چالش بزرگ زیبوک ، آبان ۹۷ (نظر خواهی برای کتاب های آبان) 📚

آره تو پادکستش میتونید گوش بدید.

2 تا چپترشم کار کرده.

3 پسندیده

چه خوب
حتما اینکارو انجام میدم

1 پسندیده

سلام دوست خوبم. ممنونم ازپیگیری وهمراهیتون تواین پست. انشاالله بهترین راه رونه تنهاواسه کتاب خوندن،بلکه واسه موفقیت وپیشرفت هرچه بیشترتوزندگیتون پیدامی کنید. این چندروزه نتونستم کتاب روبخونم اما یکی دوروزه آینده آمار میزارم. موفق وسلامت وپایدار باشید.

3 پسندیده

Hey @YoKambiz . I think this book is so marvelous.Animal farm written by Gorge Orville.I demand this book to everyone for reading,i read it and saw its movie, too. Awesome!

4 پسندیده

فصل 17

6 پسندیده

افرین پیشرفت خوب بوده
از اونجایی که الان تقریبا نیمه اسفنده یه کم فک می کنم باید سرعتو ببرید بالا که تا پایان اسفند کتاب تموم بشه
سال جدید را باید با کتاب جدید شروع کنیم

2 پسندیده

سلام خانم حیدری
یه پیشنهادی داشتم
راستش من به دلایلی در این چالش نتونستم ادامه بدم چون متن کتاب بعد از یه فصلش دیدم هم سنگینه هم برام جذاب نیس.اگه بشه سال جدید یه تحولی در روش ایجاد کنیم.:blush:
به نظرم اگه چالش کتاب خوانی متمرکز بر یه کتاب خاص نشه بلکه هر کسی بر اساس سلیقه خودش کتاب انتخاب کنه و بخونه و امار بده و وقتی کتابش بع پایان رسید یه ویس انگلیسی از خلاصه فصول کتاب بهمون بده ،هم میتونه خوب باشه هم اینطوری مشارکت هم بالا میره . البته فقط یه پیشنهاد دوستانه بود.
بازم در کل خوشحالم جمع کتابخون داریم.
موفق باشید .:rose::rose:

کدوم اپ داره این کتابو؟ من یبار تو سرچ اینترنتی به عنوانش برخوردم فکر کردم دیالوگ بین حیواناته و واسه بچه هاس لذا گذر کردم ازش.

3 پسندیده

سلام

شما کدوم کتاب رو خوندید؟
اخه ما دو دسته کتاب را برای رای گیری گذاشتیم یه دسته با سطح بالاتر و یه دسته با سطح متوسط
اتفاقا تو دسته دوم مثلا تو دهکده زبان همین مزرعه حیوانات هم بود
پیشنهادتون خوب هست در سال جدید پیشنهادات رو جمع بندی می کنیم انشالله و براساس اون تغییراتی ایجاد می کنیم که تعداد بیشتری بتونن ادامه بدهند.

1 پسندیده

آره دقیقا
ممنون از توجهتون :tulip:

2 پسندیده

تو هرمس فک کنم باشه. :thinking:

2 پسندیده

تو دهکده زبان هست با فایل صوتیش

2 پسندیده

@YoKambiz @Farzad_Poodineh
ممنون از هر دو بزرگوار :pray:

2 پسندیده

hi man, sup’?

thanks a lot.

I had no idea about the movie.

I like this book, I got acquainted with the first 2 chapter of it and I found out about its trueness.

these kinds of books can aware people about their lives and how the upper guys are controlling them.

I highly suggest it.

2 پسندیده

سلام
من آمار این بخشو یه روز درمیون میفرستم
بخاطر تعادل نداشتن زمان چپترا

گفتم اطلاع بدم
که روزایی که نمیفرستم سوء تفاهم نشه :tulip:

3 پسندیده

3 پسندیده

5 پسندیده

سلام دوستان خوبم الوعده وفا. اینم آمار من.البته کندم توخوندن. اماخب بهترازاصلا نخوندن هست.به خودم قول دادم تاعیدتمومش کنم انشاالله،علیرغم مشغله های زیادی که دارم. وازطرف دیگه باکارنیمه تموم هم میانه ی خوبی ندارم. مگراینکه کاری روباین نتیجه برسم،شروعش ازاول اشتباه بوده،امادرموردیادگیری زبان ازهرراه ممکن به هیچوجه اینطورنبوده ونیست. خوندن کتاب هم خب جزئی ازاون یادگیری هست. ممنون ازتوجهتون.موفق باشید همگی.:hugs::blush:

4 پسندیده

سلام به همگی.به لطف خداوباهمراهی ودلگرمی شمادوستان عزیزمن موفق شدم کتابpride and prejudiceروبخونم.:blush:ازتک تک شماعزیزان بخصوص خانم حیدری بخاطرایده خوبشون:heart_eyes: وآقافرزادکه باپیگیریهاشون راه روهموارکردن :heart_eyes:ودرنهایت مژده عزیزم که بهم کلی اعتمادبه نفس دادتشکرمیکنم.:heart_eyes:باورکنیدیکی ازآرزوهام این بوده که یه روزبتونم این کتابوبخونم وشماباعث این اتفاق بودین.ازتون ممنونم:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

8 پسندیده

این هم نقدکتاب بنده تقدیم به شماعزیزان:rose::rose::rose::rose::rose:
نقدی برداستان غروروتعصب

داستان پیش رو روایتی است از یک خانواده انگلیسی که صاحب 5فرزنددخترمیباشندوکلیت آن حول محورازدواج 2دختربزرگ خانواده میچرخد.داستان روایتی خطی داردوازدید راوی سوم ساخته وپرداخته میشود.هیچ چیزپیچیده ای ندارد ولی ازآنجایی که نویسنده بخوبی ازعهده شخصیت پردازی وتوضیح جزئیات برآمده،کتاب،همچون فیلمی درام وعاشقانه به زیبایی برای خواننده به نمایش درمی آید.دوشخصیت اصلی داستان دو نمادغرور وتعصب هستند.دارسی مردی خوش سیماومغرورکه غرورش اجازه ی ابرازاحساسات عاشقانه اش رابه الیزابت نمیدهد؛وازسویی الیزابت نمادتعصب وپیش داوری نسبت به دارسی… بنظرمن نقطه اوج داستان را درفصل34و35کتاب میتوان یافت آنجایی که الیزابت بیرحمانه وتنهاباشنیدن داستانهایی غیرواقعی ازاطرافیان،دارسی رامحکوم میکند وخواستگاری اش راپاسخ رد میدهد ولی پس ازدریافت نامه ای ازسوی دارسی تمام تعصبات وسوء برداشتهای اورنگ میبازد.دراینجاست که نویسنده بامهارت هرچه تمامترتوانسته خواننده رابه خویشتن خویش بخواندوپیش داوریهایش رادرزندگی بی اساس جلوه دهد.

قسمتهایی  ازفصل34که خیلی برای من جذاب بودند؛

…I felt that you were the last man in the world whom i ever could be prevailed on to marry."اگرشماآخرین مرددردنیا بودیدهم نمیتوانستم

خودرا برای ازدواج باشما قانع کنم.

ودرپاراگرافی دیگر…

""But his pride,his abominable pride__his shameless avowal of what he had done with respect to jane…soon overcame the pity wich the  consideration of his attachment had for a moment excited.""

اما غرورش…آن غرورلعنتی اش واعتراف بیشرمانه اش ازآنچه که برسرجین آورده بود…تمام احساس ترحمش  رانسبت به اوازبین برد.

البته به دورازانصاف است فصل 44رانقطه ی عطفی برای داستان ندانیم.آنجاکه داستان میرودتاازنفس بیفتد،نویسنده باخلق فضایی پرتنش واضطراب،محرکی قوی رابه کارمیگیرد که  برای جلب توجه خواننده تاپایان داستان کفایت میکند.آنجاکه میخوانیم لیدیای سرخوش باویکهام، افسرهنگ نظامی گریخته است و…

درنهایت نکته ی جالب توجه این است که نویسنده داستان(هرچندانگلیسی تباری است باتفاوتهای فرهنگی ،اخلاقی، رفتاری بسیارباشما)امااونیز خانواده رارکن مهم خوشبختی میداند.

6 پسندیده

چه خووووب احسنت
عالیه
لطف داری
ممنون بابت خلاصه ای ک گفتین :rose::rose:
عالی بود
همیشه تو اوج باشین
منم ب امید خدا ۲۸.۲۹ ام همچین اسکرینی میفرستم ایشالا

3 پسندیده