپیک و روحیه ای که دادین.:clap::clap::clap:

4 پسندیده

چندوقتی بود که یادگیری رو ول کرده بودم چون احساس میکردم تا اینجای کار که میتونم فیلم‌های یوتیوب و برنامه‌نویسی رو ببینم کافیه. ولی با خوندن این مطلب میخوام از امروز باز شروع کردم. مرسی مرسی

2 پسندیده

برای من مثل نور روشنه این موضوع چون شغلم یک شغل چالشی و فکری هست(برنامه نویسی…) و دانشجو هستم، ولی دلیلشو نمیدونستم و هر دوره فشرده ای رو که تموم میکردم به خودم 2،3هفته استراحت میدادم و بعد میرفتم سراغ تمرین و مرور دوره و دوره بعدی
ممنون بابت این مقاله مفید
البته حدود سه سال گذشته از نوشته شدن این مقاله ولی من الان خوندمش :rose::rose::rose::us_outlying_islands::uk:

2 پسندیده

خیلی ممنون از آقای ای جی و آقای کشاورز واقعا ممنونم بابت این مقاله کمک خیلی زیادی به من کرد چون من هم به شخصه همین الان داخل پلاتو هستم. :+1:

2 پسندیده

منم همین مشکل رو داشتم. یعنی مشکل مکالمه و صحبت و تبادل اطلاعات با بقیه. تا اینکه رفتم کلاس زبان… البته این کلاس زبانی که میرم کلا از تکست بوک به دوره، از گرامر به دوره و فقط free discussion :+1: حالا درست و غلطش رو دقیق نمیدونم ولی دارم پشرفت میکنم
اینجوری شد که دارم توی مکالمه هم پیشرفت میکنم چون تا قبلش فقط صدای آقای ای جی رو میتونستم به درستی بفهمم و بقیه ی صدا ها برام سخت و نا آشنا بودن

3 پسندیده

خیلی مطلب جالبی بود
سوای آموزش زبان - من چون حوزه پژوهشی م مربوط به مطالعه آموزش هست این مورد بنظرم خیلی جذاب اومد - تو رشته ی خودم هم این حالت رو دیدم
میشه اصطلاح انگلیسی “پلاتو” رو بگید ؟
میخوام اطلاعات بیشتری در موردش پیدا کنم

3 پسندیده

سلام این مقاله از روی درس25ام انگلیسی قدرت که داخل اپیکیشن موجوده، ترجمه شده و پلاتو(plateaus) خودش یک کلمه انگلیسی هست و معادل‌سازی نشده

4 پسندیده

الان من تو پلاتو قرار دارم و از دیشب روزی ۶ ساعت کردم زبان خوندنو. فقط باید بیشتر کار کرد تا ردش کنی

1 پسندیده

من فکر کنم اول پلاتو بودم بعد دست و پا در آوردم . باور کنید :smile: . بارها در همه جای زندگی این قضیه رو داشتم و امروزدر اینجا و در این بزنگاه تاریخ ،، فهمیدم ک چی بوده . واقعا میشه خدا رو حس کرد تو همه جای زندگی ک چطوری ازمون مراقبت کرده و در اوج ناامیدیها ،، جرقه های امید رو در آسمون ذهنمون نورافشانی داده تا بازهم راه رو ادامه بدیم . خوشحالم ک موضوع پلاتو رو فهمیدم . بخاطر مراقبتهای خداوند سپاسگزارم و از بودن در زبانشناس بسی خرسندم . و احسنت بر شما با این مقاله باحالی ک رو کردید و حقایقی ک آشکار نمودید . :hibiscus::four_leaf_clover:با یا بدون پلاتو تخته گاز برانید:four_leaf_clover::hibiscus:

اینجور تاپیکهای ارزشمند چرا باید از دید ما تازه واردها مدفون بشن.

1 پسندیده