🍉《چالش تابستانه شدت تیر۹۶ _ شهریور۹۸》

سلام دوستان.

با توجه به فصل تابستون و خالی شدن بیشتر تایم دانش آموزها و دانشجوها تصمیم گرفتیم یه چالش تابستونی برای شدت بخشیدن به یادگیری زبان انگلیسی ایجاد کنیم.

ابتدا به این پادکست بدون متن من گوش بدین

اول میخواستیم این چالش خصوصی باشه اما یه حالت controversial ایجاد شد و یه سریا موافق خصوصی سازی بودن یه سریا نه. که خب به هر جفت میشه حق داد.

برنامه تغییر کرد و حالا همه میتونن این تاپیکو ببینن ولی فقط افراده فعال میتونن توش شرکت کنن
افراد فعالی که دارای سطح اعتماد حداقل معمولی باشن که نیاز به فاکتور های زیر دارن:

1. حداقل 15 روز مرتب به انجمن سر بزنن
  2. حداقل یک لایک کرده باشن
  3. حداقل یک لایک گرفته باشن
  4. به سه موضوع حداقل پاسخ داده باشن
  5. حداقل به 20 تاپیک ورود کرده باشن
  6. حداقل صد پست خونده باشن
  7. حداقل 60 دقیقه برای خوندن پست ها وقت بزارن
    خیلی خب اگه دوست دارید عضو این چالش دوماهه (تا پایان تابستون) شید پس سریع تر خودتون رو به اون حد برسونید.

بریم سر اصل مطلب. مثله تاپیک قبل دعوتتون می کنم به این دوتا پادکست از ای جی گوش بدید

یکم صبر کنید تا فایلهای صوتیش بالا بیاد و بهشون گوش بدید.

تو این پادکست ها درباره خودش حرف میزنه که تازگی ورزش جوجوتسو رو شروع کرده و چون عاشقشه روزانه 3 یا 4 ساعت تمرین میکنه. و دعوت میکنه که شما هم این کار رو با انگلیسی انجام بدید
یکی از شاگرداش روزی 8 ساعت به انگلیسی گوش میده. که خیلی زیاد به نظر میرسه. ولی چون طرف عاشقه خوندن انگلیسی شده و بهش اعتیاد داره این کار رو راحت تر انجام میده.

چرا شدت؟

من خودم شدت رو تجربه کردم. زمانی که بدنسازی رو شروع کردم بدنی لاغر داشتم و ضعیف بودم. ولی هدفم مشخص بود واسه همین 6 ماه با تمام انگیزه و شدتی که میتونستم تمرین کردم و بعد 6 ماه پیشرفت قابل توجهی کرده بودم.

شدت سطح خاصی میخواد؟

نه به هیچ وجه

اگه سطح شروع کننده اید خوش به حالتون چون وقتی شروع کننده هستید بدنتون داره خودش رو با اون مورد وقف میده پس هر چه شدید تر بهش اطلاعات بدید بیشتر جذب میکنه.

اگه سطح متوسط هستید با شدت خودتون رو خیلی به سطح پیشرفته می رسونید و تلفظ، لغات و… زیادی جذب میکنید.

اگه پیشرفته هستید یاد میگیرید پارو فرا تر بزارید و از انگلیسی بیشتر یاد بگیرید.

چالش شدت چجوری باید اجرا بشه؟

تو این تاپیک شما شرکت میکنید. کسی که اینجا شرکت میکنه فوقالعاده با انگیزست ( همونطور که تو دسته بندی قید شده)، و تشنه یادگیری بیشتر انگلیسیه.
پس کسی اینجا آه و ناله نمی کنه، همه با قدرت پیش میرن و با قدرت به هم کمک میکنن.
هر روز در این تاپیک گزارش روزانه میدین که برای شدت بخشیدن به یادگیری زبان انگلیسی چکار کردین. یعنی لیستی از فعالیت های روزانتون رو مینویسین. لازم هست که به نکات زیر دقت بشه:

1. هر روز در گزارش روزانه‌ای که در این تاپیک میذارین مدارکی رو کنید که بیشتر از 1 ساعت به انگلیسی گوش دادید که جلوتر دربارش حرف میزنیم ( هر کسی بیشتر از یک ساعت و بیش از همه به انگلیسی گوش بده به عنوان موفق ترین عضو روز انتخاب میشه)
  2. دوم اینکه هر روز یه چیز به انگلیسی تو تالار به اشتراک بزارید و اینجا گزارش بدین.این اشتراک گذاری میتونه فعالیت تو بخش مکالمه باشه. مثلا داستانی بنویسید تو دسته‌ی مکالمه پست کنید، یا اینجا درباره روزتون به شکل مستمر و روزانه صحبت کنید و گزارش بدید مثلا بگید امروز رفتم سرکار، بین راه فلانی رو دیدم شب مهمون داشتیم و… که صدا تو اولویته ولی متن هم اشکالی نداره. میتونید پادکستی درباره موضوعی درست کنید و یه تاپیک جدا دربارش بزنید و در کل از انگلیسی استفاده کنید و اینجا با ما به اشتراک بزاریدش.
  3. هر روز اونی که بیشتر انگلیسی استفاده کرده میره رو پست اول یه روز به عنوان لیدر آمارش اون بالا میمونه که واسه بقیه الگو شه. تا پایان تابستون این تعداد بالا موندنا شمرده میشه و کاربرا رده بندی میشن. البته این جنبه الگو برداری داره نه انتخابه قهرمان. چون شاید یه نفر نتونه اونقدر بخونه شاید سر کار باشه و… ولی حداکثر تلاشتون رو در روز انجام بدید
  4. این یک ساعت ( یا بیشتر)میتونه تو گوش دادن، خوندن، دیدن فیلم های انگلیسی به منظور یادگیری، چت کردن با خارجیا، داستان نویسی برای زبانشناس و… خلاصه شه.
  5. نیازی نیست شدت رو فقط رو یه منبع بزارید. همونطور که ای جی هوگ میگه میتونید مثلا 2 ساعت انگلیسی قدرت بخونید، یک ساعت وی آی پی، یک ساعت کتاب بخونید، یک ساعت فیلم ببینید و چندین دقیقه چت کنید. پس الان متوجه هدف این چالش شدید که غوطه وری در انگلیسیه. سعی کنید خودتون رو در انگلیسی غرق کنید تا حوصلتون سر نره.

مدارک لازم این چالش:

1.آمار استفاده از زبانشناس به صورت روزانه برید تو قسمت آمار و تو سربرگ شنیدم رو روزی که هستید زوم کنید تا ساعت دقیق رو بهتون بده به این شکل:

یه عکس هر روز بگیرید و با بچه های گروه شدت به اشتراک بزارید. بزارید همه ببینن دارید چیکار میکنید بزارید همه عشقتون به انگلیسی رو ببین و خودشون هم عاشقش شن.

2.منابع غیر از زبانشناس: امکان داره کتابی بخونید، پادکستی گوش بدید، فیلمی رو برای یادگیری انگلیسی با زیرنویس انگلیسی ببینید، چت کنید و…
اون میزان زمانی که براش گذاشتید رو حساب کنید و به اشتراک بزارید. مثلا دیشب من یه پادکست از ای جی در کنار سه ساعت 46 دقیقه استفاده کردن از زبانشناس گوش دادم پس:

image

مجموعا شد 4.38 ساعت انگلیسی گوش دادن. amaaaaziiiiiiiiiiiiiing

کتاب خوندید تایم بگیرید چقد خوندید بگید نیازی نیست حتما بابت اینایی که نمیشه مدرک رو کرد مدرک رو کنید.

موضوع اصلی رقابت نیست ولی اگه دوست دارید و فکر میکنید رقابت واستون خوبه رقابت کنید. از هم جلو بزنید.
ایده اصلی این کار انگیزست و کمک به همدیگه.

هر شب آماراتون رو به اشتراک بزارید
شروع هر روز در چالش از ساعت 00:00 هست تا 24:00

پسر!!! من خیلی هیجان زدم امیدوارم شما منو تنها نزارید.

خواهشی که دارم تقلب هم نکنید نزارید زبانشناس واسه آسمون آواز بخونه :joy: بهش گوش بدید خودتون رو گول نزنید. هدف پیشرفت انگلیسیه نه قهرمانی.

حداقل میزان برای هر روز 1 ساعته. اگه بیشتر شد که چه بهتر برید تو کارش دمتوووون گرم.
اگه تو گروه شرکت کردید و یه روز نشد که یک ساعت رو پر کنید فدا سرتون. ولی تمام تلاشتون رو انجام بدید که پر کنید

آخه خیلی سخته حوصلم سر میره

پیشنهاد من استفاده از منابعیه که عاشقشید. من عاشق حرفای ای جی هستم ولم کنید 10 تا پادکست هاشو گوش میدم.
کتابی بخونید که دوستش دارید. علااااااقه مهترین فاکتور واسه آسون کردن شدته.

و ضمنا از تک تک ثانیه های زمان مردتون استفاده کنید. تو آماری که من اینجا گذاشتم بیش از 2 ساعتشو تو زمان مرده گوش دادم.
پس بزنید اینجا :raised_hand_with_fingers_splayed: و بیاید عضو شید.
اعضا لطفا با لایک :heart: کردن این تاپیک اعلام حضور کنن (ننویسین که میخواین شرکت کنین که تاپیک اسپم نشه :grin:)

94 پسندیده

این آماره امروز منه

image

image
سر جمع میشه 4 ساعت و 36 دقیقه
تمرین مکالمه من هم تو این پست و پست اول همین تاپیک میتونید ببینید.

ببینم شما چی کار کردید :grin:

21 پسندیده

سلااااام
من امروز سه ساعت و نیم با زبانشناس کار کردم و یک پادکست 45 دقیقه ای از ای جی. که همون پادکستی هست که جناب کامبیز معرفی کردن:blush:
سر جمع میشه 4ساعت و 15 دقیقه (باورم نمیشه اخه اولین باره تو عمرم:slight_smile:)

راستی فعلا صداشو در نیارید من هنو آپدیت نیست نرم افزارم:frowning: ان شا الله فردا آپدیت میکنم .

24 پسندیده

باریکلا عالیه
شما از من هم بیشتر از زبانشناس استفاده کردید تنها دلیلی که تایمم بیشتر شد پادکست بود
احسنت به شما.
ایشالا فرصت کنید تمرین صدا و مکالمه هم شرکت کنید

16 پسندیده

من بیشتر از اینکه زبان بخونم‌ تو این تالار پلاسم
اونم حسابه؟:smiley:

15 پسندیده

سلام، اینم کارنامه ی امشب من :slight_smile:
3 ساعت و 5 دقیقه تو زبانشناس کار کردم
تازه هنوزم شب دراز است و قلندر بیدار :smiley: اونایی که امشب میخونم رو اضافه می کنم به تایم فردام :smirk:
راستی من روزا که بیرونم تبلتم (زبانشناس تو تبلتم نصبه) رو با خودم نمی برم و با mp3 player گوش میدم، اونا رو چجوری حساب کنم؟!

18 پسندیده

داداش تو حضورت خودش ۵ ساعت حساب میشه :grinning:
ولی دور از شوخی توام شرکت کن حرکت جالبی میشه

هرکاری کردیو بیار اینجا بگو
کتاب خوندی بگو چندتا چپترشو خوندی
پادکست گوش دادی بگو چ پادکستی بوده و چند دقیقه
چت کردی تعریف کن با چ شخصی از کدوم کشور بوده
زبانشناسم که آمار داره.
همین که تعریف کنی کافیه
ضمنا هر روز سعی کنی یه گزارش از روزت به انگلیسی اینجا بدی هم خوبه. یا یه داستانی بنویسی و… تو بخش مکالمه فعال شی.
مثلا ا چتی که با یه خارجی داشتی میتونی تو گزارشات بیاری مثلا درباره شهرشون بپرس بگو دربارشون به انگلیسی اینجا خودت توضیح بده و…
کلا هر جور که راحتی بتونی از زبات استفاده کنی عالیه
مهم غوطه وریه. اگه بعضیا رو هم دور زدی اشکال نداره شاید یه روز نشه چیزی واسه مکالمه ارائه بدی.
ولی هدف اصلی شدته که باید رعایت شه.
ضمنا بابت آمارتم مرسی عالیه :tulip::tulip:

13 پسندیده

حتما انجام میدم کارایی که گفتی رو
مخصوصا کتاب هایی که میخونم رو میام اینجا تعریف میکنم. خیلی وقت شده که وویس ارائه ندادم.
ایشالا فردا
ممنون بابت تعریف از آمارم :blush:

11 پسندیده

آفرین، آمار شما هم عالیه
امیدوارم تعداد روزایی که به این شدت میخونین از دستتون در بره :muscle:

6 پسندیده

سلام
منم جذب شدم
البته امروز یه مقدار بهتر از دیروز بودم
اشکالی نداره که منم شرکت کنم
البته اگه یه روزی امار ندادم یا ضعیف بود،بهم خرده نگیرین
واقعا تلاشمو میکنم

یه داستان تقریبا 3دق هم خوندم و گوش دادم
درس اول آقای ای جی رو هم دقیق نمیدونم اما دست پایین 1.5ساعت گوش دادم و البته جواب دادم

12 پسندیده

آفرین دست مریزاد خانوم قربانی👏

7 پسندیده

خسته نباشی پهلوان، شما هم که برنده شب اول چالش شدت شدی
تبریک :clap:

9 پسندیده

:1st_place_medal:
:trophy:

9 پسندیده

ای جی یی شدن شما هم مبارک باشه
امیدوارم نتیجه فوق العاده ای با این استاد بگیرین

8 پسندیده

سلام اینم گزارش امروز من :grin:

21 پسندیده

ماشالا، کاملا صحبت کردنت روون و بدون اشتباه شده
من که خیلی کیف کردم
دمت گرم

11 پسندیده

مرسی داداش
به کجا رسوندی چالشو؟
خوب پیش میره؟

8 پسندیده

قربانت، آره فعلا سه ساعت و خورده ای شده
دارم یک داستانی که دیشب خوندم رو خلاصه می کنم که وویسش رو بزارم

9 پسندیده

آفرین دمت گرم. عالیه

6 پسندیده

من فعلا یه بار گوش دادم یه مقدارشو فهمیدم،فکر کنم چندبار دیگه هم گوش کنم بیشتر بفهمش
در کل خیلی عالی مثل همیشه

7 پسندیده