تلفظ بخش های سخت داستان

بعضی از قسمت های داستان برای افراد مبتدی از جمله من مشکل هست.برای مثال When George heard this he rode as fast as he could to the lake. Just
در این جمله گویا گوینده heardرو تلفظ نمیکنه.
اما وقتی این جمله رو زیاد گوش کردم متوجه شدم heardرو چسبیده به Georgeمیگه.heard بتنهایی hed یا هِد تلفظ میشه.اما در این جمله فقط هِ تلفظ میشه.یعنی گوینده میگه : جورجهِ دِس( جورج هِ دِس)
و اما در مورد as.در جمله بسته به مکان قرار گیریش به دو صورت تلفظ میشه. یعنی گوینده میگه he rode as fast as he
هی رودِز فست اَز هی
یکبار اِز و یکبار اَز تلفظ میشه
اینها رو گفتم تا اگه درست شنیدم دوستان هم استفاده کنند و اگه اشتباه میکنم تصحیح بفرمایید.با سپاس از همگی

======================
این تاپیک مربوط به درس «جورج و اژدها» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی اول»)

1 پسندیده

نه همون heard تلفظ میشه ولی چون خیلی سریع میگه ممکنه واضح نشنیده باشین.

سرعت صوت رو پایینتر آوردم که واضحتر بتونین بشنوین.

2 پسندیده

استاد ناصری بینهاااایت ممنوووونم از لطف و محبت شما.مخصوصا اینکه تو زحمت افتادین و حتی سرعتش رو آهسته کردید تا بهتر بشنوم.از محبتتون بینهایت ممنونم و قدر زحماتتون و توجهتون رو میدونم
استاد چطور میتونم همچین نرم افزاری برای آهسته کردن صدای صوت داشته باشم؟ اگه ممکنه معرفی بفرمایید تهیه کنم.چون خیلیییی به شنیدنم کمک میکنه.مخصوصا در مواردی مثل این

2 پسندیده

نرم افزار که زیاد هست. من چون تو لینوکس هستم این نرم افزاری که من کار میکنم تو ویندوز کاربرد نداره. اما در کل شاید پیشنهاد خوبی باشه که بتونیم سرعت صوتها رو داخل خود برنامه کم یا زیاد کنیم.

5 پسندیده