صحبت کردن و مکالمه

سلام،
من الان مدت هاست که دارم با روش تکنیک سایه انگلیسی رو یاد می گیرم. واقعن جواب می ده. شنیدارم خیلی قوی تر شده. قبلن اصلن نمی تونستم بفهمم طرفم چی داره می گه. همین طور، با کتاب خوندن و تماشای فیلم های انگلیسی، دایره ی لغاتم خیلی گسترش پیدا کرده و واقعن یادشون گرفتم.
اما اصلن مکالمه ام پیشرفتی نداشته. همچنان نمی تونم خوب صحبت کنم. با تکنیک سایه هم کار کردم، اما برام مفید نبوده. من الان کلاس مکالمه هم می رم، اما اونجا هم نتونستم آن چنان که باید، صحبت کنم. از طرفی، کلاسی هم که می رم، خیلی روشش مدرسه ایه. واقعن نمی دونم تا حالا کسی از طریق این کلاس ها، به تنهایی، تونسته تسلط خوبی به انگلیسی پیدا کنه یا نه. ولی اصلن از خودم راضی نیستم. نمی تونم موقع صحبت کردن، از اون همه کلماتی که توی ذهنم هستن، استفاده کنم. یه روز خوبم، یه روز نیستم. من تعیین سطح هم دادم و ترم ۸ از ۱۶ دراومدم، اما الان که دارم به آخر ترم می رسم، به نظرم می رسه هیچ پیشرفتی نداشتم.
کسی می تونه کمکم کنه و یه روش خوب توی مکالمه بهم یاد بده که بتونم از چیزهایی که بلدم، خوب استفاده کنم تا مکالمه ام قوی شه؟

سلام… من هم مثل شما همین مشکل رو داشتم تا وقتی که با درس “کتاب گویا” در نرم افزار زبان شناس آشنا شدم… این رو بهتون بگم من نزدیک 10 روز هست روشم رو مطلقا با روش آقای ای جی یکی کردم… برا هیمن ادعا ندارم که این روش معجزه میکنه… ولی این رو بهتون بگم با تکنیک های ایشون من کاملا پیشرفت رو در خودم حس میکنم… طوری که الان دارم این متن رو مینویسم انگلیسیش ناخود اگاه باهام درگیر میشه… نه به طور دقیق ولی میشه… حس میکنم… پیشنهادم به شما مطالعه درس های ای جی و پیاده سازی دقیق روش های ایشون هست
موفق باشید

ممنون. البته، چون هنوز نرم افزار زبان شناس برای آیفون نیومده، نمی تونم استفاده کنم. بی صبرانه منتظرم که نسخه ی iOS هم آماده بشه.
اما شما الان اگه با کسی صحبت کنی، می تونی خوب صحبت کنی؟ سریع هستی و خوب مفهوم رو می رسونی؟ چون من توی ذهنم می تونم تا حدی خوب صحبت کنم، اما در عمل، نه.

تکنیک سایه بیشتر تاثیرش روی مهارت شنیداری و لهجه و تلفظ هست. برای مکالمه شما بایستی بقیه استراتژی های تقویت مکالمه، مخصوصا بازگویی داستان رو به کار ببرین.

1 پسندیده

تا حدودی… دارم میگم من هنوز تازه روع کردم به پیروی کامل از این روش… انشا… چند ماه دیگه حتما میام نظر میدم در مورد پیشرفتم

1 پسندیده

ممنون. مدرس این کلاسی هم که می رم، پیشنهاد کرده که با cue cardهای دوره ی IELTS پیش خودمون کار کنیم تا قوی شیم.
اما اگه خودم تنهایی کار کنم و استراتژی های تقویت مکالمه رو انجام بدم، از کجا مطمئن باشم که دارم درست انجام شون می دم؟

اگر منظورتون از لحاظ گرامری هست نیازی نیست مطمعن باشین. همین که شروع کنین به حرف زدن کم کم اشتباهاتتون کم میشه. به یه بچه فکر کنین اولش کلی غلط غلوط داره ولی خود به خود اصلاح میشه.

درضمن شما میتونین این تکنیک ها رو با دوستانتون هم پیاده سازی کنین.

2 پسندیده