11 قانون موفقیت از زبان بیل گیتس (خالق Microsoft)

بیل گیتس خالق و متخصص مایکروسافت طی جلسه ای به شاگردانش ۱۱ قانون زندگی را بیان کرد و به انها امید به زندگی داد. او گفت منتظر دانشگاه نباشید. دانشگاه به شما چیزی یاد نمی دهد و باید دنبال کسب مهارت های عملی باشید. همچنین باید بدانید که دنیا پستی و بلندی دارد و برای همه همین است. پس نگران نباشید و زندگی تان را کنید.

قانون اول:

زندگی عادلانه نیست، تعدادی همیشه بهتر از دیگران خواهند بود، بهتر است آنرا قبول کرد و به زندگی ادامه داد.

قانون دوم:

برای دنیا اعتماد به نفس شما مهم نیست، دنیا از شما انتظار دستاورد را دارد و شما را بر اساس ان محک میزند.

قانون سوم:

شما بعد از فارغ التحصیلی فورا پولدار و دارای معاش خوب نمیشوید، راه درازی را باید برای کسب استقلال مالی طی کنید.

قانون چهارم:

اگر فکر میکنید معلم تان سخت گیر است، صبر کنید تا با رییس تان در آینده رو به رو شوید. (بعد از شاغل شدن)

قانون پنجم:

اگر فکر میکنید کار در یک همبرگر پزی از شان شما پائین تر است، به نیاکان تان فکر کنید و از آنها بیاموزید، زیرا آنها در هر کاری یک فرصت طلایی و یک دستاورد میدیدند.

قانون ششم:

اگر در زندگی کار اشتباهی کردید، تقصیر والدین تان نیست، بنابر این شکایت را در مورد اشتباهات به کنار گذاشته و از آنها درس بیاموزید.

قانون هفتم:

قبل از انکه شما به دنیا بیاید، والدین شما اینگونه خسته و پیر نبودند، آنها در راه نگهداری و فراهم کردن معیشت شما چنین شدند، پس قبل از اینکه به فکر نجات جنگل های آمازون باشید، انباری خانه و اتاق خود را تمیز کنید تا کمکی برای والدینتان باشید.

قانون هشتم:

مدرسه ی شما ممکن است که با برنده ها و بازنده ها کنار بیاید، ولی زندگی واقعی اینطور نیست. در بعضی مدارس مردودیت حذف شده است و این همیشه به شما فرصت میدهد تا نمرات ضعیف خود را جبران کنید. ولی زندگی واقعی کوچکترین شباهتی به این روش ندارد.

قانون نهم:

زندگی مثل مدرسه، تعطیلات تابستانی ندارد، شما هیچ وقت برای تعطیلات تابستانی نمی روید و نمی توانید مانند دوران مدرسه، خود را در تعطیلات بازیابی کنید، هیچ کدام از همکارانتان هم برای اینکار به شما کمک نمی کنند. پس خودتان باید برای اینکار زمان خرج کنید.

قانون دهم:

برنامه های تلویزیون، فیلم ها و آنچه بر پرده سینما می بینید، زندگی واقعی نیست، در زندگی واقعی مردم کار دارند، مشکلات دارند، بیاموزید تا واقعیت زندگی را درک کنید.

قانون یازدهم:

با بی عرضه ها و شاگرد درس خوان ها با احترام برخورد کنید، کسی چی میداند، شاید روزی انها هم مثل من که زمانی تعدادی مرا بی عرضه میپنداشتند ، مشهور و پولدار خواهند شد و شما مجبور شوید که برای آنها کار کنید.

20 پسندیده

سلام
ممنونم عالی بود :ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
واقعا قابل تامله این قوانین
دست مریزاد :rose:

2 پسندیده

مفید و ساده :ok_hand::ok_hand:

2 پسندیده

از طرز بیان ساده و مفیدتون لذت بردم و بهره مند شدم, چقدر خوبه مقاله ها اینجوری روون و قابل درک باشن.
ممنووونم

2 پسندیده

خسته نباشید داداش. دمت گرم :clap::rose:

2 پسندیده

ولی واقعا کاش داشت :no_mouth:

خیلی تمیز و جمع و جور بود :clap::clap::clap:
موفق باشین :rose::rose:

2 پسندیده

سلام ، خواهش میکنم دوست عزیز :blush:
ممنون که خوندی

ممنون که خوندین :blush:

:heart_eyes: خواهش میکنم دوست عزیز

فدات مشتی :crown: :tulip:

نه بابا، خسته کننده میشه :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ممنون دوست عزیز :relaxed:
همچنین

5 پسندیده

دلت نمیخواست یه مدت ذهنت از تشویش دنیا و آدماش استراحت کنه و آروم بگیره ؟؟

3 پسندیده

چرا میخواد
اما به نظرم یک یا دو هفته بعد از هر 6 ماه هم برای این کار کافیه
3 ماه خیلی زیاده

2 پسندیده

اصن اگه ب من بود میگفتم ۳ ماه زندگی
۶ ماه تعطیلات ذهنی :expressionless:

2 پسندیده

تعطیلات عید رو تو ذهنت بیار
که همه دوست دارن زودتر تموم بشه تا به روال اصلی زندگی برگردن
تازه اون 13 روزه، سه ماه دیگه دپرس کننده ست و آدم دیگه حسش برای تقلا برای پیشرفت میره

3 پسندیده

نه نه از اونجور تعطیلات که اصلا خوشم نمیاد :sweat_smile:
جوری که خودت باشی و خودت
بدون فکر و حافظه
یه مدت همهههه چی از ذهنت پاک شه و آروووووم بگیره ذهنت
بعد دوباره برگردی روال عادی

2 پسندیده

میدونی چیه عزیزم
زندگی تا زمانی که یکنواخت نباشه لذت بخشه
حالا چه 6ماه تعطیل باشی چه نباشی
واسه همین اگه ماها یاد نگیریم تو زندگیمون تنوع ایجاد کنیم
همون تعطیلاتم برامون خسته کننده میشه
حالا بماند هیچ وقت اول مهر رو دوست نداشتم :joy::joy::joy::joy:

4 پسندیده

خب به جای 3 ماه تعطیلات
یک هفته میزنی به کوه و دشت و جنگل
مطمئن باش ازون 3 ماه بازده بیشتری داره

1 پسندیده

اینو موافقم :ok_hand:

3 پسندیده

آدم هیییچوقت نمیتونه به هیچ چیز فکر نکنه
هرچی فاصله بگیری از افکارت
بیشتر و بیشتر بهشون فکر میکنی

من منظورم یک نوع تنظیم ذهنی خدادادی بود

2 پسندیده

Aj میگه هر چند سال یکبار با خانوم بچه ها یکی دو ماه میره تو کوه و جنگل
meditation میکنه و بر میگرده

اگه امکانپذیر بود خوب بود

2 پسندیده

خیلی خوب و به جا
ممنون :relaxed: :sunflower: :sparkling_heart: :eight_pointed_black_star: :tulip: :milky_way:

1 پسندیده