کتاب های مشهور و خواندنی در مورد موفقیت و زندگی بهتر 📚

سلام و عرض ادب به دوستان زبانشناس و کتاب خونم :raised_hand:

فهرست کتاب ها

1- وقتی اضطراب حمله می کند
2- هیچ‌کس کامل نیست
3- مردان مریخی, زنان ونوسی
4- روش مدیریت ویل دان
5- از حال بد به حال خوب
6- پدر پولدار، پدر بی‌پول
7- بیندیشید و ثروتمند شوید
8- شفای زندگی
9- وقتی نیچه گریست
10- قدرت فکر (قدرت ذهن ناخودآگاه)
11- معجزه قدرت تفکر
12- ارتباط بدون خشونت, زبان زندگی
تو این تاپیک میخوام کتاب های مشهوری که راجع به راه های موفقیت و زندگی بهتر نوشته شده اند رو خدمتتون معرفی کنم.

وجود چنین تاپیکی رو در این تالار لازم دیدم چون که انسانهای زیادی تا به امروز از تجربیات نویسندگان این کتابها استفاده کرده اند و مسیر زندگیشون در سمت و سوی پیشرفت قرار گرفته. و با شناختی که در حدود این یک سال از خودم و دوستان حاضر در این تالار پیدا کردم و به خاطر اینکه همه ی ما تشنه ی موفقیت و زندگی بهتر و با کیفیت تر هستیم ، تصمیم گرفتم که به این مقوله بپردازم.

خب یه مقدمه کوتاه خدمتتون عرض میکنم که پیشنهاد میکنم بخونید و بعد چندتا نکته و بعدش میرم سراغ معرفی کتاب ها

ما در طول عمرمون کتاب های زیادی رو میخونیم و در عین حال خیلی از کتاب ها رو نمی تونیم که بخونیم، چون عمر انسان آنقدر ها طولانی نیست که بشه تمام کتاب های خوب دنیا رو خوند، بنابراین نیاز داریم که عمر و زمان ارزشمندمون رو اول از همه با انجام کارهای بیهوده هدر ندیم. و در مرتبه ی دوم، زمانی رو که برای خوندن کتاب اختصاص میدیم باید بهترین بازخورد ممکن رو ازون مقاله و یا کتاب دریافت کنیم . در نتیجه کتاب هایی که امتحانشون رو پس داده اند، نویسندگان موفقی داشته اند، سالها تجدید چاپ شده اند و جایزه های متمادی گرفته اند در اولویت ما برای انتخاب قرار می گیرند.

یه نکته ای که باید عرض کنم اینه که لینک های کتاب ها دقیقا با فرمت و شکل و شمایل تاپیک کتاب‌های مشهور در زمینه ادبیات داستانی در اختیارتون قرار میگیره با این تفاوت که کتاب هایی که ترجمه ی فارسی دارند رو به خاطر حمایت از حقوق مولفین و تشویق و فرهنگ سازی برای خرید کتاب، با ارزانترین قیمتی کتاب های الکترونیکی که در اینترنت موجود هستن در اختیارتون قرار میدم و امیدوارم با خریدن این کتاب ها افتخار این رو داشته باشیم تا به قشر فرهیخته ی جامعه مون ادای دین کنیم.

و برای شروع یک راهنمایی کوچولو راجع به لینک های دانلود خدمتتون میگم که برای هر پست، دیگه نیازی نباشه تکرار مکررات بکنم تا حالت آشفتگی بصری به پست ها دست نده.

با این کدها میتونید فایل مورد نظرتون رو برای دانلود یا خرید به سادگی پیدا کنید.

کد 1: لینک دانلود کتاب به زبان انگلیسی :uk: :us: :australia:
کد 2: لینک دانلود کتاب به زبان فارسی :iran:
کد 3: فایل صوتی کتاب ها (کتاب صوتی) در صورت موجود بودن :headphones:
کد 4: صفحه ی ویکیپدیای کتاب :spiral_notepad:

پ.ن 1: در این تاپیک کتاب هایی با نویسندگان بین المللی معرفی میشن که خیلی هاشون ایرانی هستند. پس در نتیجه کتاب هایی که نویسنده شون خارجی هستند رو نسخه ی انگلیسیشون رو هم در دسترس قرار میدم و کتاب های فارسی هم که فقط فارسیشون در دسترس قرار خواهد گرفت.

پ.ن2: اگه فکر می کنید این کد هایی که برای معرفی کتاب ها گذاشتم کافی نیست، بهم بگید تا چیز های بیشتری بهشون اضافه کنم

پ.ن3: دوست دارم فعالیت تو این تاپیک رو تا روزی که تو این تالار هستم ادامه بدم

پ.ن 4: اگه لینکی خراب بود بهم گزارش بدید تا اصلاحش کنم

پ.ن 5: اگه دوست داشتید کتاب های که اینجا معرفی میشه تو اپ زبانشناس قرارداده بشن (البته با کمک خودتون) با آقای @hnaseri بزرگوار هماهنگ کنید

پ.ن 6: منتظر نظرات و انتقادات سازنده تون هستم
###################################################

1-

اسم کتاب به انگلیسی: When Panic Attacks: The New, Drug-Free Anxiety Therapy That Can Change Your Life
به فارسی : وقتی اضطراب حمله می کند: شناخت درمانی، مهارتهای جدید درمان اضطراب بدون مصرف دارو
نویسنده: David D. Burns (دیوید برنز)
سال انتشار اولیه: 2006
لینک ها: :us: (1) - :iran: (2) (2) - :speaking_head: (3) - :spiral_notepad: (4)

65941

کتاب وقتی اضطراب حمله می کند؛ مهارتهای جدیدی برای درمان اضطراب بدون مصرف دارو در اختیار قرار می دهد. عملا همه می دانند که نگرانی و مشوش شدن یعنی چه، وحشت کردن و ترسیدن چه معنایی دارد.
اغلب اوقات اضطراب صرفا یک اختلال و گرفتاری است. اما در مواقعی می تواند شما را فلج کند و نمی گذارد آن کاری را که با زندگی تان می خواهید بکنید، انجام بدهید.
اما خبرهای جالبی برایتان داریم: می توانید احساستان را تغییر بدهید.
روشهای درمانی قدرتمند بدون مصرف دارو برای از میان برداشتن افسردگی و انواع ناراحتیهای اضطرابی مانند نگرانی مزمن، کمرویی، اضطراب صحبت در برابر جمع، اضطراب شرکت در امتحانات و حملات وحشت، صورت خارجی پیدا کرده اند.

2-

اسم کتاب به انگلیسی: Nobody’s Perfect
به فارسی : هیچ‌کس کامل نیست
نویسنده: Hendrie Weisinger (هندری وایزینگر)
سال انتشار اولیه: 1981
لینک ها: :iran: (2) (2) (2) - :spiral_notepad: (4)

SX333_BO1,204,203,200

مشکلات موجود در روابط انسانی سبب شده است که روانشناسان و صاحبنظران مسائل انسانی، با یاری گرفتن از آگاهیها و تجربیات کلینیکی خود اطلاعات سودمند فراوانی برای بهبود روابط اجتماعی و انسانی فراهم کنند.

دکتر هندری وایزینگر از جمله روانشناسانی است که ثمره‌ی سالها آموزش، تحقیق و تجربه‌ی کلینیکی خود را با زبانی ساده به رشته‌ی تحریر کشیده است. او موضوع انتقاد را به شرح جامعی که در فهرست کتاب آمده است، مورد بحث و بررسی قرار داده و ابعاد مسأله را از زوایای گوناگون مورد توجه و تعمق قرار می‌دهد.

طرح مسأله و شیوهی نگارش کتاب به‌نحوی است که خواننده‌ی علاقه‌مند، خواندن کتاب را مانند یک رمان شیرین و آموزنده دنبال می‌کند.

مؤلف این کتاب را برای پدران و مادران، مربیان و معلمان، همسران خرده‌گیر، مدیران و همه کسانی که به بهبود مناسبات خود با دیگران علاقه‌مندند نوشته است. او در همه حال می‌کوشد تا دگرگونی را جایگزین سازگاری کند. شیوه‌ی او به گونه‌‎ای است که ما را در مقابل آیینه‌ای قرار می‌دهد، تا به‌روشنی آنچه را که غفلتاً از ذهن و رفتارمان می‌‍گذرد، ملاحظه کنیم، و با استفاده از تکنیکها و شیوه‌های ارائه‌شده در کتاب، بهترین راه برخورد و حلّ مسأله را پیدا کنیم.
#####################################################

3-

اسم کتاب به انگلیسی: Men Are From Mars, Women Are From Venus
به فارسی : مردان مریخی, زنان ونوسی
نویسنده: John Gray (جان گری)
سال انتشار اولیه: 1992
تعداد تجدید چاپ : 59
لینک ها: :us: (1) - :iran: (2) - :speaking_head: (3) - :spiral_notepad: (4)

در این کتاب نویسنده اعتقاد دارد که زنان و مردان به رغم وجود تفاوت‌ها می‌توانند شیوه‌هایی را بیاموزند تا به رابطهٔ عاشقانه و صمیمی دست یابند وی به همین منظور، شیوه‌ها و راه‌کارهای جدیدی را برای کم کردن تنش‌ها در روابط زناشویی و به وجود آوردن عشق و علاقه بیان می‌کند.
######################################################

4-

اسم کتاب به انگلیسی: Whale Done!: The Power of Positive Relationships
به فارسی : روش مدیریت ویل دان - قدرت روابط مثبت
نویسنده: Ken Blanchard (کن بلنچارد)
سال انتشار اولیه: 2002
تعداد تجدید چاپ : 17
لینک ها: :us: (1) - :iran: (2) - :spiral_notepad: (4)

کن بلانچارد در کتاب روش مدیریت ویل دان نشان می‌ دهد که به جای ایجاد شرایطی که باعث تضعیف روحیه‌ ی افراد می‌ شود، بر عملکردها‌ی مثبت‌ شان تأکید و رفتارهای منفی را اصلاح کنیم. نویسنده به آحاد جامعه، از مدیران گرفته تا پدران و مادران، این فرصت را می‌ دهد که نسبت به یکدیگر تعهد بیشتری داشته باشند و ارتباط صمیمانه‌ تری برقرار کنند تا در زندگی شخصی و اجتماعی خود، فردی موفق‌ و بانشاط‌ باشند. کتاب، حکایت مدیر تجاری بسیار بداخلاقی را بیان می‌ کند که برای تعطیلات به پارک حیوانات دریایی می‌ رود و از آموزش نهنگ‌ های غول‌ پیکر دچار حیرت می‌ شود. آنها کارهای نمایشی جالبی را انجام می‌ دادند و مانند حیوانی دست‌ آموز عمل می‌ کردند. با دیدن این صحنه‌ هاوس کینگزلی (مدیر) به فکر فرو می‌ رود چطور می‌ توان این حیوانات عظیم‌ الجثه را تعلیم داد اما از آموزش انسان‌ ها در محیط کاری عاجز بود. کینگزلی درباره خود و روش مدیریتش می‌ اندیشد و در‌ می‌ یابد که به کار بردن برخی از روش‌ های کارآمد، تأثیر مثبتی بر روی کارمندان می‌ گذارد.
اهداف کتاب
– تأکید بر عمل مثبت و تغییر جهت رفتارهای منفی
– افزایش روحیه کارکنان در محیط کار، اجتماع و خانواده
– مسئولیت‌ پذیری کارکنان در قبال وظایف‌ شان
– تأکید بر تشویق و هدایت مجدد
– بالابردن هوش و استعداد و از همه مهم‌ تر قدرت ارتباط مدیران با کارمندان
کتاب روش مدیریت ویل‌ دان به عنوان یک سیستم آموزشی در محیط کسب و کار و زندگی شخصی اثر معجره‌ آسایی دارد
#########################################################

5-

اسم کتاب به انگلیسی: Feeling Good: The New Mood Therapy
به فارسی : از حال بد به حال خوب
نویسنده: David D. Burns (ديويد برنز)
سال انتشار اولیه: 1980
تعداد تجدید چاپ : 38
لینک ها: :us: (1) - :iran: (2) (2) (2) - :speaking_head: (3) - :spiral_notepad: (4)

Feeling_Good

این کتاب چیست؟ چگونه می تواند به ما برای رفتن از حال بد به حال خوب کمک کند. حال خوب در خانه، در کار و به طور کلی در زندگی. اگر تمام نعمت های زندگی مشمول انسان باشد ولی حال و احساس خوب نداشته باشد، محروم از مهمترین نعمت زندگیست. ولی با احساس خوب و حال خوب در صورت داشتن کمترین امکانات هم می توان به خوبی زندگی کرد.
چیزی که این کتاب ارزشمند به آن پرداخته است نحوه اندیشیدن ما راجع به موضوعات است. با خواندن این کتاب می توانید نحوه تفکر خود در مورد موضوعات مختلف را شناسایی و در صورت لزوم آنها را به شیوه درست تغییر دهید.
######################################################

6-

اسم کتاب به انگلیسی: Rich Dad Poor Dad
به فارسی : پدر پولدار، پدر بی‌پول
نویسنده: Robert Kiyosaki (رابرت کیوساکی )
سال انتشار اولیه: 2000
تعداد تجدید چاپ : 10
لینک ها: :us: (1) - :iran: (2) (2) (2) - :speaking_head: (3) (3) - :spiral_notepad: (4)

در این کتاب رابرت کیوساکی دربارهٔ روشهای زندگی افراد پولدار و افراد بی‌پول صحبت می‌کند. او از کودکی خود می‌نویسد و اینکه زندگی در کنار پدر واقعی او که یک معلم باهوش و بسیار محبوب اما فقیر بوده و زندگی در کنار پدر بهترین دوستش که او دوستش را دربارهٔ پول و قواعد آن آموزش می‌داد و بسیار ثروتمند. کیوساکی می‌گوید: یکی از پدرانم برای به دست آوردن چند دلار جان می‌کند و دیگری مشت مشت پول درمی‌آورد. یکی از پدرانم به من یاد می‌داد که سوابق تحصیلی و کارم را چه طور بنویسم که بتوانم شغل خوبی به دست آورم و دیگری به من می‌آموخت که چه طور طرحهای قوی مالی و بازرگانی را خلق کنم، تا بتوانم برای دیگران شغل ایجاد کنم.
فرزند دو پدر قوی بودن این امکان را برای من فراهم آورد تا با مقایسه آرای آنها با یکدیگر تأثیر تفکراتشان را بر زندگیشان بررسی کنم، در این جریان فهمیدم که انسانها زندگیشان را براساس افکارشان تنظیم می‌کنند. پدر بی پولم دائماً می‌گفت: من هیچ وقت پولدار نمی‌شوم و این پیشگویی واقعیت یافت، ولی پدر پولدارم معتقد بود که آدم پولداریست، حتی یک بار پس از ورشکستگیی که افسرده اش کرده بود، باز ادعا کرد آدم ثروتمندی است و می‌گفت بین فقیر بودن و ورشکسته بودن یک اختلاف بزرگ است و آن این که ورشکستگی موقتی، ولی فقر دائمی است.

########################################################

7-

اسم کتاب به انگلیسی: Think and Grow Rich
به فارسی : بينديشيد و ثروتمند شويد
نویسنده: Napoleon Hill (ناپلئون هيل )
سال انتشار اولیه: 1937
تعداد تجدید چاپ : 3 (اولین انتشار در ایران = 1395)
لینک ها: :us: (1) - :iran: (2) (2) (2) - :speaking_head: (3) - :spiral_notepad: (4)

9781585424337

ناپلئون هیل با الهام از اندرو کارنگی که رمز موفقیت خود را برای او شرح داده بود کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را به رشته تحریر درآورده است. هیل برای نوشتن این کتاب به مدت ۲۰سال به تحلیل زندگی صد مرد نامی پرداخت و حاصل آن را به‌صورت ۱۳ گام برای رسیدن به ثروت شرح داده است. این کتاب چگونگی دست‌یابی به هدف را توضیح می‌دهد. در این کتاب می‌توان به این پی برد که توانگری تنها با معیار پول قابل اندازه‌گیری نیست و دوستی‌های ادامه‌دار، مناسبات خانوادگی و احساس درک همدلانه میان همکاران نعمت بزرگی است که اسباب آرامش ذهن می‌شود.

بنا به گفته هیل ثروت نصیب کسانی می‌شود که سخت‌کوش‌اند و از مداومت لازم برخوردارند. وقتی اندیشیدن را شروع می‌کنید و ثروتمند می‌شوید درمی‌یابید که ثروت با یک حالت ذهنی آغاز می‌شود، باید هدف مشخصی داشته باشید. یکی از نقاط ضعف اشخاص این است که از غیرممکن حرف می‌زنند. همه آن چیزهایی را که به نتیجه نمی‌رسند می‌دانند، همه از نشدنی‌ها حرف می‌زنند. موفقیت از آن‌کسانی است که ذهنیت موفق دارند و شکست از آن‌کسانی است که بی‌تفاوت اجازه می‌دهند ذهنیت شکست در آن‌ها نفوذ کند.

8-

اسم کتاب به انگلیسی: You Can Heal Your Life
به فارسی : شفای زندگی
نویسنده: Louise Hay (لوئیز هی)
سال انتشار اولیه: 1984
تعداد تجدید چاپ : 59
معرفی شده توسط: @Nobleman

6613849

لوییز ال هی، متولد۱۹۲۶ ایالات متحده آمریکا و یکی از معروفترین نویسندگان و سخنران‌های دنیا در زمینه توسعه فردی و تکنیک‌های شفا بخشی از طریق فلسفه مثبت‌نگر می‌باشد. وی در سال ۱۹۸۴ بر اساس تجربیات و هزاران ساعت مشاوره به بیماران مختلف، دومین کتاب خود را با عنوان «شفای زندگی» منتشر کرد. لوییز هی در کتاب «شفای زندگی» با اشاره به اینکه اغلب خود ما هستیم که باعث ایجاد مشکلات عاطفی و اختلالات فیزیکی و بیماری در بدن می‌شویم، آموزش می‌دهد که چگونه با تغییر رفتار و اصلاح سبک زندگی، عشق، شادی و سلامتی را دوباره به زندگی خود بازگردانده و از زندگی لذت ببریم.کتاب « شفای زندگی» به مدت 13 هفته در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار داشت و تاکنون بیش از 50 میلیون نسخه از این کتاب در سراسر جهان به فروش رسیده است.

##########################################################

9-

اسم کتاب به انگلیسی: When Nietzsche Wept
به فارسی : وقتی نیچه گریست
نویسنده: Irvin D. Yalom (اروین د. یالوم)
سال انتشار اولیه: 1992
تعداد تجدید چاپ : 24
معرفی شده توسط: @KH.GH64

وقتی نیچه گریست یکی از نام‌ دار ترین رمان‌ های روان‌ شناختیِ اروین د. یالوم است که در سال ۱۹۹۲ به زبان انگلیسی نوشته شد. اروین د. یالوم روان‌پزشکِ هستی‌گرا (اگزیستانسیالیست)، استاد بازنشستۀ روان‌پزشکی در دانشگاه استنفورد و نویسندۀ شماری از نام‌دارترین رمان‌های روان‌شناختی است. این رمان دیدار خیالیِ فریدریش نیچه، فیلسوف آلمانی، و یوزف برویر، پزشکِ وینی، را روایت می‌کند. رویدادهای رمان در سال ۱۸۸۲ در شهر وینِ اتریش رخ می‌دهند و این رمان در واقع روایتی است از تاریخِ برهم‌ کنشِ فلسفه و روانکاوی و رویارویی خیالی برخی از مهم‌ترین چهره‌های دهه‌ های پایانی قرن نوزدهم همچون فریدریش نیچه، یوزف برویر و زیگموند فروید.

در سال ۲۰۰۷ فیلمی با همین نام به کارگردانی Pinchas Perry با اقتباس از این رمان ساخته شده است. از این رمان تاکنون ۴ ترجمه به زبان فارسی منتشر شده است.

10-

اسم کتاب به انگلیسی: The Power of Your Subconscious Mind
به فارسی : قدرت فکر (قدرت ذهن ناخودآگاه)
نویسنده: Joseph Murphy (ژوزف مورفی)
سال انتشار اولیه: 1963
تعداد تجدید چاپ : 38
معرفی شده توسط: @a.bayani
لینک ها: :us: (1) - :iran: (1-2) (2-2) (3-2) :spiral_notepad: (4)

The-Power-of-your-Subconscious-Mind

آیا پاسخ سوالات زیر را می دانید؟

چگونه است که شخصی غمگین و دیگری شاد است؟

چرا یک نفر کامیاب و خوشبخت است و دیگری فقیر و بدبخت؟

چرا یکی در ترس و استرس بسر می برد و دیگری سرشار از اعتمادبه نفس و امیدواری است؟

چرا یکی دارای خانه زیباو مجلل است و دیگری در کلبه ای کوچک و محقر در فقر و فلاکت زندگی می کند؟

چرا یکی کامیاب است و دیگری در ورطه شکست غوطه ور است؟

چرا یک نفر از بیماری لاعلاج نجات می یابد و دیگر درمان نمی شود؟

آیا پاسخی برای این سوالات دارید؟ آری، حتماً دارید.

چرا کتاب قدرت فکر نوشته شد؟

انگیزه پاسخ دادن و تشریح سوالات فوق و دیگر سوالات مشابه دلیلی است که این کتاب به رشته تحریر درآمده است. آقای مورفی در این کتاب سعی کرده است تا آنجایی که ممکن است حقایق اساسی و بزرگ مربوط به ذهن را به زبان ساده تشریح کند.

ضمن مطالعه کتاب قدرت فکر متوجه خواهید شد زبانی که برای تحریر کتاب قدرت فکر مورد استفاده قرار گرفته همان زبان ساده ای است که در روزنامه ها و مجلات، نامه های اداری و خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

به شما توصیه می کنیم کتاب قدرت فکر را دقیقاً مطالعه کرده و تکنیک هایی را که در آن بر سبیل اجمال ذکر شده بکار برید.

آقای مورفی: اطمینان دارم با مطالعه و بکار بستن دستورهای کتاب قدرت فکر ، قوای معجزه آسای ذهن شما شکوفا می شود. مشکلاتتان حل می شود و شما را از اسارت عاطفی و جسمانی رها می کند و در شاهراه آزادی، خوشبختی و آرامش فکر قرار می دهد.

11-

اسم کتاب به انگلیسی: The Miracle Power of Your Mind
به فارسی : معجزه قدرت فكر
نویسنده: Joseph Murphy (ژوزف مورفی)
سال انتشار اولیه: –
تعداد تجدید چاپ : –
معرفی شده توسط: @ala (تجربه شخصی ایشان در مورد این کتاب)
لینک ها: :iran: (2) - :spiral_notepad: (4)

کتاب معجزه قدرت فکر در واقع مکمل کتاب قدرت فکر دکتر ژزوف مورفی است که قبلا نگاشته شده است .

در کتاب قدرت فکر، وی از عظمت ونیروهای فکر وشناخت هم جانبه آن ،ما را مطلع ساخت.

در کتاب معجزه فکر ،وی از معجزات بی شمار قدرت فکر با ماسخن می گوید:

شما در این کتاب در می یابید که اندیشه شما کلید زندگی شماست ،انسان چنان است که می اندیشد.

شما قدرت این را دارید که زندگی خود را سالم ،مفید وسرشار از شادمانی وموفقیت، برجسته وبزرگ سازید ولی شرطش آن است که قوانینی را که در این کتاب تشریح می شودرا بکار ببرید.

این کتاب با بیانی ساده باعث میشود شما بتوانید بر ترسها واضطرابات خود غلبه کرده وبسوی زندگی بهتر،غنی تر وسعادتمندانه رهنمون شوید.

افرادزیادی با مطالعه این کتاب توانسته اند به نتایج زیر دست یابید:

1-بیماریهای به اصطلاح لاعلاج خود را درمان کنند.

2-ازاحساس گناه بطور کامل آزاد شده اند.

3-قبل از احساس شکست وبرخورد به مانع،با موفقیت روبرو گشته اند.

4-قبل ازعود بیماری ،به چگونگی بازیافت سلامتی خود دست یافته اند.

5-توانسته اند از فقر خود عبور کرده وبه ثروت وخوشبختی برسند.

6-توانسته اند بر سرخوردگی غلبه کنند و آرزوهای خود را محقق کنند.

7-توانسته اند از گرفتاری و آشفتگی خلاص شوند وآرامش بیابند.

8-سعادت زندگی زناشویی خود را تضمین کنند

9-توانسته اند در محیط زندگی ومحل کار شان آرامش حاکم کنند.
########################################################

12-

اسم کتاب به انگلیسی: Nonviolent Communication: A Language of Life
به فارسی : ارتباط بدون خشونت, زبان زندگی
نویسنده: Marshall Rosenberg (مارشال روزنبرگ)
سال انتشار اولیه: 1998
تعداد تجدید چاپ : 8
معرفی شده توسط: @atineh1967
لینک ها: :us: (1) - :iran: (2) (2) (2) - :spiral_notepad: (4)

معرفی این کتاب توسط @atineh1967 خانوم :point_down:

کتاب دارای سیزده فصل میباشد, با چند جمله از چندین فصل به معرفی کتاب میپردازم و در انتها تجربه و نظر خودم رو بیان میکنم.
آنچه در زندگیم میخواهم محبت است,جریانی متقابل میان خودم و دیگران مبتنی بر نثار از صمیم قلب
مردم نه بر اساس وقایعی که برایشان اتفاق می افتد بلکه با نوع نگاهشان به آن وقایع مضطرب میشوند
قضاوت مکنید تا بر شما قضاوت نشود ,زیرا به طریقی که قضاوت کنید برشما نیز قضاوت خواهد شد
بطور خلاصه در این کتاب در مورد طرز بیان و عملکرد ما در ارتباطات صحبت شده
چه چیزهایی چنان قدرتی بما میدهد که بتوانیم حتی در بدترین شرایط به ذات با محبتمان متصل بمانیم؟
تحلیل رفتار و گفتار دیگران در حقیقت بیان نیازها و ارزشهای خودمان است.
مشاهده بدون ارزیابی
بین احساسات و تفکرات تمایز قائل شوید. …
چند خط بالا جملاتی از کتابه که پیشنهاد میکنم حتما بخونیدشون و دنیای ارتباطیتون رو از نزدیکترینها تا محل کار و… عوض کنید.
من این کتاب رو چند سال پیش خوندم, اون زمان دنیایی رو به روی چشمهام باز کرد, خوبیه این کتاب اینه که بصورت عملی راهکار میده و مثالهای خوبی میزنه,
توصیه میکنم به یکبار و یا حتی دو تا سه بار خوندن کتاب بسنده نکنید, چون فراموش میکنید و برای اینکه حک بشه تو ذهنتون و بتونین عملی اجراش کنید نیاز به تکرار و حتی تمرین هست.! بله تمرین…
من تو خونه جملات مهمشو بلند میخوندم و خودم اجراشون میکردم و انگار برای دوستای خیالیم دارم درسو توضیح میدم. تا تو ذهنم بمونه, با این حال تو برنامه دارم دوباره بخونمش.
در طی این سالها یکی از بهترین کتابهایی که خوندم همین کتاب بوده. البته اضافه کنم که ممکنه مورد سلیقه بعضیها قرار نگیره و این طبیعیه, برای من عالی بود.
#########################################################
این پست به طور مداوم آپدیت خواهد شد
کتاب خوان باشید :slight_smile:

40 پسندیده

سلام به به
باز یه تاپیک جذاب
مستدام باشید ان شا الله :heart_eyes::hibiscus::hibiscus:
به پست چالش مفید لینکش میکنم

7 پسندیده

خیلی تاپیک عالی زدین, من کتاب خوب تقریبا چندتایی میشناسم و اگر شما تمایل داشتین معرفی میکنم اما زحمت پیدا کردنش تو سایت با خودتون.
من 13 سال از عمرم رو تا به این لحظه کتاب خوندم, خصوصا در موردی که شما تاپیک زدین,
حاضرم با کمال افتخار کمک کنم. تصمیمش با خودتون.

7 پسندیده

وای من که خیلی خوشحال میشم از تجربیاتتون بهره مند شیم :heart_eyes:

5 پسندیده

@a.bayani سلام، مرسی که این پست رو لایق پست چالش میدونی :relaxed:
شما هم موفق و مستدام باشی :blush:

با کمال میل منتظرم تا کتابهایی که پیشنهاد میدید رو مورد تحقیق قرار بدم،
البته اگه بهم بگید که چرا اون کتاب مورد نظر باید حتما خونده بشه (یه تفسیر ساده و کوتاه) البته اگه تمایل داشتین

از حضور در کنار شما واقعا خوشبختم :blush: امیدوارم که بتونم حداکثر استفاده رو از تجربه ی شما ببرم.

به سر بنده منت میذارین. منتظر همکاری و حضور گرمتون هستم

5 پسندیده

فرزاد جان، دست مریزاد. تایپکی که انتخاب کردی رو بسیار می پسندم.

8 پسندیده

شما خودتون خیلی با تجربه هستین عزیزم, من همه دوستانی رو که تو زبانشناس دیدم, واقعا لذت بردم,
راستی 18 ساله که کتاب میخونم, از سن 17 سالگی شروعم بصورت مداوم بود, سنمم فهمیدین دیگه :grin:
@Farzad_Poodineh

چشم با کمال میل, البته اینم بگم شاید کتابی مورد علاقه من باشه ولی مورد علاقه شخص دیگه نباشه,
چند تا از کتابهایی که دوستشووون دارم بشدت براتون تو پستهای بعدی معرفی میکنم, ایشاله مورد پسند واقع بشه, و توضیحاتی هم میزارم در موردش, فقط اینکه بمن اجازه بدین کم کم معرفی کنم و با دقت توضیح بدم,
شاید با خوندن این کتابها دنیا و زندگی شخصی عوض بشه, همونطور که من به مرور خییییلی تغیییر کردم.

5 پسندیده

اگر امکانش هست یه توضیحی در مورد هرکدوم بزارید, البته من کتابهای شماره 1،3،5 رو مطالعه کردم.

4 پسندیده

نسبت به 1967 که تو اسم پروفایلتون نوشتین خیلی جوان ترین :smile:

عالیه، هیچ عجله ای برای اینکار نیست
چون میخوام توضیحات خودتون رو زیر عکس کتاب بذارم (بدون تغییر)
واسه همین میخوام کاملا تجربه ی خودتون و هر تاثیری که تو زندگیتون داشته رو بهمون بگید

5 پسندیده

سلام، خواهش میکنم آقا فرشید، خوشحالم که مورد پسندتون واقع شده
بابت معرفی کتاب ها هم متشکرم
حتما در موردشون تحقیق میکنم.

3 پسندیده

بله, :joy:این یه نماده, مااال گذشته های دوره که الان دیگه مهم نیست این عدد برام.

یعنی جدا از توضیحات مختصر کتاب, تجربه ی خودمم بگم؟ و اینکه چه اثری داشته توی زندگیم؟

4 پسندیده

اگه بتونید بگید فوق العاده تر میشه
اگه نگید هم کماکان فوق العاده ست

5 پسندیده

بهتره خاطر نشان کنم خانوم ها از سن 14 سالگی دیگه سنشون تغییر نمیکنه بلکه صرفا تجربه رو تجربه میذارن :sunglasses:
با تشکر نسیم سیاست :joy:

6 پسندیده

چشم میگم, راستش بعضی از تجربه ها گاهی خیلی خصوصی میشه اما تاجاییکه امکانش باشه سعی میکنم بگم.

5 پسندیده

اوووه اضطراب
یار همییییشگی من :expressionless:

ممنون آقا فرزاد
موفق باشید
درهمه ی امور :rose:

6 پسندیده

قربونت نسیم عزیزم, اونکه ببببلههههههه, ولی خب چند روز پیش توفکر بودم تاپیکی بزاریم با بچه ها بیشتر اشنا بشیم بعد گفتم نه, ولش کن, همینجوری سکرت بهتره

4 پسندیده

لطف میکنید :blush: :blush:

پس اون کتاب رو توصیه میکنم بخونید

خواهش میکنم :blush: شما هم همینطور

5 پسندیده

سلام تشکر
کتاب شماره 2 رو ترجمه ش رو دارم که گذاشتم تو لیست کتابام بخونم.
در حال حاضر قدرت فکر دکتر ژوزف مورفی رو می خونم

5 پسندیده

ممنونم
چشم حتمااا
اما پدرکتاب هم رو من اثر نداره :expressionless:

6 پسندیده

لطفا یه توضیحی در مورد کتاب بدین.

4 پسندیده