:Red_circle: چالش دهم «My POV» با عنوان «Well-read Monkey»

سلام به همه دوستان :blush: خوبید؟ :raised_hand:

در خدمتتونم با دهمین ایستگاه از چالش MY POV یا «دیدگاه من» :blush:

این هفته میخوایم یه داستان کوتاه از دوره ی «انگلیسی قدرت» رو باهم کار کنیم. :star_struck:

این هفته مشارکت 100 درصدی میخواما :clap: لطفا پرانرژی باشید تا بقیه هم انرژی ساطع شده از سمت شما رو به خودتون برگردونن :blush:

خب، یه توضیح کوچیک در مورد اینکه چطوری باید این چالش رو انجام بدیم ، میدم.

همونطور که مستحضرید این چالش 5 مرحله داره که شما می تونید در هر روز یک مرحله رو انجام بدید. (سعی کنید همه مراحل رو انجام بدید، اما اگرهم نشد فدا سرتون)، (ولی انجام بدید :stuck_out_tongue_winking_eye:)

اینم مراحل: :point_down:
1- بدون شنیدن فایل صوتی متن موجود رو روخونی کنید و صداتون رو ضبط کنید و بفرستید. (مثال)

2- متن صوتی رو گوش بدید تا گوشتون با تلفظ کلمات جدید آشنا بشه و ایندفعه باز هم متن رو روخونی کنید. (مثال)

3- فایل صوتی رو همزمان با اینکه صداتون رو ضبط میکنید، پخش کنید (صدای فایل صوتی بلند باشه که تو وویستون شنیده بشه) و بعد از هر جمله ای که روای داستان میگه، اون رو PAUSE کنید و همون جمله رو با صدای بلند و دقیقا مثل گوینده تقلید کنید (همینطور از جمله ی اول شروع کنید و تا آخر فایل صوتی اینکارو ادامه بدید.) (مثال)

4- تکنیک سایه رو انجام بدید. (همزمان، هر چی که راوی میگه شما هم تکرار کنید) (مثال)

5- داستان رو از زبان خودتون بازگو کنید(ترجیحا بدون استفاده از متن، هر جوری هم دلتون خواست میتونید تغییرش بدید) (مثال)

و با این روش هم میتونید فایل های صوتی تون رو به درستی تو تالار آپلود کنید.

به همین سادگی. :innocent:

خب بریم سر فایل صوتی:

و این هم متن داستان:

In the future there will be a monkey. He’ll like to shoot mosquitoes.

What will his name be?

His name will be Filbert.

His name will be Filbert. Filbert the monkey will love to shoot mosquitoes with his gun, with his rifle. In fact, he’ll have total competence with that rifle. He’ll be excellent with that rifle. He’ll have total, complete competence with the rifle.

Now, of course, shooting mosquitoes is very demanding. It’s very tough. It’s very difficult. So, he’ll practice every day. He’s going to practice in the morning.

He’s going to practice in the afternoon. He’s going to practice in the evening.

He’s going to practice at night. He’s going to practice constantly because it’s so demanding to shoot mosquitoes.

Now, of course, he’s not only going to shoot mosquitoes. He’s going to be a well read monkey also.

He’ll be a very well read monkey. He’ll read a lot of philosophy books. Especially books by the Dalai Lama of Tibet, he’s going to read a lot of books by the Dalai Lama.

And because of this, he’s going to subconsciously learn the philosophy of the Dalai Lama of Tibet. He’ll learn about the peaceful philosophy of the Dalai Lama.

He’ll learn about compassion and not killing. And so one day he’ll decide to never kill again. He’s going to throw his gun in the river and he’s going to say “I will never kill again. I am now a peaceful monkey.”

And, of course, he will be. He will become a very peaceful, loving, kind‑hearted monkey

و این هم لغات مهم این درس: (اگه لغتی رو نمیدونستید بهم بگید که معنیش رو اضافه کنم)

mosquito: پشه
rifle: تفنگ شکاری
competence: صلاحیت، کفایت
demanding: بسیار دشوار
tough: محکم
well read: (ول رد) کتابخوان حرفه ای
philosophy: فلسفه
Dalai Lama: دالای لاما (نام یک فیلسوف)
Tibet: تبت
subconscious : ضمیر ناخودآگاه
compassion: دلسوزی
throw: پرت کردن
peaceful: آرام و صلح جو
kind‑hearted: خوش قلب

خب ، منتظر چی هستید، این هفته مشارکت پرشور و پر انرژی میخواما، دمتون گرم :muscle: :metal:

let’s Begin :clap:

وویس عزیزان شرکت کننده برای دسترسی سریعتر این پایین قرار میگیره :arrow_down_small: :arrow_down_small: :arrow_down_small:

روز اول:

Farzad_Torment
mojdeh-gh5959
KH.GH64
maryam_9990
ala
kambiz_mbi
Fatemeh_Winchester
HODA-S
hojat
Hengam1

روز دوم:

kambiz_mbi

11 پسندیده

سلام به همه :blush:
این وویس اولم

امیدوارم خوشتون بیاد

راستی از این هفته برای وویس های روز پنجم (بازگویی داستان) یک نظر سنجی میخوام بذارم
و به بهترین وویسی که از نظر خلاقیت و انرژی بهتر بوده رای بدیم. (به گرامر و تپق و اشتباه و اینا اصلا کاری نداریم) فقط و فقط خلاقیت و انرژی

پس امیدوارم تو اون نظر سنجی وویس شما رو هم داشته باشیم :pray:

شبتون بخیر و شادی :relaxed:

11 پسندیده

سلام
روز اول
وویس اول

10 پسندیده

چقد واضح بود :blush::blush:
و روون
:clap::clap::clap::rose:
احسنت

2 پسندیده

:sweat_smile: Seriously?

خیلی روون تر از دفعه های قبل خوندی، آفرین :clap:
منتهی دفعه ی بعد انرژی بیشتری بهمون منتقل کن
ممنون

2 پسندیده

دمت گرم
الان میفرستم
اینم ویس من

9 پسندیده

@m-m96
منم دقیقا اونجایی که گفتی اکسیوز می ،لغت رو نمیدونستم تلفظشو
جالب بود :blush:
@Farzad_Poodineh
مکثاتون بین جملات درست و کامل بود
آفرین

5 پسندیده

ممنونم :blush:
چشم حتما :rose:

مثل همیشه خوب و عالی :rose::blush:
احسنت :clap::clap:

بابا اس ام اسسسسس
بابا لهجه جدید :heart_eyes:
خو بزار سایلنت
شاید بخواد تا نصف شب پیام بفرسته :smirk:
مشکوکیاااا
باید به سر به پی ویت بزنم حتما :blush::raised_hand:
آفرین :rose:

4 پسندیده

فک کردم نوتیفیکیشن گوشی خودمه :joy:
:clap::clap::clap::clap:

3 پسندیده

سلام مژده جون
خیلی خسته و روون :stuck_out_tongue::sweat_smile::joy:
:clap::clap:

سلام
چرا صدای شما همش تغییر میکنه ؟ :joy:
کاملا بی نقص :ok_hand::rose:

ماشالا روز به روز بهتر میشید :clap::clap::clap::clap::rose::rose::rose::rose:

بابا شرلوک هولمز :joy:

:rose::rose::rose::rose::rose:

مرسی :joy: :joy: :rose:

5 پسندیده

خب رای ک بدیم چیمیشه تهش؟؟
جایزه داره عایا؟؟؟

اگه جایزه داره
من شرکت میکنم :blush:

اگه داره چیههه؟؟ :crazy_face:
اگه نداره شبخوش بای :expressionless:

2 پسندیده

سلام دوستان عزیز، اینجا اولین حضور رسمی من در تالار بود خیلی خیلی چیزهای خوب یاد گرفتم، من احتمالا کم کم حضورم کم رنگ تر بشه، جای تاسف برای خودم هست که از انرژی این تالار بی بهره که نه، کم بهره تر میشم. اما تا جایی که میتوانم در خدمت شما خواهم بود.
اولین وویس من، فقط یه خاطره از خود این ministory داشتم و اون ادای ای جی در آوردن دخترم بود که با من تکرار میکرد و وقتی به صدای مگس و بنگ بنگ ، ریدینگ ریدینگ ای جی میرسید میپرسید مامان حالش خوبه؟

11 پسندیده

چراااا؟؟ :cry:
ما تازه بهتون عادت کرده بودیم

چقدعالی خوندین :heart_eyes::clap::clap::clap::clap:
تلفظتون عالیه :rose:

1 پسندیده

وویس 1

ایشالا که خیره.

امیدوارم همیشه ببینیمتون خانوم نیکنام. شاید مشغولیات زندگیتون زیاد شده و نتونید زیاد بیاید. و بهتون حق میدم.
چون هم مادر هستید و هم درگیر مسائل زندگی.
ایشالا همیشه ببینمتون و از صمیم قلب براتون آرزوی موفقیت دارم.

10 پسندیده

آفرین خدیجه خانوم :ok_hand:
خیلی خوندنتون بهتر شده :clap:
منتهی اون انرژی ای که ازتون سراغ داشتیم رو کمتر داشتید
توقع های منو بردید بالا :sweat_smile:

2 پسندیده

آفرین مریم خانوم :ok_hand:
خیلی خوب میخونی، کارت درسته :clap:
همین که موقع تلفظ کلمه ی Tibet قفل کردی خوشم اومد
چون نشون میده متن رو نخوندی و تقلب نکردی

2 پسندیده

و من هم همین طور، ممنون از لطفت

من خیلی خیلی ممنونم از لطف شما. صد البته من اینجا رو ترک نمیکنم یک گنجی هست که به هیچ وجه از دست نمیدهم، فقط چند مدت خیلی مشغولیتهام زیاد شده. برای موفقیتم به حمایت شما دوستان حتما نیاز دارم.
@maryam صدا و لحنتون برای انگلیسی خیلی عالی هست خیلی
@m-m96 همچنان با وجود همه سرو صداها محکم و قوی راهتون رو ادامه بدهید عالی هستید شما
@KH.GH64 هر وقت کلمه authoritative voice برخورد میکنم یاد صدای شما میافتم پرانرژی
@Farzad_Poodineh من تحسین میکنم شما رو عالی، بهتر از همیشه و بینظیر در تلفظ ، لهجه

7 پسندیده

عه؟ :slightly_frowning_face:
امیدوارم زودتر سرتون خلوت بشه و بتونیم دوباره از حضور گرمتون استفاده کنیم

2 پسندیده

بچه خوبیم :smiley::sweat_smile:

لطف دارین :heart::rose::rose::leaves:

ممنون :heart_eyes: :heart_eyes: :rose:

3 پسندیده

دمت گرم پسر
خیلی حرفه ای میخونی، واقعا پتانسیشو داری مثل بومی ها صحبت کنی

2 پسندیده