ریشه یابی و لیست کامل ریشه کلمات انگلیسی

معمولا درچنین جاهایی گاها سوبرداشت پیش میاد،ولی مهم برطرف شدن اونهاست که فکرمیکنم به مرورحل میشه.ایشالاهمگی بتونیم قدرت تحملونو بالا ببریم.برعکس شمابنده بعضی وقتا حس میکنم زیادی توضیح میدم وحرفام خسته کننده میشه. فعلا راهی به ذهنم نمیرسه غیرازینکه مثالهاییوببینم واینجامطرحشون کنم.چشم، چیزی بنظرم برسه حتما بهتون اطلاع میدم. بازهم اززحماتتون ممنونم.باآرزوی موفقیت همگی.

2 پسندیده

من تاپیکتونو پیدا نکردم لطفا برام بفرستید برم ببینم

2 پسندیده

توقسمت با انگیزه ها.فکرکنم یه هفته پیش زدم.چجوری بایدبفرستم؟بلدنیستم🤔

1 پسندیده

سلام. دوستان عزیز، لغات با ریشه enni به معنی year سال و پیشوندهای عددی مثل bi :2 ، dec: 10 ، cent:100 ، mill: 1000 به پست اصلی اضافه شد.

6 پسندیده

چقدر دلم واسه این تاپیک تنگ شده :disappointed_relieved:، یه دو الی سه هفته دیگه برمیگردم. از دوستان عزیزی هم که علاقه مند به این تاپیک هستند بابت کمکاریم عذرخواهی میکنم بخصوص دوستان عزیزم @saba و @parand_hami که هر کجا و در هر حالی هستند موفق و سلامت باشند. :rose:

5 پسندیده

اتفاقا چند وقته منم تو فکرش بودم ایشاله دوباره بیاین و از مطالب جدیدتون استفاده کنیم.

2 پسندیده

Hi my dear friend. How have you been?.I’m really sorry for answering you late.As usual I was unable to get online due to my internet disconnection. That has been constantly off and on since some months ago. On the other hand,I’ve had a lot of things,I’ve needed to do.
I know you have been very busy recently too.I’ve always wished you every happiness in your life/education. In my opinion you deserve to achieve your great goals,Because of trying hard.Also you are a shining example of a very good mom.I’ve admired you to take great care for your lovely girl,since I know you in this forum.
Although I’m intersted in this nice topic,I don’t want you to make yourself miserable and I’m sure you will continue to do that,as soon as you will have enough time. Sometimes I’ve thought:If I hadn’t searched for roots of the words,I wouldn’t have understood many things well. Especially when I was reading “sophie’s world”. Whenever I remember you and I have the same idea in common,I’m so happy.
Thanks ever so much for your help,sharing useful information/thoughts and all things.
Nowdays my heart is heavy a little,please have me in your prayers. :heart_eyes::heart_eyes:
Good luck to you

4 پسندیده

Hi, I’m doing really well.

Thanks for your commendation, you’re very kindness.

I hope that come back asap

It would be my honour

I hope the best 4 u. :bouquet:

4 پسندیده

سلام. دوستان عزیز، لغات با ریشه aqu/aqua به معنی water به پست اصلی اضافه شد. در روزهای آتی کلمات بیشتر اضافه خواهد شد.

4 پسندیده

سلام خانم نیکنام
چقد جالب بود این ریشه جدید
ما تو درس بیولوژی مون با ی سری کانال آبی اشنا شدیم که نقل و انتقال آب به داخل سلول رو انجام میدم
اسمشون Aquaporin هست که فارسیش میشه منافذ آبی
فک کنم این ریشه همیشه تو ذهنم ثبت شده باشه :grin::grin:

2 پسندیده

ممنون خانوم نیکنام از وقتی که گذاشتین

2 پسندیده

سلام، خدا رو شکر این ریشه براتون کاربردی بود. دقیقا لغات زیادی هست که در ظاهر سخت هستند ولی با یافتن ریشه میشه معنیش رو درک کرد

خواهش میکنم آتوسا جان، امیدوارم بتونم مستمر این تاپیک رو ادامه بدم

4 پسندیده

سلام. دوستان عزیز، لغات دیگر با ریشه aqu/aqua به معنی water به پست اصلی اضافه شد.

4 پسندیده

سلام، تاکنون 7 ریشه با حرف آغازی A بررسی شده که می توان دید با همین 7 ریشه دامنه وسیعی از لغات رو می توان یاد گرفت. در روزهای آتی حرف B ارائه خواهد شد.

1.act, ag ریشه به معنا عمل و فعالیت هست

2.aud,audit,aur کلمات ساخته شده بر اساس این ریشه ها به حس شنوایی مربوط می شوند

3.am, ami کلمات با این ریشه به معنای دوست داشتن، دوستی و مهربانی هست

4.anim کلمات با این ریشه به معانی زندگی و روحیه، نیت معمولا نیت بد و کینه، اراده و خواسته هست

5.aster , astro کلمات با این ریشه به معانی بخت و ستاره هست

6.ann, annu, enni کلمات با این ریشه به معانی سال هست

7.aqu/aquaکلمات با این ریشه به معانی آب هست

9 پسندیده

ممنون از توجه تون به این تاپیک,
علاقه ادم به یادگیری و توجه به ریشه ها بیشتر میشه,
باز هم تشکر

2 پسندیده

سلام ریشه با حرف آغازی b، شامل benevolent : نیکخواه، خیرخواه و benign : مهربان ، ملایم با ریشه bene به معنی good , well به پست اصلی اضافه شد.

4 پسندیده

سلام و خدا قوت
باز هم ممنون
خانوم نیکنام ریشه های حرف a تموم شدن؟

2 پسندیده

سلام و بسی سپاس

قطعا خیر ولی من بیشتر کاربردی ترینهاش رو آوردم. میتونید از منابعی که خانم صبای عزیز @saba معرفی کردند در پستهای اول ریشه های بیشتر رو ببینید.

4 پسندیده

ممنونم, چشم.

3 پسندیده

سلام، دوستان لغات با ریشه جدید bio به معنی زندگی و آنچه مربوط به حیات و زندگی هست، لغات شامل biology به معنی زیست شناسی که می توان به این صورت تفکیک کرد bio : حیات, logy: مطالعه، که با هم میشه مطالعه در مورد حیات، زیست شناسی. لغت دیگر antibiotic ، به معنی پادزهر، آنچه مانع از بین رفتن حیات می شود. ایت دو لغت به پست اصلی اضافه شد.

شاید سوال پیش بیاد که کاربرد دونستن ریشه ها چیست. باید عرض کنم زمانی خودم از ریشه ها فراری بودم و تمایلی به یادگیریشون نداشتم اما با توجه بیشتر به این مورد به طور مثال امروز به لغت propel برخورد کردم در لحظه اول معنیش رو فراموش کرده بودم با دقت در لغت, دیدم لغت از ریشه pel به معنی کشیدن ساخته شده، pro هم پیشوند به معنی پیش، جلو، رو به جلو هست، در نتیجه propel کشیده شدن رو به جلو رو بیان می کنه که در نهایت معنی مناسب آن سوق داده شدن هست.

7 پسندیده