چالش let's talk «ازدواج»

سلام به دوستان.

امروز بحث درباره رابطه ها و ازدواجه :joy:

بحثش خنده داره که من بیام در این باره حرف بزنم. ولی 30 بار گوش دادم و کاریش نمیشه کرد.

20 دقیقه هم شد.

تو این وویس درباره یکی از رابطه هام صحبت کردم ( زیاد وارد جزئیات نشدم) که خیلی شبیه چیزی بود که ای جی گفت. (البته از یه زاویه فقط)

شما می تونید برای گوش دادن به درس اصلی ازدواج از داخل تالار یا داخل اپلیکیشن استفاده کنید.

اینم آمار بندست:

و اینم وویس:

21 پسندیده

سلام
احسنت به سطح تسلطتون که به راحتی می تونید 20دقیقه موضوعی رو پرورش بدین و راجبش صحبت کنید.:ok_hand::ok_hand::ok_hand::ok_hand:
به نظرم این درس از وی ای پی جزو دروس مهمی می تونه باشه .
چرا که قطعا مهمترین تصمیم هر شخصی در زندگی امر ازدواجه
ان شا الله همه جوان ها به انتخابای درستی در این زمینه دست بزنن و زندگی سرشار از موفقیت و خوشایندی رو تا اخر عمر تجربه کنن.

6 پسندیده

سلام.عالی صحبت میکنین.مرسییی
با انگیزی ی شدیدییی نشستم کل وویستون رو گوش کردم . مدیونید فک کنید انگیزم کنجکاوی شدید بوده :wink:

4 پسندیده

از هر چي بگذريم واقعا از بحث شيرين ازدواج نميشه گذشت :stuck_out_tongue_winking_eye:. وايسيد منم الان با خانومم رستورانم برگشتم گوش ميدم :grinning:

8 پسندیده

مرسی از نظر قشنگتون :tulip:

مرسی
چیز خاصی توش نبود فقط یه خاطره گفتم :joy::joy::joy:
ایشالا از بعد این سعی میکنم متنم با نرم افزار dragon آماده کنم
ی نرم افزار پیدا کردم صحبت میکنید تایپ می‌کنه.

برو ای جی رو گوش کن داداش
من جلو تو آبرو دارم :joy::joy:

3 پسندیده

ایول 20دیقههههه :smiley:
واقعا عالی بود
فقط یچیزی
نمیدونم چرا توی همه وویساتون و از بین همه تلفظاتون
از تلفظ but گفتنتون خیلی خوشم میاد :joy:
قشششششنگ با لهجه فصیحه :joy::joy:
عالی بود :blush:

4 پسندیده

نظرتون باعث شد برم دوباره گوش بدم ببینم چجوری میگم :joy::joy:
دقت نکرده بودم
مرسی از نظرتون خیلی خوب بود :tulip:

2 پسندیده

آفرین واقعا کار خوبی کردی. من موقعی که ۲۴ سالم بود رفتم خاستگاری. بعد همون موقع زمانی بود که دلار از هزار داشت میکشید بالا رسیده بود به هزار و هشتصد اینا. من یه برونیابی کردم دیدم دلار تا چند ماه دیگه تا سه چهار هزار تومن میکشه بالا و منم با این وضع حقوق دیگه از پس خرج و مخارج زندگی بر نمیام. برای همین بیخیال شدم. البته لو ندادم به خاطر قیمت دلار بوده :joy::joy::joy::joy:

الان که فکرشو میکنم میبینم اینم یکی از همون نقاطی بود تو زندگیم که تصمیم مهمی گرفتم. اونموقع پا تو اون عرصه میذاشتم خیلی اوضاع وخیم میشد :stuck_out_tongue:

7 پسندیده

اونموقه دیگه زبانشناسی هم نبود
اشتراکی هم نبود
تالاری هم نبود
مدالی هم نبود
چالشی هم نبود
کلا داشتیم همون پشه مون رو میکشتیم :joy:
پس کار خیلی خوبی کردین
احسنت

7 پسندیده

پس خوب موقعی تصمیم درست رو گرفتی.

من والا هیچوقت تو رابطه هام موفق نبودم و اظهار نظر خاصی هم نمیتونم داشته باشم مخصوصاً رابطه های امروزی که جو جو و گوگولی میخوان از آدم.
من یه شخصی رو میشناختم قبل ازدواج صدا خروس واسه زنش درمیاورد…

به هر حال من موندم به چه امیدی قرار نسل ما بره ازدواج کنه :joy::joy::joy:

9 پسندیده

دمت گرم ۲۰دقیق :raised_hands: باید اعتراف کنم چیزایی که از ویسای تو برای صحبت کردن تو ذهنم به صورت فعال ذخیره میشه از ای جی بیشتره
راستی آدم عاقلم مگه ازدواج میکنه؟ :laughing:

9 پسندیده

چاکرم :grin::rose::rose:

یه بلا نسبتم بگو خب :joy::joy::joy:

2 پسندیده

اون تیکه ای که گفتی دختره بعد پنج دقیقه دوباره زنگ زد خیلی باحال بود ( منم تجربه شو داشتم، آدم هنگ میکنه چجوری دلشون تو پنج مین تنگ میشه) :joy:

منم سه سال پیش با یکی از هم دوره ای هام بودم و تقریبا بعد یه سال تصمیم گرفتیم که یه برنامه پنج ساله بچینیم واسه ازدواج، اونم قبول کرد و باهم توافق کردیم که چند سال پول جمع کنیم تا بعد ازدواج دیگه لنگ پول و قرض و بدهکاری و این حرفا نباشیم.
تقریبا یه سال صبح تا شب کار میکردم (یه شیفت از ۷ صبح تا ۲ ظهر و اون شیفت بعدی هم از ۳ تا ۱۰ شب) رسما از زندگی هیچی نمیفهمیدم، فقط کار و کار
البته اینم بگم که دختر خوبی بود و دوستش داشتم ولی خب، منم حس برده بودن داشتم (خودمونی بگم، عقلمو از دست داده بودم)

تایم خالی هم که بین دو تا شیفت کارم پیش میومد بهم زنگ میزد و صحبت میکردیم ( یعنی رسما به جز صحبت کردن و کار کردن هیچ کار دیگه نمیتونستم بکنم)

بعد از یه سال هم که اون دختر گفت من خسته شدم ازینکه ازدواجمون روندش اینهمه طولانی شد و من برام همش خواستگار میادو نمیتونم همه شونو رد کنم و خلاصه کات کردیم :slightly_smiling_face:

اما ازین رابطه من چند تا تجربه کسب کردم که بعضی هاش هم هنوز برام سواله
۱ - داشتم رسما آرزوهامو و هدف هامو نابود میکردم (یا حداقل محدودشون میکردم)

۲ - تا وقتی که حساب بانکیم نتونه خرج زندگی ۳ نفرو پوشش بده ،سمت کیس ازدواج نرم (گفتم سه نفر چون بقیه مخارج زندگی رو جزو خرج اون یه نفر حساب کردم)

۳ - اینکه واقعا سخته بتونم دختری پیدا کنم که بعد از ازدواج واسه هدف و جاه طلبی هایی که قبل از ازدواج واسه خودم تعیین کرده بودم ارزش قائل بشه

۴ - یک سال از عمرم سر هیچی هدر رفت و آدم عاقل هم از یه سوراخ دوبار گزیده نمیشه ( حتی یه روزم رو هم نمیخوام واسه آینده ی نا مشخص هدر بدم)

۵- الان از زندگیم بیشتر لذت میبرم و هدف هام ۱۰۰۰ برابرز دستیافتنی تر شدن

۶- ایراد کار، بی پولیه یا منم یا اون دختر؟!

13 پسندیده

خلاصه همه به این موارد بر میخورن. طبیعیه. جزئی از روند زندگیه.
مهم اینه الان سر سینت بالاست و داری زندگیتو میکنی

3 پسندیده

آره باو، الان چندین روزه با راهنمایی که فاطمه خانوم @fdoosti داد برنامه ریزی روزانه انجام میدم و از دقیقه به دقیقه زندگیم استفاده درست می کنم
چی بهتر از این

6 پسندیده

آقا کامبیز من دو بار این مطلب رو گوش کردم جدای عالی بودن از نظر صحبت و کلا بیان و این حرفا که به نظرم برای همه مشخصه خیلی خوشحالم از این که شما الان دیگه آماده بحث و تبادل نظر هستین و خیلی راحت میتونید درباره موضوعات مختلف صحبت کنید…امیدوارم به زودی بتونم به این سطح برسم که در واقع این ی جهش جدید برای یادگیری همگی مون محسوب میشه :star_struck:

4 پسندیده

چقد خوب که الان به این نتیجه رسیدین و چقد خوب که پذیرفتین نمیشه در برابر رسیدن به آرزوها مقاومت کرد چون در صورت نرسیدن بهشون حسرتش همیشه باهامون میمونه
امیدوارم بهترینها براتون اتفاق بیوفته.‌‌…

چقد عالی
واقعا خوشحال شدم اینو گفتین
برا خودم که خیلی خوب بوده البته بعضی روزا که میدونم کارام قطعا چین ممکنه ننویسم ولی در کل این که اول صبح برنامه کل روزمو میدونم عالیه
خصوصا تیک زدن آخر شب :grin::grinning:

6 پسندیده

فاطمه خانم @fdoosti جریان برنامه ریزی تون چیه؟ میشه واسه منم بگین :smiley:

2 پسندیده

ممنونم از شما، امیدوارم برای شما هم بهترین اتفاق ها بیفته (چون استحقاقش رو دارید)

اون برنامه ریزی که فوق العاده ست
الان دیگه میدونم از ۸ صبح که بیدار میشم تا ۲ شب چکارهایی باید بکنم، واقعا ایده ی خوبیه، بازم ممنون

:heart_eyes: اون در حد گرفتن حقوق سر ماه حال میده

3 پسندیده

البته چرا که نه :grinning:
فقط اینکه من هنوز نمیدونم چطور لینکتون کنم به مقاله ای که هفته پیش گذاشتم تو تالار
@Farzad_Poodineh اگه میشه راهنمایی بفرمایید :blush:
برنامه خودم رو هم خدمتتون میفرستم
این رو هم مطالعه بفرمائین

4 پسندیده