10 اپلیکیشن و سایت برای تست دایره لغات انگلیسی

منظورتون از دیکته همون دیگران بگن شما بنویسیده ؟
والا من تا به حال دیکته کار نکردم و نمیدونم دقیقاً چ تاثیری بر یادگیری داره
ولی تمرین خوبی واسه اسپلینگ و نوشتنه
می تونید هر موقع که دوست داشتید هر از چند گاهی دیکته کار کنید واسه اینکه با اسپلینگ لغات آشنا بشید البته اگرم کار نکنید هم مهم نیست.
با خوندن زیاد کتاب یا نوشتن داستان ها و یا خاطراتی که داشتید یا چت کردن با افراد مختلف تو سایتهای خارجی و… میتونید نوشتنتون رو خوب کنید.
برای آشنایی به اسپلینگ باید نوشت حالا با متود دیکته یا نوشتن معمولی.
منظورم از اسپلینگ شیوه درست نوشتن لغاته

12 پسندیده

نوشتن essay (انشاء) یه ذهن پر از کلمات میخواد (پر به معنی چند ده هزار کلمه نیست، همو چند صدتایی هم که بلدین رو بخوبی بخاطر بیارین)، زمانی میتونی از کلمات بخوبی استفاده کنی که بتونی بیاد بیاری شون، زمانی بیاد میری شون که توی جاهای مختلف بکار ببریشون (مثل همین روش زبانشناس، کلمات رو توی جملات مختلف بکار میبره)، من 504 کلمه رو یه بار حدود 7 ماه پیش خوندم (خوندن که چه عرض کنم، جوییدم!!! ) ولی یه بار دیگه همین هفته پیش بصورت فشرده توی سه روز مرورشان کردم، باورم نمیشد، احساس میکردم تا حالا معنی این کلمات رو ندیدم، از 504 تا شاید 30 تاشون رو بخوبی بلد بودم و یادم می امد!!، مشکل من توی خوندشون بود!! اصلا باهاشون جمله سازی نکردم، سعی نکردم توی جملات مختلف بکارشون ببرم و فقط بقولی گفتنی طوطی وار خوندمشون، تا زمانی که با کلمات جمله سازی نکنید و تکرار شون نکنید، انتظار نوشتن رو نداشته باشید(در مورد من که صدق کرده). سعی کنید حتما با کلمات جدید جمله سازی کنید و با صدای بلند مرور کنید(مثل کاری که توی زبان شناس انجام میدیم)

11 پسندیده

کاملا حرفتون صحیحه
بهترین روش برای یادگیری لغت اینه که درکش کنیم
و درک کردن یه کلمه نیاز داره شما اون رو جاهای مختلف ببینی و بشنوی
تو زبان چیزی به اسمه حفظ لغات وجود نداره باید لغت رو درک کرد
برای به کار گیری لغات هم نیازه یه دوره خوب شنوایی و خواندنی داشته باشیم تا بتونیم از چیز هایی که جمع کردیم استفاده کنیم
درست مثله یه بچه که از نوزادی گوش میده و بعد که حسابی گوش داد شروع به صحبت می کنه.
ما هم باید اول از همه خوب یه مطلب رو گوش بدیم و درکش کنیم تا بتونیم ازش استفاده کنیم
من یه بار با یه خارجی داشتم چت میکردم و از کلمه creepy استفاده کردم که اصلا معنی درستی تو اون جمله نمیداد و بعدا متوجه شدم که اشتباه کردم و معنیه درستش که وحشت زده و هولناکه رو درک کردم ( اون جا به عنوان کلمه مسخره ازش استفاده کرده بودم)
فرض بگیریم یکی از مجموعه ای جی هوگ استفاده میکنه
اول اینکه طرف سطحش متوسط یا نزدیک به اون باید باشه بعد یه دوره دو یا سه ماهه بهش گوش میده و تکنیک سایه و توش اجرا میکنه وقتی که مغز گرامر و لغات جدید رو درک کرد حالا نیاز به چالش داره تا اونارو به طور کامل فعال کنه
واسه اینکار نیازه که صحبت کنیم بنویسیم داستان بگیم و… در کل باید ازشون استفاده کنیم
البته برا بعضیا اون دوره یک ماهم کافیه.

اگه اون دوره دو تا سه ماهه رو کسی رد کرده باشه بهتره که شروع به چالش کشیدن کنه
چند دلیل دارم که باید در نظر بگیریم:
یکی اینکه از برای درست استفاده کردن از لغات نیازه که اونا رو تو جمله بنویسیم و درش اونقدر اشتباه کنیم تا شیوه درستش رو متوجه شیم.
یکی دیگش اینه که از لحاظ روانی بسیار بهمون قدرت میبخشه چون فرض کنید یه نفر خیلی خجالتیه و با انتشار و تلاش برای نوشتن و مکالمه کردن میتونه به ترس و خجالتش غلبه کنه
مهم اینه تو این دوره کسی به خودش استرس وارد نکنه و آروم باشه تا کم کم پیشرفت کنه.
نمیدونم اینجا چجوری میشه گروه درست کرد
خیلی دوست دارم یه گروه اینجا بسازم بچه های فعال زبان شناس رو اونجا عضو کنم و هر داستان کوتاهی که میخونیم رو با زبون خودمون بازگو کنیم و اونو آپلود کنیم تو گروه که همه ببینن و بشنون که هر دو فاکتور بالا رو بچه ها جذب کنن
یا حتی داستان رو تغییر بدیم
من دیشب یه مورد انجام دادم و کلی خندیدم، بهم خوش گذشت فکر میکنم میشه گفت با زبان یه جوریایی میشه با این کار بازی کرد .
باید روش یه برنامه بریزیم و با بچه ها مشورت کنیم ببینیم نظر بقیه چیه

14 پسندیده

یه سایت دیگه در زمینه ی اندازه گیریه واژگان انگلیسی(و چنتا زبون دیگه که فارسی توشون نیست) هست که بعد از اندازه گیری، به شما میگه که واژگان شما در چه سطحی هست:

خیلی شوکه شدم وقتی نتیجه رو دیدم:joy:
در مورد شیوه های اندازه گیری واژگان فارسی و نحوه ی افزایش این پایگاه داده در مغزم ما:wink: یه بحث دیگه هم پیدا کردم که فک کنم مطالعه ی اون خارج از لطف نباشه.

15 پسندیده

بسم الله الرحمن الرحیم
بعد از حدود ۴ ماه تمرین با زبانشناس (دوره های فعالم هم emma’s student sories و
short stories for kids هست)
نتیجه من ۳۲۸۰ شد
در برنامه زبانشناس هم ۲۰۰۰ هستم

12 پسندیده

من تست کردم.
من با روش های مختلفی آمار کلماتم رو می دونم و می تونم بگم که روش این وب سایت خیلی ایراد داره.

:maple_leaf: وبسایتی که در تاپیک اصلی معرفی شده خیلی روی روشش کار شده و نتایجش خیلی خوبه.

7 پسندیده

من از این سایت هم استفاده کردم. اما حق با آقا مصطفی ست. آزمونی که این وبسایت برای سنجش میزان واژگان استفاده می کنه چهارگزینه ایه. اگه آزمون دهنده ای پاسخ یکی از سؤالات رو ندونه، نمی تونه از روی اون سؤال رد بشه و حتماً باید یکی از چهار گزینه رو انتخاب کنه که ممکنه گزینه درست باشه و میزان کاذب و غیرواقعی بالایی رو نشون بده.
در هر صورت، ممنون که به اشتراک گذاشتید.

8 پسندیده

نتیجه 6320 شد. از دقیق بودنش مطمئن نیستم

4 پسندیده

نتیجه است با این سایت هم 6320 شد! زیرش هم یادآور شد معادل یک بچه 10 ساله در آمریکا خوب ظاهرا راه زیادی تا بزرگسالی در پیشه

9 پسندیده

تست کردم، جالب بود
هر چند دقیق نیست ولی چون کارشون آماریه و طبق آمار پیش می رن میشه گفت برا خیلی ها جوابش درسته یا لا اقل نزدیکه.
البته الان اپلیکیشن های موبایلی هم اومده که لغات شما رو تخمین می زنه مثل زبان سامیا که البته روش ها شون فرق می کنه

7 پسندیده

برنامه ۷۱۰۰
زبانشناس ۷۶۰۰

9 پسندیده

سلام دوستان عزیز زبان شناس

من حدودا 2 ماه پیش تست کردم 3200 بود.

الان امتحان کردم دیدم شده 4200 :yum::sunglasses:

To bookmark or share your result, use the following link:

اون یکی تست هم دادم اما به قول دوستان ، اون درصد خطاش بالاست و نمیشه قبول کرد. اما به هر حال اونم میزارم اینجا که مقایسه کنید.

توی زبان شناس 2400 لغت بلدم :sunglasses: و سطح 3 هستم و فقط 2602 تا لغت مونده که برم سطح 4 !! :yum:

12 پسندیده

زبانشناس ۶ هزار تا

13 پسندیده

سلام به همگی ، اینم آمار و ارقام من :

9 پسندیده

نمیدونم تا چه حد دقیق هست ولی به هر حال اینم آمار من!!!

10 پسندیده

سلام دوستان

اینم از تعداد لغات من :

7 پسندیده

تفاوت یه مقدار زیاده. البته شاید چون کمتر از یک ماهه از برنامه استفاده می‌کنم.

7 پسندیده

ولی به نظر من زبانشناس سوای از چندتا ایراد کوچیک، برای اندازه‌گیری دامنه لغات دقیقتره. این سایت گفته که اگر حداقل یکی از معانی لغتی رو می‌دونیم تیک اون رو بزنیم. در صورتی که داخل زبانشاس اگر یکی از معانی واژه‌ای رو ندونیم هایلایتش می‌کنیم. فرض کنید واژه‌ی rear داخل یک داستان معنی افراشتن می‌ده و شما اینو نمی‌دونستید و هایلاتش می‌کنید. ولی داخل این سایت شما تیک رو می‌زنید چون می‌دونید معنی پشتی یا عقب هم می‌ده. و بنظر بنده باید همه معانی یک واژه رو بدونیم برای همین فکر می‌کنم اگر به مقداری زبانشناس رر مطالعه کرده باشید که اکثر واژه‌های آبی درسی رو هایلات کنید، دامنه‌ی لغات زبانشناس‌تون دقیقتر باشه.

6 پسندیده

پاسخ من شد 4660؟
به نظرتون خوب هست برا کسی که اهل زبان خوندن و دیدن نبوده؟؟ در چه سطحی میشم من؟

4 پسندیده

اینم یه تست دیگه oxford که فکر کنم همه باید انجامش بدند البته اگه کسی باشه که انجامش نداده باشه.( اگه در روند یادگیری هستید نامید نشید)…:rainbow: جوابش آخرش هست

OPT.pdf (284.7 کیلوبایت)

6 پسندیده