🔴 چالش پنجم «My POV» با عنوان «Mouse In The House»

سلام به دوستان عزیز

امروز با شما هستیم با پنجمین چالش MY POV . از حالا یکم قرار چالش رو تغییر بدیم و بیشتر برای روون شدن تلاش کنیم.

چالش این هفته از درس وی آی پی ازدواج برداشته شده.

Hello, my name is Bob and I’m a bear and I want to tell you a story about something that happened to me a long time ago. You see, at that time I had a problem. I had a mouse in my house and the mouse was driving me nuts because the mouse was eating my cheese. Well, at that time I had a girlfriend and her name was Jane and at that time Jane was in her late 20s. And Jane and I were connected at the hip, we were joined at the hip, I mean to say. Jane and I were joined at the hip.

Well, I was a great cook and Jane knew that so Jane wanted me to cook dinner for her at my house. And so she asked me to cook dinner for her at my house and, y’know, I really didn’t want Jane to come to my house because I had a mouse in the house. But I really loved Jane and I just couldn’t say no to her. I was unable to say no to her so I agreed to cook dinner for Jane at my house.

Well, Jane arrived at my house at 7:00 and she was dressed to the nines. And I was dressed nicely, too, but I was sweating bullets. I was sweating bullets because I didn’t want Jane to see the mouse. Well, after Jane arrived, I went to the kitchen to finish cooking dinner.

And after a couple of minutes Jane walked into the kitchen and she was holding the mouse. Well, when I saw Jane holding the mouse, I was embarrassed and I didn’t know what to say. But then Jane hugged and kissed me and she thanked me for the mouse. You see, Jane loved mice and she thought that the mouse was just a present from me.

to drive someone nuts یعنی رو مخ یه نفر رفتن
to be in her/his late 20s یعنی بین سن 27 تا 29 بودن
to be joined at the hip: یعنی خیلی رفیق فاب بودن و کلی زمان با هم صرف کردن.
to sweat bullets یعنی به شدت استرس داشتن و نگران بودن
to dress to the nines: یعنی لباس خفن پوشیده باشید و خیلی خوشتیپ باشید

خیلی خب حالا میرسیم به تغییری که تو این چالش رخ داده. دوستان شما دوتا کار می تونید بکنید. قبل از اینکه بگم چیکار، نیازه که بدونید این تغییرات برای بهتر شدن تلفظ و فهمیدن تفاوت ها در جملات هستند و اگه انجام بدید به نفعتونه. اگه هم نه هیچ اشکالی نداره.

اولین کاری که می تونید بکنید اینه که به همون شکل گذشته کار رو پیش ببرید: اگه حوصله داشتید یه وویسی بدید و شرکت کنید.

دومین کار به این شکله

شما در طول هفته، هفت روز فرصت دارید. دو روز برای خودتون. 5 روز 10 دقیقه وقت بزارید و این کار ها رو انجام بدید

• روز اول بدون شنیدن فایل صوتی داستان رو می خونید.
  • روز دوم فایل رو با دقت گوش میدید و رو خوانی می کنید.
  • روز سوم فایل رو پلی می کنید، جمله به جمله از دکمه pause استفاده می کنید و دقیقا حرفای گوینده رو تکرار می کنید. دقیقه دقیق.
  • روز چهارم. گوینده رو سایه می کنید. فایل صوتی رو پلی می کنید و همزمان باهاش حرفارو تکرار می کنید.
  • روز پنجم داستان رو بازگو می کنید. بدون هیچ متنی یا می تونید داستان رو کامل به روش خودتون تغییر بدید و داستانی جدید بسازید و رو خونی کنید.

موفق باشید

همه این کار ها رو به ترتیب انجام بدید
حالا ممکنه یکی نرسه سه چهار روز بیاد تالار
اشکالی نداره دو مرحلشم بره کافیه
فقط ترتیب باید رعایت شه
دلیلش:
وقتی بدون شنیدن می خونید مجبورید خودتون آوا سازی کنید
بعد که می نشوید صدای بومی رو و با خودتون مقایسه می کنید بهتر متوجه تفاوت ها میشید پس دفعه دوم بهتر پیش میرید
دفعه سوم هم که همه چیز به جزئیات تقسیم میشه و کم کم آوا ها رو یاد می گیرید که میشه تمرین جزئی
دفعه چهارم سایه زدنه که میشه تمرین جامع
دفعه آخرم میشه تمرین در محیط واقعی
این قوانین رو من تو یه مقاله بهش اشاره کرده بودم

kambiz_mbi

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه
سایه
بازگویی

HODA-S

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه
سایه

F.doosti

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه
سایه
بازگویی

amir_hosein_mv

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه

KH.GH64

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه
سایه

Farzad_Torment

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه
سایه
بازگویی

golmirzaei

روخوانی بدون گوش دادن

mohadese

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه

mojdeh-gh5959

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار
سایه
بازگو

sam79

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن

atineh1967

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه

kourosh.kabir

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه
سایه
بازگو

maryam_9990

روخوانی بدون گوش دادن

Nasim_yas

روخوانی بدون گوش دادن
روخوانی بعد از شنیدن
تکرار فعالانه
سایه
بازگو

22 پسندیده

اینم روز اول من: ( بدون گوش دادن)

12 پسندیده

دستتون درد نکنه:pray: فقط ی چیزی همه اینکارو کنیم بعد اخر سر ی وویس بازگو بدیم دیگه ؟ یا نه ؟:thinking:

2 پسندیده

بله
همه این کار ها رو به ترتیب انجام بدید
حالا ممکنه یکی نرسه سه چهار روز بیاد تالار
اشکالی نداره دو مرحلشم بره کافیه
فقط ترتیب باید رعایت شه
دلیلش:
وقتی بدون شنیدن می خونید مجبورید خودتون آوا سازی کنید
بعد که می نشوید صدای بومی رو و با خودتون مقایسه می کنید بهتر متوجه تفاوت ها میشید پس دفعه دوم بهتر پیش میرید
دفعه سوم هم که همه چیز به جزئیات تقسیم میشه و کم کم آوا ها رو یاد می گیرید که میشه تمرین جزئی
دفعه چهارم سایه زدنه که میشه تمرین جامع
دفعه آخرم میشه تمرین در محیط واقعی
این قوانین رو من تو یه مقاله بهش اشاره کرده بودم

7 پسندیده

ممنونم خیلیییییییی:pray::slightly_smiling_face:

2 پسندیده

خب شرکت کنید دیگه هدی خانوم :grin:

1 پسندیده

شرکت که میکنم یعنی الان روخوانی ویس،بدم ؟

1 پسندیده

سپاسگذارم ازتون

2 پسندیده

یکم شفاف میکنی کامبیز جان
الان یعنی باید نفری 7 تا صوت آپلود کنیم یا فقط صدارو ضبط کنیم خودمون مقایسه کنیم؟

3 پسندیده

نه باید نفری 5 تا صوت در طول هفته آپ کنید.

• امروز مثلا روخوانی بدون اینکه به صوت گوش بدید متن رو میزارید جلوتون می خونید ضبط می کنید می فرستید اینجا
  • روز دوم صوت جو وایز رو گوش میدیم بعد ضبط می کنیم آپ می کنیم
  • روز سوم رو تلفظ جمله به جمله کار می کنیم.
  • روز چهارم سایه میزنیم و ضبط می کنیم.
  • روز آخرم که بازگو بدون هیچ متنی.

بهتره با فاصله حداقل یه روز این مراحل طی شه بهتر نتیجه بگیریم.

البته انجام همه مراحل اجباری نیست ولی بهتره انجام بشه که یاد بگیریم.
این تکنیک های تلفظ رو از لوکا و ای جی تقلید کردم :grin: با مقاله تمرین درست تلفیق شد، شد این.

ادیت: شاید به نظر کار زیادی بیاد ولی خدایی روزی 10 دقیقه هم وقت نمیگیره :grin:

6 پسندیده

اینم وویس روز اول من(بدون گوش دادن) البته خیلی هن هونو غلط غولط داره

:pray::pray:
اعتماد بنفس تا کجا اومده روز اول من وویس دادم :smile::smile:

13 پسندیده

سلام، چه فکر خوبی مسلما نتیجه بهتری خواهد داشت. ولی این هفته من که توام با سفر هست امیدوارم فرصت ضبط و ارسال پیدا کنم.

3 پسندیده

سلام به همه دوستان خوبم
اینم اولین وویس من (روخوانی بدون گوش دادن)

15 پسندیده

نمیدونم چرا نمیفهمم جریان س روز اخر چیه :sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

2 پسندیده

صدای تلوزیونم تو پس زمینه ضبط شده.
البته داستان رو همون دور اول که خوندم ضبط کردم

14 پسندیده

سلام
اینم از ویس من

ادیت:
شرمنده اگه صداتوش زیاده تو مغازه ضبط کردم

15 پسندیده

سلام چه جالب شده :heart_eyes:
ممنون اقا کامبیز :stars::rose:

3 پسندیده

عالیه دست مریزاد.
حالا فردا شما چه کار می کنید؟
اول یه دور وویس جو وایز رو گوش میدید بعد وویس خودتون رو بعد دوباره وویس جو وایز. ببینید چه تفاوتهایی با وویس شما داره. ببینید اون چجوری کلمات رو تلفظ کرده و شما چطور.
بعد دوباره صداتون رو ضبط کنید و بفرستید اینجا. پله پله اشتباهاتمون رو پیدا می کنیم و به سوی بهتر شدن پیش میریم. :+1:

ایشالا.
اگه بتونیم تو همه مراحل شرکت کنید که باعث افتخاره اگرم نشد اشکالی نداره. اینجا چیزی به اسمه باید نداریم قرار با هم دیگه یه چند تا چیز هر چند کوچیک یاد بگیریم.
ضمنا سفرتون به خیر و خوشی. امیدوارم بهتون خوش بگذره جا ما زبانشناسی ها رو هم خالی کنید :rose::rose:

به به چه انرژی خوبی آفرین فاطمه خانوم.
شما هم فردا همون کارایی که به هدی خانوم گفتم انجام بدید.
یه دور به جو گوش بدید بعد به خودتون بعد دوباره به جو. اون تفاوت ها رو پیدا کنید و بعد دوباره ضبط کنید.
خیلی تلفظتون بهتر شده بزنم به تخته :clap::clap:

خب روز سوم شما میای تو تالار میزنی فایل پلی شه.
بعد شروع به ضبط صدا می کنید یه جمله میگه توقف می کنید، تکرار می کنید.
حالا اشکال نداره من سعی می کنم هر روز اولین نفر باشم که همگی منو دنبال کنن تا همه چی دستتون بیاد
روز سوم بیای چک کنید ببینید چجوری میگم.

دمت گرم که بار اول فرستادی :grin: روز دوم این به دردت میخوره.
روز بعد گوش بده اشتباهاتت رو خودت پیدا کن بعد ضبط کن بفرست. دمت گرم که تو چالشا شرکت میکنی. جات خالی بود :+1:

مرسی خدیجه خانوم احسنت به شما.
شما هم فردا همینکارارو انجام بدید. :rose::rose:

خواهش می کنم

دوستان روزای بعد قبل از خوندن سعی میکنم یه توضیح فارسی درباره روز ها بدم که چه کار کردم و شما کار منو تقلید کنید.
روز اول توضیح خاصی نداشت و همه عالی انجام دادید. از روز دوم باید به deliberate practice بپردازیم و کم کم متمرکز تر گوش بدیم و تلفظمون رو بهتر کنیم.
پس همراه باشید

7 پسندیده

قربونت :+1:

2 پسندیده

آفرین هدی جان .اصل قضیه همینه که شما انجامش دادی :clap:
@amir_hosein_mv
خیلی خوشحال میشم که شما داخل چالش حضور پیدا میکنید.آفرین به شما
@KH.GH64
براووووو خانم قربانی عزیز :clap:

4 پسندیده