گرامر شرطی were to + verb

سلام.من تقریبا گرامر جملات شرطی را می شناسم اما جملاتی که پایین می نویسم نکته خاصی داره که من نمی دونم و برای همین مفهوم جمله ها را درک نمی کنم.
If I were to propose a position as business manager would you consider my offer.
و پاسخ جمله توی فیلم این هست.
If I were to come and work for you I would be doing my company a disservice.
قسمت Id be doing را هم متوجه نمیشم.
ممنون میشم کمکم کنید.

2 پسندیده

چرا هیشکی جواب منو نمیده…:pensive::pensive:

1 پسندیده

عبارت be to مثل was to VERB یا is to VERB و موارد مشابه یعنی VERB قرار هست (plan) یا انتظار میره (expect) در آینده اتفاق بیفته

مثال

I am to see the doctor on Wednesday = I am going to see the doctor on Wednesday = I have an appointment with the doctor for Wednesday

He was to become the next CEO, but retired before that could happen = He was supposed to become the next CEO, but … = It was planned that he would become the next CEO, but …

خوب حالا وقتی به جای was حالت were باشه میگیم جمله شرطی (conditional) شده که خودتون گفتین میدونین

در رابطه با قسمت دوم سوالتون، I would be doing شرطی استمراری هست.

4 پسندیده

خیلی سپاسگزارم.خیلی خوب و کامل توضیح دادین.

1 پسندیده

با توضیحات شما …آیا برداشت من از دو جمله بالا صحیح است…اگه قرار باشه مدیریت بیزنس را بهت پیشنهاد بدم چی بهش فکر میکردی…
اگه قرار باشه بیام واسه شما کار کنم یعنی دارم به ضرر شرکتم کار میکنم.
ولی فکر کنم اشتباه باشن چقدر بد که باید بگم هنوزم اون دوجمله برام گنگه نمی تونم باهاشون ارتباط بگیرم…:confused::confused:

باز هم یه دنیا سپاس برای وقتی که میگذارین …

1 پسندیده

اولي بهتره اينطور بگي

اگر فلان موقعيت رو بهت پيشنهاد بدم، آيا در نظر ميگيرفتيش؟

2 پسندیده

سلام عزیزم
فکر میکنم چون کلمه به کلمه معنی می کنی متوجه نشدی
دو نکته گرامری خیلی مهم در جملات شرطی داریم :
اولا چون در بخش if clause فعل کمکی were رو میبینی میفهمیم که شرطیمون از نوع دوم هست.
از طرفی نکته خیلی خیلی مهمی در شرطی نوع دوم هست که میگه در این نوع جملات شرطی چیزی به اسم was اصلا نداریم. برااای همههههی فاعل ها فقط و فقط اجازه داریم( البته اگر نیاز به فعل tobe داشتی) فقط اجازه داری were به کار ببری.
از طرفی دیگر یک نکته مهم دیگر هست که میگه در شرطی نوع دوم اگر در قست if clause از عبارت were to استفاده کنی ، یعنی احتمال بسیار ضعیف انجام آن عمل.
پس با توجه به این نکات گوینده چون احتمال قبول کردن اون کار را توسط اون شخص ضعیف میدونسته این طور گفته:
اگر من به عنوان مدیر این بیزینس، شغلی رو بهت پیشنهاد میکردم، پیشنهاد من و در نظر میگرفتی ، روش فکر میکردی، قبول میکردی ؟
در مورد جمله دومت اگر هنوز مشکل داشتی همینجا بگو . امیدوارم مفید بوده باشه.

4 پسندیده

سلام
من مشابه همین ساختار رو در یه فیلم دیدم ولی فعل نتیجه شرط آینده بود. جمله این بود:
if any of this information were to leave this room, I will find you
چرا اینجا از is to leave یا are to leave استفاده نکرد؟ چرا از were استفاده کرد؟ اگر در نتیجه شرط would اومده بود می پذیرفتم اما اینجا will اومده

1 پسندیده