Let's talk درس ۱۶ ، the big picture

دوستان عزیز، موضوع این درس آموزش و نحوه صحیح آن هست. امروزه متاسفانه اکثر خانواده ها متمرکز شده اند بر تربیت تحصیلی و دوست دارند که بچه ها همه شون در آینده دکتر ، و مهندس و شغلهای تاپ داشته باشند آرزوی خوبی هست ولی اگه در نظر بگیریم اگه آرزوی ما خواستن دکترهای بیشتر هست واین مستلزم داشتن جامعه بیمار خواهد بود. امیدوارم نگاه همه مون تغییر کند و بخصوص نگاه مسولین به نحوه آموزش. بچه های امروز باهوش ترند اما سیستم آموزشی فقط یک دایره تعلیم خاص براشون محدود کردند‌. چند وقت قبل برادرزاده من سوال ریاضی پرسید و من خواستم بهش توضیح بدم گفت نه معلم این روش رو یاد نداده و اجازه نمیده راه دیگه کار کنیم. این فاجعه هست چرا ۱۰۰۰ به اضافه ۵۵۰ باید فقط با یک روش به بچه ها آموزش داده بشه چرا اجازه داده نمیشه راههای دیگه تجربه کنند.
صحبتهای من دردی رو هم دوا نمیکنه. اما آرزوی داشتن آینده خوب برای فرزندان سرزمینم دارم.
پیشاپیش ممنون اگر به این لتس تاک توجه و گوش دهید.

11 پسندیده

عالی بودین همین الان به صداتون گوش دادم.
تلفظ:عالی
استرس:هیچ
درصد درک مطلب من :۱۰۰% لغات جدید :۰
درکل عالی بودین و یادمه شما یه تاپیک ایجاد کردین من اون رو گم کردم میخواستم جملات انگلیسی قرار بدم داخلش میشه آدرسشو بدین.ممنون میشم

1 پسندیده

ممنون از اظهار لطفتون. ممنون که گوش دادید.

در مورد اصطلاحات، اگه idiom رو در قسمت سرچ دنبال کنید. احتمالا پیدا میکنید هر تاپیکی که دنبالش هستید.

2 پسندیده

چقدر خوب توضیح دادین, من راحت میفهمیدم چی میگین, موضوعش هم بسیار مهمه و شما خوب از پسش بر اومدید, ادامه بدید,
موفق باشید.

3 پسندیده

ممنون که گوش دادید. خیلی امیدوارم کردید ممنون از انرژی

3 پسندیده

عرض سلام حضور دوست مستعد و فعالم :bouquet:
خسته نباشید بابت این ارایه ی بینظیر ، از تمام لحاظ .
بینهایت لذتبخش بود برام چون هم مبحث و هم تسلط شما عالی بود.:clap:

و متاسفانه بابد بگم من هم مثل شما نگران اینده تحصیلی فرزندان کشورم هستم . نگران فردایی هستم که فرزندم وارد مدرسه میشه و باید برای آموختن هیچ ، تلاش کنه و درواقع من هم بایستی برای این هیچ مشوقش باشم وازش بخوام که اونها رو انجام بده ، با وجودی که هیچ اعتقادی به روش سیستم اموزشی مان ندارم.
چون معتقدم در مدارس و حتی دانشگاههای ما هیچ اموزشی وجود نداره که تو دنیای بیرون هم قابل استفاده باشه.
خود من وقتی وارد دانشگاه شدم و چارت تحصیلیمو دیدم تصمیم به انصراف گرفتم ، چون هیچ چیز نو و به روزی وجود نداشت جز یه سری دروس منسوخ و فسیل شده و کلیشه ای ،با وجودیکه به رشته ام(کامپیوتر) علاقه زیادی داشتم همین موضوع باعث شد کلا از دانشگاه که با تلاش زیاد بهش رسیده بودم زده بشم و به مقاطع بعدی فک نکنم .

البته بنده نظر شخصیمو گفتم و قصد جسارت ندارم .

به هر حال مشتاق آینده روشن و موفقی برای فرزندانمون هستم.:pray:
(عذرخواهی میکنم پرحرفی کردم.)

4 پسندیده

ممنون از نظرتون. کوروش جان حتما به وجود شما و فکر و عقاید شما افتخار خواهد کرد. من آرزوی سرنوشت زیبا و روشن برای فرزندان که آینده ما هستند، از خدای مهربان دارم. اگه دقت کرده باشید مخاطب درس فقط معلمها نبودند. کوچکتر از این هستم که بگم توصیه، فقط به عنوان بیان تجربه عرض میکنم خودتون رو مسئول تربیت تحصیلی کودک قرار دهید و بسنده به مدرسه آینده نباشید که اوضاع بهتر که نشده و نخواهد شد. مثلا من چند روز هست با آلاء کتاب آنوتومی بدن کار میکنم بر خلاف ۴ ساله بودنش، به استعدادش اعتماد میکنم و بر این باور هستم که همه چیز رو که لازم هست درک میکنه. در واقع چند هدف در این کار دارم. یکی شناخت اعضا، کار اعضا، نگهداری و اهمیت آن. و نکته آخر شناخت خالق آنها و در نهایت شکر گذاری. به نظر من با بچه های امروزی باید اینگونه برخورد بشه. تا مهد همه چیز خوبه ولی بعد آن سیستم آموزش تسلیم قواعد و قوانین میشه.
دوستان عزیز من هم به علت این پر حرفی از حضورتان عذر خواهی میکنم.

3 پسندیده

با سلام خدمت خانوم نیکنام گرامی

بالاخره فرصت شد که گوش بدم.
از لحاظ ارائه که بسیار عالی و فوق العاده بود.

درباره موضوع هم واقعا موضوع عالی ایه
من خودم به عنوان یه جوون این موضوع رو حس کردم. و اکثر نکات داخل این پادکست که فرمودید رو در کودکی داشتم.
از اونجایی که شما هم مثل من به این موضوعات تحصیلات مفید مناسب علاقه دارید و از اونجایی که یک مادر هستید و میخواید بچتون بهترین پیشرفت رو داشته باشه. پیشنهاد میکنم دو سه تا از پادکست های ای جی هوگ رو در زبانشناس گوش بدید.

دوره پادکست ای جی هوگ رو اد کنید و اینارو گوش بدید مطمئنم خوشتون میاد:

چهارده راز برای تحصیلاتی عالی
بهترین تحصیل
تحصیل واقعی با لوئیز لامور

مثلا لوئی لامور شخصیه که از 15 سالگی ترک تحصیل کرد و مدرسه نرفت ولی مستقل و خود آموز تبدیل به یک نویسنده عالی شد.

یا مثلا 14 راز برای تحصیلاتی عالی هم از آقای جان تیلور گاتو هستش که بهترین معلم نیویورک نام داشت که دقیقا با همین روش های آقا لیدکی تدریس میکرده.

و باز هم بهتون تبریک میگم که اینقدر پیشرفت کردید و ممنونم از اینکه در این چالش همیشه فعالیت می کنید :clap::clap::clap::v::rose::rose::rose::rose:

3 پسندیده

براووووووووووووووووووو
عالی بود
چقدر با تسلط و عالی ارائه میدید ادم لذت میبره :clap::clap::::rose::rose::rose::rose:
و من هم کاملا موافقم که سیستم اموزشیمون یه معضل بزرگه :r

2 پسندیده

ممنون که گوش دادید. اول فایل صوتی شما رو گوش دادم چون سبک خاص خودتون رو پیدا کردید و باعث انرژی میشه.

ممنون از راهنمایی تون حتما asap

خیلی ممنون که وقت گذاشتید برای شنیدن، و اظهار محبتتون

2 پسندیده

گفته های شما هم به عنوان توصیه و هم تجربه برای بنده ارزشمنده و حتما در زندگی روزمره ازشون بهره میگیرم.:pray:
اشنا کردن بچه ها با کتاب حرکت ارزنده ایه که من هم صبورانه دنبال میکنم.
انشالله خدا، شما و آلاجون رو شادوسلامت در کنار هم نگه داره .:heart_eyes:

2 پسندیده

سلام خانم نیکنام عزیز
الان فرصت شد ویستون رو گوش بدم اونم داخل تاکسی :grin:
ارائه عالی و مسلطی داشتین. آفرین به شما
لذت میبرم از اینکه هیچ عاملی باعث نمیشه از هدفتون دست بکشین و از این بابت روحیه قابل ستایشی دارین
من هم همین درس قدرت هستم. انشالله فرصت بشه ی لتس تاک ارائه خواهم داد.امیدوارم به خوبی ارائه شما بشه :heart_eyes:

1 پسندیده

هه… :smirk:
همیشه گفتم ذکر منبع فراموش نشه. :joy::joy::joy:

4 پسندیده

واااای چقد شبیهن :joy::joy::joy::joy::joy::joy:
من هیچ حواسم نبود ولی :smirk::relieved:

3 پسندیده

سلام فاطمه بانوی عزیز. ممنون که گوش دادید و انرژی زیادی که به من میدهید. واقعا ممنونم از شما نسبت به من لطف دارید.

منتظر هستم. موفق باشید

2 پسندیده

احسنت آلاخانوم
عالیتر از عالی هستین شما :tulip::tulip::tulip:

2 پسندیده

ممنونم، شما عزیز هستید بانو

2 پسندیده

بالاخره فرصت کردم وویس عالیتون رو گوش بدم .واقعا عالی و مسلط دوست خوبم.پیشرفت شما واقعا چشمگیر و ستودنیه.منم همین درس رو تازه شروع کردم و کاملا متوجه حرفهاتون شدم .واقعا لذت بردم :clap::clap:

2 پسندیده

سلام خانم، ممنون بابت گوش دادن و اظهار لطف و نظرتون. باعث انرژی مضاعف شد برای ادامه راهم.

2 پسندیده