بحث و گفتگو «آخرین کتاب انگلیسی که خواندید چه نام داشت؟»

سلام به همه دوستان زبان آموز عزیز
در این تاپیک قصد داریم یه مشارکت انجام بدیم که جنبه انگیزشی داره.
همونطور که قبلا تو سایت، تاپیک منابع فرعی و تجربه یکی از زبان آموزان موفق به این موضوع اشاره شده که با کتاب خوندن میشه لغت و گرامر یاد گرفت پس تصمیم گرفتم که این تاپیک رو ایجاد کنم.
تو این تاپیک به بحث درباره کتاب ها میپردازیم
مثلا آخرین کتابی که خوندم اسمش چی بود؟ خلاصه داستانش چی بود؟ نظر خودتون دربارش چیه؟ و…
این بحث باعث خواهد شد که ما دائم دنبال کتاب باشیم چون مثلا فرض بگیرید یه نفر میاد اینجا کتابی معرفی می کنه که خیلی دوستش داشته و من تحریک میشم که اون کتاب رو بخونم. این معرفی کردن ها و اینکه میبینیم هم نوع ما داره کتاب میخونه خودش موجب تشویق و انگیزه ما میشه.
پس از شما دوستان خواهش میکنم که در این تاپیک مشترک باشید و هر کتابی که به تازگی خوندید رو بیارید اینجا معرفی کنید. اگر لینک دانلودی هست در اینجا قرار بدید و اجازه بدید همه ازش استفاده کنن و تحریک شن که کتاب بخونن.
هدف من از زدن این تاپیک فقط اسم بردن از کتاب نیست، هدفم بحث درباره کتاب هاست اینکه فعالانه درباره یه موضوع به بحث بپردازیم.( دلیل اینکه قبل موضوعاتم همیشه می نویسم بحث و گفت گو همینه)
میتونستم این تاپیک رو اینجوری بزنم که دانلود فلان کتاب. ولی توی این موضوع هیچ بحثی نبود و هیچکس مطمئناً استقبال نمیکنه و همه در حد یه نگاه کوچیک فقط بهش سر میزدن.
من اینو نمیخوام. میخوام همه مشترک باشیم ولی به هم کمک کنیم، چون اعتقاد من اینه کار گروهی ده ها برابر بهتر از کار انفرادیه و هدف اصلی من ایجاد یک peer Group مثبت تو اینجاست که همه همو تشویق کنیم و برای زبانی که میخونیم قدرت ایجاد کنیم.
پس با من در این بحث مشترک باشید و واسه ایجاد این گروه مشوق کمک کنید.

کتابهای قرار گرفته بر اساس سطح

سطح ساده:

پرنسس کوچولو
تعقیب روزنامه، کلاه، رزهای قرمز، یک روز خوب و یک روز بد
ند کلی
مرد فیلی
اخطار بیگانه ها در سیاتل
بلیط یک طرفه+لینک دانلود
عشق یا پول؟+لینک دانلود

سطح متوسط:

بچه های راه آهن
شکارچی بسکرویلز
دون کیشوت
هملت
وضعیت نادر بنجامین باتن و دیگر داستان ها
سرود شب کریسمس
روح خلبان
فقط دوستای خوب
پرنده های ایکس
ایثن فروم
راز های ناشناخته
پادشاه جوان و چند داستان دیگر
آنا کارنیلا

سطح پیشرفته:

بینوایان
گسل در ستاره های ما

17 پسندیده
![image](upload://bylCSR8yil1ZXwdW80QfRw9F5dR.jpg)

انتشارات آکسفورد
سطح 3

لینک دانلود کتاب و فایل های صوتی

رمز عبور: www.englishlearner.ir

خلاصه داستان:

![image](upload://vug0rfuC6hbGC3TGAlY67AikQYl.PNG)

به نظر من این کتاب، کتاب خیلی خوبیه. داستانش سرگرم کنندست. درباره یه خونوادست که به خاطر مشکلاتی میان تو دهکده زندگی می کنن و ماجراجویی های سه تا بچه هستش دوتا دختر یه پسر.
کتاب شامل فایل صوتی هم هست که میتونید هم گوش بدید و هم بخونید، در نتیجه روی reading و listening تاثیر گذاره و از همه مهم تر حوصله سر بر نمیشه.
بهتون پیشنهاد می کنم یه بارم شده این کتاب رو بخونید. من راضی بودم ازش :grinning:

16 پسندیده

کتاب step to understanding کتاب بسبار خوبیه.مجموعیه از داستان های کوتاه با سطح های مختلف همراه با طرح سوال از متن و کلمات جدید هایلایت شده.این کتاب چند سال پیش خوندم و روی اسپیکینگ و روخوانی و بخصوص لیسینینگم تاثیر زیادی گذاشت همچنین دایره لغات.کتاب حاوی سی دی صوتی داستان ها هست.حتما مطالعه کنید.پیشنهاد میکنم داستان هاش در اپلیکشن زبان شناس قرار گیرند بسیار جذاب و سرگرم کننده هستند.

8 پسندیده

@behzad75 این همون کتابیه که شما گفتید ؟

5 پسندیده

پسورد فایلش چیه آقا کامبیز؟
دان کردم پسورد میخواد ازم

3 پسندیده

بله همین کامیز جان.فوق العادست

4 پسندیده

ببخشید حواسم به همه چی بود بجز پسوورد
رمز عبور: www.englishlearner.ir
پست داستان هم اصلاح شد

3 پسندیده

اینم کتابی که همین الان تموم کردم :blush:

![image](upload://81c2EBvi1QcA5r02B1oU3nYU7JC.PNG)

لهجه: بریتیش

سطح Elementary

انتشارات: Macmillan Readers

لینک دانلود کتاب و فایل صوتی

رمز عبور: www.irlanguage.com

یاداشتی از داستان:

![image](upload://enbr7xNbRC8wqBPcYOT64iCCIrv.PNG)

یکی از داستان ها و ماجراجویی های شرلوک هولمز هست که میخواد معمای دیگه ای رو حل کنه. این معما درباره خرافاتیه که توی یک مکان به نام دارتمور رواج پیدا کرده، درباره سگ شکاری ایه که شبا بیرون میاد و مردم رو می کشه و ادامه ماجرا که خودتون بخونید.

این سبک داستان هارو من دوست ندارم ولی تنها قسمت هایی که از داستان های شرلوک خوشم میاد آخراشه که راه حلارو رو میکنه. خوبه که هنگام خوندن داستان واسه خودتون معما ها رو حل کنید ببینید تهش درست در میاد یا نه :grinning: من دوتاشو حدس درست زدم. هر کی خوند بیاد بگه تا منم بگم چیارو حدس زدم.

مشارکت فراموش نشه… :+1:

8 پسندیده

آخرین کتابی که من خوندم
don quixote (دون کیشوت)

هر شب هم یکی از داستانای step to understanding رو میخونم همونطور که @behzad75 اشاره کردن خیلی کتابهای مفیدی هستند
البته من این کتابارو داخل برنامه “دهکده زبان” خوندم ، اگه شما هم مث من حوصله پیدا کردن صوت کتاب و پی دی اف و ترجمه لغت یا متن رو ندارین پیشنهاد میکنم حتما دهکده زبان رو نصب کنید

10 پسندیده

اینو خوندم
خیلی این پیرمرده خنگه همش تو توهم زندگی میکنه :joy::joy:
کتاب جالبیه
اپلیکیشنو حتما دانلود میکنم

5 پسندیده

آخرین کتابی که من خوندم

که فک کنم همه هم موضوعش رو میدونن،چقد هم غم انگیزه :expressionless:

7 پسندیده

برعکس من خیلی داستان های شرلوک هولمز و دوست دارم حتی یکی دوتا فیلمشم که ساختن چندبار نگاه کردم ،همیشه داستاناش با ی معماهای پیچیده ای شروع میشه که ادم فک می کنه آخرش چقد عجیب قریب میخواد تموم بشه ولی آخر داستان شرلوک هولمز بایکم دقت و هوش به اصل ماجرا پی میبره ،واقعا خیلی آدم جالبیه ،فقط من ی سوال همیشه برام وجود داشته که این شخص شرلوک هولمز واقعیت داشته یا داره ؟یا همش ی شخصیت داستانیه که تو دنیا معروف شده؟؟؟
واقعا اگه یکی من و از این ابهام در بیاره خیلی ممنونش میشم.:grin:
این کتابم حتما میخونم ،ممنون که گذاشتینش.

6 پسندیده

منم سریال ها و فیلماشو دیدم انصافا قشنگن
کتاب داستانش یکم واسم جذاب نیست
شرلوک هولمز داستانه و واقعیت نداره ولی شخصیتشو نویسنده از جوزف بل برداشته
شرلوک هولمز خصوصیاتش تو دیدن بارز بوده به طوری که با کوچیک ترین نگاه سر نخ پیدا میکرد
جوزف بل هم میگن از اون دسته آدمایی بوده که یه جسمو چند دقیقه میدیده و بعد بدون نگاه کردن بهش اونو می کشیده
نویسنده داستان های شرلوک از چشم های جوزف بل ایده گرفته و داستان هاشو نوشته. البته یه سری ایده های دیگه هم پشت داستان هست ولی در همین حد کافیه که شما بدونید شرلوک واقعی نیست
ولی کارآگاه های زیادی تو دنیا هستند که نابغه ان

7 پسندیده

چ جالب:slight_smile:

2 پسندیده

منم در حال خوندن کتاب زنان کوچک هستم

6 پسندیده

لینک دانلودی در دسترس دارید؟

2 پسندیده

تا بحث داغه درباره کتاب هایی صحبت کنیم ک تجربه جالبی نبودن
من daddy long legs رو با علاقه زیاد خواستم بخونم
ولی اونقده توش شاعرانه استعاره حرف زده شده بود من پنج خطو اولو خوندم حذفش کردم :joy::joy::joy::joy::joy: با خودم گفتم بابا لنگ دراز و ک تلویزیون داد چ کاریه (شوخی)
خیلی سطحش واسه من زیاد بود

8 پسندیده

نه از برنامه دهکده زبان میخونم

6 پسندیده

اینم عشق منه :heart_eyes::heart_eyes:
البته 2 تا فصلشو خوندم و ولی چون با ترجمه * احمد شاملو* :heart::heart: تقریبن میشه گفت روزی یه بار میخونمش و هزار بار تمومش کردم خیلی سریع پیش رفتم همین دوفصلو .
نمیشه هیچ خلاصه ای ازش داد چون این کتاب زندگیههه
خیلی خیلی قشنگه
البته بگم اینم که آدم بزرگایی که اهلی نشدن ، شاید اونقدری که من با عشق میخونمش جذاب نباشه براشون و مثل بقیه داستان ها بخونن و مثل کرور کرور کتاب دیگه بذارنش کنار .
اما پیشنهاد دادن که نه با عشق میگم بهتون که اجازه بدین اهلیتون کنه
روز و روزگارتون خنده

11 پسندیده

با این آمار مطالعه پایین توی کشور ما فک نکنم اصلا تجربه مطالعه اونجوریکه شما فرمودید رو داشته باشیم…انقد کم کتاب میخونیم که کار به اونجا نمیرسه که کتاب دلخوامون نبوده😢

5 پسندیده