توضیح بولت ژورنال (Bullet journal) سیستمی برای برنامه‌ریزی و مدیریت زمان

چه باحاااااال بوووود این مقاله ت :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
خیلی خوببود
خیلی خوشم اومد
ادمو وسوسه میکنه بسازه :heart_eyes::heart_eyes:
من برم تیتراشو نکاتشو بنویسم
پیاده زیادیش کنم :blush::blush::blush::blush:
عالی بود
ممنون بابت مقاله خووفت :clap::clap::clap::clap::rose::tulip::blossom::hibiscus::sunflower:

11 پسندیده

واااااای عاااالی بود خیلی خییییلی احتیاج داشتم بش :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
خسته نباشی بابت جمع اوری مطالب عزیزم :clap::clap::clap:
حتما یه ویدیو از دفتر خودتم بزار ما کیف کنیم :heart_eyes::heart_eyes::blush::blush: (مشخصه ک خیلی کنجکاوم؟) :joy::joy::joy::joy::joy:
من رفتم ک بولت ژورنال این هفتمو درست کنم :blush::blush: مرسی بازم نسیم جان :blush::blush::blush:

11 پسندیده

تو کانالش برو قشنگ میمیری برای بولت ژورنالاش :heart_eyes::heart_eyes::blush::blush::joy::joy::joy:

7 پسندیده

ازین زاویه ای ک من دارم نگات میکنم
نه یکم زیاااااااد مشخصه :stuck_out_tongue_winking_eye::joy::joy:

چشم الان حتمااا میرم
ولی میخواهم زنده بمانم :expressionless:

7 پسندیده

ای جانم اره من حس خوبی دارم از وقتی که درست کردم راستش وقتی سال نو میشد همیشه میگفتم خدایا سال گذشتم چجوری سپری شد چقدر زود و هیچ کاری نکردم . ولی این دفتر باعث میشه تو یه چشم به زدن ورق بزنی و از روزایی که سپری شده لذت ببری . حتی سالای بعد لذتش بیشتر میشه :heart_eyes::heart_eyes:

قربونت عزیزم :heart_eyes::heart_eyes::joy::pray:

چشم ایشالاه :joy:

10 پسندیده

عالی! واقعا مقاله جامعی بود! :clap:
قبلا چند تا ویدیو درباره بولت ژورنال دیده بودم ولی خب مشکلم کم حوصلگیه و اینکه من همیشه از یک رنگ خودکار استفاده میکنم (اما دلم میخواد دفترم رنگارنگ باشه.)

واقعا این قسمتو درست گفتین :joy: از قدیم گفتن خدا یکی قلم یکی.

من خودم ترجیح میدم همه چی تو موبایلم باشه (دردسرشم کمتره).
مثلا در خصوص Habit tracker من از برنامه ی HabitHub استفاده میکنم و مزیتیش هم اینه که محاسبات هم انجام میده مثلا به شما نمودار میده و میتونین برای هر روزش جداگانه بینهایت یادداشت بنویسین.

البته بولت ژورنال هم مزیت های خودشو داره مخصوصا اینکه باعث میشه خلاقیت به خرج بدین و تمرینی برای طراحی هم هست.
در کل فکر نمیکنم روش مناسبی برای من باشه.

6 پسندیده

@Ali0 سلام دوست گرامی ممنونم از نظرتون . بله من در این بخش از مقاله گفتم که این سیستم لزوما برای چه کسانی بیشتر لذت بخشه. وگرن طبیعیه اقایون بابت حجم کاری روزانشون زیاد میونه خوبی با نوشتن ندارند. ولی در هر صورت مبدع این روش یه اقا بوده :sweat_smile:
در هر صورت امیدوارم موفق باشید

8 پسندیده

مقاله خوبی بود نسیم جان ولی یا من خنگم یا خوب نفهمیدم بعضی جاهاشو:see_no_evil::see_no_evil::see_no_evil:سعی میکنم یه بار دیگه بخونم مقاله ت رو‌ممنون از وقتی که گذاشتی
منم عاشق برنامه ریزیم ولی هربار تا نصفه میره و ادامه پیدا نمیکنه نمیدونم چرا
اوایلش بشدت ذوق دارم خیلی خوب پیش میره
ولی وسطاش ول میکنم البته بیشتر اگه بخوام بشینم اینجور براش وقت بذارم همون دو هفته اول بعدش وجودش کمرنگ میشه برام و این حس همیشه آزارم میده
همیشه دوس دارم کارام با برنامه پیش بره ولی هیچوقت اتفاق نمیفته:confused::confused::confused::neutral_face::neutral_face:
امیدوارم بالاخره این اتفاق بیفته

7 پسندیده

ممنون از شما بابت این مقاله مفید.
خیلی ها تمایلی به برنامه ریزی و هدف گذاری برای آینده ندارند. شاید به این دلیل که فکر می کنند رویدادها و اتفاقات در آینده قابل پیش بینی نیستند. اما بررسی های بسیاری نشان داده است که نوشتن و یادداشت کردن اهداف و خواسته ها باعث می شود که شخص نسبت به رسیدن به اهدافش احساس تعهد بکند.

9 پسندیده

ممنون نسیم خانوم، چه مقاله جالبی، چه اختراع جالبی
کامل همشو خوندم، چه دفتر های باحالی :blush:

البته واسه کسایی هم که میخوان با گوشی اندرویدشون این سیستم رو داشته باشن می تونن این که مبتنی بر همین سیستمه

11 پسندیده

چه ترفند جالبی
فک میکنم واسه منم این سیستم لازم باشه. چون کلا عادت ندارم چیزی رو ثبت کنم و بیشتر ذهنی برنامه ریزی میکنم. و واسه همین همیشه همه چی رو فراموش میکنم و گم میکنم.
وقتیم یه چی فراموش شه کلی وقت واسه خراب کاری ای که بالا میاد باید صرف شه تا اشتباه رو پوشش بدیم.

مرسی سیستم خیلی خوبیه. ممنونم :rose::rose::pray::pray:

9 پسندیده

شاید یه دلیلش بلند پروازی هنگام برنامه ریزیه .
شما به مدت یه هفته صرفا کارایی که تو طول روز انجام میدینو بنویس بعد یه هفته یه ارزیابی کنید ببینید بیشتر وقتتون سر چیا میره بعد از اون میتونید بهتر برای هفته بعدییتون برنامه ریزی کنید و هدفمند پیش برید .
@Nobleman
خواهش میکنم
@Farzad_Poodineh
ممنون بابت معرفی نرم افزار. من ندیده بودم .:pray:
@YoKambiz
خواهش میکنم. اره برای کسانی که در طول روز مجبورن کارای زیادی انجام بدن این روش پیشنهاد میشه
موفق باشین همگی

11 پسندیده

خیلی مقاله جالبی بود میتونه خیلی ادمو به سمت موفقیت سوق بده این مدل برنامه ریزی دقیق…منمون نسیم خانوم بزرگوار

:expressionless::expressionless::expressionless::expressionless::joy::rofl:

10 پسندیده

خواهش میکنم اقا فرزاد که همیشه لطفتون شامل حال بنده بوده :pray:

خو چیه حقیقته دیگه :joy:
باز خوبه شیکش کردم گفتم دفتر وگرن چند تیکه برگه هم حق مطلب رو ادا میکرد

7 پسندیده

مرسی نسیم جان چه سیستم جالبی
من ی سال تصمیم گرفتم رخدادای هر روزمو ثبت کنم.ی سالنامه گذاشتم و برنامه هر روزمو مینوشتم.از ۳۶۵ به جرات بگم ۳۲۰ روزشو نوشتم! اسمشم گذاشته بودم شرح ماوقع!
ی مشکلی فقط داشت.اون موقع من دوران طرحم و دانشجویی و اینا و خلاصه فشار کاریم زیاد بود برا همین اوضاع دفترم بیشتر انرژی منفی شده بود برام برا همین ترکش کردم
الانم مینویسم برنامه م رو ولی نه مث اون موقع
خلاصه امیدوارم با این توضیحات عالیه تو دوباره برگردم حالت سابق ولی اینبار پر از انرژی مثبت :grinning:

7 پسندیده

راستش منم اینطوریم اگه اوضاع دفترم مرتب نباشه انرژی منفیه
ولی الان با این سیتم مرتب می نویسم
لیست فیلمام
کتابام
مقالاتم
جاهایی که میرم قشنگ صفحات خودشو داره و این یه نظم فکری میده بهم

ایشالاه عزیزم ایشالاه :heart_eyes::rose:

6 پسندیده

من جملاتش اون موقع برام منفی بود.الان دوباره بعضی بخشاشو مرور کردم باورم نمیشه جملاتی که برام منفی تلقی میشد انقد بتونه انرژی بم بده :grin::relaxed:
الان یکیشو برات میفرستم :slightly_smiling_face:
مرسی ازت

6 پسندیده

میبینی چقدر مرور چیزایی که گذشته نوشتیم لذت بخشه :joy:

اره بفرست حتما عزیزم

5 پسندیده

واقعا ازتون ممنونم نسیم خانوم، خیلی به یه شیوه ی برنامه ریزی احتیاج داشتم خیلی هم دنبالش گشتم اما نتونستم چیز بدرد بخوری پیدا کنم که کاربردی باشه… ان شا الله منم بتونم مثل شما با این شیوه از وقتم به بهترین نحو استفاده کنم … خدا خیرت بده…یک در دنیا صد در آخرت:smiley::pray:

5 پسندیده

سلام عزیزم
قربونت لطف داری شما
ان شا الله که براتون مفید باشه
آنچه که مسلمه هر کسی بر اساس شرایط زندگیش و بر اساس برنامه هاش با متدی که راحت تره باید پیش بره .
یکی مثل من عاشق پلنر کاغذی یکی ممکنه عاشق اپلیکیشن باشه
حالا منم اینجا شیوه ای که برام موثر بوده رو اوردم و خیلی خوشحال میشم اگه بدونم برای دوستان کار امده
موفق باشی همیشه گلم :rose::rose:

5 پسندیده