مدارس باعث مرگ خلاقیت می‌ شوند

متاسفانه این سیستم غلط باعث مرگ خلاقیت کل کشور میشه و چه بسیار خانواده هایی که بر اساس همین شیوه قصد راهنمایی کردن بچه هاشون رو دارن و طرز فکر غلطی در مورد رشته های دیگه دارن کلا. ولی به هرحال هرکی خودش میتونه مسیرشو تغییر بده.من علارغم اینکه اطرافیانم اصرار می کردند که در دانشگاه یکی از رشته های مهندسی رو بخونم (به خاطر اینکه به قول خودشون من باهوشمو و حیفه و اینا) ولی من انتخابم رو کردم و الان دارم زبان و ادبیات انگلیسی میخونم.

7 پسندیده

چقدر داغ دلم تازه شد با خوندن این تاپیک :expressionless:
یادم نمیره که با چه شوقی توی انتخاب رشته کنکور فقط و فقط یک رشته انتخاب کردم . چند نفر میشناسید که فقط یک رشته انتخاب کرده باشن ؟!!
اما الان. الان هر روز بیشتر از دیروز به قلبم فشار میاد. نه به خاطر انتخاب این رشته. بخاطر شرایط موجود که شده مرگ استعدادها، مرگ فکرهای خلاق، مرگ امید !
ساختار آموزشی افتضااااااحی داریم. بعییییییید میدونم تغییر محسوسی داشته باشه در آینده

2 پسندیده

تا چندسال دیگه این رشته از پزشکی هم درآمدش بیشتر میشه :sweat_smile:
تب رفتن و گرفتن مدرک آیلتس خیلیییییی ها رو داره میکیره

4 پسندیده

دقیقا همینطوره.من الان که در دوره دبیرستانم اوج فاجعه رو میفهمم.اینجا تو مدرسه معلم ها تنها چیزی که درباره اش صحبت میکنن کنکوره!یعنی فقط میخوان کلاس کنکور بزارن که پول بگیرن.من با این وضعیت اصلا به این فکر افتادم که مگه همه باید برن مدرسه؟؟؟این مملکت به کشاورز یا تعمیرکار نیاز نداره؟همه باید برن دکتر و مهندس بشن؟؟؟؟؟؟این یک فرهنگ غلطیه که جا افتاده همه باید برن دانشگاه و همه هم باید دکتر بشن.من رفتم نظر یک کارشناس رو دیدم که میگفت خیلی از دانشجوها اصلا نیازی ندارند که بیشتر از کارشناسی بخونند برای شغلی که میخوان انتخاب کنند در حالی که الان تعداد دکتر ها داره از دیپلمه ها بیشتر میشه و من به شخصه با چند تا ازشون صحبت کردم واقعا چیزی بارشون نیست.من الان تو کلاسم دارم میشنوم انقدر از وضعیت کار نا امید شدند که بچه ها از الان به فکر قاچاق کردنند و این یعنی فاجعه!!!انقدر بی بند و بار شدن که واقعا نمیتونم درباره اش بهتون توضیح بدم.این بود آموزش و پرورش اسلامی؟؟؟؟ما وضعمون از مدارس اروپا و آمریکا خیلی بدتره اونوقت دلمون خوشه آموزش و پرورش اسلامی داریم.

3 پسندیده

سلام
من الان این مطلبتون رو دیدم
کشتارگاه های خلاقیت هم که همشون دوشنبه باز میشن :expressionless::expressionless:

منم الان دبیرستانی ام و رشتم تجربیه ولی واقعا بخاطر پولش انتخابش نکردم ، بلکه بخاطر علاقم .
البته من خیلیارو میشناسم که همونطور که گفتید فقط به خاطر پولش میرن این سمت ، که بعید میدونم بتونن موفق باشن وقتی انگیزشون فقط پوله .
ادم کم میاره وقتی علاقه نداشته باشه .

این موردو خود دانش آموزا باید به فکرش باشن ، یعنی باید برن باشگاه یا تو خونه ورزش کنن .
چون همین هفته ای یبار هم به شدت فرمالیتس تو مدرسه ها مخصووووصا واسه دخترا .

الان اونایی که معدلشون بالاس هر رشته ای میتونن برن

2 پسندیده

چرا راه دور میرید، ۱۰ سال دیگه کجا بود، همین الان اینجوری هستن دکترا
پزشکا الان اغلب طبابت نمیکنن بیزینس میکنن

5 پسندیده

آقای ناصری @hnaseri
سیستم دانشگاه، کمتر از مدرسه، مشکل نداره. بنظرم حتی خیلی بدتر مشکل داره. من خودم یکی از قربانیان این سیستم بی رحم آموزشی هستم!

1 پسندیده

در مورد مشکل در سیستم اموزشی شکی نیست
منم با شما موافقم

ولی لطفا هیچوقت از اینجور کلمات بر علیه خودمون و یا کسی دیگه استفاده نکنیم

حتی اگه همچین چیزی هم باشه ازش استفاده نکنیم

چون شکی نیست تاثیرات منفیش بیشتر میاد سمتمون…

:rose::rose::rose::rose:

منو ببخشید فقط جهت یاداوری به خودم گفتم :rose::rose::rose:
:boom::heavy_plus_sign:

3 پسندیده

سلام یه نکته ی جالب که وجود داره اینه که بیشتر افراد تاثیر گذار در جهان به مدرسه اهمیت نمیدادن مثل انیشتین ، ادیسون ، استیون هاوکینگ، استیو جابز ، بیل گیتس ، جف بزوف ، آیزاک نیوتون و… من فکر میکنم چیزی که باعث شد ما الان نظریه ی نسبیت ، اٻل ، مایکروسافت، الکتریسیته، جاذبه ، تابش … رو داشته باشیم اینه که اونا مهم ترین چیزی که از مدرسه فهمیدن اینه که مهمترین چیز هارو تو مدرسه یاد نمیدنه من امسال به این نتیجه رسیدم و تصمیم گرفتم که به اهدافم بیشتر از درس و مدرسه اهمیت بدم…

خیلی ممنون از تایٻینگ خوبتون آقای ناصری:ok_hand::ok_hand:
@hnaseri#

4 پسندیده