ریشه یابی و لیست کامل ریشه کلمات انگلیسی

پس کلمه ی family باین صورت هست؟f+ami+ly.جالبه جایی دیدم :family means:father and mother I love you.
But friend,boy friend &girl friend all of them end in end,it mean is all of those relationships maybe will finish.

2 پسندیده

شاید براتون جالب بشه که بدونید،کلمه family انگلیسی،ریشه اش فرانسوی هست وباین صورته:famille. احتمالا درگذر زمان تغییر کرده وبرای من جالبتراینه که کلمه amie درزبان فرانسه به معنی دوستی ودوست داشتنه. ویکی ازمعروفترین آهنگهای فرانسوی،آهنگ je t’amieبه معنی دوستت دارم هست،منکه هیچ آشنایی بازبان فرانسه ندارم شنیدنش (البته بازیرنویس فارسی بود)،فوق العاده بود.پرازاحساس. اینارویکی ازدوستان عزیزم که درحال خوندن زبان فرانسه هستن برام فرستادن. بچه که بودم ازبرادربزرگترم شنیده بودم بیشترزبانهای دنیا،ریشه های لغوی مشترک دارن واین فکربامن بودتازمان پیگیری زبان واخیراهم ازطریق جستجوی ریشه ها.دلم میخواست این حسم روباشمابه اشتراک بذارم.

3 پسندیده

الهی، متوجه احساستون هستم. ممنون از به اشتراک گذاری علم و احساستون

3 پسندیده

خواهش میکنم. کاش میشداون آهنگ روبشنوید.

8 پسندیده

این یجورگل کاکتوسه باگلهای فوق العاده زیباش. باورتون میشه بوی خیلی عالیی داره،خصوصا هنگام غروب. من خودم پرورشش داده ام. چندین ساله گل پرورش میدم. تقدیم به شماازراه دور

7 پسندیده

به به چه هنری دارید, عکس پرورش گلهاتون رو تو چالس هنری بزارید,
@ala
@saba
من از دونستن ریشه کلمات لذت میبرم ,اتفاقا این چالش رو دیدم خوشحال شدم اما راستش نمیدونم چطور بخونمشون, منظورم اینه که خانوم نیکنام زحمت میکشن ریشه ها رو میزارن اما بشخصه بیشتر ترجیح میدم کلمه ای رو بخونم و بعد ریشه شو پیدا کنم,
اینجوری که ریشه ها رو بر اساس حروف الفبا نوشتید, رو نمیدونم چطور بخونم و استفاده کنم؟!
میدونم خیلی زحمت میکشید و ممنونم از مهربونیتون

4 پسندیده

سلام.دوست خوبم. ممنونم ازلطفتون. اتفاقا مدتیه توفکرش بودم،اماهنوز اون حسی که دوست دارم ازطریق گلهام منتقل بشه روپیدانکردم. اماحتما انشاالله یه تاپیک درینموردایجادمیکنم.
درموردپیگیری لغات ازطریق ریشه هاهم من فکرمیکنم اگه علاقه داشته باشیدکم کم براتون جذاب میشه. میدونیدفکرمن اینه که همه چیزبه ریشه اصلیش برمیگرده،طبیعت،آدما،زبان وکلماتش. اولین باراز یکی ازاستادای زبان تواخرین جلساتیکه کلاس میرفتم،یبارمعنی کلمه ای روکه استادبه فارسی گفتن،مترادف انگلیسیشوپرسیدم،گفتن بروتودیکشنری ریشه هاپیداکن وهمین جرقه ای شدواسه پیگیریهای بعدی.هیچوقت هم جایی مطرح نکرده بودم تامتوجه شدم خانم نیکنام هم ازین طریق پیگیرن.ببخشید جوابم طولانی شد.براتون آرزوی موفقیت وپیشرفت وسلامتی دارم.

3 پسندیده

ممنون بابت زحماتتون فکر میکنم این شکلی بهتر لغات یادم میمونه و بعضا در مورد لغات جدید هم میتونم از این روش کمک بگیرم.

3 پسندیده

ممنونم از توضیحاتت, شما هم موفق باشید,
:gift_heart::heart_eyes::heart_eyes:

3 پسندیده

چقدر عالیه این گل. من خودم عاشق گل هستم و علاوه بر اینکه مامان آلاء هستم، مامان گل بنجامینم بخصوص و یه هفت هشت گل دیگه. بنجامین فوق العاده حساس هست با حرف زدن باهاش هم اون انرژی میگیره هم من.

ممنون از لطف تون. زبانم قاصر هست از تشکر نسبت به این حجم مهربانی شما

4 پسندیده

اولین اصل علاقه هست که دارید.
دوم ثبات قدم و اراده هست که این هم دارید.

ببینید اصلا خود کلمات مهم نیستند این ریشه ها هست که مهم هست یاد بگیرید تا الان من چند تا ریشه گفتم. زیاد نیست ولی با همین چند تا یه عالمه لغت دیگه ساخته شده. هدف من این هست که از این به بعد نسبت به لغات دید متفاوت تری ایجاد بشه و مثلا لغتی مثل absent حفظ نکنیم و بدونیم ریشه این کلمه چیه؟ یعنی دقیق تر لغات رو ببینیم. وقتی ریشه ab براتون مشخص شد که چه معنی داره وقتی در کتابی لغت abolish دید حدس میزنید که در چه حیطه معنی هست. فرض کنید دسترسی به هیچ دیکشنری نداشتید.
هر گونه ایرادی در نحوه آموزش هست خوشحال میشم از ارائه هر گونه پیشنهادی

7 پسندیده

سلام مامان آلا عزیز
من هم از این روش خوشم اومد تو اینترنت پیشوند سرچ کردم.خب مثلا ab رو پیشوند گفته که به معنی from و away.
پس olish که بخش دیگه کلمه هست باید خودش معنی بده؟من معنیش رو نتونستم پیدا کنم.یا خود olish هم باز از بخش هایی ساخته شده.؟
میشه راهنمایی کنید

1 پسندیده

این عالی هست و دقیقا هدف من. شما مسیر رو درست پیش رفتید. ab کلمه منفی ساز هست و این خودش کمک هست حیطه لغت رو بشناسیم. همانطور که گفتید ab به معنای away هست یعنی دوری، دور شدن، جدا کردن. abolish هم در همین حیطه هست منسوخ شدن از شرایط معمول دور شدن. واقعا نیاز به زمان هست که با نحوه کارکردن با ریشه ها آشنا شد. اما ترکیب olish معنای خاصی نداره ریشه اصلی ab هست.

6 پسندیده

پس ممکنه گاهی چیزی که به عنوان پیشوند شناخته شده اصل و ریشه کلمه قرار بگیره.
وقتی که مفهوم خود پیشوند برای ما اهمیت بیشتری داره

2 پسندیده

به نظر من اونهایی که مهمتر و کاربردشون بیشتره خوبه که گفته بشه و فکر میکنم شما همین کارو انجام میدید,
و کم کم اضافه کنید, لطفا.
باز هم ازتون ممنونم.

3 پسندیده

انشاالله خداآلاء کوچولو رو براتون حفظ کنه،وعاقبتش خیرباشه.وبخیروخوبی وسلامتی بتونیدعلاوه براین گلهاییکه دارید،بیشترش روپرورش بدهید ومتقابلا ازهمدیگه انرژی بگیرید.

2 پسندیده

خواهش میکنم. هدیه ی کوچیکی برای شماست. درپناه حق موفق وپایدار باشید.

2 پسندیده

ممنونم از شما دوست عزیزم. :rose:

3 پسندیده

سلام دوستان، لغات دیگر از ریشه های am , ami مربوط به دوست داشتن و مهربانی و دوستی بهپست اصلی اضافه شد.

8 پسندیده

سلام. دوستان علاقه مند به مبحث ریشه ها لغات با ریشه anim به معانی زندگی، نیت و اراده به پست اصلی اضافه شدند. در روزهای آتی مثالهای بیشتری ارائه خواهد شد.

8 پسندیده