♥ چالش ایجاد عادت های مفید در زندگی ♥

سلام به دوستان عزیز. امشب حسابی گروه رو به چالش کشیدید و گرمش کردید.:clap:

اینم آمار پنجشنبه من

12 پسندیده

:maple_leaf: دوستان یک پیشنهاد
قبل از اون باید بگم که من هنوز فرصت نکرده ام کامنت های امروز رو به دقت بخونم. شاید پیشنهادم تکراری باشه‌.

یک تکنیک که در کلاس ها خیلی خوب جواب داده تا حالا و برای هر دو طرف سودمند بوده اینه که افرادی که در یک زمینه ضعفی حس می کنن یک پارتنر قوی در اون زمینه بگیرن. در اینجا فرد قوی با نظارت، تشویق و راهنمایی، فرد ضعیف رو راه میندازه. تجربه نشون داده که فرد قوی بیش از فرد ضعیف از این فرآیند سود می بره

11 پسندیده

سلام :upside_down_face:
IMG_20171110_014510

12 پسندیده

سلام، من دیروز تنبل بودم در ورزش، مطالعه و متاسفانه خوردن آب که البته به خاطر سفر فوری که برام پیش اومد این نتیجه حاصل شد.

11 پسندیده

Thursday, 11/09/2017

از این لیست، فقط مطالعه را انجام دادم.
کمی کسالت داشتم. روزم را با ۵ ساعت خواب بیشتر، دیدن فیلم هایی که در برنامه داشتم به مدت چهار ساعت، تقریبا دو ساعت مطالعه و چند ساعت کار گذراندم.

13 پسندیده

امار دیروز :joy:

11 پسندیده

گزارش دیروز من( دیشب یادم رفت بذارم.)

12 پسندیده

خوشا بحالتون.اگه کسالت داشته باشید میتونید بخوابید واین یکی از بزرگترین تفاوتهای مردها و زنهاست

4 پسندیده

یه جورایی کامل کننده پیشنهاد من بود, ممنونم, ولی خب یه موضوعی که هست پیدا کردن پارتنر هست, الان من از خدامه یکی پیگیر من باشه که صبحا زودتر بلند بشم, البته بیدار میشم اما دوباره بخاطر اینکه وقت کافی دارم تا عصر تنبلی میکنم و میخوابم. حالا کی میخواد کمکم کنه؟
قاعدتا باید کسی باشه که صبح زودتر بیدار بشه و زمان اومدن به سایت رو داشته باشه و هماهنگ با هم باشیم سر یک ساعت,
البته پیشنهادی هم دارید بدید در این مورد.

بهش فکر کردم, باید بررسی بیشتر کنم و انجامش بدم.

معمولا ما همیشه از اون چیزی که داریمش رضایت کافی نداریم و دنبال تغییرش هستیم. من عاشق روز با برنامه و تقریبا پرکار هستم. ولی خب وقتم آزاده.

3 پسندیده

چون خودم پیشنهاد دهنده بودم، پس اولین قدم رو خودم بر می دارم. در این زمینه سال ها تجربه دارم. پیش از این چالش، گروه خانوادگی در تلگرام داشتیم که همین کار رو دنبال می کردیم و البته هنوز هم برقراه.
حالا اگر مایلید می تونید بیایید در صفحه ی خصوصی تا شماره هامون رو تبادل کنیم.
البته اگر با خانم ها راحت تر هستید می تونم خانمم یا خواهرشون رو با شما لینک کنم. ایشون هم موفقند و هم منظم و می تونن به خوبی کمک کنند.

3 پسندیده

لطفا یه توضیحی در مورد تجربه تون بدید و اینکه چطور موفق شدن افرادی که سحرخیزی براشون دردسر بوده, و ترک کردن عادت خواب زیاد رو؟

2 پسندیده

سعی می کنم مختصر بنویسم.
۱. اساسا سخرخیزی ذاتا مزیت نیست مادامی که جمع ساعات خواب تون کافی باشه.
۲. تنظیم ساعت فیزیولوژیک بدن بیش از سه هفته طول می کشه و به آسونی هم به هم میریزه. پس نباید روزهای تعطیل نظم خواب تون رو به هم بزنید.
۳. ساعات خواب بنا به تغذیه، فعالیت بدنی، سطح استرس، وضعیت سلامتی و … از روزی به روز دیگه متغیره؛ اما متوسط هفتگی یا ماهانه ی اون ثابته.
۴. بهتره ساعت مشخصی به رختخواب برید اما برای بیدارشدن از آلارم استفاده نکنید تا بدن به میزان لازم استراحت کند. بعد شروع به آمارگیری و تصمیم سازی کنید.
۵. حتما خواب نیمروز داشته باشید. و در آن موقع هم زمان شروع خواب را کنترل کنید اما زمان پایان را آزاد بگذارید.
۶. حس خیلی خوبی نسبت به خواب داشته باشید و به خاطر خواب خود را سرزنش نکنید، حتی اگر خواب نامنظمی یا به هر صورت مشکل داری را تجربه کنید. به یاد داشته باشید که خواب یک موهبت است هر چند پیچیدگی های بسیار دارد و کنترل آن نظم فوق العاده ای را در دیگر بخش های زندگی می طلبد.

:point_left: قبلا با همین نکات افراد زیادی توانسته اند خواب بهتر و منظم تری را تجربه کنند. من این مساله را سر کلاس هایم بارها مطرح کرده ام و مخاطبانم نتایج خوبی از آن گرفته اند.

9 پسندیده

سلام به همگی.
صحبت ها و راهکارهای خوبی توی گروه ارایه شده ممنون از همگی.

آتینه خانم من هم خوشحال می شم بتونم کمکی کنم.

البته من هم در مورد ورزش نیاز به یه پارتنر دارم. جدیدا با دوستام ساعتی رو تعیین کرده ایم که یوگا کار کنیم ولی هر موقع دوستام نیستن ورزش به تنهایی برا من مشکل می شه. حالا اگه کسی ورزش نقطه قوتش هست لطفاً به من کمک کنه.

3 پسندیده

با شماره یک موافقم,
شماره دو, گفتین که بهم میریزه ساعات خواب, و بیش از سه هفته لازمه برای اجراش, خیلی جالب بود, منظورتون همون 21 روزه که تو کتابها برای پایداریه عادات نوشتن؟
شماره سه, تقریبا وضعیت نرمال سلامتی رو دارم جز مشکل تیرویید که دارو مصرف میکنم.
شماره چهار, از الارم استفاده نمیکنم همسرم بیدار میشه منم بیدار میشم برای اماده کردن صبحانه, بعدش دوباره برمیگردم تو تخت و دهکده گوش میدم یه سر تالار میام, بعضی اوقات خوابم میبره, بعضی اوقات به زور میخوابم,
احتمالا بخوام سحرخیزی رو شروع کنم نیاز به خواب وسط روز دارم.
شماره شش, خیلی سرزنش میکنم خودمو و واقعا نیاز دارم نظم بدم بهش و حتما ورزش کنم بعدش
خیلی ممنونم که موارد رو مطرح کردید,
واقعا کلافه داشتم میشدم, هر روز بیدار میشم دوباره الکی میخوابم, البته یه نکته رو هم بگم کلا اتاق و خونه مون تاریکه, و کاری نمیشه برای روشناییش کرد متاسفانه.

3 پسندیده

سلام عزیزم, اتفاقا منم مشکل ورزش دارم ولی تنهایی مشکلی ندارم, دلم میخواد تنوع بدم به ورزشم و از طرفی تمرینات رو درست توی خونه انجام بدم.
در مورد کمکتونم, تو پی وی با هم حرف میزنیم.
از محبتتون هم ممنونم.

3 پسندیده

سلام

9 پسندیده

بله.

بیماری های ساده مثل سرماخوردگی های خفیف رو هم باید مورد توجه قرار بدید. گاهی اوقات رسما بیمار نیستید، اما خودتون کاملا حس می کنید که ناخوش هستید. در این مواقع بهترین درمان، خوابه و هیچ ایرادی هم نداره.

خب اینم یک نوع آلارمه. یعنی قبل از این که خوابتون کافی باشه بیدار می شین. بنابراین خواب بعدش کاملا نرماله و حتی لازمه.

برای این که نیمه ی دوم روز با نشاط تر باشید و بتونید بهتر از وقت تون استفاده کنید هم به خواب نیم روز نیاز دارید. حتی اخلاقتون هم بهتر میشه. :joy:

مطمئن باشید که سرزنش می تونه خیلی خوب باشه، اگر بعدش به دنبال راه حل باشید و اقدامی بکنید.
:point_left: شما پیش از هر چیز باید بگید که متوسط خواب شبانه روزتون چند ساعته. شاید اصلا مشکلی وجود نداشته باشه.

بهتون اطمینان میدم، تا اون جا که به اطلاعات من بر می گرده، هیچ دوباره خوابیدنی الکی نیست. یا نیاز بدنه و نتیجه ی کم خوابی است و یا نشانه ای از شروع افسردگی. اگر مشکل مربوط به افسردگی باشه، کتاب «از حال بد به حال خوب» دیوید برنز، غوغا می کنه؛ فوق العاده است. گاهی هم نشانه ی اضطرابه، در این حالت کتاب «وقتی اضطراب حمله می کند» دیوید برنز محشره. کلا به زبان ساده بخوام بگم، خانم ها در ایران چون اکثرا خانه دار بسیار مستعد افسردگی هستند. افسردگی از عدم مجبور بودن به انجام یک کار بزرگ به مدت طولانی میاد. مثلا کسی که درس می خونه یا سرکار میره کمتر مستعد افسردگیه. در مقابل اضطراب، مشکل افرادی است که خیلی موفق بوده اند و حالا در مورد موفقیت در یک زمینه ی خاص، دچار شک و در کل مشکل شده اند.

من چندان اعتقادی به این موضوع ندارم. یه چیز سلیقه ای است. ما همیشه خونمون رو با پرده و … از نور بیرون عایق می کنیم و فقط از نور مصنوعی استفاده می کنیم. اما نور کافی و ترکیب نور سفید و زرد، یعنی لامپ های کم مصرفی آفتابی و مهتابی.

5 پسندیده

ممنون از راهنماییتون, من حدودا, بین هشت تا نه ساعت میخوابم, البته اگر صب مجبور باشم بیدار بشم, ظهر یکم میخوابم و جبران میکنم, در کل ریتم خوابم مشخص نیست.
امیدوارم افسردگی نباشه, خودم نمیدونم, ولی خب کلا خیلی تنها هستم.
ایشاله برنامه رو با نرگس جون پیگیری میکنم تا ببینم مشکل از کجاست.
ممنونم از پیگیری شما.

2 پسندیده

شرمنده, لطفا مطلب مربوط به استادی چکر رو برای من میزارید؟

2 پسندیده

کلا افسردگی و اضطراب یک طیفه. عملا همه کم و زیاد درگیرش هستند و بسته به شرایط مختلفشون، کم و زیاد هم میشه، مثل ایام امتحانات. اصل داشتنش عادیه، اونچه اهمیت داره روش مدیریت کردنشه که اون هم با کتاب هایی که معرفی کردم به راحتی امکان پذیره.
من در ترم اول ارشدم به شدت درگیر اضطراب بودم و دو بار به روانپزشک مراجعه کردم و مجبور شدم دارو استفاده کنم. اما بعد از آشنایی با این دو کتاب، مشکل کامل برطرف شد. از سال ۸۹ تا حالا، چند بار دیگه هم باز اضطراب سراغم اومده و حتی تونسته عملا فلجم کنه و بازدهیم رو صفر کنه، اما همین کتاب تونست باز هم خیلی سریع مشکل رو حل کنه.
:point_left: بنابراین افسردگی و اضطراب اساسا مشکل خاصی نیستند، اگر به درستی مدیریت بشوند.

5 پسندیده