♥ چالش ایجاد عادت های مفید در زندگی ♥

وای چقدر پرانژیه این بشر .فک کردم نهایت ۲۰ سالش باشه.عالی بود عالی .ممنون بابت معرفی سایتش .[quote=“kambiz_mbi, post:291, topic:7347”]
دو سه تا کتاب ازش گرفتم
[/quote]

خیلی عالی.اگه قابل اشتراکه میشه لطفا به ما هم بدید :pray:

5 پسندیده

یه کتاب دیگش هم تو گوس بامبز هست. « روزی در سرزمین وحشت »
اونم میتونید بخونید.

درباره سایر کتاب ها هم چشم. براتون خوباشو گلچین میکنم وقتی خوندم میفرستم براتون :rose:

5 پسندیده

حتما بعد از خانه ارواح اونو گوش میدم.
خیلی خیلی ممنونم آقا کامبیز.واقعا لطف میکنید :rose:

4 پسندیده

Saturday, 10/14/217

13 پسندیده

چقدر زود فرستادید.آفرین :clap::clap:

4 پسندیده

ممنون.
من دوست دارم بنا به توصیه ی برایان تریسی، قورباغه ام رو اول صبح بخورم، یا در کل در اولین فرصت ممکن.
:point_left: مطالعه ی این کتاب و عمل به نکاتش رو به همه توصیه می کنم.

کتاب صوتیش هم در اپ فیدیبو هست.
اینم لینکش:
http://www.fidibo.com/book/view/67246

:maple_leaf: این روزها اپ فیدیبو با رمز Digikala9 مبلغ ۱۷۵۰۰ تومان بن خرید کتاب میده. یعنی شما تا سقف این مبلغ همین الان می تونید کتاب به رایگان بخرید.

9 پسندیده

:maple_leaf: تنظیم ساعت فیزیولوژیک بدن
نکته ای در مورد دیر خوابیدن در شب قبل از روزهای تعطیل و دیر برخاستن در صبح روزهای تعطیل.

اینم لینک کل مطلب:

9 پسندیده

@Farzad_Poodineh سلام اقا فرزاد,
مبحثش خیلی طولانیه اما من خلاصه میگم براتون, اگر علاقه مند بودید کتاب در این باره هست بهتون معرفی میکنم.
منظوره من از اون جمله این بود که حداقل در طی 24 ساعت من بتونم 15 دقیقه در لحظه حال زندگی کنم, یعنی نه گذشته نه آینده, اکثر ماها صب که بلند میشیم داریم صبحونه میخوریم فکر محل کار و اتفاقات در اونجا هستیم, میریم سرکار تو فکر ناهار ظهرمونیم, وقت ناهار تو فکریم موقع برگشت به خونه ترافیکه یا نه, در حال رانندگی هستیم تو فکر خونه ایم, و همینطور تا وقت خواب همین موضوع ادامه داره…
من دارم تمرین میکنم که لحظه حال زندگی کنم نه بفکر گذشته باشم نه اینده,
مثلا الان دارم تایپ میکنم تمام حواسم به همین جا باشه, یا پیاده روی میرم گوش بدم به صدای حرکت پاهام, نفس کشیدنم, لذت ببرم از حالم و اکنون
حالا چرا نوشتم 15 دقیقه چون کار سختیه, هر کاری کنم هی فکرم درگیر میشه به موضوعی غیر از الان.
کم کم زمانش رو بیشتر میکنم.
کتاب نیروی حال و تمرین نیروی حال اکهارت توله عالی هستن
اگر پیش زمینه و علاقه به خوندن این نوع کتابها دارین برید سراغشون وگرنه ممکنه یکم گیج بشید, بازم بستگی به روحیاتتون داره.
شرمنده که دیر جواب دادم

11 پسندیده

خیلی عالیه خیلی عالیه
این یکی از مباحث مهم روانشناسیه و تاثیر زیادی در اخلاق و رفتار و تصمیمات و خلاصه زندگی فرد داره
تبرکی میگم که این موضوع رو تمرین میکنید . :rose::rose::rose:

6 پسندیده

کاملا توضیحتون مفید بود و متوجه فرمایشتون شدم.

فوق العاده ست که همچین تصمیمی گرفتید، من شاید کل روزم رو در حال میگذرونم، (البته برنامه ریزی هم دارم) اما یک شیرینی خاصی داره زندگی در حال (کاملا بدون استرس)
امیدوارم برای شما هم اون 15 دقیقه به مرور تبدیل بشه به 24 ساعت :blush:

ممنون بابت معرفی این کتاب ها
تمرین نیروی حال رو فیدیبو دیروز به رایگان گذاشته بود (البته کتاب صوتیشو) حتما میخونمشون

ممنون که جواب دادید :heart:

5 پسندیده

در زمان حال زندگی کردن یا همان تمرکز بر کاری که در حال آن هستیم از اصول مهم زندگی سالم است.
شاید مهمترین توصیه ی یوگا.
من استفاده از ترفند آیزنهاور را در این زمینه بسیار موثر دیدم.
Eisenhower-Matrix-500x361
IMG_20171014_145141

:maple_leaf: لینک مقاله:

:maple_leaf: وبسایت مخصوص این تکنیک:

8 پسندیده

ممنونم آقا مصطفی بابت این مقاله

"هیچگاه زمانی كه بیدارید در رختخواب نمانید . قسمتی از مغز شما رختخواب را با بیداری شما سازگار می‌كند در اینصورت دیگر در رختخواب خوابتان نمی‌برد. این مسئله به عادت بدی تبدیل می‌شود و همیشه از اینكه خوابتان نمی‌برد شكایت می‌كنید. این خود یكی از دلایل مهم و بسیار شدید بی خوابی در اكثر مردم است."

این قسمتش عالی بود، تاحالا توجه نکرده بودم به این مسئله

7 پسندیده

این عالیه, یعنی شما وقتی دارین یه کارو انجامش میدین حواستون پرت نمیشه یکهو؟ کاملا در حال زندگی میکنید؟!!! شگفت زده شدم, چطور به اینجا رسیدین؟

@mostafa.mohammadrezaee
بسیار ممنونم از توضیحاتتون, چقدر خوبه هرکی هر اطلاعی راجع به موضوعی داره به بقیه هم بده, مثل شما, حس خوبیه کمک و همراهی همدیگه. ممنونم

5 پسندیده

سلام منم از امشب قول میدم مداوم تو چالش شرکت کنم :sweat_smile::sweat_smile:
ولی واسم ی سواله ک شما ک صبح زود از خاب پا میشید دقیقا چیکار میکنید؟ :sweat_smile::sweat_smile: من با سحر خیزی مشکل ندارم با اینکه پاشم چیکار کنم مشکل دارم :joy::joy:

8 پسندیده

چه خوووب که با سحرخیزی مشکلی ندارید :joy::joy:
من که کللللل مشکلم همون سحرخیزیه :joy::joy:
اما همون ۸.۸ونیمم که میپاشم :laughing:
یکم ورزش میکنم
یکم صبحونه میخورم
میرم تو حیاط که خوابم نگیره و شروع میکنم به کارام
و چون هنوز یخم آب نشده ای جی میگوشم و یکککمی طراحی میکنم بعدش که کلااا خواب از سرم پرید کارای دیگمو شروع میکنم :upside_down_face::upside_down_face:

7 پسندیده

مرسی عزیزم :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:
از فردا سعی میکنم زود ک پاشدم ی کاری بکنم ک خسته کننده نباشه برام ممنون از پاسخت :blush::tulip:

4 پسندیده

سلام دوستان.ببخشید دیروز گزارش نتونستم گزارش بدم.
گزارش دیروز: ساعت 8.30 بیدار شدم. نتونستم ورزش کنم چون هم میخواستم درس بخونم هم کارای خونه رو انجام بدم. نیم ساعت مطالعه فارسی داشتم و تقریبایک ربع هم مطالعه انگلیسی. به بقیه برنامه ای هم که واسه خودم نوشته بودم عمل کردم کلا روز پرباری بود به جز در مورد ورزش که فکر کنم کار خونه هم ورزش حساب میشه!:blush:

6 پسندیده

ورزش کردین خبر ندااارین
از نظر من کارای خونه خودش ورزش حساب میشه :wink::wink::joy::joy::sweat_smile:

4 پسندیده

گزارش امروز:
بیداری 5.30 طبق روزایی که میرم دانشگاه توراه زبان کارکردم و مطالعه فارسی داشتم. به لطف دانشگاه هم نیم ساعت پیاده روی می کنم. بعضی از کارام مونده که تاآخر شب انجام میدم.
از شما ممنونم که این چالشو راه انداختین. این چالش باعث شده خیلی کارای بیهوده ای که وقتمو بیخود میگرفت انجام ندم. قبلا میخواستم مطالعه کنم ولی بهونه میاوردم اما الان راهشو پیدا کردم! تواین چند روزبعضی وقتا وقتم اضافه می اومد!:purple_heart::purple_heart::purple_heart:

8 پسندیده

سلام عزیزم چقدر خوشحال شدم از شنیدن این جمله
خوشحالم که تاثیر مثبت داشته موفق باشی

2 پسندیده