تشخیص زمان رفتن به درس بعد

با سلام
بعد یک هفته مطالعه درس اول
نتیجه حاصل شده
۱.لغات رو به صورت تک که میبینم یادم نمیاد،ولی وقتی متن رو میبینم معنی لغات رو به یاد میارم
(میتونم لغت رو سفید کنم و برم سراغ درس بعد؟)
۲.تقریبا به تلفظ آگاهی پیدا کردم و درس تا نیمه کمتر سبز شده
ولی با توجه به گزینه یک
میتونم برم سراغ درس بعد؟
۳.میشه بعد یک هفته درس دوم رو ادامه داد و به درس اول هم رجوع کرد یا باید صبر کنم تا درس اول سبز بشه کامل؟

======================
این تاپیک مربوط به درس «جوجه اردک زشت» در اپلیکیشن زبانشناس است (دوره «داستان های بچه گانه»، فصل «بسته ی اول»)

سلام
من در این مورد تجربه خودم رو میگم من درس تکه طلا را به اندازه ای گوش کردم که بتوانم تمام داستان را برای خودم بدون هیچ جا اندازی و خیلی روان تعریف کنم (فکر کنم 40بار شد )و لغاتش رو هم کاملا بلد بودم ولی حروف اضافه افعال را به خوبی بلد نبودم مثلا laughed at him یه روز اشتم با خودم به اینگلیسی سر یه موضوعی صحبت می کردم و نا خود آگاه از این کلمه استفاده کردم
I wont do this because I think people laughed at me از اون روز به بعد فهمیدم این روش خیلی به من کمک میکنه تا از چیزای که با تکرار زیاد می شنوم به صورت نا خدآگاه استفاده کنم پیشنهاد من اینه که زیاد رویلغات حساس نشو تلاشتو بکن تا بتونی از اون ها در جاهای دیگه استفاده کنی

3 پسندیده

دوست عزیز هر وقت احساس کرردین میتونین خلاصه ای از درس رو بگین برین درس بعد.
ممکنه من با 10 بار گوش دادن بتونم خلاصه بگم شما با 15 بار فرق نمیکنه ولی در کنارش صداتونو ضبط کنین و بشنوین

2 پسندیده

ممنون از راهنماییتون.
ضبط کردن صدا ایده عالییه.
ولی منظورتون بصورت حفظیه یا از روی متن؟

خواهش میکنم وظیفه بوده.
حفظی خیلی بهتره. اگه سخته میتونید اون خلاصه ای که دارین رو بنویسین و تمرین کنید هر وقت اماده شدین حفظی بگید.

1 پسندیده