چالش بزرگ زیبوک ، آبان ۹۷ (نظر خواهی برای کتاب های آبان) 📚

بسختی :laughing:
نه دور از شوخی معمولا هرکی هر کتابی که میخواد بخونه رو معرفی میکنه
بعد هرکتابی که طرفدارش زیادتر بود اونو میخونیم باهم‌😊

من کتاب

the little prince

رو انتخابیدم
یکمم ازش خوندم
کلا ۲۷ چپتره

انیمال فارم هم که تمومید ؛
ولی متن داستانش یجوری انگار سنگین و کنایه دار بود
اینم خلاصش: :joy::joy:

4 legs good
2 legs better

5 پسندیده

من این کتاب رو چند سال پیش خونده بودم. ولی اون زمان بخصوص در پایان داستان حس یاس و نامیدی بهم دست داد.کلا اینکه یه تعدادی افراد فقط بر حسب قدرت، نه علم و فهم. و سوء استفاده از جهل دیگران نهایت بهره رو میبرند غیر قابل تحمل هست. خصوصا که در زمان حاضر شاهد این قدرت طلبی ها از جوامع پیرامون هستیم.برام تاسف انگیز هست که انسانهایی خوی غیر انسانی دارند که در این کتاب بجا تشبیه رخ داده.البته این نظر شخصی من بر اساس احساستم هست. و قصد نقد کتاب رو ندارم. چرا که کتاب طرفداران خاص و فراوانی هم دارد.
و اینبار هم فقط چند فصلش رو خوندم ولی چندان علاقه ای به ادامه خوندنش ندارم.
آتوسا خانم من صحبتم بر این اساس است که کلا مشکل بودن کلمات و جملات مهم نیست اصل ارتباط با کتاب هست که قطعا اثرگذارتر در روند پیشرفت زبان خواهد بود. و همچنین شما هم از لحاظ زبان و هم تفسیر و درک مطالب از قدرت بالایی برخوردار هستید.

6 پسندیده

الان درس walden هستم, یادم رفته درس چند قدرت میشه. :wink:

متشکرم از تعریفتون.
حرفتون درسته که اگر از داستان خوشمون بیاد به هر نحوی باشه میخونیمش.
اتفاقا یه کتابی رو دارم میخونم برام سخته ولی چون علاقه دارم به زور دارم میخونمش. :sunglasses::grinning:
در کل من عااااشق کتاب خوندنم, و این چالش رو دوست دارم و شرکت میکنم به هر نحوی که بشه

3 پسندیده

متنش به شدت سادست ولی مفهومش واقعا سنگینه.

واسه همین بهتره بخونید و یکم به کنایه هاش فکر شه.

البته همون حرفای ای جی هم گوش بدید کلا نیازی به فکر هم نیس. ای جی همه چیو میگه.

واقعا حرفاش خوبه. من این کتابو خیلی دوست داشتم.

3 پسندیده

آره کامل خوندمش
ولی مفهومش سنگینه
همش نماد و استعاره و کنایه و…
درکش مشکله
باید توسط اهلش تفسیر شه
که ظاهرا ای جی تفسیر کرده

ممنونم

2 پسندیده

ازدهکده دانلودکردید؟موضوعش چیه؟

خب طبیعیه سلیقه هامختلفن.اتفاقااین چندروزباخودم گفتم خوبه هرکس کتاب موردعلاقه اشوبخونه واگه سایردوستان موافق بودند،خلاصه ای،نقدی ازش بگه.

خیلی خلاصه جامع وکامل ودرعین حال مختصرومفیدیه واقعا:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

آفرین. همینکه تونستیدتاآخرادامه بدیدخوبه.

باهاتون موافقم.خیلیم دردناکه درک چنین موضوعاتی.
شخصاباخوندن چنین کتابهایی حس خوبی هیچوقت نداشته ام،امااینباربخاطریسری اصطلاحات مربوط به
طبیعت وحیوانات تصمیم گرفتم تاآخرادامه بدم.اگه اون نظریه اساتیدزبان روقرارباشه بهش پایبندباشیم که
کتابخوندن به شرطی باعث پیشرفتمون میشه که ازش
لذت ببریم،پس کسایی که باچنین مفاهیم ومضامینی نمیتونن ارتباط بگیرند،بهتره ازخوندنش صرف نظر کنند.
نظرشخصیمه. وگرنه دوستان که استادن واسه انتخاب. خوشحالم که تواین تاپیک شرکت کردید.راستش ازوقتی این چالش شروع شده ،دوست داشتم دوستان دیگه هم نظراتشونوبه اشتراک بذارن. آخه اگه قراره کتابی تعیین بشه وهرکی واسه خودش بخونه،پس چرا
اینجامطرح بشه.واسه کتابای قبلی اگه همراهی وهمدلی دوستان خوبمون،مژده خانوم،آقا فرزادوآقاکامبیزواسه توضیحات کاملشون درباره Animal farm نبود،بیش ازین احساس غربت میکردم توتاپیک کتابخونی. ازهمگی ممنونم.آرزوی موفقیت و سلامتی برای همه دارم

4 پسندیده

برا منم خیلی سنگینه کتابش راستش خدایی فهمیدن کنایه و استعاره مشکله راستش دو فصل خوندم گیج شدم ک کی به کیه گذاشتمش کنار :sweat_smile::sweat_smile:
ولی خب الان ک نظرات دوستان رو خوندم دیدم ادامش بدم میتونه برام مفید باشه :grin:

2 پسندیده

دقیقا این تبادل نظر لازم و مفید هست. من در کتاب قبل نتونستم شرکت کنم اما خاطرم هست یکی از دوستان کتاب غرور و تعصب رو بخاطر توصیف تمام جزئیات تحسین کرده بودند که همون لحظه من یاد کتاب کلیدر محمود دولت آبادی افتادم. و بعد شما هم همین اظهار نظر رو داشتید یعنی تشابه نزدیک با سبک کتاب کلیدر.

2 پسندیده

کاملا صحیحه.

این تاپیک بهتره یه تاپیک پیشنهادی باشه. حقیقتش من با یه کتاب بخصوص خوندن موافق نیستم. با کتابی که به تیپ یک شخص بخوره موافقم.

مثلا پیشنهاد شه بچه ها این کتابو بخونید و صد البته از ایده های داخل کتاب گفته بشه. مثلا چرا این کتاب خونده شه، نظر دیگران چطوره؟ ایده پشتش چیه و…

که کلا یک علاقه ایجاد شه.

در واقع علاقیش ذاتی نیستند بلکه علایق ساخته شدنی هستند. یعنی در شرایطی شخصی رو قرار میدیم و ممکنه از اون شرایط یک نفر خوشش بیاد و یک نفر نه.

درباره کتاب مزرعه حیوانات هم واقعا پایان تلخی داره و افسوس و صد افسوس که همیشه حقیقت ها تلخ هستند و بیشترین درس از حقایق و تجربیات بدست میاد.

هیچکس دوست نداره بدونه داره کنترل میشه و هیچکس دوس نداره بدونه همه وعده ها دروغه. چشم ها به نقطه ای معطوف میشه و متاسفانه حقیقت در اون نقطه پیدا نخواهد شد.

من شده باشه این کتاب رو بار ها و بارها دوباره و دوباره خواهم خوند و با اختلاف میگم بهترین کتابی بود که تو زندگیم خوندم.

7 پسندیده

اینو باید آب طلا گرفت

واقعا کتاب عمیقی بود
موافقم

3 پسندیده

من هم چند سال گذشته با وجودی که اثر روحی خوبی بر من نداشت ولی به لحاظ وجود و بیان همین واقعیت تلخ برای خیلی از دوستان تبلیغ کردم و تا مدتی اگر مثالی میخواستم بزنم اشاره به کتاب میکردم.
ولی چون در ایام نوروز جهت تقویت روحیه سعی کردم از افکار منفی دور باشم. و در شرایط دیگر این کتاب رو با دوستان تا پایان همراه بودم. حتی با انگیزه هم هدف بودن با شما دوستان کتابخوان

3 پسندیده

بله از دهکده س
من ۴.۵ چپترشو ک خوندم
حول محور همون شازده کوچولوهس
از گویندشم خوشم اومد ک قصد ادامشو پیداییدم :sweat_smile:

احسسسنت
دقیییقا :ok_hand::ok_hand::sunglasses:

وطنم پاره ی تنم :unamused:
آخ ک چقد دلم واسه پرچم زدن پیاما تنگ شده :smirk::joy:

3 پسندیده

همینطوره. کلابابحث وتبادل نظرخیلی موافقم،نظرات مختلف مطرح میشه وباعث رشدوپیشرفتمون میشه.دوست خوبمون خانم سمیه درباره جزییات کتاب غرور وتعصب صحبت کرده بودند. چه جالب وچه تفاهمی درباره کتاب استادتوانای کشورمون آقای محمود
دولت آبادی. من وزن برادرم تابستونای دوران دبیرستان برنامه کتابخونی داشتیم وکتاب “کلیدر”،روهم همونموقعهاباهم میخوندیم وتعریف میکردیم وکلیم لذت میبردیم. راستی میدونستید آقای دولت آبادی مدرک تحصیلیشون سیکل هست؟این نشون میده تحصیلات بالا حداقل توکشورخودمون چندان تعیین کننده موفقیت وپیشرفت نیست.

2 پسندیده

خودم پاکش میکنم
تا دردسر نشده :sweat_smile:

1 پسندیده

نگا چه واقعا پاکش کرد :joy::joy:
هه…
ولی انعکاسش هنوز تو پیام قبلیه من هست :smirk:

2 پسندیده

پرچم کردم پیامتو :joy: :joy:

2 پسندیده

:neutral_face::neutral_face:
پیام منو ؟! پرچم؟!