توضیح بولت ژورنال (Bullet journal) سیستمی برای برنامه‌ریزی و مدیریت زمان

منظورت همون قسمتی که همه تو دفترشون مینوسن (key) کلید؟
اگه منظور اونه برات بتوضیحم اره اونو میگی؟

5 پسندیده

بله همون key, منتها کاربردشو نمیدونم کجاست دقیقا؟

4 پسندیده

عزیزم من این صفحه رو برای خودم ندارم چون نیازش نداشتم ولی اگه برات مهمه چشم تا شب یه ویس می ضبطم تو خصوصی تون میفرستم

4 پسندیده

نمیخواد زحمت بکشی عزیزم ممنونم, اتفاقا منم نیاز نداشتم بهش فقط فکر کردم حتما بلد نیستم و این مورد لازمه.اگر امکانش هست عکس از ارزیابی ماهانه برام بزارید, اخه هیچ جدولی تو ذهنم ندارم براش

4 پسندیده

من شرمنده شمام امروز سرم شلوغ بود میخواستم فیلم براتون اپلود کنم نشد.
فردا توضیح میدم خدمتتون به قید حیات ان شا الله.
راستش من ارزیابی ماهانمو معمولا با جمع ساعتای هر کاری که کردم تطبیق میزنم
یه عکس دادم بالاها نوشتم شهریور در یک نگاه
که جدولاشو اخر هر ماه پر میکردم
ولی آلا خانوم @ala رو هم دعوت میکنم تا تجربیاتشون رو در خصوص ارزیابی ماهانه خدمتتون ارائه بدن.
چون تجربه ایشون دقیق تره و خب خوبه که بشنوید حالا یا اینجا یا تو پی ویتون فرقی نداره
ولی فکر میکنم بتونن کمکتون کنن در برنامه ریزی و ارزیابی درست

5 پسندیده

سلام، من حدود سه سال و ۳ ماه هست که با سیستم برنامه ریزی شده کارهام رو بخصوص زبان رو پیش میبرم.
اساس کار روش کایزن در برنامه هام بکار رفته، به این صورت که یک تایم ثابت ملاک قرار دادم ۲۰ دقیقه و اون رو یک واحد تعریف کردم. همه اهداف سالانه ام رو اول لیست میکنم. بعد اولویت بندی میکنم. اگر اهدافی میبایست مثلا در ۶ ماه اول تمام شوند لذا اهداف رو بر اساس بازه زمانی اولویت بندی میکنم. بعد مشخص میکنم در هر ماه تا چه حد باید پیشرفت کرده باشم و کارهام رو انجام داده باشم. پس اینجا هدفهای سالانه، هدف ماهانه تعیین شدند. حال برنامه ریزی هفتگی: تنظیم اون هم اول باید نگاهی به کل هفته داشته باشم ، برنامه روزانه ام رو تعیین میکنم و کارهای لازم رو که اهدافم رو تحت پوشش قرار میده رو در لیست قرار میدهم. مثلا تسلط بر نرم افزار، خواندن کتاب خاص، انجام پروژه کاری، مطالعه زبان اینها کارهای روزانه برای هدفم هست که هر روز انجام میدهم. زمانی که مناسب هست رو تعیین میکنم. فرضا ۲ ساعت که ممکنه پیوسته باشه یا نه. برای هر کاری ۲۰ دقیقه. هر روز آخر شب کارهایی که انجام دادم رو تیک میزنم. از اون جهت که روش کایزن بکار میره لذا برای تعیین پیشرفت نیاز به پرسیدن سوالات کوچک هست.در چک لیست روزانه اضافه میکنم۱) آیا امروز به خودت جایزه دادی؟ بله خیر۲) امتیاز امروز؟ این مربوط به قسمت پاداش هست برای تقویت روحیه، سوال بهبود مستمر۱) آیا فعالیتهای امروزت را انجام دادی، چه نمره از ۱ تا حد میدهی؟ ۲) چکار لازمی باید انجام میدادی تا ۱۰ میشدی؟ بعد از چک لیست روزانه آخر هفته ارزیابی انجام میدادم که آیا به برنامه ها عمل کردم و امتیاز هفتگی. بعد هم که ماه تمام شد یعنی بعد از هفته چهارم ارزیابی ماهانه انجام میدهم، آیا متعهد به چک لیست بوده یا نه؟ چه نمره و امتیازی به خود میدهید. برای امتیاز میتونید روزانه ها رو از ۱ شروع کنید. هفتگی رو ۱۰ تا ۱۰ تا بدهید یعنی هر هفته ۱۰ امتیاز اضافه. ماهانه هم ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا پیش برید. من معذورم از ارائه منبع چون تبلیغات میشه و راضی نیستند. ولی چون اساس کایزن بکار رفته و سیستم ای جی هم سعی بر آموزش این سبک داره من سعی کردم توضیحاتم بر این اساس باشه. امیدوارم مفید واقع شود. برای هر سوال دیگری هم در خدمت هستم.
پ.ن: در مورد ۲۰ دقیقه، به فرض من امروز ۴۰ دقیقه زبان خوندم در چک لیست مینویسم ۲ واحد، بعد ۳۰ دقیقه کتاب اموزشی، جلوش مینویسم ۱ و نیم واحد، … بعد یک گزینه هم اضافه میکنم برای جمع واحدهای کاری
یک گزینه کاری هم دارم تحت عنوان جورواجور: یعنی یک فعالیت مفید که فقط یک روز یا چند روز انجام دادم.

13 پسندیده

دشمنتون شرمنده, ممنونم که وقت میزارید و پاسخم رو میدین.
@ala خیلی ممنونم از توضیحاتتون, برام جالب بود,از روش کایزن نام بردین, به نظر میاد روش جالبیه و اینکه برای شما در طی سالها موثر بوده و موفق هم بودین.
اگر امکانش رو داشتین عکس از یه صفحه ار روز, هفته و ماهانه تون بگذارید تا تصویر واضحی از توضیحاتتون بگیرم. البته از صفحه ارزیابی منظورمه
بسیار ممنونم از شما

4 پسندیده

خواهش میکنم، واقعا روش مفید هست بخصوص وقتی بعد از گذشت زمان اینکه بدونیم عمرمون بی دلیل هدر نرفته و چه میزان کار مفید انجام دادیم این خیلی ارزشمند هست و مسلما بیشتر خدا رو بخاطر موهبت زندگی شاکر خواهیم بود.

از این مساله واقعا شرمنده چون توی برنامه هام یه سری مسائل شخصی وارد شده از ارانه تصویر معذوریم.
ولی کار خاصی نیست. اول یک صفجه لیست کل کار ماه رو مینویسم. بعد یک صفحه تقویم از ماه مینویسم. بعد هفت صفحه که معمولا دو روز آخر هفته یکم برنامه هام فرق میکنه رو چک لیست براش مینوبسم. ابالای هر صفحه مینویسم هفته اول : شنبه: بعد لیست کارها و تیکها، بعد سوالات ارزیابی و تیک و امتیاز، روز اول 1، دوم 2. ارزیابی آخر هفته به این صورت هست:
ارزیابی هفته اول:
1- آیا …(ارزیابی مثلا کار مطالعه زبان)؟ بله خیر ، جلو هر گزینه مربع برای تیک، همه اینها سلیقه ای هست از کار خانم نسیم الهام بگیرید و یا خودتون ایده بدید برای خودتون.
2- آیا …(ارزیابی مثلا کار هنری)؟
3-
امتیاز هفته اول: 10، هفته بعد 20 …
ماهانه میشه بعد هفته چهارم یا پنجم:
سوال میپرسم:
1- آیا در این ماه کار مثلا به برنامه خود متعهد بودم؟ بله خیر
2 آیا به موقع چک لیست برنامه رو تیک زده ام؟ بله خیر
3-آیا در ماه امتیاز خود را به موقع ثبت کرده ام؟ بله خیر
4-
امتیاز ماه:
از 1 تا 10 برای این ماه چه امتیاز میدهی؟
در چه صورت نمره کامل می دادم؟
امتیاز کلی ماه: 100 ماه بعد 200
همه این ها سلیقه هست. بعضیها در نرم افزارها مثل همون که در چالش عادت مفید استفاده میکنید همه موارد رو اعمال میکنند. بعضی هم مثل من مینویسند. مهم رعایت موارد و ثبت به موقع هست. میشه برای هر روز ، هفته و ماه جملات انگیزشی به انگلیسی و یا فارسی بنویسید.

10 پسندیده

سلام آلا جان خیلی سپاس از وقتی که گذاشتین و خیلی قشنگ توضیح دادین ممنونم :heart_eyes::rose::rose::rose:
@atineh1967
سلام بانو الان دارم چندین عکس از لول لایف براتون میفرستم
به نظرم میتونی نمودار لول لایف رو بر اساس سوالات ارزیابی الا خانوم ترسیم کنی.
چیز خوبی میشه. :blush::blush:
من این ماه یکم درگیرم هر وقت تنظیم کردم عکساشو برات میفرستم.
راستی شما می تونید یوتیوب برید تا کانال معرفی کنم؟

6 پسندیده

Wheel-of-Life

https://www.pinterest.co.uk/pin/341147740509332422/
اینم یه سایتها با فیلتر شکن باید برید؟ عکس اسکرین شاتشو میدم هر چی بخوای با جزئیات توش هست

@atineh1967 بفرمایید عزیزم دیگه عکسها کاملا واضحه نوشته هاش سوالی بود درخدمتم موفق باشید :blush:

10 پسندیده

سلام، خواهش میکنم. امیدوارم واقعا مفید باشه.

5 پسندیده

بله میتونم برم,
خیلی ممنونم برای معرفی سایت و عکسایی که گذاشتین ایشاله دفترمو کامل کردم عکسشو میزارم تا خستگی همتون در بشه.

5 پسندیده

سلام به دوستان گل
لینکهای مفید داخل کامنتها به پست اصلی اضافه شد :rose:

image

8 پسندیده

خیلی عالی شد. آفرین.

6 پسندیده

ممنون :heart_eyes:
چرا ننوشتی بولت ژورنال نسیم جون ؟؟؟ :neutral_face::neutral_face:
ادیت کن ادییییت :joy::joy::joy::heart_eyes:

4 پسندیده

وای نسیم جان چقدر با حوصله و با سلیقه .واقعا عالی بود.لذت بردم.آفرین واقعا کارت عالی بود :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

4 پسندیده

ببخشید مامان آلا جان.
یه سوال

کجا به این مساله اشاره میکنه؟

4 پسندیده

سلام عزیزم
درس کایزن درس شماره 9بسته انگلیسی قدرت هست

قربونت عزیزم :star_struck:

:stuck_out_tongue_winking_eye:فدا مدا هزارتا . نسیم جون رو من نمیگم اخه دیگران گویند :joy::joy::no_mouth::joy::joy:

5 پسندیده

آهان ممنونم.من هنوز نرسیدم

3 پسندیده

سلام
من یک مدت هست سایت رو میشناسم. از دیروز که این موضوع رو دیدم برام جالب بود و تصمیم گرفتم این کارها رو انجام بدم. حدودا یک سال هست برنامه ریزی میکنم اونم به روش های مختلف بعضی هاشون رو یک ماه جلو رفتم و بعضی ها رو فقط چند روز.
امیدوارم این سیستم بتونه بهم کمک کن در راه رسیدن به اهدافم.
ممنون از دوستانی که در اینجا هستن و به دیگران کمک میکند و همچین مطالب مفیدی رو منتشر می کنند.:slightly_smiling_face:

7 پسندیده