چالش Let's talk « بدون اسراف - Zero Waste»

سلام به دوستان عزیز.

پادکست امروز من درباره اسراف نکردنه.

ما در طول روز خیلی ناخودآگاه خیلی از پولمون رو صرف چیز هایی می کنیم که به کل زیادم به دردمون نمیخورن. ( یا شاید به کل به دردمون نخورن)

این پادکست الهام گرفته شده از درس بدون اسراف هستش که شما می تونید تو اپلیکیشن زبانشناس هم اینو در دوره VIP ای جی هوگ پیدا کنید.

راستی قبلا آقا @hnaseri در این باره تو یه لتس تاک صحبت کردند که میتونید اینجا ببینیدش…

برای دیدن متن این پادکست می تونید اینجا کلیک کنید
Hi What’s up everyone

Kambiz is back dudes and gals…

As always this time I like to inform the title of this podcast that we’re gonna talk today.

The title is “ Zero Waste”

The title says a lot… so just imagine what does Zero waste mean.

It means to stop wasting things. It can be food, clothing, money, shelter or anything. So we can actually talk about recycling but I don’t know much about it so I’m not gonna talk about that.

But you must know recycling is one the most important thing we have to have some schedule on it.

By the way in this podcast I’m gonna talk about zero waste for money.

I’m sure we know people who loves to buy fashionable clothes, who doesn’t like it ? huh?

I’m sure all of you guys like to have a huge house with the best car and best food for you breakfast, lunch, dinner… But believe me you don’t want them. I mean you don’t need them. You can easily survive with a little bit of food each day, a small shelter and of course some clothing to warm you up or cover yourself up.

Recently I was reading the compound effect by Darren Hardy. He’s a very successful man and he’s done a lot of success seminar and he’s a great coach for this matter.

By the way. Something there, was very appealing to me, he changed his whole banking system with just a small notebook and a pen.

How?

Just by writing everything that he was buying each day. At the end of the day he would find out wow!!! A lot of those things that he’s was buying was so wasteful. He didn’t need most of them. so from that time he’s stopped buying those thing and he cut the expenditures that was unnecessary. So he improved his whole life and saved lots of money.

Just look around. Maybe at your life or your parent’s life. How many times you thought “ oh we have lots expenses, we need to have more money to cover them all” And then you work even harder and harder and harder. You earn more money and as a result of that you waste more money. Even you don’t realize it.

We only see one side. We don’t see the other side. You know what I mean by saying the other side?

Yes the wasteful side.

We don’t need to earn a lot of money, we just need to cut some of our expenditures and save a lot of money.

Yes…

That’s right. How?

Let me give you an example. You are outside. You’re passing by a candy-shop. Suddenly you realize wow I have to buy a candy.

By buying that candy you won’t achieve anything and of course it’s harmful for you life. It has lots of sugar in it that you need to walk a lot to burn the calories that you gained from it.

So it’s wasteful, and of course you’re paying for that bullshit.

Or clothing. We don’t need a lot of clothes, we just need something to wear. For our job or maybe party or whatever we can have some clothes.

But sometimes people buy lots of them. I had a classmate back in college days.

She would buy some clothing each months. I could see her each week in different colors and still I was wearing the sweater that I bought five years ago… We can just look around and see a lot of examples on wasting money. We don’t need to earn a lot, we just need to decrease the amount of waste we have.

Huge house for 2 people?

Fashionable clothes that next year is gonna be a trash.

Or food that is gonna add lots of fat?

How to solve and cut the waste ?

Just by having an investing mind.

Instead of letting your money go forever, you invest it on something that bring the money or the value of it back to you.

You can invest your money on for example insurance. Or you can buy a clothing that last much much longer. Or you can eat healthy food to help your body improve.

So it’s up to you. You can change your life by cutting the waste. Stop watching bullshits from TV.

“Oh we need to change the decoration of our house because it will make us more relaxed.” Instead of changing the decoration of the house go and exercise fatso.

AH… if you guys like to know more about Zero waste go on and download the Zabanshenas application and add the VIP lesson from A.J Hoge.

Ok.

It’s done. See you guys later. Have a great no waste life. So long.

منتظر نظرات و لتس تاک های شما دوستان هستم :rose:

15 پسندیده

در مورد ارائه تون باید بگم خیلی خیلی خیلی عالی، سرعت بیانتون که حرف نداره. قابل مقایسه حتی با چند ماه پیشتون نیست هر چند اون موقع هم عالی بودید.
من این درس رو سه چهار ماه پیش گوش داده بودم هم در پکیج و هم لتس تاک آقای @hnaseri . مدیریت مالی واقعا یه امتیاز بزرگی در زندگی هست. و نکته ای هم که هیچ وقت فراموش نخواهم کرد اشاره ای جی به آستین نخ نمای لباسش بود و اعتراض همسرشون.
آرزوی موفقیت دارم براتون.

4 پسندیده

اقاااا چیکاررر کردی شمااااا.:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
یه لحظه به افتخارتون من پاشم سرپا:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
من هنوز سطحم نرسیده به اونجا که این پادکستهارو بشنوم.تازه رسیدم درس هفت انگلیسی قدرت:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:.اما خب از ارائه تون لذت بردم.

2 پسندیده

خیییییلی خوب بود. لذت بردم. اصلا زبانِ اولتون پس زمینه ی زبانِ دومتون نیست. ریتم و لهجه تون رو دوست داشتم. :ok_hand:

2 پسندیده

مرسی خانوم نیکنام شما به من لطف دارید. یکم این چند وقت سعی کردم فعال تر گوش بدم احتمالا به خاطر همون موضوعه.

دقیقا همینطوره.

منم یه سوئیشرت دارم از 18 سالگی میپوشمش (حدود 6 سال) هنوز سرپاست و سالمه :grin:

کلا ای جی اعتقاد خرج خوبی داره. جالب اینجاست با اون همه پول هنوز واسه خودش ماشین نخریده و خونشونم یه خونه کوچیکه.
واسه همین واقعا الگو خوبیه واسه من که ازش کپی کنم.
یه جورایی اخلاق منم اینجوریه. برخلاف هم سن هام که عاشق لباس های گرون قیمت و مد و… هستند من معمولا فقط چیزی رو میخرم که به کارم بیاد. دیگه ما دنبال کردن herd رو گذاشتیم کنار . :grin:

سلام مرسی آرزو خانوم پر انرژی :grin:
شما لطف داری.
واسه پادکست متن هم هست زیر فایل صوتی اون خطه رو کلیک کنید متنش میاد. شما که ماشالا استادی :rose::wink::clap::clap:

ممنونم. منم بسیار از کامنت شما لذت بردم و انرژی گرفتم. خیلی خیلی ممنون از لطف که به من دارید :rose::rose:

4 پسندیده

پس پیش زمینه در ضمیر ناخودآگاه تون از سبک زندگی ای جی از قدیم در شما نهادینه شده و الان باهاش همسوئی بیشتر پیدا کرده.

این از آثار کتاب walden فلسفه ساده زیستی هست.

خیلی خوب هست که این اخلاق رو دارید. یه مساله دیگه هم که این روزها متاسفانه زیاد شاهد هستیم این هست که مدام برای بچه هامون خریدهای زیاد میکنیم و کمتر به این توجه میکنیم که قناعت در زندگی لازم هست و این هیچ ارتباطی به سطح مالی خانواده نداره و بچه با همین سطح فکری در مورد تامین نیازهای خودش رشد میکنه.

2 پسندیده

دقیقا منم اینجوری خرید میکنم.یه چیز خوب و کاملا مرتب با یه قیمت مناسب.مارک خرید کردن اصلا تو ذهنم توجیهی براش پیدا نکردنم و اهمیتی برام نداشته تا الان:grinning_face_with_smiling_eyes::joy:
ووووو اینکه من خاطره هستم نه ارزو:joy::joy:

2 پسندیده

آره یه جورایی شخصیت منو ای جی هوگ شبیه همه به این موضوع تازه دارم پی میبرم

حیف کتابش فراتر از سخته. وگرنه اگه میشد حتما یه راهی پیدا میکردیم بخونیمش.

دقیقاً همینطوره و یکی از عاملینش تبلیغات تلویزیونیه.
تمام این عقاید رو به خورد مردم دادن که بخرید و بخرید و بخرید. حتی اگه پول نداشته باشن.
من دور و اطرافم خیلی کم میبینم کسی پس اندازه کنه. حاضرن برن تو قرض ولی همه چیشون عالی به نظر بیاد.

واااااااااااااای :joy::joy::joy::joy:

داشتم با هم کلاسیم صحبت میکردم اسمشون آرزو بود من اصلا قاطی کردم.
هر چند خاطره و آرزو یکیه دیگه این گذشتست اون آینده :joy::joy::sweat_smile:

2 پسندیده

ععع:joy::joy::joy::joy:
پس معرفی میکنم،خاطره هستم simple past :joy::joy::joy::joy::joy:

3 پسندیده

عالییییییییی، واقعا عالی بود. :crossed_fingers: :clap:

2 پسندیده

خیلی عالی بود آقا کامبیز صدا وتلفظتون عالیه :+1::tulip:

2 پسندیده

خیلی روون و مسلط تر از دفعات پیش بود :ok_hand::ok_hand:
من تغییر این ویس نسبت به ویسای گذشته تون رو متوجه شدم
عالی بود :clap::clap::clap:

2 پسندیده

آفرین عالی عالی چه تسلطی و چقدر روون و‌راحت صحبت کردید واقعا لذت بردم :clap::clap:

2 پسندیده

واقعا عالی بود.هم موضوع هم طرز صحبت شما.
منم کاملا با نظر ای جی و شما در این زمینه موافقم و کاملا تو زندگیم رعایت میکنم .چه تو مصرف برق و آب و گاز و چه تو خرید لباس و وسایل خونه.با خرید برند موافق نیستم ولی گاهی اوقات بعضی چیزها رو برند میخرم نه بخاطر پز دادن فقط بخاطر اینکه بتونم مدت بیشتری ازش استفاده کنم و راحت هم باشه .بخصوص در مورد کفش.ولی در سایر موارد حتی سعی میکنم جنس ایرانی بگیرم که به چرخ صنعت کمک کنم ولی متاسفانه سیاست های غلط صدا و سیما و دولت، مردم رو به سمت مصرف گرایی و بخصوص خرید برندهای خاص سوق داده.بنظر من فرهنگ "بدون اسراف"تو کشور ما به "خساست"تعبیر میشه و این یعنی فاجعه.

3 پسندیده

عاااالی, فوق العاده, خیلی مسلط و خیلی با تمرکز صحبت کردید,
تلفظتون عالی, به راحتی حرفاتونو میشه فهمید, واضح .
خدایی چکار میکنید شما؟ جدی برای تمرین اسپیکینگ چکار میکنید؟!!!
من شوکه ام,
کارت حرف نداااشت. :heart_eyes::heart_eyes::ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand::clap::clap::clap::clap::clap::clap::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle::muscle:
پرقدرت و پرانرژی, عاااااالییییییی

1 پسندیده

سلام بر هنگامه خانوم عالی که مارو عالی میبینن
مرسی از شما :rose::rose::rose:

مرسی شما لطف داری داداش :rose::rose:

ممنونم فاطمه خانوم :rose::rose::rose:

سلام مرسی الهه خانوم ممنونم از انرژی مصحبتتون :rose::rose::rose:

مرسی ثمین خانوم گرامی هم بابت انرژیتون و با این نقل قول عالیتون.

واقعا همینطوره. خیلیا ولخرجی رو با کلماتی مثل لارج بودن و باحال بودن تعبیر میکنن. در صورتی که این کار تمام و کمال دور ریختن پوله. نه که کلا خرج نکنیم ولی درست خرج کردن رو بتونیم یاد بگیریم.
واقعا ممنونم :rose::rose:

مرسی آتوسا خانوم گرامی. شما لطف دارید :rose::rose::rose:
اسپیکینگ شاید تو رده سوم مهارت های زبان انگلیسی من باشه. چون کلا تمرین نمیکنم فقط و فقط مکالمم در قالب ضبط کردن همین لتس تاک هاست ( که خب اشتباهه و باید با خارجی ها مخصوصا بومی زبانها صحبت کرد)
البته بحث این نیست که نخوام کلا نمیشه که بشه. تو برنامم جا نمیگیره هر کاری میکنم. همیشه وقت کم میارم :grin:

بازم ممنونم از انرژی خوبتون :rose::rose::rose:

4 پسندیده