یادگیری زبان انگلیسی در خانه

سلام و وقتتون بخیر
دست مريزاد با این برنامه ی جذابی که آماده کردین،هرچند تازه شروع کردم و خیلی نمیدونم دارم درست از برنامه استفاده میکنم یا نه ولی خیلی خوشحالم چون سالها به دنبال روشی بودم که تو خونه بتونم زبان یاد بگیرم پسرام خیلی نامرتب کلاساي زبان رو میرفتن و نتیجه مثبتی نگرفتن خودمم بیشتر لغت حفظ میکردم و همه رو نصفه نیمه رها کردم…ولی ایندفعه فکر میکنم انشاءالله بتونم موفق بشم .من بیشتر دوست دارم بتونم صحبت کنم و فیلم زبان اصلی رو متوجه بشم.تو این دو روزی که برنامه رو نصب کردم هم خیلی ذوق دارم و با هرکی هم صحبت میکنم بهش معرفی میکنم،بازم ممنون.
ولی مشکلاتی که تا الان داشتم یکی اینه که ویدئو های انیمیشن ها رو که میبینم مثل فایلهای صوتی تو قسمت مربوطش تعداد دفعات رو نميزنه و دیگه اینکه برا ثبت زنجیره باید تو تنظیمات 5 دقیقه رو انتخاب کنم در صورتیکه مدت زمانی که من میدارم با خوندن کلمات و دیدن ویدئو و فایل صوتی شاید 20 تا 30 دقیقه هم میشه ولی اگه اونا رو انتخاب کنم زنجیره ثبت نمیشه.
دیگه اینکه برای استفاده درست از برنامه همون اول اطلاعاتی نیست به مرور که مقالات سایت رو ميخوني یه چیزایی دستت مياد کاش تو خود برنامه یه توضیحات خلاصه ای بود درباره ی مراحل کار…مثلا امروز روز سوم کار با برنامه ی منه و منم از مبتدی شروع کردم و فایل هملت رو چندین بار گوش کردم و دیدم ولی چون هنوز مسلط نیستم نمیدونم باید درس بعدی رو شروع کنم یا نه…دیگه اینکه کلمات که تو جعبه لايتنر می ره نمیدونم کی باید ضربدر و انتخاب کنم و کی علامت چک و اینکه اگه بلد بودم و علامت چک رو زدم کلمه از جعبه حذف میشه یا نه

4 پسندیده

سلام خیلی خوبه که دارید شروع میکنید انگلیسی بخونید
من تو قسمت اینکه کی باید برید درس جدید راهنماییتون میکنم باقیش و میسپارم به بقیه چون اصلا خودم از اون امکاناتی میگید استفاده نمیکنم اونا جنبه انگیزه ای دارن اصله مطلب یه چیز دیگست
شما برای هر درس حداقل 5 روز یا بیشتر وقت بزارید بعد برید درس جدید تا جایی ادامه بدید که بهش بگن یادگیریه عمیق نه سطحی
هر چی بیشتر یه درس و بخونید بهتره
به اینم فکر نکنید اگه روی یه درس 2 هفته مثلا وقت بزارید چیز جدید یاد نمیگیرید مغز خود به خود شروع میکنه به تحلیل های جدید کردن هر کلمه و هر جمله شما متوجه نمیشید ولی مغزه ناخودآگاه داره همه چیو درک میکنه و چیز جدید اضافه میکنه در طولانی مدت کلماتی که یاد گرفتید و بدون اینکه فکر کنید بهشون به زبون میارید مثله همین فارسی خودمون.
البته برای داستان های کودکانه نیاز نیست دو هفته جلو برید فک کنم یک هفته کافیه. روزی 4 تا 5 بار به درس گوش بدید که فک کنم مجموعا بشه 20 تا 25 دقیقه
واسه اضافه کاری میتونید از کتاب های داستان earlyread استفاده کنید که سطح 1 واسه شروع خوبه فایل صوتی هم دارند.
و در آخر راجبه اون زنجیره و تعداد دفعات خوندن هر درس بگم که تو ورژن قبل من این مشکلو داشتم که آپدیت کردم مشکل برطرف شد
مشکل شمارو آقا حسین توضیح میدن

7 پسندیده

به نظر شما اگه بخوایم ساعت مطالعمون رو زیاد کنیم روزی چهار تا پنج ساعت مثل من که الان در حال خوندن داستان کوتاههای بسته قدرت هستم و بخوایم زودتر بسته رو تمومش کنیم میشه هر درس رو سه یا چهار روز وقت گذاشت.
یا روزی دوتا درس بخونم هر دوتاش باهم در طول یک هفته این باعث کم شدن یاد گیری نمیشه؟

3 پسندیده

ایرادات و پیشنهاداتی که دادین درست هست و در ورژن های بعدی در نظر گرفته میشه. اما فعلا به شما پاسخ میدم که ابهاماتتون حتی الامکان برطرف بشه.

درسته این رو هنوز نذاشتیم و زمانش کلا محاسبه نمیشه فعلا. برای همین با وجود اینکه شما بیش از ۲۵ دقیقه میخونین، چون ویدئو هم جزوش هست در زمانتون لحاظ نمیشه. ولی قطعا در ورژن های بعد درستش میکنیم.[quote=“najmeh, post:1, topic:243”]
کلمات که تو جعبه لايتنر می ره نمیدونم کی باید ضربدر و انتخاب کنم و کی علامت چک
[/quote]

هر کلمه ای که مرور میکنین، اگه خاطرتون بود بایستی چک مارک سبز رو بزنین. اگه بلد نبودین ضربدر رو بزنین. هیچ وقت لغت حذف نمیشه اما با توجه به جواب شما، زمانبندی مرور بعدی تعیین میشه. بنابراین شما نگران حذف شدن نباشین :slight_smile:

1 پسندیده

متن داستان قابل کپی هست که بشه داخل اپلیکیشن بعدا بذاریم؟ یا به صورت عکسه؟

1 پسندیده

این سلیقه ای هست. من خودم قبلا چرخشی میخوندم.
مثلا:

روز اول: درس ۱ ۲ ۳ ۴
روز دوم: درس ۲ ۳ ۴ ۵
روز سوم: درس ۳ ۴ ۵ ۱

و به همین ترتیب.

با توجه به تعداد دفعات خوندن هر درس در اپلیکیشن نوشته میشه، شما میتونین یه هدف گذاری بکنین مثلا بگین هر درس رو بیست بار تمرین میکنم. بعد به طور مخلوط درسها رو بخونین و همه رو نهایتا به ۲۰ بار برسونین. یعنی به جای اینکه تو یکی دو روز ۲۰ بار فقط روی یک درس باشین، میتونین در مدت زمان یک ماه، این بیست بار رو داشته باشین که تاثیرش در بلند مدت بیشتر و بهتره.

5 پسندیده

ممنون از راهنماییتون

4 پسندیده

نه ولی اگه بخواین من واستون تایپ میکنم میدم بهتون
سطح درساش خیلی آسونه مخصوصا سطح یکش
میخواین یکمیشو دانلود کن آقا حسین ببین اگه خوشت اومد من تو چند مدت تایپ میکنم واستون

3 پسندیده

نه تایپ لازم نیست شما کارهای خفن تر رو انجام بده :wink: حتمن میشه از اینترنت یه جا گیر آورد. وقت کردم میگردم.

3 پسندیده

کاش منم یه روزی بشم یکی مثل شما ولی من کجا شما کجا! منی که همیشه تو سری خوردم که بشین یه جا! تا الان ۲۳ سالمه دارم از غصه دق میکنم هس میکنم میتونم هر کاری تو دنیا انجام بدم عاشق تجارتم عاشق درسم عاشق جستجو و چیزای تازم ولی پشتیبان که ندارم هییچ دختری ام توی یه خونواده ی ساده و مذهبی که باید بشینم یه جا و همه ی ارزوهامو به گور ببرم مرسی حرفاتون خیلی امیدوارم کرد دوس دارم زبان یاد بگیرم از توی خونه تلاش میکنم حالا که نمیزارن بیرون برم!

8 پسندیده

خیلی بابت شرایطی که دارید متاسف شدم
منم 23 سالمه و شرایط سخت خودمو دارم ولی با خوندن مطالب دیدمو نسبت به شرایط زندگی تغییر دادم
باور کنید اشخاصی تو دنیا بودند که از شرایط شبیه به مرگ هم نجات پیدا کردن و جنگیدن مثله ویکتور فرانکل که خونواندشو جلوش کشتن ولی جنگید و تهش کتاب انسان ها به دنبال معنی رو نوشت
شما انگلیسی رو شروع کنید من و همه بچه های زبانشناس تا جایی که بتونیم به شما کمک خواهیم کرد

9 پسندیده

در هر سطحی که هستید تماشای هرروز سریال ها و فیلم ها و مستندهای امریکایی بدون زیر نویس (چه فارسی چه انگلیسی)تسلط و تبحر شمارو تو مکالمه افزایش میده و همچنین مطالعه هر هفته یک کتاب داستان مرتبط با سطح خودتون به شدت پیشنهاد میشه.من خودم علاوه بر اینها سابقا خاطرات خودمو تو یه دفترچه هر شب مینوشتم. در ضمن وقتی میخاید تو ذهنتون با خودتون صحبت کنید سعی کنید به زبان انگلیسی این کارو انجام بدید!!!در کل تاکید من بیشتر روی تماشای سریال و فیلمه.

این کارهارو به راحتی میشه در خانه هم انجام داد پس نگران نباشید و یادگیری زبان رو از همین حالا شروع کنین.

7 پسندیده

منم یه دختریم با شرایط شبیه شما. منم خیلی رویاها و برنامه ها تو سرم دارم ولی نمیتونم چون اجازه ندارم! ولی خانوادم جورین که اگر بدونن بخاطر درس خوندن و پیشرفت میخوام کاری رو انجام بدم حتما کمکم می کنن!
شما هم سعی کن از حداقل امکاناتی که داری بهترین نتیجه رو بگیری که در آینده شرمنده خودت نشی! میتونی از خونه بااینترنت چه انگلیسی چه هر مهارت دیگه ای رو یاد بگیری.
یکی از قهرمانای المپیک بدون مربی و فقط باآموزش های اینترنت تونست قهرمان بشه!
موفق باشی!:relaxed:

8 پسندیده

من به شما پیام دادم، اگر خواستید به من پیام بدید درصورتی که بدونم واقعا به زبان نیاز دارید میتونم بهتون کمک کنم.

4 پسندیده

سلام عزیزم. :stuck_out_tongue_winking_eye:ببخشید دارم دیر پاسخ میدم. پیامتونو خوندم. اما بیشتر از جنبه منفیش. جنبه های مثبتشو دیدم و میخام چند تا نکته بگم. اینکه تو ادمی هستی که عاشق تجارته، عاشق درسه و عاشق کشف کردن ، این عالیه و این استعدادی هست که تو باید شکوفاش کنی. ولی همانطور که گفتی یه مانع سر راهته و اون طرز تفکر خانواده گرام هست.که بیشتر از اینکه ربط به مذهب داشته باشه ریشه در عقاید سنتی و شخصیه خانوادگیه. ببین من ادعایی در مذهب ندارم. ولی واقعا اگه ما مقید به مذهب واقعی باشیم اینو باید بدونیم که اتفاقا هیج جای دین نگفته خانوما تو خونه. خیلیم تشویق میکنه به حضور در اجتماع. اما متاسفانه خیلی ها به درک درستی از مذهب نرسیدن و عقاید شخصی خودشون رو منتسب به مذهب میکنن. البته منظورم خانواده شما نیست چیزی که کلا دیدم رو میگم
پس تو باید دو کار انجام بدی. اولیش همین زبانشناسه حتما برنامه رو نصب کن و تو گروه فعالیت داشته باش.
دومم اینکه. حتما سعی کن تفکر مثبت رو جایگزین منفی کنی. چیزی که من از پیامت دریافت کردم پالسای منفی بود که همین باعث میشه حتی در روند یادگیری انگلیسیت دچار مشکل شی. استاد هوگ اینو میگه.و حتما برای تغییر وضعت تلاش کن. مثلا اگه من بودم همون اول باری که مانع رفتن بیرونم میشدن علت یابی میکردم این رفتار . و بعد به تدریج بهشون ثابت میکردم که هیچ اشکالیم نداره. من معتقدم در رفتار اشتباه دیگران با ما، خود ما 50درصد مقصریم. و عکس العملای نادرستمون شرایط رو بدتر میکنه. پس بدون اولین کسی که میتونه بهت کمک کنه خودتی عزیزم.:blush: البته من نمیدونم شما اهل کجایین.و یه چیز دیگه ام بگم. تو این تالار همه از شهرای مختلف حضور داریم با فرهنگای مختلف با خانواده های مختلف با شرایط مختلف و ممکنه سخت. من از تهران . اقا کامبیز از رشت و …بقیه رو دقیق نمیدونم. ولی همه جمع شدیم واسه یه هدف و اون هدف قبل اینکه یادگیری زبان باشه، اقدام برای کمک به همدیگس. و اینه که باارزشه. پس غصه رو بذار کنار بدون همه همراهیت میکنیم. یه درخواستیم هم دارم اگه میتونی کتابی که معرفی میکنم بهت رو بخون خیلی موثر هست.
(جادوی فکر بزرگ نوشته دکتر شوارتز که ترجمه ژنا بخت آور هست)

هر وقت خوندی دوست دارم بیای با هم حرف بزنیم.
البته من بلد نبودم چطوری میشه خصوصی پیام داد. ولی ذیذم جمع بی ریاست همینجا گفتم:joy:
الحاصل با پتانسیلی که داری تو یکی از بهترین ها میشی شک نکن. چون هر ادم موفقی که دیدم قطعا یه دوره از زندگیش با شرایط سختی دست و پنجه نرم کرده. پس بدون همه روزات داره تو رو به قهرمان شدن نزدیک میکنه. به امید اون روز.
ببخشید پر حرفی شد.
طاعات همه قبول حق
روزتون بخیر:sparkles:

10 پسندیده

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون

من به کلاس های مختلفی رفتم اما نتیجه نگرفتم به دلیل اینکه موقع حرف زدن اصلا اعتماد به نفس نداشتم با اینکه لهجه ی انگلیسی خوبی دارم اما همیشه از حرف زدن ترسیدم به خاطر همین کلاس ها رو رها کردم و تصمیم گرفتم خودم زبان رو یاد بگیرم الان مشغول بالا بردن دایره لغات زبان انگلیسی هستم خیلی ناامیدم چون حرف زدن زبان انگلیسی برام مثل یک رویا شده ازطرفی دوست دارم که در مقطع دکتری در انگلیس درس بخونم اما خب باید نمره ی تافلم بالا باشه که نمیدونم میتونم از پسش بربیام یا نه
از طرفی از کلاس رفتن واقعا بیزارم و دوست دارم که خودم در منزل یاد بگیرم اراده و پشتکار خوبی دارم اما متاسفانه خیلی عجول هستم و سریع روحیه ام ضعیف میشه… الان مشغول کنکور ارشد هستم…میخوام بدونم یادگیری زبان با کنکور ارشد منافاتی داره یا نه…منظور از نظر زمان بندی هستش…چون من در طول روز بیشتر باید درس بخونم…
دوست دارم بنده رو راهنمایی کنید چون هیچ مشاوری نیست تا ازش راهنمایی بگیرم در مورد یادگیری زبان در منزل نحوه ی پذیرش و چگونگی مکالمه ی زبان در حد پیشرفته…چون رشته ای که برای دکتری مد نظر دارم تاریخ هنر و اسطوره شناسی است و باید به دو زبان مسلط باشم…جالب اینجاست که در یادگیری زبان های عجیب مثل کره ای و فرانسه عملکرد بهتری دارم…بعضی وقت ها میگم انگلیسی رو بی خیال بشم برم زبان فرانسه رو یاد بگیرم اما خب واقعیتش اینه که من برای زبان انگلیسی همه ی توانم رو خرج نکردم فقط ناامید شدم به خاطر روش های بدی که در آموزش این زبان وجود داره…ببخشید زیاده گویی کردم…دررواقع تمامی سوالاتی که ذهنم رو مشغول کرده و مانع این کار شده رو براتون توضیح دادم…به تازگی از زبان انگلیسی خیلی خیلی خیلی ترسیدم…
امیدوارم بنده رو راهنمایی کنید…سپاس از شما دوست عزیز…

2 پسندیده

سلام دوست گرامی
اول از همه باید اعتماد به نفس خود را دوباره بدست بیاری برای اینکه اعتماد به نفست در حد خوبی در مکالمات انگلیسی بالا ببری می تونی یکسری جملات پیش فرض که بهش میگن قالب رو حفظ کنی اینقدر اونها رو تکرار کنی که بدون فکر کردن خود بخود به زبانت جاری بشه این قالبها از معرفی کردن خودت تا گفتن جملاتی در حدود پانزده خط وجود داره وقتی کسی ازت چیزی میپرسه خود بخود بدون اینکه دقیقا به سوال طرف جواب مستقیم بدی از اون قالبها بر زبانت جاری میشه که اینکار علاوه بر بالابردن اعتماد بنفس مهارت خاصی رو در گفتار شما نشان میده مثلا میپرسن نظرت در مورد فلان چیز چیه شما از اون قالبها استفاده میکنی و میگی
همانطور که مستحضرید با گذر زمان و پیشرفت تکنولوژی خیلی چیزها تغییر کرده ، امروزه …
تا اینجا چیزی نگفتی در مورد چیزی که ازت پرسیدن
As you know , as time goes on , since technology has effected on everything,many things have altered many years
…ago till now by the way nowadays
بعد گذشت مدتی و کار با این جملات تسلط خوبی بر زبان خواهید داشت سپس میتوانید از نرم افزارهای سطح بندی شده استفاده کنید
تکنیک سایه هم مفیده

3 پسندیده

خوب بالاخره زبان هم جزئی از کنکور هست. شما میتونین همون مقداری که برای زبان کنکور میذارین، نصفشو با اپلیکیشن زبانشناس پیش برین که یادگیریتون عمیق باشه.

درضمن همونطور که آقا ایرج گفتن اگه از تکنیک های گفته شده در وبسایت زبانشناس مثل تکنیک سایه استفاده کنین مشکل زبان انگلیسی و اعتماد به نفستون رفته رفته برطرف میشه.

3 پسندیده

من شنیدم تیلا یه سری پکیج آموزشی داره . البته دموی یکی شو خودم دانلود کردم . به نظرم باید خیلی مفید باشه . اگر کسی واقعا بخاد کار کنه سطح دو و سه واسه بزرگترا به نظرم خیلی خوبه. البته که باید یکم زبان بلد باشی
لینکشو میذارم کسی خواست دانلود کنه.

http://uploadboy.me/ad5r86zl3hnv/Teela English Learning - Level 2.rar.html
این لینک نسخه ی محدود مال سطح دوشه

1 پسندیده

http://uploadboy.me/eu3kfok7z2dw/Teela English Learning - Level 3.rar.html

اینم مال سطح سه

2 پسندیده