بحث و گفتگو «آخرین کتاب انگلیسی که خواندید چه نام داشت؟»

آقا دستت درد نکنه :rose:

4 پسندیده

کتابی که دیشب خوندم و کتاب خیلی جالبی بود:

![image](upload://vePI5oeaTFYm2RVOY1vOEEMmfwr.jpg)

دانلود کتاب + فایل صوتی

این کتاب درباره راز های دنیا صحبت می کنه، راز هایی مثله روح، آدم های فضایی، مکان های عجیب، مثلث برمودا، قدرت ذهن و…
کلا کتابیه که فکر میکنم همه بهش علاقه دارن چون کنجکاو کنندست. فایل صوتیشم زیاد طولانی نیست. یک ساعته.
ارزش خوندن داره

پسوورد: www.irlanguage.com

سطح: متوسط

8 پسندیده

با سلام ی سوال داشتم و اینم اینه که آیا مطالعه که در آن تمرین لغات نداشته باشیم مفید است چون از اون جایی که معلومه سطح لغات شما بالاس و میتونید هر چن روز ی کتاب بخونین ولی من ی کتابو دو سه هفته باهاش کار میکنم مفهوم گسترده خوانی چیه آیا فقط باید روی تمرین های خود آقای هوگ کار کنیم و رمان ها را همین جوری بخوانیم یا روی رمانها نیز کار کنیم؟؟

2 پسندیده

pleasure reading هدفش فقط خوندن از رو لذته. یعنی شما هر روز یه چیز که دوستش داری و برمیداری هر روز میخونی. که صد البته مناسب به سطح شما هم هست.
این کتاب هایی که من میزارم معمولا سطحشون زیاد سخت نیست واسه همین واسه من آسونن. و خب صفحاتش هم زیاد نیست شاید 50 یا خیلی باشن 100 صفحه اند
واسه همین زود به زود خونده میشن.
واسه کتاب خونی حقیقتش من هدفی واسه یادگیری انگلیسی نمیزارم. فقط واسه مطلبش می خونم و ادامه میدم.
معمولا کلمه ای که بلد نیستید رو تو جاهای مختلف میبینید و یاد میگیرید. کافیه حدس بزنید و ادامه بدید ( که استفاده از دیکشنری هم در بعضی مواقع خوبه).
من اگه پشت کامپیوتر باشم از دیکشنری استفاده می کنم در غیر این صورت حوصله این کارو ندارم.
ای جی هوگ گفته بخونید و رد شید. ولی تاکید ایستادن و زیاد خوندن داستان هایی بوده که 1. کوتاه باشن 2. صوتی باشن.
پس مثلا دوره داستان کوتاه زبانشناس رو اگه باز کنید میتونید راحت چندین بار عمیق بخونید.
ولی رو کتابی مثله اینا همچین چیزی ممکن نیست و کاملا از حالت لذت بیرون میاد
قاعده گسترده خوانی هم همینطوره. شما به شکل گسترده کتاب میخونید. اینو خوندید میرید بعدی، بعدی تموم شد بعدی و بعدی و بعدی
پشته هم پشته هم پشت هم هر روز و هر روز و هر روز…
این کار ذهنو با انگلیسی درگیر میکنه. و حدسیاتی که تو طول کتاب خونی زدید تو کتاب های دیگه به بررسیشون می پردازه اینجوریه که مفهوم واقعی کلمه رو به انگلیسی درک می کنید و دیگه یادتون نمیره.
البته بودند کتاب هایی که من دو سه بار خوندمشون. بعضی کتاب ها اونقده خوبن که آدم دوست داره زیاد بخونتشون. البته با اینکه کتاب رو سه بار خوندم بازم هدفم لذت بوده نه یادگیری لغت.
من یادمه قبلا کامیک می خوندم و معنی زیادی بلد نبودم. به مرور اصلا نمیفهمیدم که این معنی هایی که یاد گرفتم از کجا اومدن. هنوزم نمیدونم.
پس یه کاسه ای زیر نیم کاسه هست.
پس هدفتون این باشه یک کتابی رو انتخاب کنید که آسون و مناسب سطح شما باشن و دوم اینکه مورد علاقتون باشند.
من هنوز کتاب های سطح پیشرفته رو نخوندم ببینم چه وضعیتی دارم.
فک کنم رو اونا گیر بکنم. فعلا رو سطح متوسط مشکلی ندارم. شاید هر کتاب 5 تا لغت باشه که بلد نباشم.

10 پسندیده

@YoKambiz مرسی پس pleasure reading نیز داریم مرسی مام درگیر بودیم درگیرتر میشیم :wink: ، ایشالا

3 پسندیده

این کتاب رو امروز خوندم یه داستان تخیلی در مورد موجودات فضایی.داستان جالبی داشت

دانلود کتاب و فایل های صوتی

سطح : Elementry

رمز عبور : languagedownload.ir

7 پسندیده

چه کاور جالبی داره
زدم دانلود شه
دمت گرم بابت مشارکتت

3 پسندیده

دوستان اگه میشد یه کاری کرد که کتاب هایی که قرار میدیم با یه تگ سطح بندی شده قرار بدیم خیلی خوب میشه
مثلآ اگه رفتیم به تگ سطخ 1 تمام کتاب های سطح 1 که معرفی شده اونجا باشن اینطوری یه روزی اگه نیومدیم دیدیم اینجا
پر شده از کتاب راحت بشه کتابهای سطح مورد نظر رو پیدا کرد.

7 پسندیده

من در این باره با آقا حسین حرف زدم درباره هش تگ و…
ولی ظاهرا این غالب انجمن همچنین قابلیتی نداره
مگه اینکه خودم بیام دونه دونه کتابارو رو پست اول لینک کنم که خیلی وقت گیره

3 پسندیده

خب میشه تاپیک های مختلف برای سطح های مختلف درست کرد

4 پسندیده

اینم میشه
هر چند این تاپیک بیشتر حالت بحثی داره.
تاپیک های دانلودی باید جدا زد که بهتره. اونجوری میتونید لینکارو اونجا بزنیم و لینکشو اینجا بزاریم که آقا و خانوم اینو خوندم و…

3 پسندیده

آره اونجوری خوبه
یه پست اینجا باشه
یه پست تو سطح معین خودش

4 پسندیده

پس از این به بعد همین کارو می کنیم.
البته به شرطی که استقبال شه :grinning:
اول واستیم نظر بقیه و ببینیم بعد
الان بزنیم هیچکی مشارکت نکنه فایده نداره تاپیکا خاک می خورن

5 پسندیده

آره دیگه
فقط من و شما و چند نفر از دوستان اینجا فعالیم
یکم تعداد کمه، کاشکی بیشتر می بود

3 پسندیده

پست اول رو تغییر دادم طوری که افراد مختلف میتونن ادیت کنن. هرکسی کتابی گذاشته خودش لینکشو بذاره بالا :yum:

درضمن اگر دوست داشتین کتابهارو طوری آماده کنین که بتونیم بعدا تو اپ بذاریم :innocent:

5 پسندیده

باید تبلیغات کنیم

به تعدادی کتاب خوان در سطوح مختلف نیازمندیم :rofl: :joy: :grin::laughing:

5 پسندیده

دوستان
من عاشق این کارای مشارکتیم
فقط نفهمیدم:thinking:
مثلا من که استارترم
کاری ازم برم میاد:blush:

2 پسندیده

سلام، بله که بر میاد
کتاب هایی که میخونید رو اینجا معرفی کنید، همراه با لینک دانلود
بعدا چندتا تاپیک درست میکنم، برای سطح های مختلف
اونجا هم کتابها قرار داده میشه

2 پسندیده

الان آقا حسین دسته بندی کرده

پست اولو ببینی متوجه میشی

الان همه قابلیت ادیت پست اولو دارن
هر لینکی که مربوط به هر سطحه رو اضافه کنیم به سطحش دیگه نیازی به تاپیک جدید نیست.

ادیت: پست اول ادیت شد و پست مربوط به همه کتاب ها لینک شد
از این به بعد هر کی کتابی میزاره بی زحمت لینکشو به پست اول اضافه کنه.:grinning:

3 پسندیده

آخه دو تا مسئله هست
اولا کتابایی که میخونم، میخرم
اگرم لینکی داشته باشه
من بلد نیستم:blush:
چطوری لینکشو بذارم
اگه یادم بدین ممنون میشم:wink:

2 پسندیده