ریشه یابی و لیست کامل ریشه کلمات انگلیسی

سلام موضوع بسیار جالبی رو در نظر گرفتید.پیشاپیش ممنون از زحماتتون.

3 پسندیده

سلام دوست عزیز.خیلی ممنونم ازبه اشتراک گذاشتن این تجربه مفید.باشماموافقم به چنددلیل:منوبه یادیکی ازبهترین دبیران دوران دبیرستانم انداختید،دبیرادبیات بسیارتواناییکه تااخرعمرمدیون زحمات بیدریغشون هستم،همیشه به ما توصیه میکردن برای یادگیری وبه ذهن سپردن یه کلمه یااصطلاح سعی کنیدریشه اون کلمه روپیداکنید.درتمام دوران دانشجویی وبعدا،از شروع زمان تدریسم تاالان سعی کردم باهمین روش بادانش آموزانم جلوبرم،درواقع تجربه عملی این روشوداشته ام.واززمان یادگیری زبان هم خیلی بهم کمک کرده این روش جستجوی ریشه لغات یاپیداکردن هم خانواده کلمات ومثلا درانگلیسی به توصیه یکی ازاساتیدخوبم،پیداکردن فعل،صفت واسم. این روزابه شدت مشغله های فکری وکاریم زیاده،امیدوارم تویه فرصت مناسبتربهتربتونیم درینباره به تبادل تجربیات بپردازیم. بازهم ازشمادوست خوبم ممنونم. دلم میخواست درحدکمیم هم شده ازتون سپاسگزاری کنم.موفق وپایدار باشید.

6 پسندیده

سلام و ممنون از شما.

این فوق العاده خواهد بود من در حد عالی مسلط بر این موضوع نیستم. فقط این بیان چند ماه تجربه مفیدم در برابر چند سال به سایر روش ها تقریبا نامفید هست. و خیلی خیلی خوشحال میشم در این راه یاریگرمان باشید. ممنونم از شما

7 پسندیده

موضوع جالب و مفیدیه, ممنون که به اشتراک گذاشتید,
فقط اینکه سایتی, هست که ریشه کلمه رو دربیاره و مترادف و متضاد رو بگه؟
در مورد همکاری که گفتید ما چکار میتونیم کنیم؟

3 پسندیده

سایت خاص که بتونم معرفی کنم و مستقیم استفاده کنید خیر. من خودم معمولا از همه سایتها استفاده میکنم. چون دیدگاهها مختلف هست در یک سایت مثلا از لحاظ اینکه ریشه مربوط به چه کشوری بوده بررسی میکنه، گاهی مثلا در حیطه معانی مثلا اونهایی که مربوط به مکان جدا، مربوط به زمان هم جدا. من قصدم این هست هر ریشه را تا یه مدت هر روز لغت اضافه کنم. تا معنی ریشه ها بهتر در ذهن تثبیت بشه.

هر مطالعه ای که انجام میدهید اگر لغتی با ریشه ای که در حال بررسی هست مواجه شدید به اشتراک بگذارید. مثلا امروز یا چند روز دیگه لغت با این دو ریشه دید ممنون میشم همراه جمله به اشتراک بگذارید. باور کنید این روش خیلی سریعتر از روشهای دیگه ای که من طی این چند سال امتحان کردم جواب داده.

6 پسندیده

سلام
روش فوق العاده جذابی رو به ما معرفی کردید که‌ نتیجه بخش بودنش رو میشه در قدرت نوشتاریتون مشاهده کرد

حتما من هم‌ مشارکت خواهم کرد :blush:
ممنونم از معلمین بی ادعای تالار، همچون شما :purple_heart:

7 پسندیده

سلام، ممنون از اظهار لطفتون بله واقعا روش تاثیرگذار و مثبتی برای خود من و افزایش دایره لغاتم بوده. امیدوارم برای دوستان هم مفید واقع بشه.

حتما حضور و کمک شما ارزشمند و قابل ستایش هست.

این نهایت لطف و حجم محبت شما باعث شرمندگی من شد. کوچکتر از این هستم که معلم خطاب بشم. ممنونم از شما

5 پسندیده

سلام دوست عزیز و مستعدم
کاری که شروع کردید بسیار ارزشمند و تاثیر گذاره.:pray:
امیدوارم در کنار شما و دوستان دیگر مجددا بتونم زبان بخونم.

6 پسندیده

سلام بانو، ممنون از لطف شما.

شما ثابت کردید که شخص با اراده و مادر مسئولیت پذیری هستید قطعا اگر از زبان اندکی فاصله گرفتید قابل جبران خواهد بود. همیشه شاد و موفق ببینمتون.

6 پسندیده

سلام خانوم نیک نام عزیز
ممنون از به اشتراک گذاری مطالب جالب و ارزشمندتون…
بدون شک شما یکی از مادران نمونه هستید که پرنسس کوچولوتون به وجود شما افتخار خواهد کرد…
براتون آرزوی موفقیت دارم :rose::rose::rose:

4 پسندیده

سلام سارا خانم عزیز،

ممنون از اظهار لطفتون

آرزوی متقابل بنده برای شماست.

3 پسندیده

دوستان لغات جدید ریشه های act , ag به پست اصلی اضافه شدند. سعی بر این هست هر چند روز روی یک الی دو ریشه به ترتیب حروف الفبا کار شود. پیشاپیش سپاس از حسن توجه شما

7 پسندیده

سلام
واقعا حرکت ارزشمندیه
سپاس ⚘🙏

2 پسندیده

بینهایت از حسن تعریف و دلداری شما سپاسگزارم.:pray:

4 پسندیده

سلام خانم نیکنام عزیز وممنون بابت پست ارزشمندتون
اتفاقا من هم خیلی به این موصوع فک میکنم و سعی میکنم با ساده سازی کلمه معنی اون کلمه رو تو ذهنم ماندگار کنم.من هم سعی میکنم اگه به کلمه ای برخورد کردم که این ویژگیها رو داشته باشه به پست اضافه کنم
اگه دوستان دیگه هم زحمت این کار رو بکشن واقعا قدم بزرگی برای یادگیری کلمات جدید برداشته میشه
ممنون که وقت گذاشتید و به امید موفقیتهای روزافزون شما دوست عزیز

3 پسندیده

سلام دوست خوبم، خواهش میکنم.

ممنونم از این لطفی که میکنید. قطعا همه ما هدفمون پیشرفت خودمون و سایرین هست و این همکاری ما رو به هدف نزدیکتر میکنه.

3 پسندیده

سلام آقای امیر حسین، خواهش میکنم. خوشحالم این کار مورد توجه شما قرار گرفت. امیدوارم تا پایان راه مفید واقع شود.

3 پسندیده

سلام، دوستان عزیز لغات ریشه aud, audit, aur مربوط به حس شنوایی به پست اصلی اضافه شده است.

3 پسندیده

سلام خانم نیکنام عزیز.ممنون اززحمات باارزشتون.
سوالی برام پیش اومددررابطه باریشه هایaud.
Audiogram,audiology,audiometric,audiophileو حدودا ده لغت دیگه بااین ریشه هست رونمیتونیم به لیست شمااضافه کنیم؟
ومطلب دیگه ام اینه که شماذهن خیلی خلاقی دارید،بهتون آفرین میگم،واقعالذت میبرم ازینکه می بینم کسایی چون شماازاستعدادخدادادیتون به نحواحسن استفاده میکنید.خوشحالم وخیلی ممنون میتونم ازتون یادبگیرم.قبلا برای تدریس رشته تخصصی خودم به ریشه های لغات مراجعه میکردم وزمان زیادی نیست که برای یادگیری زبان دارم اینکاروانجام میدم. امامن لغاتیکه برام مهم بودن وعلاقه مندبودم روانتخاب میکردم وریشه یابی. اینکه شمابراساس حروف الفباوبطورمنظم باین کاربارزش پرداختید،جای تقدیر وتشکرفراوان داره.پایدارباشید

2 پسندیده

سلام خانم صبا، ممنون از شما. این لغات رو اضافه میکنم. با توجه به اینکه هدف تثبیت ریشه و معانی آنهاست قطعا هر لغت که معنا رو بهتر تداعی کند، مفید خواهد بود.

ممنونم از اظهار لطفتون. این مبحث در ابتدا جذابیت کمی دارد و من دوست دارم که بتونم حداقل با یک نظم مشخص به مرور تاثیر خودش رو در نگرش نسبت به لغات بگذاره.

3 پسندیده