چالش بزرگ زیبوک ، آبان ۹۷ (نظر خواهی برای کتاب های آبان) 📚

سلام…
من در حال خوندن کتاب غرور و تعصب تو هرمسم…
الان هم به خاطر مشغله ی درسی فعلا چپتر ۳ هستم…
ان شاءالله تا آخر بهمن تمومش میکنم…:blush::muscle:

4 پسندیده

خیلی خوبه دوستان
منم صفحه ی ۱۰۶ از کتاب اصلی آنا کارنینا رو دارم میخونم

حالا من کم کم (احتمالا فردا) یه راهکار هایی میدم که سرعت خوندنتون بالا بره

7 پسندیده

:expressionless::neutral_face: Chapter 5 of 61

آخرای فصل ۵ از این پاراگراف خوشم اومد
اما کامل نگرفتمش

vanity and pride are different things though the worlds are often used synonymously , a person maybe proude without being vain pride relate more to our opinion of ourselves vanity to what we would have others think of us .

غرور و افتخار دوچیز متفاوتند
و در جهان از انها ب بعنوان مترادف استفاده میشود
یک فرد ممکن است غرور بدون …
(باقیشو متوجه میشما اما نمیتونم توضیحش بدم)

ممنون میشم اگه کسی میدونه بگه :tulip:

7 پسندیده

آقا فرزاد شما لغاتی که نمیدونید رو لایت میکنید؟
اگه آره شیوه مرورتون چطور میشه؟

1 پسندیده

نه، من مرور نمیکنم
فقط معنیشو میبینمو رد میشم (چون کلمات از بس تکرار میشه ، دیگه نیازی نیست هایلایت کنم)
همین باعث میشه سرعت خوندم بالا بره

4 پسندیده

من همچنان یکم رو این قضیه حساس هستم :sweat_smile:
البته با اختصاص زمان بیشتر فک کنم حل شدنی باشه

2 پسندیده

آره منم اوایل حساس بودم
ولی دلو زدم به دریا و الان حس خوبی دارم

2 پسندیده

میگه یه فرد ممکنه غروری داشته باشه که چیزی بیهوده نیست و بیشتر منظورش از این غرور درونی که بیشتر به نظر درونی فرد از خودش برمی گرده عزت نفس هست
تا اینکه غرورش اینطوری باشه که دیگران در موردش چی فکر می کنند. که همون غرور واقعی خودمون هست
فک می کنم می خواد این مطلب را بگه

3 پسندیده

من هم همون انا کارنینا را می خونم همچنان. طرفای صفحه 300 هستم البته چون تو ماه اینده شاید وقت نکنم زیاد وقت بزارم باید الان یکم سریع تر پیش برم.
البته من خیلی با دقت نمی خونم خیلی وقت ها معنی عبارت را هم نفهمیدم عبور می کنم. البته تا به حال جعبه ی لایتنر را مرور نکردم ولی هم چنان لغات را به جعبه لایتنر اضافه می کنم.
افراد چند زبانه رویکرد متفاوتی در مورد خواندن کتاب دارند مثلا استیو کافمن کتاب را همین طور خودش می گفت می خونه و رد می شه و اگر چیزی را هم متوجه نشد عبور می کنه ولی لوکا لامپاریلو می گفت هایلایت می کنم معنی لغات را هم در کتاب می نویسم و بعد از اینکه کتاب را یک بار خوندم بعد برمی گردم یک بار مرور می کنم و کلمات و عبارات مهم تر و جالب تر را یادداشت هم می کنم در یک دفترچه.

6 پسندیده

ممنونم :tulip:
خیلی لطف کردی خانم حیدری‌عزیز :blush::tulip:

2 پسندیده

سلام دوستان. خداقوت :blush::blush:
منم تاچپتر۶کتاب غروروتعصب روخوندم.البته زیادروجزئیات وقت نمیذارم وهمینکه اصل مطلب رو بفهمم ردمیشم. لغاتیکه بلدنیستمو واردجعبه لایتنرمیکنم امازیاداهل مرورکردن دوباره نیستم.بابرنامه ریزی که تواین موقعیت سال دارم تاآخراسفندفقط میتونم همین کتابو بخونم. نمیخوام جوری بشه که لذت مطالعه روازدست بدم.اماهنوز نتونستم باصوت کتاب (صدای اون خانمه)،ارتباط برقرارکنم. کسی ازدوستان چنین تجربه ای داشته وراهکاری ؟بنظرتون کم کم این موضوع برام حل میشه ؟یکم نگرانم روخوندم تاثیرمنفی بذاره. خوندنم اینطوریه که اول خودم بدون صوت یبار میخونم،بعددوباره صوتشو گوش میکنم.
ممنونم ازراهنمایی ازهمراهیتون.موفق باشید

4 پسندیده

حس میکنم کتابش برام سنگینه نصف لغتاشو نمیدونم :unamused::unamused::expressionless::expressionless:

2 پسندیده

اشکال نداره خب ادامه بده :heart_eyes:
همیشه ک نباید اسون بخونیم
یبار سنگین

لغاتو بده لاینتر
مرور ک شدن واست
بر که گشتی دور زدی داستانو
حال میکنی ک همه رو گرفتی

الان همششششو نمیخواد متوجه شی
با داستانای متوسط و پیشرفتش نمقایسه

امااااا اگه واقعا اذیت میشی بیخی شو
وگرنه ادامه بده
اخه حیفه لغاتش خوبن :expressionless:

4 پسندیده

ادامه میدم ولی خب حس میکنم کلا داستانو نمیفهمم اخه یهو خیلی قدم بزرگی بود برام :joy::joy::joy: حالا یه سه چارتا چپتر میرم جلو اگه دیدم خیلی فشار بود بیخیال میشم باز بعدا میرم سراغش
مرسی عزیزم از راهنماییت :heart::tulip::heart_eyes::blush:

3 پسندیده

داستانو حتما باید متوجه بشید
چون قدرت یادگیری کلمات توسط کتاب خوندن در صورتیه که داستانو متوجه بشی، در غیر این صورت زیاد کمکی نمیکنه

اما اگه بدون عجله و خیلی کند هم اگه بتونی بخونی و متوجه بشی همونطور که مژده خانوم گفت ادامه بده و از Comfort Zone ت خارج شو

2 پسندیده

خیلی خوبه که آهسته و پیوسته اداه میدید، اما تسلیم نمیشید :clap:

به نظرم همین کافیه

این زیاد ضروری نیست، اگر فایل صوتی باب دلتون بود بهش گوش بدید، در غیر این صورت میتونید فقط متن رو بخونید و بگذرید

1 پسندیده

خیلی خوبه، ماشالا سرعت خوندتون بالاست، تبریک میگم :muscle: :clap:

خب به نظر من اگه مرور نمیکنید فقط معنشو یه نگاه بکنید و رد بشید، اینجوری تو وقتتون هم صرفه جویی میشه،
و هم همه داستان رو متوجه میشید (چون وقفه ی کمتر باعث میشه بیشتر با داستان عجین بشید)

3 پسندیده

سلام
بازهم از همراهی وراهنمایی های دلگرم کننده تون صمیمانه سپاسگزارم. راستش کمی دودل بودم کلا باصوتیکه باب میلم نیست ادامه بدم یانه.چشم فقط متنومیخونم. شما حتما تجربه تون بیشتروراهبردیترهست.خیلی ممنونم موفق وپایدار باشید.:hugs::hugs:

2 پسندیده

دوباره خداقوت به دوستان پرتلاشم وممنون ازهمگی.
فکرمیکنم بامن موافق باشید برای نوشتن این چندتانکته:اول ازخانم حیدری خوش فکر بابت پیشهاد خوندن کتاب تواین مدت تشکر خاص وویژه بکنم. واقعیت اینه که ازوقتی شروع به یادگیری زبان کردم اونقدربرام جذاب وهیجان انگیزبوده که علیرغم مشکلات وچالشهای زیاد همچنان مصمم دارم ادامه میدم. گاهی کتاب انگلیسی میخوندم اماخب بعضی وقتها نیمه کاره رهامیشد،بعضی وقتهاتاپایان میخوندم. اما ازوقتی تصمیم قطعی گرفتم دیگه کلاس نرم وفقط بازبانشناس ادامه بدم،یکی ازنگرانیهام این بودحالا من انگیزه کافی دارم اماوقتی بامشکلی مواجه بشم چیکارکنم. گاها ازدوستان وهمکارانم راهنمایی میخواستم اماخب توکلاسها دائم از استاداسوال میپرسیدم وسعی میکردم گرچه شرایط چندان مطلوبی نبودنهایت استفاده روببرم. الان فکرمیکنم استادابانبودن من یه نفس راحت کشیدند:grinning::grinning:کم کم که بازبانشناس وتالاربیشترآشنا شدم نگرانیهام کمتروکمترشدندودیگه خیالم راحت شده که میتونم ازراهنمایی هاوتجربیات دوستان خوبم استفاده کنم. بازهم یکدنیا سپاس.

3 پسندیده

Pride-and-Prejudice-Jane-Austen-[www.berta.ir].pdf (1.6 مگابایت)

1 پسندیده