کی بریم داستان بعدی ؟

اتفاقا من قصه های شا گردان و داستان اول داستانهای واقعی رو مرور کردم و جالبش اینه که اینها برام خیلی آسونتر از بخش سوم داستانهای کودکانه ست. مخصوصا بعضی از داستانهای شاگردان رو تقریباً بدون دیکشنری هم معنی میکنم اما تو بخش سوم داستانهای کودکانه معنی بعضی اصطلاحات رو متوجه نمیشه. برای همین تمرکزم رو گذاشتم روش. اما حالا که میدونم میتونم هردو رو با هم بخونم حتماً این کار رو میکنم اتفاقا فکر کنم برام جذابتر بشه. ممنون از راهنماییتون
در مورد تاپیک فوق هم چشم حتماً سر میزنم و به محض اینکه جسارتش رو پیدا کنم حتماً فعال هم میشم

3 پسندیده

بله ولی تازه آپدیتش کردم

1 پسندیده

به خاطر اینکه شما در حال استفاده از نسخه کافه بازارین. تا یکی دو روز دیگه نسخه ی بازار هم آپدیت میشه.

3 پسندیده

فک میکنم باید از سایت بگیرید چون اپلیکیشنی ک تو بازار هست با اونی ک داخل سایت هست متفاوته

2 پسندیده

پس یکی دو روز دیگه دوباره آپدیتش کنم؟؟؟ فرقش با این نسخه تو سایت چیه؟؟

1 پسندیده

بعد آپدیت دیگه تقریبا هیچ فرقی نمیکنه.

3 پسندیده

بخش سوم داستان های بچه گانه نسبت به دو بخش اول و دوم خیلی مشکل تر من دو درس از بخش سوم رو که خوندم رفتم سراغ داستان های واقعی به شما هم توصیه میکنم مستقیم برین سراغ داستان های واقعی در این بخش قابلیت پخش فایل صوتی به صورت اهسته هم وجود داره که به یک مبتدی خیلی کمک میکنه و کاش این قابلیت در بخش داستان های بچه گانه هم بود

6 پسندیده

بخش سوم داستانهای بچه گانه خیلی خوب نیس و رد بشید و برید بخش چهارمش :confused:

2 پسندیده

روش خوبی پیش گرفتید و قابل تحسینه ولی بیاین یکم ویرایشش کنیم
درسی رو حفظ نکنید به جاش با درس ارتباط برقرار کنید، با حفظ کردن یه درس شما تو دراز مدت معنی هارو فراموش می کنید
بهتره اون کلمه رو ببینید، زیاد بشنوید و تو جاهای دیگه بخونید و ازشون استفاده کنید تا ارتباط میان کلمه و مغزتون ایجاد شه که این نیازمنده زمانه.
دوم اینکه برای بازگویی سعی کنید خلاق باشید. نیازی نیست همه داستان، کلمه به کلمش رو بازگو کنید. حتی میتونید داستان رو تغییر بدید.
هر چند چون شما سطحتون استارتر هست زیاد به خودتون استرس وارد نکنید و فشار نیارید شما فعلا باید به مغزتون اجازه بدید خودش رو با انگلیسی و آواها و صداهاش وقف بده بعد برید سراغ چالش ها.
من خودم 4 ماه طول کشید تا سراغ بازگو کردن داستان ها برم. الان یکساله دارم انگلیسی میخونم و بازم برنامه بلند مدت چیدم واسش که مثلا تا سال دیگه خرداد به تسلط کامل برسم. در حال حاضر با خارجی ها می تونم ارتباط برقرار کنم، سطح خوبی از شنیداری دارم میتونم ایده هامو به اشتراک بزارم و دارای یه تلفظ قابل قبول هستم که دوستام ازش تعریف می کنن ولی همچنان دارم یاد میگیرم و یاد خواهم گرفت حتی بعد سال دیگه خرداد همینجوری به گوش دادن ادامه میدم.
پس صبر هم خیلی اهمیت داره، تو دوره یادگیریتون صبور باشید و آروم آروم پیش برید و به موقع از زبان استفاده کنید. اینکه الان بخواید تلاش کنید از کلمات استفاده کنید پیشنهاد نمیشه چون واقعا سخت و عذاب آوره. یکم بگذره بعد این چالش بازگو کردن رو شروع کنید.
اگه بازگو می کنید بهتره به جای کلمه به کلمه گفتن داستان، رو سرعت گفتن متمرکز باشید، چون تلفظ شما و استفاده از کلامتتون نیازمنده سرعته. وقتی سریع یه داستان رو بازگو می کنید قسمت چپ مغزتون رو منع می کنید که این باعث میشه از زبان ناخودآگاه استفاده کنید و بهش فکر نکنید. البته این یه تمرینه ولی نیازمنده زمان و انگیزه زیاده.
پس نصیحت من در ابتدا اینه اول سطحتون رو به متوسط برسونید بعد رو بازگو کردن مطالب مانور بدید
به جای بازگو کردن همون کپی کردن دقیق کلمات و تکنیک سایه رو پیاده کنید که خیلی عالی اند.
به مرور که به سطح متوسط رسیدید به سراغ مجموعه های چالش برانگیز مثله داستان های واقعی یا انگلیسی قدرت برید که شش ماه حداقل درگیرشون میشید.
سوم و آخرین مورد که دوست دارم بگم اینه که برای مرور یک داستان به جای بازگو کردنش اون رو گوش بدید
اگه گوش دادن فکر می کنید زمان بره می تونید از زمان های مرده ای که در اختیار دارید استفاده کنید
مثلا همونطور که متوجه شدم شما مادر هستید پس زمانی که مثلا دارید براش غذا آماده می کنید به درس گوش بدید، آشپزی، رانندگی، صف واستادن، ترافیک و خیلی چیزای دیگه میتونه زمان خوبی برای گوش دادن به انگلیسی باشه واسه مثال بیشتر به این تاپیک مراجعه کنید

باعث افتخاره که شما رو در گروه تعاملیمون داشته باشیم خانومه قربانی

13 پسندیده

سلام دوست خوب
ممنونم از راهنماییتون
من هدفم اینکه بتونم خوب صحبت کنم
با توضیحات کاملتون بنظرم منطقی اینکه فعلا صبر کنم بعد خودمو به چالش بکشم …اعتماد بنفسم خوبه…خیلی خجالت نمی کشم اگه غلط حرف میزنم…اما حرفای شما منطقی تره…من باید رو همون برنامه ریزی که برای خودم چیدم پایبند باشم…عجله نکنم…واقعا از شما سپاسگزارم:grinning:

5 پسندیده

تو یادگیری زبان صبر خیلی اهمیت داره.
استیو کافمن یکی از چند زبانه های معروفه دنیاست و میگه حداقل برای یادگیری هر زبان من 6 یا 9 ماه یا یکسال یا بیشتر وقت میزارم.
خیلی ها وقتی نتیجه شما رو میبینن ارزش سخت کوشی شما رو نمیبینن و فکر میکنن که شما دو روزه پرواز کردید و به اونجا رسیدید.
مثلا من بدنسازی که میرفتم بدنم بعد 4 سال تمرین خیلی رشد داشت یکی از دوستام بهم گفت چقد باید تمرین کنم تا مثله تو بشم؟ گفتم من که چهار سال تمرین کردم ولی تو اگه اشتباهات منو نکنی و خوب غذا بخوری و خوب تمرین کنی و خوب استراحت کنی شاید دوسال کافی باشه.
برگشت گفت 2 سااااااااااااااااال؟ گفتم پس چی؟ چقدر میخواستی باشه؟ گفت 3 ماه؟
میبینید چقدر مسخرست؟
پس به دیگران توجهی نکنید همه چی با سخت کوشی و صبر به دست میاد و روند یادگیری یه روند مادام العمره، شما انگلیسی هم عالی صحبت کنید باید به گوش دادن و صحبت کردن باهاش ادامه بدید تا زمانی که سلامتی در وجودتونه و در این دنیا زندگی میکنید ( که امیدوارم همیشه سالم و سربلند باشید)
به هر حال انگیزه و هدفتون خیلی مهمه.
پیشنهاد من هم اینه خودتون رو به سطح متوسط که رسوندید شروع کنید به چالش کشیدن.
من معمولا واسه زبان آموزی از مثال های غیر زبانشناسی استفاده می کنم.
مثلا واسه نمونه تو بدنسازی اوایل چون تازگی داره بدن خوب پیشرفت می کنه و به مرور به حالت قفل میرسه. تو این حالت بدن به تمرین های عادی عادت کرده پس نیازه وارد چالش بشید و از تمرین های سخت تر و خاص استفاده کنید، تا اصطلاحاً به بدنتون شوک وارد کنید تا دوباره رشد کنه
زبان آموزی هم همینطوره، اول که شروع می کنید همینجوری پیش میرید و میرید تا اینکه به سطح متوسط می رسید حالا باید خودتون رو به چالش بکشید تا پیشرفتتون رو دو چندان بکنید.
البته دلیل های زیادی برای مکالمه نکردن تو سطح ابتدایی هست که باید درباره اون مفصل بحث کرد.
به هر حال خوبه که در تالار مشارکت می کنید و با دوستان زبان آموز همراهی می کنید این خودش انگیزه آور و الهام بخشه که مثلا ببینید دوستان دارند کار می کنند و شما هم سعی می کنید با اونها پیش برید
من خودم اگه دوستان نبودن فک نمیکنم اینقدر تلاش می کردم. باز مثال بخوام بزنم میتونم بگم تمرین تو باشگاه بهتره؟ یا تمرین تنها تو خونه؟
معلومه تو باشگاه :joy:
واستون آرزوی موفقیت دارم خانوم قربانی ایشالا زود زود به تسلط می رسید

13 پسندیده

واقعیتو بگم
من وقتی تاپیک تعاملی رو دیدم و وویسه چند تا از دوستانو گوش دادم 2تا حس بهم دست داد
اول اینکه به خودم گفتم وااااااااااااای تو کجا…اینا کجان…تو خیلی زبانت افتضاحه(دقیقا افکارمو میگم)
خلاصه کلی وا اسفا…این حرفا…بعد نشستم منطقی با خودم حرف زدم اوکی تو هم میتونی…استعداد داری،پشتکار داری…ازین به بعد حس دومم شروع شد انگار تو یه مسابقه اجباریم…زبان شد برام بار…یه بار سنگین که کولش کردم و بزور میکشیدم…وای خیلی سخته…اما اینجا بود که کمکم کردین…خودمونی بگم خیلی صفا کردم با نوشتتون ،راهنمایی تون…حال کردم…خیالم راحت شد…الان دوباره به برنامه زمان بندیم نگاه کردم…دیدم درست دارم عمل میکنم…رهرو انست که اهسته و پیوسته رود نه اینکه گاهی تند و گاهی خسته رود
با سپاس فراوان
همیشه سالمت باشین

9 پسندیده

سلام ممنون از راهنمایی هاتون. سعی میکنم حتماً توجه کنم به نکته های خوبی که گفتین. در مورد حفظ کردن اینو بگم که من تقریبا به این روش خودم مطمئن شدم چون باعث میشه که بارها و بارها تو همون زمانهای مرده ای که شما میگید با خودم تکرار کنم درسها رو. برای گوش دادن این موقعیت رو ندارم که همیشه و همه جا در حال گوش دادن باشم اما حتما هفته ای دو سه بار تمام درسها رو از اول گوش میدم و مرور میکنم. علاوه بر درسی که در حال یادگیریش هستم. . و اینکه خداروشکر حافظه خوبی دارم و لغتها توی ذهنم میمونه و تا الان که دو سه ماهه شروع کردم زبان رو کلمه ای رو فراموش نکردم. و حتی لغتهای کتب دبیرستان تو ذهنم هست. امیدوارم که روشم نتیجه بده.
باز هم خیلی ممنون از نوشته تون بهم دلگرمی داد. چون خودم هم تصمیم گرفته بودم که اصلا عجله نکنم و به موقعش برم سراغ بازگویی و بقیه مراحل. البته سعی می کنم که امتحان کنم اما تمرکز نمیزارم فعلا فقط میخوام گوش بدم و تکرار کنم مثل یه کودک که تازه میخواد حرف زدن یاد بگیره. عجله ای ندارم برای هدفی که در نظر گرفتم

9 پسندیده

سلام. ممنون از نظرتون. ولی من دوست دارم اول کار سخت رو انجام بدم اگه نتونستم حتماً به توصیه تون عمل میکنم و بعد دوباره برمی گردم سراغ درس های این بخش

5 پسندیده

خوب اینجوری که یاد نمیگیرم :cry:البته شاید برای زنگ استراحت وسطاش رفتم سراغ درس های دیگه و برگشتم

6 پسندیده

سلام . من تمامی تکنیکهای درس داستان کودکانه را بکار میگیریم و مسلط میشوم و سایه هم انجام میدم ولی مشکلم اینه چون حفظیاتم ضعیفه توانایی حفظ وبیان داستان را از حفظ ندارم و همچنین سایه بدون متن را تا استپ نکنم نمیتونم اجرا کنم؟ الان هردرس را 25 بار خواندم، بنظرتون کافیه وبزارمشون کنار یا ادامه ندم تا حفظ بشوم ؟؟

2 پسندیده

دوست عزیز لازم نیست داستانو از حفظ بگید من احساس میکنم که از حفظ کردن داستان مثل این میمونه که ما بخوایم دیکشنری حفظ کنیم هیچکس دیکشنری رو حفظ نمیکنه… البته بستگی به هدف شما از اموزش زبانم داره …من وقتی میبینم که داستان رو وقتی گوش میدم بدون اینکه متن جلوی دستم باشه ک متوجه میشم دیگه میرم درس بعدی بنظرم سخت نگیرید وقتی بتونید معنای درس رو متوجه بشید و تلفظ لغات و معنی هاشون رو بفهمید کافیه …برای تکنیک سایه هم بنظرم اشکالی نداره اگه نگه دارید و بعد بگید اگه اگه میخواید مهارتتون بیشتر بشه باید بیشتر گوش کنید اما در کل سعی نکنید داستانو از حفظ بگید …من اخر هر درس جمله به جمله بعد از صوت از حفظ تکرار میکنم زمانی که همه لغات و دستوراتش رو متوجه شدم و بعدش میرم سراغ درس بعد هر درس روهم به طور میانگین 10بار گوش میدم

5 پسندیده

سلام. وقت بخیر. برای من هنوز این مطلب روشن نشده که کی برم سراغ درس بعدی؟ من درس رو کاملا متوجه میشم. شاید چند لغت برام تازگی داشته باشه که غالبا در کنار جملات دیگه، اونهارو هم حدسی ترجمه میکنم. متن رو خیلی خوب معنی میکنم و میفهمم. اما حفظ نمیشم. تلاشی هم برای حفظ کردنش نمیکنم چون خسته میشم و دلزده. حالا برام سواله که کی برم سراغ درس بعدی؟؟
ممنون از برنامه بسیاااااار خوبتون.

1 پسندیده

در ابتدای کار شما میتونید تا تکنیک سایه پیش برید و بعدش برید مرحله بعدی.

4 پسندیده

کاملا موافقم با شما.کمیت مهمه نه کیفیت.ما ایرانیها تو همه چیز عجولیم انتظار داریم زود به نتیجه برسیم.بابا یه زبان بیگانه رو میخوایی یاد بگیری.به این فکر نکنین که اوه الان بسته اول درس دومم مثلا کلی مونده زود برم جلو عقب نمونم سعی کنید اهسته برید جلو ولی یادبگیرید و پیش برید نه اینکه ۳ ماهه کل اپلیکیشن رو خونده باشین بعد ببینین ای داد هیچی بلد نیستین.این اپلیکیشن به نظرم بهترین روش یادگیری رو داره من خیلی تحقیق کردم و به این نتیجه رسیدم که بهترینه چون میخواد مثل بچه ای که داره از پدر مادرش حرف زدن یاد میگیره به ما هم اونجوری اموزش میده پس عجله نکنین اخر سر نتیجه ش رو میبینین.یا حق

3 پسندیده