بهترین دیکشنری

سلام به نظر شما بهترین دیکشنری برای یادگیری زبان که هم جامع باشه هم راحت باشه کدام دیکشنریه ؟ یه عده میگن انگلیسی به انگلیسی خوبه خوب دیکشنری انگلیسی به انگلیسی هم زیاده لطفا دوستان راهنمایی کنن

4 پسندیده

اینجا یه دیکشنری توصیه شده:

5 پسندیده

انگلیسی به انگلیسی longman
زمان داستان خوندن هم دیکشنری فارسی بهتر از انگلیسی به انگلیسی
معمولا google translate
البته نه واسه حفظ کردن واسه نگاه سر سری

3 پسندیده

اگه با موبایل کار میکنید blue dict یا m dict رو بگیرید.
میتونید همه‌ی دیکشنریها رو با هم داشته باشید.
به نظر من که توضیح وبستر و آکسفورد از همه رونتره

4 پسندیده

بهترین فرهنگ لغت دنیا بدون شک دیکشنری LDOCE هست.

اگر روی کامپیوتر تونستید این فرهنگ لغت با حجم 2 گیگ رو نصب کنید و اگر نه نسخه موبایلش هم بسیار کار آمد و کاربردی است که در ادامه می توانید آن را دانلود بفرمایید.

داشتن معانی شفاف و کوتاه و مثال های فراوان از ویژگی های این دیکشنری می باشد اگر چه برای بررسی بهتر معانی کلمات همیشه به بیش از یک فرهنگ لغت احتیاج داریم.

و فراموش نکنید استفاده افراطی از فرهنگ لغت نیز مناسب نمی باشد.

همیشه ابتدا معنی هر کلمه را با توجه به محتوای متن و جمله حدس بزنید بعد در صورت تمایل مثالهای فرهنگ لغت را بخوانید بعد در مرحله آخر سراغ معنی بروید.

لینک دانلود فایل اندروید

4 پسندیده

سلام اقا کامبیز دیکشنری long manیه کلمه مث getرو وخیلی از کلمات دیگه رو… خیلی توضیح داده ایا باید همه توضیحاترو مطلاعه کرد یا نه
به نظر من بعضیا اونقدر وقت ندارن همه روبخونن اونا باید چیکار کنن
امید وارم پاسخ بدید

2 پسندیده

نه دوست من
یادتون باشه شما برده ی دیکشنری نیستید. بلکه دیکشنری تنها ی ابزار برای درک بهتر شماست
پس فقط در حد یه ابزار ازش استفاده کنید. در حدی که به درکتون کمک کنه. ممکنه یه نفر معنی رو بخونه و تمام
بعضیا دوس دارن مثال بخونن. بعضیا توضیحات اضافه و تاریخ و…
ولی فقط ابزار اهمیت داره. درک کردید کلمه چیه کافیه

7 پسندیده

درضن من درشرایطی هستم نمی تونم استراتژی پنج گانه رواجرا کنم از طرفی نمیتونم با صدای بلند سایه بزنم .تکلیف من چیه

2 پسندیده

خیلی سادست. نزنید
اگر نمیشه انجام ندید

2 پسندیده

سلام دیکشنری تحلیل‌گران عالیه

2 پسندیده

⁦👌🏻⁩⁦👌🏻⁩ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

1 پسندیده

سلام
من تمام توضیحات کلمهgetرو در دیکشنری انگلیسی به انگلیسی خوندم ولی بازم نمی تمونم این کلمه رو درک کنم فقط می دونم که معنی زیادی داره… ایا این کافیه

1 پسندیده

من یادمه شش ماه طول کشید کلمه overwhelm رو یاد بگیرم

گاهی وقتها ممکنه کلمه ای رو سخت متوجه شید. و باید در قالبهای مختلف ببینید تا بفهمید

هر چند get بسیار مرسومه شما ب مطالعه ادامه بدید. حتما دستتون میاد

4 پسندیده

من امروز مجبور شدم ده ساعت فقط واسه فهمیدن توضیحات کلمات انگلیسی در دیکشنری وقت بذارم.( با اینکه همه توضحیات رو نخوندم درضمن امروز جمعه بود وقت زیاد داشتم). تازه به درس اصلی هم نرسیدم برای اولین بار یه پیامی اومد که داره زنجیره بعد59روز شکسته میشه .راستشو بخوایید بیشتر گیج شدم تا اینکه مفید باشه
از روز اولی که شروع به یادگیری انگلیسی کردم فقط از دیگشنری فارسی استفاده کردم واسه همین برگشتم بهاولین درس تا معنی همه لغاترو دربیارم ولی فقط تونستم دو درسو تموم کنم . خلاصه من نمی دونم چطور از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنم در حالی که مفید باشه وقت گیر هم نباشه اصلا شما خودتون چگونه از دیکشنری استفاده میکنید که وقت کم نمیارید :weary::weary:

1 پسندیده