تاپیک تعاملی «مثالی برای سایه در انگلیسی قدرت، مینی استوری و ایده ساختن داستان»

چاکرم. :grinning: توی اوقات خالیم آهنگای انگلیسی، فارسی، اسپانیایی، ایتالیایی، و مکزیکی بعضا میخونم. :slight_smile:

6 پسندیده

ناز نفست استاد :grinning:

5 پسندیده

دمت گرم نسیم جان -
خییییلی عالیی بود :""))))))))

4 پسندیده

ایول بابابااا استااد
خیلی خووب بودااااا =))))
ایشالله در آینده به تاپیکم بزنیم واسه اینجور چیزاا
خیلی خوب میشه اونم

3 پسندیده

سلام دوستای گلم واقعا فضای عالی برای تعامل و اشتراک تجربه های. ای ول . حالا بذارید خودم تقویت کنم مکالمه رو اون موقع چی شود هر روز ویس می ذارم. بجنبین که دارم میام

5 پسندیده

سلام جناب ناصری عالی بود فقط یه چیز بگم ان شا الله که ناراحت نمی شید
لهجه تون کاملا فارسی بود یعنی کاملا مشخصه که فارسی زبان هستید و native نیستید
کاش رو تلفظ بیشتر کار کنید مثلا کلمه long رو با ل رقیق میگید در صورتی که باید ل رو غلیظ بگید و خیلی جاهای دیگه اشتباه تلفظ و اکسنت دارید
باز هم از اینکه اینها رو گفتم معذرت میخوام چون دوستت دارم گفتم

4 پسندیده

سلام دوست عزیز اینجا کسی ادعای native بودن نداره وهدف از ایجاد این تاپیک این بوده که یه جایی باشه دوستان خودشون رو محک بزنن وتمرینی باشه برای شروع صحبت…همه ما هم اینو میدونیم که کسی میتونه یه native بشه که سالهای زیادی بین nativeها زندگی کرده باشه …بنظر من همینکه دوستان شهامتش رو دارن و وویس میزارن عالی هستند…در ضمن اگ هرکدوم از این دوستانی که زحمت کشیدن ووقت صرف کردن وویس گذاشتن اگ با یه native هم صحبت بشن اونجا بهشون نمیگن اشکالتون کجاست وچرا اینطوری صحبت میکنی .فقط از هم صحبت بودن باهم لذت میبرن…بنده تا حدودی با nativeها از نزدیک برخورد داشتم خ خ به اخلاقیات پایبند هستند…

5 پسندیده

سلام
سارا خانوم، منم دقیقا با حرف شما موافقم، حتی دکتر ظریف با اینهمه تجربه و پرستیژ لهجه ی معمولی داره
اما خیلی ها تو دنیا براش احترام قائلن

4 پسندیده

پس واجب شد کورس تلفظ AJ Hoge رو هم بخرم بذارم تو اپلیکیشن :grinning:

9 پسندیده

به نظر من لهجه و میزان تسلط به یک زبان اصلا به هم ربطی ندارن ، به قول محمدرضا شعبانعلی شما هر کلمه انگلیسیو هر طوری تلفظ کنید بلاخره یک نفر در یکی از روستاهای آمریکا پیدا میشه که اون کلمه رو مثل شما تلفظ کنه

7 پسندیده

سلام فک نکنم آقا ایرج چیز بدی گفته باشن
ایشون خیلی دوستانه پیشنهاد دادن که بیشتر رو تلفظ کار شه ( نگفتند تلفظت بده)
خود آقا حسین هم پذیرفتند.
اشکال گرفتن دو جوره: یکی اینکه بگن آقا باید اینجوری باشی و باید آ رو آ بگی و ب رو ب که اینجوری قابل قبول نیست.
ولی نوع دوم این شکلیه که میگن تلفظت یکم کار داره ببین مشکلت کجاست و پیداش کن و تمرین کن و بهتر شو.
فک نکنم چیز بدی گفتن
در حال برنامه ریزی واسه تاپیک تعاملی دو هستم و حرف ایشون باعث شد یکم ایده ای که دارمو تغییر بدم.
خیلی خوبه که خیلیا این تاپیکو میخونن و به صوت هاش گوش میدن
تو اینستاگرام و تلگرام خیلیا بهم پی ام دادن بابت این تاپیک و منم دعوتشون کردم که شرکت کنن ولی خب فعلا نکردن :grinning:
ولی خودش قوت قلبیه که همه کار مارو میبینن

10 پسندیده

آره بچه ها زیاد غیرتی شدن :joy:

تلفظ و لهجه خیلی سخته و واقعا وقت و انرژی زیادی میخواد که من در حال حاضر ندارم. از طرف دیگه مشکل خاصی از بابت ارتباط با افراد خارجی که داشتم هم نبوده که مجبور بشم درستش کنم برای همین دیگه از اون موقعی که تافل دادم همینجوری مونده :innocent:

9 پسندیده

تقریبا هر روز چک میکنم بببینم تاپیک جدید رو زدین یا نه. :blush:
منتظریم .موفق باشید همیشه

5 پسندیده

کسی نمیتونه به انگلیسی شما ایراد بگیره آقا حسین شما هم دایره لغاتت عالیه هم استاد گرامری اینو مخصوصا زمان ترجمه کتاب گویا که کمک میکنی متوجه شدم
تلفظت یکم نیاز به تمرین داره که ایشالا همه با هم بهتر و بهتر میشیم.

روش دارم کار میکنم ولی زمان دقیق نمیتونم بدم خیلی این چند روزه درگیرم و وقت کمی دارم. فعلا ایده رو نوشتم باید یه آموزش واسش درست کنم و از همه مهم تر خودم باید بتونم اونو خوب اجرا کنم تا بچه ها متوجه منظورم بشن.
از این تاپیک، مشخصا جدیده سخت تره ولی فکر میکنم با مزه تر و بهتر باشه.

6 پسندیده

خیلی ممنون که وقت میذارین.

شما لطف دارین ولی نه بابا اینطوری هم نیست :slight_smile:. در مورد زبان انگلیسی منم مثل بقیه هستم حالا شاید از بعضیا تو این وبسایت یخورده بهتر و از بعضیا ضعیفتر. خودم هم باید بیشتر از اپلیکیشن زبانشناس استفاده کنم :joy:

5 پسندیده

سلام مجدد…وقتی قراره شخصی رو مخاطب خودمون قرار بدیم محترمانه تره که توی خصوصی پیشنهاد وانتقادمون رومطرح کنیم بنظر من این صحیحتره تا توی جمع…ناراحتی ماهم ازاین بابت بود

4 پسندیده

میتونم بپرسم نمره تافلتون چند شد؟
البته اگه دوست نداشتین نگین⁦;-)⁩
فقط میخوام ببینم این بسته های زبانشناس چقدر تاثیر گذار بوده

3 پسندیده

متوجه نشدم !
اینجا چه ربطی به اینستا و تلگرام داره؟

2 پسندیده

من یوزر تلگرام و اینستاگرامم هم kambiz_mbi هستش
سرچ میکنن پیدا میکنن.
بعضیا هم تو پیام خصوصی ازم یوزمو خواستن.

2 پسندیده

من دو سال و خورده ای پیش بود فکر کنم تافل دادم اونموقع حدودا ۱۰۰ شدم. البته دوران آموزشی سربازی هم بود نتونستم زیاد بخونم تا درس ۲۷ انگلیسی قدرت فکر کنم پیش رفتم. در کل فکر کنم سه چهار ماه شد.

البته کمترین نمرم فکر کنم رایتینگ بود فکر کنم ۲۲ شدم دقیق یادم نمیاد. توقع داشتم کامل ۳۰ نمره رو بگیرم. چون هم قبلش چندین تا مقاله انگلیسی ISI تو ژورنالهای معتبر نوشته بودم که رایتینگمو قوی کرده بود. هم اینکه تو خود امتحان هم یادمه خیلی خوب نوشته بودم. تنها حدثی که میزنم این بوده که غلط املایی زیاد داشته باشم چون برای غلط غلوط های املایی به اسپل چک word خیلی عادت کرده بودم :joy: البته هنوزم همینطوره

7 پسندیده