بحث و گفت گو «چگونه از زمان مرده برای یادگیری انگلیسی استفاده کنیم؟»

همین که متوجه شدی کدوم درسها خوبه کافیه
اون درسی که حس می کنید بهتر می فهمید رو با تکرار های زیاد گوش بدید
به مدت یک یا دو هفته یا بیشتر…
شما باید با گوشاتون انگلیسی یاد بگیرید. در همین حد که نرم افزار رو باز کنید و فایل ها رو پلی کنی و گوش بدید کافیه.
هر چقد می تونید گوش بدید و هر زمان که تونستید از نرم افزار برای مرور لغات استفاده کنید.
ولی از تمام وقت های مردتون استفاده کنید.

14 پسندیده

ممنونم از راهنمایتون لطف کردین

2 پسندیده

اين مطلب رو در رابطه با تكرار حتما بخونين

11 پسندیده

ممنونم جالب بود برام تفاوت دانستن با مهارت. امیدوام بتونم ادامه بدم و خسته نشم

5 پسندیده
you want to learn english and speak right now.
there is a problem, in many language classess of teaching language, before the student become مسلط they go to have a new topic very quickly.

بعضی جاها میخونم دوستان میگن ۲۰۰ بار یک درس رو خوندم و گوش دادم. آقای ناصری ایراد خیلی از شیوه های غیر خلاقانه در تقریبا اکثر آموزشگاه های زبان همینه که تکرار تا حدی میرسه که خسته کننده میشه. نه اینکه لزوما در طی چند درس اول ولی کم کم کسل کننده خواهد بود. و بعد شاید “حفظ کردن” ساختارها اینطور تلقین کنه که خوب دیگه همه چی رو بلدم!
ولی درک واقعی انگلیسی یعنی همزمان از انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی باید قوی شد. به نظرم بهتره بعد از درک کلی درس و هایلایت، به جای تکرارهای بسیار زیاد بشینیم و پاراگراف به پاراگراف به زبان محاوره داستان رو بازگو کنیم و بعد سعی کنیم تا جایی که دانشمان اجازه میده به انگلیسی تبدیلش کنیم.

5 پسندیده

بله درست ميفرمايين منظور ما هم همين هست و براي همين هم هست كه تاكيدمون مشاركت توي تاپيك تعاملي هست. كم كم با كمك ايده هايي كه بچه ها دارن سعي ميكنيم كه روي اين قسمت از فرايند يادگيري تاكيد بيشتر و بيشتري بذاريم.

11 پسندیده

منم از این به بعد شروع میکنم از زمان های مردم استفاده کنم .
خیلی مفید بود =)

9 پسندیده

اتفاقا راجع به هندزفری یه سوالی برام پیش اومد, از این هندزفری معمولیا که زبان شناسو میشه براحتی گوش داد, ولی من میخوام از این هندزفری هایی که اسمشون نمیدونم چیه ولی با بلوتوث وصل میشه به گوشی بخرم, اما نمیدونم با اونم میشه داستانهای زبان تو اپ زبانشناسو گوش داد یا نه؟؟؟!!!

5 پسندیده

میشه
مشکلی نداره

5 پسندیده

اقا فرزاد, ازتون ممنونم که منو دعوت بخوندن مطلب وقتهای مرده کردین, خوندم و عالی بود, منکه خیلی وقتای مرده دارم, از صبح تا عصر, اتفاقا دلم میخواد تنوع بدم به خوندن زبانم, منتها دقیق نمیدونم چکار باید کنم, بگفته اقا کامبیز کتاب رو هم میخوام شروع کنم, راههای دیگه هم کم کم پیش میاد برام با کمک دوستان خوبی چون شما. :muscle::pray::pray:

8 پسندیده

خواهش میکنم
خوشحالم که از این مطالب استفاده می کنید و مهم تر ازون لذت میبرید

برای زمانهای دیگه تون اگه میخواین کتاب بخونید این مطلب رو بهتون پیشنهاد میکنم

اگه میخواین فیلم ببینید این مطلب

اگه میخواین سریال ببینید این مطلب

اگه میخواین خبر بخونید این مطلب

اگه میخواین با خارجی ها چت کنین این مطلب

و پیشنهاد میکنم مطالب این تگ رو هم بخونید به امید اینکه کمکتون کنه

16 پسندیده

واااااااای, چه عالی, سعی میکنم وقت بزارم براشون و مطالعه کنم.

5 پسندیده

ممنون بابت مطالب مفیدتون
گوش دادن به موسیقی انگلیسی میتونه تاثیرگذار باشه؟ایا پیشنهاد می کنید یا نه؟من تایم زیادی رو به گوش دادن موسیقی می پردازم خصوصا تایم های مرده روزانمو،البته با توجه به معنی اهنگ و درک اون!به نظرتون روش مفیدی هست برای تقویت زبان خصوصا listening ؟

3 پسندیده

سلام
نه ایده ی خوبی نیست
این ویدیو رو پیشنهاد میکنم ببینید تا بهتر متوجه بشید که چرا خوب نیست
https://streamable.com/vuj9x

8 پسندیده

تو تایمی که بچه ها تو پارک بازی میکنن

4 پسندیده

تو اون تایم باید دو تا چشم دیگه قرض کنید تا حواستون به بچه ها باشه :sweat_smile:

7 پسندیده

ایول معلومه تجربه بچه داری دارید ها:smiley::smiley::smiley:خب لازم نیست تکنیک سایه رو اونموقع اجرار کنیم که .من تو اون تایم لغت میخونم.:blush::blush::blush:

6 پسندیده

میگه حتی اونیم که شعر رو نوشته خودشم ممکنه ندونه چی نوشته :joy::rofl:

7 پسندیده

:joy::joy:
آره تو سبک پاپ و رپ معمولا خزعبلات زیاد مینویسن

4 پسندیده

موسیقی کلا برای مکالمه خوب نیست.
ولی برای تلفظ و یادگیری لغات میتون جز اولویت های آخر باشه
تلفظ: اگه باهاش بلند بلند بخونید و سایه بزنید.
واژه: در صورتی که با متن گوش بدید.
در غیر این دو صورت هیچ فایده ای نداره.
در نظر داشته باشید که خواننده و شعر هم اهمیت بالائی دارند
مثلا اگه با Adele هم خونی کنید مشخصا خوبه تا اینکه بیاید با مایکل جکسون هم خونی کنید.
باید خواننده واضح بخونه و معلوم باشه چی میگه.
در کل بازم تاکید می کنم این باید بره اولویت آخر چون به هیچ درد مکالمه نخواهد خورد.

آهنگهای کلد پلی رو من خیلی دوست دارم یادمه باهاشون زیاد همخونی میکردم ( هر چند موجب آزار و اذیت خونواده میشد :joy: )

این مثلا یه آهنگیه که میشه باهاش حنجره رو واسه ادای بهتر آوای انگلیسی تمرین داد.

به هر حال پیشنهاد من اینه زمان مردتون رو به شنیدن مکالمات انگلیسی اختصاص بدید تا چندین برابر آهنگ ها پیشرفت کنید. وقتی حوصلتون سر رفت با آهنگ همخوانی کنید و خوش بگذرونید.

15 پسندیده