آیا سخنرانی های ted برای یادگیری زبان خوب است؟

با سلام وخسته نباشید.

من به طور اتفاقی وقتی داشتم تو گوگل سرچ میکردم سایت شمارو دیدم و خیلی خوشحالم که باسایت شما آشناشدم. نظر بقیه افرادی که تو سایتتون نظر گذاشتن رو خوندم منم کم و بیش مشکلات اونا رو دارم. منم کلمات و اصطلاحات زیادی حفظ می کنم ولی موقع استفاده همشون یادم میره. دلم نمیخواد همش از یه جمله ابتدایی استفاده کنم. موقع حرف زدن هم گاهی جملات فارسی رو به انگلیسی ترجمه می کنم. من کلاس رفتم رشته ام هم مترجمی زبان انگلیسیه. روش کلاس زبانو اصلا دوست ندارم و بدرد نمیخوره ولی توی دانشگاه خیلی بهتر کار می کنیم.

ازتون واقعا از ته دل ممنونم که اینقدر وقت و هزینه میذارید تا مارو رایگان راهنمایی کنید.

سایت و اپ شما همونیه که دنبالش بودم.من از گرامر و کلمه و کتابای درسی خسته شدم دنبال یه چیزی بودم که انگلیسی واقعی رو بهم یاد بده.

یه سوالی هم داشتم به نظرتون فیلمای سخنرانی های TED هم میتونه کمکم کنه یا فقط فیلمای سینمایی ببینم؟

باتشکر مجدد از دلسوزیتون.

3 پسندیده

تمامی فایل های ویدیویی که شامل دو فاکتور ۱.علاقه ۲.سطح مناسب شما باشه به درد میخوره
چون از ted استفاده کردم بهتون میگم چرا باید حتما از ted استفاده کنید
۱.مطالب متنوع داره که می تونید بنا ب علاقتون ازشون استفاده کنید
۲.تمامی مطالب دارای زیرنویس انگلیسی یا هر زبان دیگه ای میشه
۳.بعضی فایلها شامل متن یا transcript میشن که باز ب دردتون میخوره
۴.مطالب کاملا آموزندست
۵.ارائه دهندگان در ted افراد میشه گفت معروف و نخبه هستند ک شیوه بیان کلماتشون کاملاً​ هیجان انگیزه
و خیلی موارد دیگه ک میتونید کنارش بزارید
به نظر من استفاده از TED میتونه حتی از استفاده از سریالها و فیلم ها هم بهتر باشه و از جنبه های دیگه بجز انگلیسی هم روی شما تاثیر مثبت بزاره

7 پسندیده

سلام. سخنرانی های تد خوبه اما چون فقط یک نفر صحبت می کنه نمی تونه روی مکالمه تاثیر به سزایی داشته باشه فقط میتونه دایره کلمات و لیسنینگ رو تقویت کنه (البته نظر شخصی بنده هست)
اما اگه می خواید در کنار اینها مکالمه تون هم قوی بشه و اصطلاحات روزمره رو یاد بگیرید سریال friends رو پیشنهاد میکنم

4 پسندیده

اتفاقا بنده هم به دنبال این هستم یه بسته ی مناسب از سخنرانی های TED به نرم افزار اضافه کنم اگه وقت بشه.

5 پسندیده

دیدن یا شنیدن هر مطلبی به مکالمه کمک نمیکنه
شما با گوش دادن ب ی نفر یا چند نفر مکالمتون قوی نمیشه اصطلاحا listening comprehension شما بالا میره برای قوی تر شدن مکالمه باید از زبان استفاده شه یا در غالب گفت و گو واقعی یا مجازی یا ی حالت خیلی سبک تر مثله مینی استوری
در Ted هم اصطلاحات روزمره استفاده میشه گاها جوک میگن یا شوخی می کنن تا مطلب خشک ادا نشه
البته سریال friends هم عالیه مخصوصاً ک توهر فصل اتفاق ها و وقایع مختلفی هست که میتونه یه زبان آموز با فرهنگ و شرایط مختلف خارجی ها آشنا شه و ازشون چیز جدید یاد بگیره

5 پسندیده

حتما خوبه اونم از 2 جنبه تقویت بخش شنیداری زبان و بهره مندی از موضوع صحبت که توسط نخبگان و افراد شاخص در هر رشته است و با توجه به علاقه مندی شخصی می توانیم موضوع مورد نظر را جستجو و به آن گوش کنیم.

4 پسندیده