توضیح بولت ژورنال (Bullet journal) سیستمی برای برنامه‌ریزی و مدیریت زمان

منتظرم عزیزم, خیلی هم عالی, اخه منم از رنگی رنگی کردن خوشم میاد, به ادم انگیزه بیشتر میده و ذوق کردم کلی با دفترت. :kissing_heart:
تا الان داشتم مطالب رو از کانال تلگرام میخوندم, من عاشق نقاشی کردن و لوازم تحریر هستم,
البته یه سوال نتیجه این روشو خودت تجربه کردی؟ چه سودی از درست کردن این دفتر بدست اوردی؟ ایا واقعا برای منکه مثلا تو بعضی کارها اهمال کارم بکارم میاد؟
خیلی دلم میخواد پیشرفتشو تو خودم ببینم و رشد کنم

4 پسندیده

نسیم جون امروز رفتم مواد لازم تهیه بولت ژورنال رو خرییدم.
وااای که نمیدونی چقدر خوشحالم مثل یه کودک

این یه مقداری از وسایله که خریدم البته دو تا کتاب هم خریدم برای مطالعه.
الان موندم چطور دقیق شروع کنم, هیجان زدم. :grinning_face_with_smiling_eyes::raised_hands::pray:🙆:heart::heart::gem:

10 پسندیده

چقد عالی عزیزم حتما شروع کن یه انرژی خاصی بهت میده ک حد نداره منم الان عکس دفترمو میفرستم :heart_eyes:
عکست برای من باز نمیشه نمیدونم چرا

5 پسندیده

وای خدااااااااااااااااا
ببین انرژی رو
دمت گرممممممممممممممممممممممممممممم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
چقدر قشنگن جینگولی الاتی که خریدین :clap::clap::heart_eyes:
و اما راجب دفتر
من تو مقاله به ترتیب گفتم .
ولی اگه خواستی یکم صبر کنید من دارم ویس دفترمو ضبط میکنم و همراه با عکساش میفرستم ایننجا و توش توضیح میدم .:blush:

5 پسندیده

سلام سلام :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: خب من بعد از چند روز کمرنگ بودن در تالار برگشتم :joy::joy:
اینم عکسای کامل شده ی دفترم البته بازم خیلی کامل نیس یه چند تا نقاشی شاید توش کشیدم اینم عکسای دفتر من

15 پسندیده

سلام تقدیم میشود با عشق ولی هولکی شد :heart_eyes:
@atineh1967
@mohadeseh34
@m-m96
@fdoosti
ببخشید عکسا تاره . نورم مناسب نبود. بعد عکسای باکیفیت میندازم ادیت میکنم

image

image
image
image

image
image

image

19 پسندیده

بچه ها صوت را پلی کنید بعد عکسارو نگاه کنید هم زمان توضیح دادم. صفحه مهر ماهم از اون دایره نارنجی به بعده

7 پسندیده

عکس mood نبود,
To do list چی هست عزیزم؟
من میخوام هر ماه دفترم رو درست کنم, یعنی یکهو کلی درست نمیکنم هم وقت گیره خصوصا بار اول هم اینکه شاید هر ماهی تنوعی بخوام بدم که اگر یکهو سالیانه بنویسم کمتر تنوع یا تغییر میشه ایجاد کرد.
به این نتیجه رسیدم که کلا شروع کنم و زیاد کمال طلب نباشم, درست میشه بقیش. :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 پسندیده

ببخشید الان اضافه کردم

همون فهرست کارهایی که میخایم تو یه روز یا یه هفته انجام بدیم

بله دیگه اصلشم همینه منم اخر هر ماه برایماه جدید رو درست میکنم . نمیشه سالیانه کشید که چون شرایط هر ماه فرق می کنه و اصلا خاصیت بولت ژورنال همینه که متناسب با شرایطتت برنامه رو بچینی :blush:

6 پسندیده

چقدر خوب, یک دنیا ممنونم نسیم جون از اینکه وقت گذاشتی برامون,
منم دفترمو درست کردم عکس میزارم حتما.
نسیم جان, این دفتر چقدر کمک کرده در پیشبرد اهدافت؟

4 پسندیده

من تازه اولین سالی هست که شروع کردم ولی همین قدر بگم که نوشتن وقایع و کارای روزانه ام و اینکه اخر هر ماه براورد میکنم یا نگاه میکنم چقدر کتاب خوندم چقدر زبان گوش دادم چه جاهایی تفریح رفتم و… باعث میشه برای ماه بعدم بهتر برنامه بریزم
و اینکه به نقاط ضعفم بیشتر پی ببرم
و خیلی برام مفید بوده
اینیم که خیلی رنگی رنگی میکنم فقط به خاطر تنوع و ایجاد انگیزس :heart_eyes:
موفق باشی عزیزم

7 پسندیده

وااای چه تمییییز و قشنگ :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
خیلی شیک درستش کردی :clap::clap::clap::heart_eyes::heart_eyes::clap::clap::clap:
خیلی خیلی عالیه
ایول سلیقه :wink::wink:
اییییول دستخطت :sunglasses::sunglasses:
ایووول صوت :innocent::innocent:

عاشق قسمت mood شدم :joy::joy::joy:
ذوق مرگ
له و داغون
دل شکسته
خیلی باسلیقه درستش کردی واقعا
خیلی :clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

6 پسندیده

ممنونم نسیم عزیز هر چقدر ازتون تشکر کنم کمه … ان شا الله به هرچی میخوای برسی و همیشه موفق باشی:heart_eyes::heart_eyes::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::pray::rose:

5 پسندیده

نسیم جان و مژده جان ماشالله چقد با سلیقه هستین
عالیه.لذت بردم
فک کنم اگه همچین دفتری داشته باشم به اهداف داخلشم بیشتر متعهد میشم
انشالله به همه اهداف داخلیش میرسید :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

6 پسندیده

@m-m96
:joy::joy::joy::joy:
رسما نفس بریدم از این همه تعریف
تیر هوایی در کنیم به افتخارش :joy::grin:
لودف داری بیکران :heart_eyes:

قابلتو نداره :joy:
ممنونم ازت

قربونت عزیزم لطف داری منم دعا می کنم شما عزیزان همگی به همه ارزوهاتون برسید :heart_eyes::rose:

سلاااااااام فاطمه جونی
ممنونم گلم . مشتاقم حتما دفترتو ببینما
اره من از وقتی درست کردمش مثل یه پرونده زندگی برام میمونه . که پایان سال دوست دارم یه جای خلوت بشینم ورقش بزنم و حساب رسی کنم سالمو تا برای سال بعدی برنامه مفیدتری بچینم :heart_eyes:

7 پسندیده

تیر هوایی :gun::gun::gun::gun::gun:
اینم یه نوع دیگش :bow_and_arrow::bow_and_arrow::bow_and_arrow::bow_and_arrow::bow_and_arrow:
:joy::joy::joy::joy::joy::joy:

فدااات عزیزم :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
چشمات باسلیقه میبینه :joy::joy::joy::joy::rose::rose:

4 پسندیده

عزیزم یه عکس هم از level to life هم بزار, من تو جزییات دفتر مشکل دارم, کلیات رو تا حدی اکی کردم

4 پسندیده

سلام بانو
نمونه عکسش تو مقاله هست
ولی اگه واضحتر بخوای فردا برات چند نمونه میفرستم.

منظورت از مشکل چیه ؟
ببین هیچ الزامی وجود نداره که دفترامون مثل هم باشه
مثلا ممکنه شما تو ماه جاری اصلا فیلم نبینی پس صفحه فیلمو نداری تو بولتت یا ممکنه بخوای هر روز یه پادکسا رادیویی گوش بدی پس صفحه پادکست رو داری
خلاصه باید بسته به نیاز و شرایطتت طراحی کنی
مثلا من قصد دارم چیزی رو بخرم که مبلعش بالاست ولی نمیخوام جیرینگی پول بدم میخوام براش پس انداز کنم
واسه همین یه صفحه اختصاص دادم تا هر مقدار پس اندازی که میکنم و توش تیک بزنم ببینم کی میرسه به مبلغ مورد نظر مثل شکل زیر که دفترمه
پس باید ببینی رو چیا میخوای فوکوس کنی همونا رو به کار ببر
تو شکل زیر هر واحد معادل 10 هزار تومنه

6 پسندیده

متوجه هستم که هر کسی براساس نیازش درست میکنه دفترشو, منتها تو قسمت نشانه ها, علاعمی هست که مثلا بسته به علاقه شخصی درست میشن اما نمیدونم کجا کاربرد دارن این علاعم,
منظورم از جزییات اینه که هیچ تصویری ندارم برای قسمتیکه مثلا میخوام ارزیابی ماهانه رو توش انجام بدم, و فکر کنم تو همون قسمتهای که نشانه ها کاربرد دارن

4 پسندیده

منظورت همون قسمتی که همه تو دفترشون مینوسن (key) کلید؟
اگه منظور اونه برات بتوضیحم اره اونو میگی؟

5 پسندیده