راهنمایی در انجام روش دیدن فیلم و داستان کوتاه

سلام من به سایت شما مدتیه علاقه مند شدم.
سوالی داشتم اونم اینکه در روش دیدن فیلم یا روش انجام روش بر روی داستان های کوتاه و داستان قدرت وقتی بخوایم از دیکشنری استفاده کنیم تا معنی لغات را جایی یادداشت کنیم و هی مرور کنیم از چه دیکشنری استفاده کنیم انگلیسی به انگلیسی یا فارسی؟ویا معنی مورد نظر را به فارسی یادداشت کنیم یا انگلیسی؟

یه سوال دیگه اینکه هرکدوم از این روش ها رو روی داستان چند روز انجام بدیم؟یعنی هر روش روی داستان ها یه روز انجام بشه؟
ممنون ازتون

1 پسندیده

اگر منظورتون در اپلیکیشن زبانشناس هست، ترجیحا از دیکشنری انگلیسی استفاده کنین. اگر واضح نبود فارسی. نکته ی مهم اینجا این هست که با استفاده از اپلیکیشن، لغتهایی که نمیدونین هایلایت میشه و تا به چشمتون بیاد با احتمال بالایی معنی و مفهوم کلمه در ذهنتون تداعی میشه. اگر هم نشد میتونین سریع نیم نگاهی به توضیحاتی که برای اون لغت نوشتین داشته باشین.

حداقل به میزانی انجام بدین که بتونین تکنیک سایه رو به راحتی پیاده سازی کنین. البته ممکنه اینکار وقت گیر باشه. بنابراین میتونین چند درس رو موازی با هم پیش برین تا کسل کننده نباشه.

1 پسندیده

ممنون.من سطحم متوسط به بالا هست.وقتی میخوام کلمه ها را یادداشت کنم معنیشون را به فارسی معنی را بنویسم یا انگلیسی مخصوصا در روش دیدن فیلم؟
به صورت موازی منظور چیست؟یعنی چند داستان همزمان کار کنم؟

2 پسندیده

در اپلیکیشن زبانشناس به دلیل ماهیتی که داره مشکلی نیست. فارسی بنویسین اما طبیعتا انگلیسی بهتره

بله منظور خوندن چند داستان با هم هست

شما که سطحتون متوسطه، بسته ی انگلیسی قدرت رو بخونین

1 پسندیده

با سلام و وقت بخیر خدمت شما

من روش دیدن فیلم برای یادگیری زبان شما رو قشنگ چندین بار مرور کردم و می دونم چه جوریه فقط یه نکته ای رو سوال داشتم
الان مثلا من تازه شروع کردم با فیلم فارست گامپ و این فیلم حدودا 2 ساعت و نیم هست بعد شما گفتید مثلا قسمت اول فیلم حدود 10-20 دقیقه و قسمت دوم هم همین طور. اینجوری کل فیلم دیده نمیشه؟

من برنامه خودم اینه که ماهی یه فیلم با این روش ببینم ولی با این روش کوتاه ترین فیلم ها هم حتی نمیشه چون هفته ای 10-20 دقیقه مرور میشه

واقعیتش من می خوام در حال روزی حدودا نیم ساعت زبان شناس و نیم ساعت همین روش فیلم رو تمرین کنم و پیشنهاد شما برای اینکه بهتر کار کنم چی هست؟

با تشکر

1 پسندیده

سلام هدف یادگیری زبانه نه زود تموم کردن فیلم
هر پارت رو بیشتر از 15 دقیقه انتخاب نکنید چون واقعا زیاده
من فارست گامپ رو 10 بار دیدم البته نه بابت انگلیسیش بابت فیلمش و بازی فوقالعاده تام هنکس
شما هدفتون این باشه انگلیسی یاد بگیرید مهم نیست فیلم کی تموم بشه دو ماه سه ماه مهم اینه لغات هر پارت رو به قدر کافی مرور کرده باشید

2 پسندیده

به نظر من این روش رو روی همه ی فیلم تکرار نکنین بلکه باید روی قسمت های مهم و آموزنده اعمال کنین. مثلا هر فیلمی دیگه نهایتا سه چهار قسمت ده دقیقه ای.

از طرف دیگه پیشنهاد میکنم بیشتر تمرکزتون رو مطالب آموزشی در زبانشناس باشه تا فیلم. حالا انشالا بعدا خبرهای خیلی توپی در مورد فیلم داریم که به خود زبانشناس اضافه میشه.

3 پسندیده