🔴 چالش جدید «My POV» با عنوان «Roll the dice»

سلام به همه دوستان عزیز

امروز با شما هستیم با چالشی جدید.

این چالش هفتگیه. هر هفته یه داستان کوتاه رو اینجا می زاریم و همه با هم اون رو گوش می دیم و در آخر اون رو بازگو می کنیم و ارائه می دیم.
مدت ارائه یک هفتست و تعداد ارائه نامحدود، می تونید هر چقدر که دوست دارید، صدا ضبط کنید و ارائه بدید.

هدف اینه یه کلاس اینترنتی تشکیل بدیم که دور هم انگلیسی کار کنیم.
از اونجایی که همه قادر نیستند در چالش Let’s talk شرکت کنند تصمیم گرفتم یه چالش ساده تر راه بندازم که داستان رو بازگو کنیم.

این داستان رو من یا حالا بعضاً دوستان دیگه که با شرایط آشنا شدن میزارن.

اولین داستان رو از مجموعه وی آی پی ای جی انتخاب کردم که عنوانش Roll the dice هست.

متن داستان رو ارائه می دم، لغات و اصطلاحاتی که سخت هستند رو معنی می کنم.
با بازگویی و گوش دادن به این متون و فایل صوتی هم اصطلاحات جدید یاد می گیرید و هم تو یه دورهمی خوش می گذرونیم.

متن داستان:

Hello, my name is Jeff and I’m a penguin and I want to tell you a story about something that happened to me a long time ago. You see, at that time I was a lawyer and I did not like to dress up. I liked to dress casually. Well, while I was in law school, I racked up a lot of debt so after I finished law school, I needed to find a job.

But I didn’t worry about finding a job, no. I didn’t worry about finding a job because I was the best student in my law school. Well, three weeks after I finished law school, I had my first job interview. I had a job interview with the Texas Law Group. And I was the best lawyer to interview for the position. But guess what? I didn’t get the job.

I didn’t get the job because I didn’t wear a suit for the job interview. Well, I was disappointed that I didn’t get the job but the following week I had four more job interviews. But guess what? I didn’t get any of those jobs either. I didn’t get those jobs because I didn’t dress up for the job interview. I dressed casually for those job interviews. And after the last of those four job interviews, my wallet was pickpocketed.

Well, I was down on my luck but I remained positive. I remained positive because I still had one more job interview. And before that job interview, my mother told me that I needed to wear a suit for the job interview. Well, I knew that my mother was right but I rolled the dice. I did not wear a suit for the job interview. Instead, I dressed casually. And I had the job interview and after it was finished, I was offered the job. And the person who offered me the job told me that she didn’t care what clothes I wore as long as I was a good lawyer and I was also a good person.

فایل صوتی:

لغات مشکل و اصطلاحات این هفته:

to dress up: (اصطلاح) لباس رسمی پوشیدن ( کت شلوار یا کت دامن)
I liked to dress casually : دوست داشتم لباس عامیانه بپوشم ( لباس غیر رسمی مثله شلوار جین و تی شرت)
I racked up a lot of debt: (اصطلاح) کلی بدهی بالا آوردم.
job interview: مصاحبه شغلی
Texas Law Group: اسم یه ارگان حرفه ای وکالت در آمریکاست. ( که مهم نیست زیاد درگیرش نشید )
my wallet was pickpocketed: (اصطلاح) یعنی جیبمو زدن. pickpocket یعنی هر چی تو جیبتون باشه یا همراهتون باشه رو زده باشن. هر دزدی ای pickpocket نیست.
I was down on my luck:(اصطلاح) بد شانسی به من رو کرده بود.
remain: (در اینجا معنیش میشه) موندن
I rolled the dice: (اصطلاح) اسمش روشه یعنی تاس رو چرخوندم. یعنی گفتم هر چی شد، شد. شانسه دیگه میگیره یا نمیگیره.
I was offered the job: بهم شغل رو پیشنهاد دادن.

خیلی خب حالا چرا اسم این چالش My POV شده؟ چون قرار داستان رو از زبون خودتون بگید :joy: پس هر جا اسم جف هست شما اسم خودتون رو می گید.
این داستان رو می تونید هر جور که دوست دارید تغییر بدید، بازگو کنید و هر جور که میخواید تعریفش کنید.
شاید برای بعضیا سخت باشه ولی مشکلی نیست بارها و بارها به داستان گوش بدید لغات جدید رو یاد بگیرید. اگه بازگو سخته از رو بخونید.
مهم دورهم بودن و خوش گذروندنه که صد البته اصطلاحات جدید یاد میگیرید و انگلیسیتون هم تمرین می دید.

این یه نمونه رو خونی منه که بدونید منظور از POV چیه:

همه بچه ها حداقل یه دور روخونی کنید و یه دور بازگو.
تا هفته بعد دوشنبه فرصت دارید در این چالش شرکت کنید.
دیگه این چالش هیچی نیست که انصافا بزاریدش واسه یه مدت دیگه. خیلی سادست.
از اشتباه کردن نترسید. اشتباه شد فدا سرتون، بد خوندید مهم نباشه. یا اگه موقع بازگویی مکس دارید خجالت نکشید.
همه چی اولش سختی های خودش رو داره و سعی کنید لذت ببرید. به این فک کنید که قرار چیز جدید یاد بگیرید و تو یه گروه با انگیزه هستید.
فایل هاتونم تو همین تاپیک آپ کنید.
ایشالا که استقبال میشه :rose::hear_no_evil:

kambiz_mbi

1

sam79

1

KH.GH64

1

fatemeh_Winchester

1

nasim_yas

1

mohadese

1

F.doosti

1

Reza.m.1001

1

ala

1

HODA-S

1

Farzadalishah

1

soror

1

30 پسندیده

وای چه باحاله
یه سوال گفتین چالش هفتگیه…یعنی کسانی که دوست دارن شرکت کنن دوشنبه هفته اینده ویساشون بفرست…یعنی حتما باید یه هفته بعد ویسو بفرستن یا تا دوشنبه هر وقت دوست داشتن بفرستن
چه سوالی شد
بازم سپاس

6 پسندیده

تا دوشنبه مهلت ارساله
از دوشنبه هفته بعد یه داستان دیگه رو کار می کنیم.
هر موقع که دوست داشتید می تونید بفرستید هر چند تا.
مهم اینه بخونید و گوش بدید و اصطلاحات جدید رو کار کنید.

8 پسندیده

به به
من این تاپیکو از Let’s talk بیشتر دوست دارم (البته امروز یا فردا یه لتس تاک دیگه ارائه میدم)

چون به قول تو هم کلمه های جدید رو باهاش آشنا میشیم و هم تقریبا همه میتونن توش شرکت کنن

همه چی دورهم بیشتر حال میده

9 پسندیده

اره منم خوشم اومد…لتس تاکوم دوست دارم، اما یه مقدار برام سخت بود شرکت کردن…بقول شما هر چی بیشتر نفرات شرکت کنه…صفاش بیشتره

8 پسندیده

به به تراوشات جدیدتون در راستای ایده پردازی مبارک :ok_hand::yum:
دقیقا من درس 11 ای جی هستم و تازه با این اصلاح Roll the dice آشنا شدم.
حتما عمری باقی باشه تو این چالش شرکت میکنم.
به نظرم این چالش خیلی جذاب تر و کاربردی تره.
سپاسکم

9 پسندیده

خيلي خوب شد دستتون درد نكنه برا منكه خيلي هيجان انگيزه :pray::pray:

7 پسندیده

ایوووول عجب چالشی :heart_eyes::heart_eyes:
خیییلی عالیه :ok_hand::ok_hand::ok_hand:
فککنم باحالترین چالش همین باشه :joy::joy::clap::clap::clap:
باریک ایده :ok_hand::stuck_out_tongue_winking_eye:

8 پسندیده

بابت ابراز احساسات به تراوشات ذهنی من ازتون ممنونم :joy::joy::joy: ولی در نظر داشته باشید من مشارکت می خوام تعریف به در من نمی خوره :grin:
همه مشارکت کنن زود باشید.
می رسیم به این چالش.
بسم الله این چالش با من.

این داستان پایینی هم یه راز رو براتون بر ملا می کنم. در نظر داشته باشید این داستان کاملا واقعیه :wink::joy:

13 پسندیده

واقعا که😁
من ساده رو بگو…با دقت نشستم گوش میدم که کجاش راز افشا میشه

4 پسندیده

it was incredible secret
:joy:

3 پسندیده

ای بابا :disappointed:
خب زودتر میگفتی که پنگوئنی
میومدم چندتا ماهی بهت میفروختم پولدار میشدم

Aj میگه پنگوئنا پولدارن، حالا پولداری یا نه؟؟! :joy:
شماره کارت بدم؟

8 پسندیده

بعععله :neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face::neutral_face:

3 پسندیده

چه عالیه این
خیلی خوبه
شرکت میکنم حتماااااا :muscle::laughing:

3 پسندیده

این از وویس من.البته من از رو خوندم و تغییری هم ندادم

10 پسندیده

بد کردم موجبات تمرکز شما رو فراهم کردم ؟ :joy::joy::joy::joy:

صداشو در نیارید :joy::joy:

من پنگوئن گیاه خوارم :joy:

5 پسندیده

اول از همه بگم. :grin:
صداتون رو من یادم میمونه پس این شد یک
دوم اینکه ازتون ممنونم تو این چالش شرکت کردید. ولی یکی کافی نیستا بازم باید تو طول هفته وویس بزارید.
ضبط صدا یکی از راه های عالی برای به خاطر سپردن لغات و اصلاحاته.
با صدای اون شخص بومی زبان ( جو وایز ) بار ها و بارها داستان رو گوش بدید تا یه حس راحتی پیدا کنید.
بعد کم کم خودتون رو بیشتر و بیشتر به چالش بکشید.
کم کم وقتی همین داستان رو می خونید بهش حس اضافه کنه. آوای و بالا پایین رفتن ها رو در جمله رعایت کنید و بعدش کم کم داستان رو تغییر بدید دوباره صداتون رو ضبط کنید و بعد که اعتماد بنفس گرفتید داستان رو بازگو کنید.
اینجوری مرحله به مرحله جلو میرید که خیلی بیشتر خوش میگذره و بازده بیشتری هم داره.
آفرین بهتون و خیلی خوشحالم که شرکت می کنید. ممنونم ازتون :rose::rose: :clap::clap::clap:

دوستان یاد بگیرید.

8 پسندیده

ممنونم که گوش دادید.حتما میذارم دوباره چون این رو خیلی کم تمرین کرده بودم.دوباره با تمرینات بیشتر میذارم و حتما نکاتی که گفتید رو رعایت میکنم:blush::blush:

3 پسندیده

سلام خسته نباشید این چالش چ جالبه سعی میکنم منم توش حتما شرکت کنم
من گیج شدم چرا :thinking::thinking::persevere: ینی الان ما باید همین داستان رو یه بار روخوانی و یه بار بازگو کنیم؟یا هر کی یه داستان؟؟ :sweat_smile::sweat_smile:

3 پسندیده

سلام خانوم
نه همین داستان…همه روی همین داستان کار میکنن…

3 پسندیده