تالار زبانشناس

درس «مرگ دیوار مرجانی بزرگ»

این تاپیک برای بحث و بررسی درس مرگ دیوار مرجانی بزرگ ساخته شده است. لطفا ابتدا این نوشته را بخوانید و سپس اگر سوالی دارید یا مطلبی را می‌خواهید اضافه کنید، در اینجا بنویسید.
برای مشاهده‌ی این درس در برنامه زبانشناس به دوره «داستان های کوتاه» فصل «مرگ دیواره‌ی مرجانی بزرگ» مراجعه بفرمایید.

2 Likes

خوب البته نیازی نیست برای اینکه ببینیم طبیعت داره از بین میره از استرالیا مثال بیاریم. همین ایران خودمون گواه بزرگی بر این موضوع هست. چند وقت پیش از شبکه‌ی یک، یه مستند خیلی خوب دیدم به اسم پرواز پلیکان‌های سفید. مستند بسیار تاثیر گذاری بود اما از زمان پخشش که فکر کنم بعد از یک نیمه شب پخش شد، مشخص هست که این موارد هنوز خریداری در بین جامعه پیدا نکرده و ما هنوز سرمون رو در لاک خودمون فرو بردیم که هیچ اتفاقی نیفتاده. ابتدا دوست دارم که بخشی از این مستند رو اینجا بذارم که ببینین:

https://streamable.com/stzyv

کل مستند رو میتونین در تلوبیون مشاهده بفرمایین.

دوستان اگر مشاهداتی در این زمینه داشتین و یا نظر و راهکاری در این رابطه دارین ارائه بدین که بتونیم قدمی هرچند کوچیک در حفظ طبیعت دور و اطرافمون برداریم.

6 Likes

چ مستند غم انگیزی اشکم درومد:anguished:بیچاره این حیوونای زبون بسته که به خاطر زیادی خواهی ما آدما باید اینطور اذیت بشن .
بیایم یکم بیشتر به فکر طبیعتمون باشیم به خاطر ندونم کاریای ما ادما و راحت طلبیمون داریم محیط طبیعی رو اینطور عوض می کنیم که به خاطر بالا رفتن دمای کره ی زمین که همش هم به خاطر فعالیت های انسانی باید خشکسالی اینجور این حیوونای زبون بسته رو از بین ببره ،من واقعا فکر نمیکردم که دریاچه ی ارومیه خشک شده باشه واقعا با دیدن این مستند خیلی متاثر شدم:disappointed:
تا کجا داریم پیش میریم.!!!

3 Likes