ترجمه درس «کودکان زبان انگلیسی را بهتر یاد می گیرند»

شما حالا اولین قسمت از سیستم انگلیسی بدون تلاش را یاد گرفته اید. سوخت آن یا همان روانشناسی. شما حالا می دانید که چگونه سوختی احساسی، و با کیفیت بالا، برای قدرت بخشیدن به سفر خود در جاده تسلط انگلیسی بسازید. حالا زمان آن رسیده که بر روی موتوری که از آن سوخت استفاده می کند تمرکز کنیم. این چیزی است که من دوست دارم آن را خودرو فراری زبان آموزی خطاب کنم— روش انگلیسی بدون تلاش.

همانطور که قبلاً به آن اشاره کرده ام، انگلیسی بدون تلاش سیستمی است که اینجانب طی سالیان دراز از تحقیقات و تدریس، آن را توسعه داده ام. از طریق آزمون و خطا، قادر بوده ام تا این روش را پیشرفت داده و هماهنگ کنم تا نیاز های دانش آموزان سراسر دنیا را برآورده کند. تا زمانی که شما روحیه و سوخت احساسی را به این روش اضافه کنید من تضمین می کنم که شما با سرعت به مقصد تسلط انگلیسی خواهید رسید.

برای روشن کردن این موضوع من روش انگلیسی بدون تلاش را به هفت گام تقسیم کرده ام. من این گام ها را به عنوان هفت قانون منسوب ساختم. در این فصل، این قوانین را معرفی می کنم و به شکل خلاصه توضیح میدهم که چگونه کار می کنند. همچنین به توصیف اینکه این بخش ها چگونه سازماندهی می شوند می پردازم تا شما هر زمان که قصد مطالعه انگلیسی داشتید بیشترین سود ممکن را ببرید.

هر کدام از این هفت قانون بینش عمیقی است که نتیجه‌ی دریافتی شما را از یادگیری انگلیسی تغییر خواهد داد. پروفسور ادوارد دمینگ آگاهی عمیق را یک ایده جدید وصف می کند، یک استراتژی که به شدت کیفیت نتایج را تحت الشعاع قرار می دهد. آگاهی عمیق معمولا یک تغییر ساده است که یک پیشرفت چشمگیری به ارمغان میاورد.

هر کدام از این 7 قانون بسیار ساده است. اما استفاده از هرکدام از آنها، باعث پیشرفت چشمگیر شما در مکالمه می‌شود. استفاده از این موارد به علاوه داشتن روحیه ای قوی سرعت سفر شما در جاده‌ی تسلط را بالا می برد. باید به شما اخطار دهم که این روش کاملا با روش برنامه درسی مخفی که در گذشته داشته اید متفاوت است، به یاد داشته باشید که انگلیسی بدون تلاش هیچ ربطی به روش های سنتی ندارد. بلکه طراحی شده تا دستورات طبیعی یادگیری زبان در کودکان را دنبال کند.
کودکان بهترین روش یادگیری زبان را می دانند.

در حقیقت نوزادان و کودکان کوچک بهترین یاد گیرنده زبان انگلیسی در جهان هستند. آنها خیلی ساده یاد می گیرند که همانند یک بومی زبان با بهترین گرامر، واژگان، و تلفظ خوب، مسلط صحبت کنند. به جای خواندن کتاب های درسی، احتمالا ما باید به کودکان نگاه کنیم و ببینیم که چگونه زبان یاد می‌گیرند. وقتی که یک کودک شروع به یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری می کند، بیشتر گوش می‌دهد. در حقیقت برای ماه‌ها، کودک بدون مکالمه داشتن تنها به گوش دادن خواهد پرداخت. زبان شناسان، این دوره شنیدن را دوره سکوت می نامند. در طول دوره سکوت، کودکان گوش می دهند تا زبان را متوجه شوند. وقتی که کودک با سکوت از والدین آموزش میبیند احساس نگرانی نمی کند. آنها به بچه گرامر آموزش نمی دهند. آنها وقتی که بچه صحبت نمی کند عصبانی نمی شوند.

والدین چه کار می کنند؟ آنها با استفاده از واژگان بسیار ساده انگلیسی با کودکان خود صحبت می کنند. آنها زمان صحبت کردن از حرکات استفاده می کنند. مثلاً آنها به مادر اشاره کرده و می گویند مامان، مامان. دوباره و دوباره هر روز این کار را انجام می دهند. سر انجام بچه متوجه می شود که کلمه مادر برای مادرش است.

سرانجام کودک شروع به صحبت می کند. احتمالاً یک روز بالاخره از کلمه مادر استفاده می کنند. چه اتفاقی رخ می دهد؟ آیا والدین تلفظ بچه را اصلاح می کنند؟ آیا آنها سعی می کنند به کودک گرامر یاد دهند؟ معلوم است که نه!!! به جای آن همگی به شدت خوشحال میشوند چون که بچه یک کلمه را درست گفته است (که معمولاً با تلفظ بد می باشد). همگی لبخند می زنند و می خندند. انگلیسی صحبت کردن برای کودک یک عمل شادی و مفرح است.

در طول سال های آتی، کودک به تمرکز بر گوش دادن ادامه می دهد. مکالمات او به مرور بهتر می شود. کودک از کلمات بیشتری استفاده خواهد کرد. گرامر او پیشرفت خواهد کرد، حتی با اینکه هیچ گاه قواعد گرامری مطالعه نکرده است. تلفظ کودک پیشرفت خواهد کرد و بعد سالها همچنان توانایی شنیداری او نسبت به صحبت کردنش بهتر خواهد بود. کودک بیشتر متوجه کلمات خواهد شد تا با کلمات چیزی بگوید.

این روش طبیعی یادگیری انگلیسی است. همانطور که میبینید روشی متفاوت نسبت به چیزی که در مدارس یاد گرفته اید است. در مدارس از ابتدا شما متمرکز به خواندن کتاب های درسی بوده اید. احتمالا شما را زور کرده اند که خیلی زود صحبت کنید، حتی با اینکه شما آماده نبوده اید. شما بر روی قواعد گرامری متمرکز بوده اید. وقتی که اشتباهی انجام می دهید، معلم شما را تصحیح می کند.

image
در مدارس به زور کتابها را در ذهن شما فرو میکنند

بر عکس کودکان، شما سریع پیشرفت نکرده اید. شما گرامر خود را طبیعی و بدون تلاش توسعه نداده اید. تلفظ شما هیچ گاه به نظر نمی رسید بهتر شود و صحبت کردن شما به نظر همیشه خیلی آهسته می آمد. برای شما احتمالاً انگلیسی یک تجربه لذت بخش نبوده است. انگلیسی آن تجربه بازیگوشی و طبیعی ای نبوده که شما عاشق آن هستید.

واضح است که مشکلی در روش سنتی آموزش انگلیسی در مدارس وجود دارد. مشخص است که ما نیاز به روشی بهتر داریم، روشی که تقریباً راه طبیعی ای که انسان ها برای یادگیری زبان بر آن بنا شده اند را دنبال کند.

حقیقت این است که مغز شما یک ماشین فوق‌العاده در زمینه یادگیری زبان است. وقتی که شما روحیه ای قوی و روشی موثر داشته باشید انگلیسی را سریع یاد می گیرید. حتی بهتر! زمانی که شما یک رویکرد طبیعی را پیش میگیرید، از روند یادگیری لذت می برید چون شما دیگر با طبیعت و مغز خود نمی جنگید. شما روانشناسی انگلیسی بدون تلاش را آموختید. حالا زمان آن رسیده که موتور، روش انگلیسی بدون تلاش را یاد بگیرید. هر کدام از هفت قانون قسمتی مهم از این روش است. هر قانون راهی جدید برای بازی کردن با انگلیسی است. همانطور که در حال یادگیری و استفاده از هفت قانون هستید، اطمینان حاصل کنید که یک نگرش بازیگوشی در خود نگه دارید. انعطاف پذیر باشید. خوش بگذرانید. از این روند جدید یادگیری لذت ببرید.

هفت قانون با هم و به شکل سینرژیک کار می کنند. سینرژیک یعنی اینکه قوانین زمانی که با هم به کار گرفته شوند قوی تر هستند تا اینکه تکی بکار گرفته شوند. هر قانون، قانون دیگر را قوی تر می کند. با هم آنها روشی قدرتمند برای روان شدن و توانا بودن در انگلیسی ایجاد می کنند.

چگونه از این بخش استفاده کنیم

هدف این بخش این است که به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه انگلیسی را با اعتماد بنفس و روان صحبت کنید. حالا که روانشناسی در انگلیسی بدون تلاش را توضیح داده ام، هدفم این است که مطالب داخل این صفحات را تا جایی که امکان دارد مفید و کاربردی سازم. در فصول آتی، من به توضیح هفت قانون انگلیسی بدون تلاش به صورت جزئی تر خواهم پرداخت. همینطور من نکات انگیزشی، مثال های درسی و نمونه تمرین هایی به شما خواهم داد تا در جاده تسلط شما را یاری کنند.

هر قانون را که یاد می گیرید، قسمتی از روش انگلیسی بدون تلاش را کسب خواهید کرد. با همدیگر، آنها سیستمی کامل در زمینه یادگیری می سازند. در پایان این بخش به شما آموزش خواهم داد که چگونه این قوانین را در کنار هم قرار دهید تا برنامه روزانه یادگیری خود را بسازید. آموزش خواهید دید که هر روز چه کارهایی انجام دهید تا به تسلط انگلیسی برسید.

از سفر لذت ببرید.

======================
این تاپیک مربوط به درس «کودکان زبان انگلیسی را بهتر یاد می گیرند» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «کتاب گویا»، فصل «درس ۸»)

9 پسندیده

این درس که ترجمه شده در رابطه با بزرگسالانه.
اگه فرزندی دارین و دوست دارین به فرزندتون زبان انگلیسی یاد بدین اما سوالات و ابهاماتی دارین، لطفا نوشته ی زیر رو مطالعه بکنین.

4 پسندیده

سلام اقای ناصری خسته نباشین من یه سوال داشتم ازتون بهتون ایمیل هم زدم اما پاسخ ندادین
من خیلی علاقه شدیدی دارم ک به بچه ها زبان رو اموزش بدم طوری که بچه دوس دارن و از کلاس خسته نشن اما خب الان در سطح پیشرفته نیستم و سطحم متوسطه میخاستم ببینم میتونم با این سطح شروع کنم و به بچه ها اموزش بدم؟؟ یا واسه اموزش باید چه چیزهایی رو در خودم تقویت کنم؟؟
ممنون میشم اگه بقیه هم جوابی داشتن به من بگن
حاظرم واسه رسیدن به ارزوم هرکاری بکنم

1 پسندیده

سلام دوست عزیز به نظر من تلفظ کلمات وعبارات خ مهمه سعی کنید ان شاالله اگه قراره مدرس زبان باشید به این قضیه خ توجه داشته باشید…چون معمولا نوع لهجه وتلفظ ما در موسسات ومدارس ودانشگاهای با بومی زبانا همخوانی نداره وهمین باعث مشکلات زیاده شده یعنی ممکنه ما یه کلمه رو بصورت اشتباه تلفظ کنیم واونا یچیز دیگ برداشت کنند…بنده از آشنایانی که به کشورای خارجی مهاجرت کردند شنیدم که هرچقد اینجا کلاس زبان رفتند و زبان ولغت بلد بودند اونجا زیاد بدردشون نخورده چون نوع تلفظشون اشتباه بوده وبومیای اونجا یچیز دیگه برداشت میکردند…یعنی تاکید میکردند اگه میخاید بیاید اینجا زبانتونم بیاید اینجا درست کنید ومال ما فایده ای نداشته…موفق باشید

2 پسندیده

در تاپیک بالا یه لینک برای آموزش زبان به کودکان گذاشتم و توضیح دادم که بهترین راه برقراری ارتباط با کودکه. مثلا از جمله کارهایی که میشه کرد روش TPR هست که در لینک زیر میتونید اطلاعات بیشتری کسب کنید

4 پسندیده

امروز داشتم خودم و برا امتحانای ترم اناده میکردم تو یکی از کتابا ی مطلب جالب خوندم ،متن نوشته رو پایین مینویسم
.
«زبان دو وجه اساسی دارد:تولید زبان و فهم زبان.تولید زبان با پیداش تفکر اغاز می شود این اندیشه به نحوی به صورت جمله در می اید و سرانجام این جمله در قالب اصوات بیان می شود.فهمیدن زبان با شنیدن اصواتی اغاز می شود که به انها در قالب واژه ها معنا می دهیم.با ترکیب واژه ها جمله می سازیم و به نحوی معنای این جمله را استخراج می کنیم.
با توجه به وجوه زبان ،سطوح زبان مشخص می شود.نوزادی که متولد میشود تا زمانی که قادر به تکلم است زبان را در سطوح مختلف کسب می کند.اولین سطح زبان شنیدن است.کودک در ابتدا فقط شنونده ی صرف است.اصواتی که از محیط تولید می شود کودک می شنود.دومین سطح زبان گفتن است ،بعداز اینکه مدت زیادی صرف شنیدن شد،انگاه به تدریج توان گفتن نمایان می شود.سومین سطح زبان خواندن است.هرچند خواندن سخت تر از شنیدن و گفتن است لیکن دو سطح اول مقدمه ی اکتساب سطح سوم است.پیچیده ترین سطح زبان نوشتن است.

همچنان که در سطور فوق دیده شدزبان سطوح مختلف داردکه از نظر تکاملی دارای سلسله مراتب خاصی است،به گونه ای که اول باید شنیدن محقق شود بعد گفتن.خواندن .و در نهایت نوشتن.شاید به همین دلیل است که اموزش زبان انگلیسی در جامعه ی ما توفیق زیادی نداشته است،چون برای اموزش زبان انگلیسی از قبل ،متون درسی به گونه ای تدوین می شود که دانش اموز باید بنویسد ،حال انکه نوشتن اخرین سطح زبان است.به همین دلیل یادگیری زبان دوم با این شیوه نتیجه ی مطلوبی نداشته است.بهتر است اموزش زبان انگلیسی همانند زبان مادری ابتدا با شنیدن ،گفتن و خواندن شروع شود.»

9 پسندیده

متن جالبی بود دوست عزیز…تشکر😊

2 پسندیده

سلام صبحتون پراز موفقیت ☉☉☉ :tulip::blossom::sunflower::hibiscus::rose::cherry_blossom::bouquet::rainbow::rainbow:عالی بود باتشکرات فراوان :rose::cherry_blossom::bouquet::tulip::blossom::sunflower::hibiscus::pray::pray::pray::ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap: