چالش wsd با موضوع « انگیزه را توصیف کنید »

سلام خدمت دوستان گرامی.

همونطور که در نظرسنجی به مشورت رسیدیم هدف بر این شد که این چالش رو برای تمرین نوشتاری و بهتر شدن در اون ایجاد کنیم.

موضوع امروز ما انگیزه هستش.

سعی کنید انگیزه رو در 10 خط توصیف کنید. برای شما انگیزه چه مفهومی داره؟ بزرگترین انگیزه ای که داشتید چی بوده؟ انگیزه چ نقشی در زندگی شما داره؟

می تونید انشا خودتون رو بنویسید و دوستان دیگه برای بهتر شدن شما در نوشتار بهتون کمک کنن.

قبل از شروع چند مورد رو عرض کنم:

1. نگران عالی بودن نباشید. سعی کنید بهترین خودتون رو بزارید. قبل از اینکه فایل رو پست کنید چند بار خودتون ویرایش کنید و بعد ارسال کنید تا کار دوستانی که قصد کمک کردن به شما دارند راحت تر شه.

2. یادتون باشه شما زبان آموز هستید پس از ابزار های خوب برای بهتر نوشتنتون استفاده کنید. می تونه این چالش سکوی بلندی برای بهتر شدن دایره لغاتتون باشه، به شرطی که تحقیق کنید و واژگان مناسب رو پیدا کنید. اگه سوالی داشتید می تونید تو گوگل یه نگاهی بندازید و نوشتارتون رو بهتر کنید و بعد ارسالش کنید.

3. گاهی وقتا حرف دل 10 خط ممکنه بیشتر بشه. به هیچ وجه اشکال نداره، شما آزادید که بیشتر بنویسید ولی یادتون باشه، نوشتار کوتاه تر فرصت این رو میده که دوستان بتونن با تمرکز بیشتری به شما در دادن فیدبک کمک کنند و همینطور تمرکز شما در بهتر شدن بیشتر خواهد شد.

4. من یه عمل دارم به اسم چکش زدن. وقتی فیدبکی دریافت کردید، دوباره همون متن رو بنویسید و به قول بچه ها گفتنی چکش بزنیدش تا محکم شه.

خیلی خب دوستان می تونید شروع کنید.

موفق باشید.

22 پسندیده

Motivation for me is a drive to start and continue in the road of goals.

Imagine we have a Ferrari. The Ferrari needs gasoline to move. Without the gasoline, the luxurious car is a useless one. This is exactly the same with our lives. No matter how we choose our paths, tools, goals and so on. Without the gasoline in our engines, we can’t make our Ferraris move.

In my opinion motivation goes with our needs.

For example if a person is rich, 1 million dollars can’t be a good motivation to compete in a marathon. Instead, if that person is a generous one, can participate in that marathon for the people from some places who are in dire need for money. After he won the race, he can give the money to those people.

In case of choosing the motivation, one must be wise. Sometimes motivations can ruin people’s lives and some will do the opposite. Avenge can be a motivation and love do the same.

Life is short so find yours and make it happens.

19 پسندیده

In the name of God,
the description of motivation:
Motive means reason or cause and its root is mot which means move. One of the most important differences between human and other creatures is having motivation. Most people like to succeed and be in high level of life about health, wealth, fame and so on, but sometimes they involve with alot of problems. so, they can’t feel happiness. If we say as there is problem in life; thus we can’t achieve any triumph and we won’t see any invention. Likewise, humans will never evolve, there won’t be any important step in the evolution of scientific researches or an athlete will never except to achieve considerable success. That is, success and struggle to succeed will be meaningless. If we want to make our life or our world better, we need to have positive goals which become the main impetus for change. Therefor, we see that the incentive is crucial for peaceful and successful life. Motive will propel us towards the summit of happiness. In fact, for the sake of motive and having motivation we will be able to turn impossible into feasible, defeat into feat and the end into the beginning with reliance on omnipotent God.

13 پسندیده

سلام خانوم نیکنام واقعا نوشتار خیلی خوب و حرفه ای داشتید. ممنونم ازتون بابت مشارکت خوبتون.

خب اول اینکه اگه مشکلی در متن دیدید حتما بهم بگید.

و دوم یه سری اشتباهات کوچیک من تو متنتون دیدم که بیشتر شبیه غلط املایی هستن تا مشکل.

1. its
  2. motivation
  3. researchers
  4. achieve
  5. have a positive
  6. becomes
  7. therefore
  8. beginning

واقعا خسته نباشید و عالی بود.

درباره متنتون هم عرض کنم که فوق العاده بود. واقعا لذت بردم :rose::rose::rose:

8 پسندیده

ممنون از لطفتون.چقدر عالی و نکته سنج. دقیقا من خیلی املا و نگارشم ضعیف هست. بخصوص با گوشی که اصلا قابل تعریف نیست. البته من چون زودتر از اون نکات اولیه پست، متنم رو ارسال کردم دیگه review دقیق انجام ندادم. پس باید منتظر نظر سایر دوستان باشم و متن اصلاحی نهایی رو ارسال کنم؟

3 پسندیده

من با گوشی فارسیم فاجعست، چه برسه انگلیسی. یه مدت سوژه خنده بچه های تالار شده بودم. :grin:

اینو من حدس میزدم. چرا که میدیدم دارید تایپ میکنید تو اون تاپیک.

به هر حال نوشتار فوق العاده ای بود.

من نظر دیگه ای حقیقتش ندارم. دانش من در همین حد بود. حالا بزاریم دوستان دیگه هم نظر بدن ببینیم مورد دیگه ای هست در پست من و شما تغییر کنه؟

اگه بود که تغییر میدیم. اگه نه هم همین رو میزاریم.

بازم تشکر که پیش قدم بودید :rose::rose:

3 پسندیده

Hello dear
I’m SSSP bigginer speaker ENGLISH.Discussion Subject:MOTIVATION
motivation brings me to the hight-speed train of life.my first motive for change in life was RIDING BIKE::
This motive (cycling)taght me,that I could act,contrary to own nature.Before that,I don’t imagine that Iwill can cycling.Before that , I reject EINSTEIN’s law gravity.
The motivegive me power to change whatever I don’t like.
I’ll have abillity change what I do not liking,whit my motivation.so I can.Because,I’m a girl who I did…Then I must…
IT my motto in life:
In this way having a pattern is effectivity.for example;
( uchin) at the beginning of everything, she stabbed her foot on the ground.
OR inspiration for children.I sometime inspire for my big boy.My boys push me to front forever.:v::v:THANKS BOYS::rose::rose::rose:::

11 پسندیده

ممنون از وقتی که میگذارید و متنم رو میخونید ،امیدوارم گرامر جدیدی رو ابداع نکرده باشم::sunglasses::
ولی انصافاچالش خوبی برایم بود. با اینکه سنی ازم گذشته،موقع تایپ دستم میلرزه::rofl:

3 پسندیده

سلام، در مورد a قبل از a useless one کمی شک دارم که وجودش به نظرم لازم نیست. چون one رو جایگزین چیزی کردید که قبلا در موردش صحبت شده لذا دیگه نیاز به a و حرف تعریف نیست.

در جمله اگر منظورتون بیان شباهت هست بجای with حرف as قرار میگرد.

like= the same as+ noun

باز هم در مورد حرف a

در اینجا Avenge به معنای کینه داشتن فعل هست ، revenge که اسمش هست بکار میرود.
با توجه به ساختار the same ادامه جمله به این صورت باشه بهتر هست:

Rvenge can have performance the same as motivation and love

نکات کاما، نقطه، حرف ربط و این نکات نگارشی هم که هست که چون من تسلط زیاد ندارم اظهار نظری فعلا نمیکنم. چون فعلا هدف اول خود نگارش و دست به قلم شدن هست. درست نیست همین ابتدا با این نکات خودمون رو دلسرد کنیم.

اما نکته اصلی و قدرت نوشتاری تون: متن فوق العاده ای هست بخصوص تشابه بجایی که صورت گرفته بین انگیزه و سوخت یک ماشین. در کل اون قدر هم که قبلا گفتید در این حیطه ضعف ندارید.
با آرزوی موفقیت

7 پسندیده

من فکر میکنم اینجا باید مینوشتید
My big son یا my older son

اینجا هم همینطور باید از sons استفاده کنید.

3 پسندیده

سلام. شروع و شهامت تون رو در این مسیر تبریک میگم.

beginner English speaker

3 پسندیده

atineh1967

سپاس از توجهت
خودم هم SONنظرم بود ولی گفتم دراین چالش بهم بگن چرا نباید boy را بکار ببرم.بنابراین همینو بکار بردم::see_no_evil:

1 پسندیده

سپاس از توجهتون:pray::pray::pray::pray:
دلگرمیهای دوستان رو انشالله در مسیر انگیزه زبان آموزیم قرار خواهم داد:hugs::hugs:

2 پسندیده

bigginer speaker ENGLISH
چقد ناشیانه عمل کردم(این چی بود نوشتم ):rofl::rofl:

1 پسندیده

Hello
Discussion Subject:Motivation
Motivation is a state of mind .High motivation leads to become success.In the world we are like mountaineer that we must climb for mountain and every body excel in this way that have high motivation .
If you want to excel in life .self motivate is essential .we
must know how to motivate yourself
If we study successful human we found taht all of them have a high motivate passion and desire to be successful in the world.
Thanks

12 پسندیده

Motivation is described as a power that help you to achive your goals. Following long_term goals may disappoint you and reduce your motivation. But you need to try hard and be patient. So you must find reasons to stay motivated.
In my mind there are 3 reasons to stay motivated:
1)“celebrate your small success”
Your brain needs encouragement.joy helps you to keep your way and it makes you enerjetic.
2)“don’t blame yourself”
If you have made a mistake ,don’t blame yourself.because everyone might make a mistake.so try to modify it.
3)“think positive”
You can use positive words in your talk and let power of words help you.

15 پسندیده

برای منشن کردن قبل اسم من از @ استفاده کنید تا من متوجه بشم.
در مورد تفاوتشون تا جاییکه من میدونم son برمیگرده به خانواده و نسبت.
ولی boy جنسیت رو نشون میده در مورد girl و daughter هم همینطور

3 پسندیده

سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان و اساتید خودم.ممنونم که به ما مبتدیها انگیزه میدین.آقا @YoKambiz عزیز و مهربان چقد وقت داریم برا انجام این چالش و اینکه اگه کمتر از 10 خط باشه تنبیه میشیم … :wink::disappointed_relieved:

2 پسندیده

There is motivation when it forses me to behavior or move.
The biggest motivation for me was understanding articles, read books, find a job, with learning English.
Motivation gives me power, energy.

11 پسندیده

جسارتاً فک کنم اشتباه نکردم. چون اینجور موارد رو زیاد شنیدم. چون one اینجا اشاره به اون شخص یا چیز داره مفهوم یک نمیده.

این مورد رو حقیقتش واقعا نمیدونم.

الان گفتید یه سرچ کردم ببینم چجوریاست. آیا غلط نوشتم یا قاعده خاصی داره؟

https://goo.gl/fisS2r

که خب 950 هزار نفر ازش استفاده کردن. و موردی که شما گفتید

https://goo.gl/spSj4H

فقط 8 نفر. حقیقتش من حسی مینویسم و قاعده خاصی رعایت نمیکنم. شاید اشتباه میکنم نمیدونم والا.

کاملا صحیح می فرمایید. ممنونم ازتون بابت نگارش عالیتون :rose::rose::rose:

2 پسندیده