بحث و گفتگو «آخرین کتاب انگلیسی که خواندید چه نام داشت؟»

با سلام ترخدا یه کتاب خوب معرفی کنید من تو زبان سطحم خیلی پایینه هیچی بلد نیستم نه خوندن نه گرامر نه مکالمه
میخام تا ۲ سال تمرین کنم تا فول بشم آیا میشه
منتظرم

1 پسندیده

اول این شعر مولانا رو بهت تقدیم مکنم

آدمی فربه شود از راه گوش جانور فربه شود از حلق و نوش

همانطور که مولانا میگه؛ آدم از راه شنیدن هست از معرفت و علم فربه و پر میشه.
گرامر و کتاب خوندن وقت تلف کردنه (البته منظورم کتابهای درسی هست اشتباه برداشت نشه) و شما باید مثل یه بچه زبان یاد بگیری. به نظرت وقتی به یه بچه میگن “قربون لپ های گلیت برم” آیا بچه میره دیکشنری بر میداره و دنبان قربان : “یکی از اعیاد اسلامی” یا لپ: “یکی از اعضای صورت” یا گلی: “یکی از برندهای مایع ظرف شویی” میگرده؟ نه! ببینید اگه این معانی رو کنار هم قرار بدیم چقدر مفهومش وحشتناک میشه!!! ما اونقدر در معرض این عبارت قرار گرفتیم که درکش کردیم. در معرض قرار گرفتن در اینجا فقط معنی این رو میده که باید لیسنینگ کار کنید. شما هم باید اینجوری یاد بگیرید. من طبق تجربه خودم به شما پیشنهاد میکنم فقط دنبال این باش که لیسنینگت رو قوی کنی بعدش هم برو سراغ کتاب های لاتین درسی یا مورد علاقه خودت (beauty is in the eye of the beholder) تا ریدینگت قوی بشه. با این کار وقتی لیسنینگت قوی بشه خود به خود اسپیکینگت قوی میشه و وقتی ریدینگت قوی شد خود به خود رایتینگت هم قوی میشه.

فراموش نکن همه ما وقتی که بچه بودیم اول شنیدم و بعد از مدتی حرف زدیم و تا قبل از مدرسه رفتن هم نه خوندن بلد بودیم نه نوشتن. بعد از اینکه رفتیم مدرسه، اول خوندیم بعد نوشتیم. اینا رو گفتم که یادت بندازم وقتی زبان مادریت رو داشتی یاد میگرفتی اولین کارت شنیدن بود…

برای درک هنر خوب گوش دادن این ویدوی TED رو هم ببینی بد نیست

و برای اینکه به این باور برسی که میتونی ظرف ۶ ماه (فول تایم) زبان رو یاد بگیری این ویدویوی TED رو هم ببین
How to learn any language in six months

قسمت اول:
https://streamable.com/jusba

قسمت دوم:

https://streamable.com/1g91k

امیدوارم برای سایر دوستان هم مفید باشه

13 پسندیده

خیلی کامل و بی نقص توضیح دادید
احسنت

ادیت: ویدئو دومتون و الان دارم نگاه میکنم
به سرم زد بزارم تو برنامه ترجمه کردنم
احتمالا زیرنویسش می کنم که دیگران هم بتونن از صحبت های این آقا استفاده کنن
یا شاید یه ایده دیگه
یه تیم ترجمه باید تشکیل بدیم از دوستان علاقه مند که همچنین مطالبی رو تیمی ترجمه کنیم.

10 پسندیده

با توجه به مطالب خوبی که @kosar قرار دادند میخواستم این رو هم اضافه کنم شاید براتون جالب باشه.

Anna Minoli مترجم زبان ایتالیایی و فرانسوی می گوید انگلیسی را از طریق تماشای نسخه های دوبله نشده فیلم های مورد علاقه اش آموخته است. Ivan Stamenković مترجم اهل کرواسی نیز بعد از سالها تماشای کارتون بدون زیرنویس ناگهان دریافت که می تواند انگلیسی را در سطح خوبی صحبت کند.

7 پسندیده

خیلی ممنون. به نظرم به جای ترجمه، خلاصه ای از مواردی که گفته رو بذارین و تجزیه تحلیل کنین بهتره.

ممنونم :slight_smile:

5 پسندیده
![image](upload://aj9uYVjZ0TfgCscjNpJLOUrvhRs.jpg)

سلام اینم آخرین کتابی که خوندم

سطح سه

لینک دانلود پی دی اف + فایل صوتی

password: www.irlanguage.com
خلاصه داستان: درباره پیرمردیه که هیچ دوستی نداره و شخصیت بیخیال و عصبی ای داره که به همه گیر میده و فقط به پول فکر میکنه. تا اینکه یه شب می خوابه و اتفاقاتی براش میوفته که زندگیش رو تغییر میده.

پ.ن: کتاب نخوندید؟ یا کلا نمیخواید با کسی در میون بزارید کتاباتون رو؟ قضیه peer group و تشویق و که یادتون نرفته؟ کتاب بخونید و با همه ایده هاتون رو لطفااااا به اشتراک بزارید بزارید همه ببینن و همه همو هل بدیم بریم جلو.

6 پسندیده

آره دوران امتحانات بود بچه ها مشارکتشون کمتر شد. الان دیگه امتحانا تموم شده و همه میخوان انگلیسی یاد بگیرن :wink:

3 پسندیده

کتابی که دیشب گوش دادم بهش کتاب The Phantom Airman بود
درباره چند تا بچست که برای مدرسشون میخوان یه پروژه تهیه کنن که با اتفاقی که چندین سال قبل رخ داده روبه رو میشن

انتشارات macmillan
سطح 3 beginner

لینک دانلود کتاب صوتی

پسوورد:www.irlanguage.com

4 پسندیده

خوش به حالتوناا
چقدر فعالید ماشالله
من ک تازگیا مشاوره ی کنکور یکی از موسسه ها باهام تماس گرفته و گفته به صورت رندوم انتخاب شدی تا جزو 200 نفری باشی که ساپورت میشن برای کنکور و یک ماهه دیگ ازمون میگیریم ازت و باید هر روز کار و تکلیفی ک میگیم رو انجام بدی وگرنه حذف و اینا
خیلی مهمه برام کنکور . یه جورایی تنها راهه تغییر شرایطه تو این اوضاع .
ماه رو نشونه گرفتم تا تیرم جایی بین ستاره ها بیوفته .
من هر کتابی میذارید دان میکنم و مطمئنن قرار هست بشنومش ولی زمانش رو نمیدونم .
فعلن ک زمانبندی خوابم رو تنظیم کنم و بتونم هندل کنم اینا رو و یه جورایی تایم باز کنم هم برا گیتار هم زبان و هم کتاب های دیگ .
رتبه های برتر پارسال همشون تابستونشون رو بیشتر از 10 ساعت در روز درس میخوندند و خب چون سیستم آموزشی هم تغییر کرده سال بعد یه جورایی تنها شانس حساب میشه ، اینجور ک گفتن بهمون و بعد از اون منابع عوض خواهند شد.
سر همین این روز ها دارم فک میکنم چیجوری برنامه ریزی کنم و چی بخونم و تا کی چی کارا باید انجام بدم .
واسه موفقیت هیچ شکی ندارم و مطمئنم میتونم از پسش بربیام و فقط یه چالش هستش و خب امسال 520 هزار نفر شرکت کننده کنکور تجربی بودند و چالش بزرگیه و با موفقیت رد کردنش خیلی با ارزشه برام .
پ .ن: نمیدونم اینا چ ربطی داشت فقط باید ی جایی خارج از جایی ک انتظارات زیاد هستش این ها رو میگفتم و یه عذر خواهیم برای مشارکت نکردن تو این تاپیک کتاب خوانی .

8 پسندیده

خب شما مشارکت هم نکنی عزیزی پونه خانوم
فقط قول بده خبر موفقیت کنکورتو بیاری اینجا بزاری

4 پسندیده

باورتون میشه هر روز صبح دارم تمرین میکنم ک چیجوری خبر موفقیتمو اینجا بذارم ؟؟؟
قول میدم .
قول قول قول .
مرسی از شما

9 پسندیده

از مطالب آموزشی سایت آلا هم استفاده کنید
من آدم میشناسم از دور افتاده ترین جای ایران با استفاده از مطالب آموزشی این سایت پزشکی بهشتی قبول شده

5 پسندیده
![image](upload://r8XWDzWcK47GM774Lq5VnHNTqMX.jpg)

اینم کتاب جدیدی که امشب تمومش کردم
کتابی عالی که خیلی باهاش حال کردم ( ژانر عاشقانه)

خلاصه:

It's Stephany and Max's first holiday away together and they want to get to know each other. They go to Italy and stay at Stephany's friend Carlo's flat in a Mediterranean village. But Carlo's wife is not very happy to see Stephany. The two couples find out why, and a lot of other things about each other in a hot Italian summer

اینم لینک دانلود پی دی اف و فایل های صوتی

PDF

فایل صوتی 1 - 2 - 3 - 4

پسوورد: www.irlanguage.com

سطح: Intermediate

5 پسندیده

این کتابایی که میخونی میشه احیانا طبق روشی که برای اضافه کردن درس جدید گفتم تو نرم افزار زبانشناس اضافه کرد؟

3 پسندیده

آره میشه هم متن دارن هم فایل صوتی
این کتاب جدید چهار تا فایل حدودا 30 دقیقه ایه ولی
چپتر به چپتر فایل صوتی نداده
ولی سایر کتابها معمولا هر چپتر یه فایل صوتی داره.
اونا بیشتر به درد زبانشناس میخورن
من The Tenant of Wildfell Hallرو وقت شد واسه زبانشناس آماده می کنم نظرتو بهم درباره این کتابا بگو

اینایی هم که گذاشته بودم سطح استارتر هستند واسه شروع کننده ها خوبن.

5 پسندیده

من استقبال میکنم هر کتابی آماده بشه قرار میدم.

4 پسندیده

خیلی حرکت خوبیه
اینجوری لذت کتاب خونی بیشترم میشه. تو زبانشناس مطلبی رو خوندن صد در صد از pdf reader و مرورگرا بهتره
سعی می کنم جمعه یه حرکتی بزنم.

6 پسندیده

اینجوری هر چی اینجا هم بذاریم بقیه میتونن تو اپلیکیشن هم بخونن. در کل حرکت خوبی میشه.

6 پسندیده

من تقریبا همه کتابهای سطح ساده و متوسط+استریم لاینهای دهکده زبان رو خوندم و جدیدا هم علاقه خاصی به انگلیسی از طریق اخبار زبانشناس پیدا کردم و جایگزین کتاب داستان کردمش😃

5 پسندیده

سلام
کتابی که الان دارم میخونم اسمش The fault in our stars (نسخه چاپی) که کلی جایزه گرفته و سبکش هم عاشقانه ست

فیلم خیلی زیبایی هم داره که اونم میتونید ببینید (البته بعد از اینکه کتاب تموم شد میخوام فیلمش رو ببینم)

داستانش هم از این قراره که یه دختر 16 ساله به نام Hazel که شخصیت اصلی داستانه و سرطان ریه داره، تو جلسات انگیزشی بیماران سرطانی با بیماران هم سن و سال خودش مواجه میشه و کم کم زندگیش با اعضای این گروه گره میخوره و …

درجه سختی کلماتش هم upper-intermediate هستش، اما خوندنش مشکلی برای سطح متوسط ایجاد نمیکنه و کاملا متوجه میشید جریان از چه قراره

تعداد صفحات: 320

درجه سنیش هم young-adult :slightly_smiling_face:

لینک دانلود (برای شروع دانلود روی قسمت سبز رنگ کلیک کنید)

10 پسندیده