میخوام کنکور زبان بدم

سلام

خیلی ممنونم که با وبسایت ما شروع کردین. امیدوارم که در یادگیری زبان انگلیسی موفق بشین

فقط یک نکته ی مهم خواستم به شما بگم که بیشتر در رابطه با این موضوع فکر کنین. از نظر بنده گرفتن مدرک دانشگاهی زبان انگلیسی خیلی گزینه ی جالبی نیست و بایستی حتی الامکان انتخاب نشه مگر اینکه واقعا هیچ انتخاب دیگه ای وجود نداشته باشه.

دلیلش هم واضح هست چون زبان انگلیسی رو میشه در کنار هر رشته ی دیگه ای مطالعه کرد و به درجات بالایی رسید. و اگر هم نیازمند مدرک هستین میتونین مدارک بین المللی مثل تافل و آیلتس که از مدرک دانشگاهی بسیار معتبرتر و کاربردی تر هستن استفاده کنین.

دلیل دومش این هست که حتی اگر رشته ی زبان انگلیسی برین، در دانشگاه چیزی یاد نمیگیرین و بایستی باز خودتون زبان انگلیسیتون رو تقویت بفرمایین.

حالا به حرف بنده هم لازم نیست اعتماد بکنین بلکه از چند نفر دیگه مخصوصا افرادی که این رشته رفتن و تجربه دارن مشورت بگیرین چون آینده ی شما به این موضوع گره میخوره.

امیدوارم که در هر حال موفق باشین تو زندگی :slight_smile:

2 پسندیده

سلام
پیشنهاد من به خانم سمیرا این هست که اگر واقعاً به زبان علاقه دارن، با کتاب های مختلف به ویژه غیر درسی، اپلیکیشن زبان شناس و سریال های انگلیسی زبان مناسب با سطحشون به یادگیری زبان بپردازن. چرا که زبان، به صرفِ یادگیری مکالمه و دیدن فیلم و برنامه های خارجی، یک زبان هست و نه یک رشته تحصیلی که منبع درآمدی برای فرد باشه. مگر اینکه علاقه مند به یادگیری حوزه های مختلف زبان از جمله آموزش و ادبیات و این قبیل مسائل باشید.
من خودم از 11 سالگی شروع کردم به یادگیری زبان توی آموزشگاه. با اینکه مثل شما علاقه زیادی داشتم به زبان ولی دانشگاه رشته دیگه ای انتخاب کردم. الان هم بسیار راضی هستم چون هم زبان تدریس می کنم، هم ترجمه می کنم و هم در رشته خودم فعالیت دارم. چند سالی هست که علاقه مندم رشته مترجمی رو در سطوح بالا و در بهترین دانشگاه تحصیل کنم ولی به قول شما واقعا سخته. و اینکه من تنها بخاطر داشتن مدرک این هدف رو داشتم نه بخاطر یادگیری. چرا تجربه چهارساله من در دانشگاه باعث شد که متوجه بشم دانشگاه جایی برای یادگیری نیست، البته در بیشتر موارد.
امیدوارم نظراتم براتون مفید باشه. و البته این تنها تجربه شخصی من هست . خودتون می تونید با توجه به تجربیات مختلف بهترین تصمیم رو بگیرید.
برقرار باشید

3 پسندیده

اینو حتمأ بخونید👇

انتخاب رشته زبان کار درستی است یا نه؟.pdf (378.0 KB)

4 پسندیده