بازار کار رشته مترجمی زبان انگلیسی

@Hosein_Naseri سلام و خسته نباشید , اگه شخصی به تدریس زبان انگلیسی علاقمند باشه به نظر شما باید حتما تحصیلات دانشگاهی زبان داشته باشه یا اینکه از طریق مدرک تافل یا آیلتس هم میشه به شغل تدریس رسید و سؤال دیگم در مورد درامدش هست ایا میتونه درامد قابل توجهی هم داشته باشه یا خیر، و چه روشی برای رسیدن به شغل تدریس بهتر هستش؟

ببین به نظر من هر شغلی بگی تو ایران درامد و جای کار داره. اما بستگی به خود آدم داره چقدر خلاقیت و ایده در اون کار به خرج بده. مثلا یکی میره آژانس میزنه و درامد متوسطی پیدا میکنه. یکی هم ایده میزنه و تپسی رو ایجاد میکنه. هر دو در مفهوم یکی هستند اما این کجا و آن کجا.

درامد تدریس زبان هم همون درامد متوسطی هست که خیلی ها دارن. اما اگه با ایده ی خیلی جالبی وارد بازار کار بشین مثلا مثل AJ میلیونر میشین.

فکر کنم میشه ولی باز اگه کسی تجربه ی این کار رو داره اعلام کنه که مطمعن باشیم.

3 پسندیده

سلام .باآرزوی موفقیت وشادی وکامیابی برای شما.
درجواب سوال شماکه پرسیدیدآیاحتمابایدمدرک دانشگاهی زبان داشته باشیدیانه؟
من ازتجربه خودم براتون میگم که بدون داشتن مدرک تافل یاآیلتس تدریس می کنموالبته رشته دانشگاهی من مدیریت بود البته این رو درنظرداشته باشیدکه بایدشدیدابه کار تدریس علاقه داشته باشیدوانرژی هم داشته باشید. ازنظردرآمدبستگی به خودتون داره ولی درکل یک درآمدمتوسط داره والبته بازهم می گم که بستگی به خلاقیت وپشتکارخودتون داره

3 پسندیده

سلام
سوال خوبی پرسیدید. با توجه به تجربه من و وضعیت جامعه ما، مدرک دانشگاهی یه تیکه کاغذ بیشتر نیست و اصلا ملاکی برای سطح سواد فرد نمیشه. تنهاو تنها و تنها ، تجربه و پشتکار در هر زمینه شغلی و درسی هست که ملاک موفقیت رو نشون میده. افرادی که مدرک دانشگاهی زبان دارن، به خصوص مترجمی، ضعف های بسیاری تو زمینه آموزش دارن. و البته نمیشه به همه تعمیم داد چرا که همه چیز بستگی به علاقه طرف و سابقه او در یادگیری زبان داره. من به شخصه رشته تحصیلیم نرم افزار هست ولی از سالها پیش زبان خوندم و الان بدون داشتن مدرک آکادمیک زبان، مشغول تدریس هستم. البته یک دوره TTC رو هم گذروندم تا با روش های تدریس آشنا بشم که خیلی مفید بود. و البته به رشته مترجمی بیشتر علاقه دارم و این باعث نمیشه که بگیم کسی که مترجمی میخونه اصلا به درد آموزش نمیخوره و باز هم تکرار میکنم که تدریس زبان صرفا تسلط مدرس به مکالمه، لغات بسیار، تلفظ های بدون غلط و از همه مهمتر اشنایی با نکات روانشناسی ویژه تدریس هست .
سطح درآمد هم بستگی به شهری داره که توش زندگی می کنید و میزان ساعت هایی که در آموزشگاه ها مشغول به تدریس هستید. که تو شهرهای کوچیک نمیشه به عنوان حقوق مکفی روش حساب کرد ولی به عنوان شغل پاره وقت خوبه.

3 پسندیده

من بانظرAmeneh69 کاملاموافقم .دقیقا همین طورکه میگیدهست

1 پسندیده

@Ameneh69و @novin1362 ممنون از راهنمایی های مفیدتون.

1 پسندیده

سلام.
به نظر من مهم نیست مدرک دانشگاهی یا مدرکای دیگه داشته باشین یانه. مهم اینه که تدریس رو دوست داشته باشید.واقعا به زبان مسلط باشید و از روش های تدریس هم سردر بیاریدو خلاق هم باشید.البته فکرمی کنم کسی که مدرک دانشگاهی آموزش زبان انگلیسی داشته باشه یا دوره TTC رو گذرونده باشه میتونه معلم بهتری باشه

3 پسندیده