Let's talk healthy at 100

سلام دوستای خوبم,
منم گفتم لتس تاک سال 96 رو بزارم و برم مسافرت با خیال راحت,
البته اونجوری دلم میخواست نشد, اما میخواستم انجامش بدم.
ممنونم که گوش میدید

9 پسندیده

سلام
باااریک عالیه :heart_eyes::heart_eyes::clap::clap:
خیلی وقته صداتونو نشنیده بودیم :heart_eyes:
از بسسسسس که وویس نمیدین :expressionless::neutral_face:
عین من باشین
که تالارو پر وویس کردم :sunglasses::sunglasses:

باااااریک :rose::heart::rose:
مسافرتم
خوش بگذره :heart:

3 پسندیده

سلام اتوسا جان
خیلی خوب که بالاخره وویست رو ارایه دادی
خیلی عالی
امیدوارم که تعطیلات خوش بگذره عزیزم
فقط زنجیره رو نشکونی :wink::wink::nerd_face::nerd_face:

2 پسندیده

مژده جون تو چرا دیگه وویس نمیدی ؟؟

2 پسندیده

کی؟
من؟
کجا؟
چیشده؟؟؟

2 پسندیده

مرسی که گوش کردی,
منکه اصلا صداتو نشنیدم, بیا و صدا بزار. :grin::wink:

2 پسندیده

ممنون که گوش کردی عزیزم,
زنجیرم رو که با تمام توانم ازش مراقبت میکنم.
متشکرم

2 پسندیده

فدات😍
ن دیگ اغراق نکن :neutral_face::neutral_face:
دیگه اینقدر تنبل نیستم :sweat_smile::sweat_smile:
اوایل خ اکتیو بودم
بعد نم چی شد ک نشد
الانم که سرما خوردم :joy::joy::joy:
ولی چشم میفرستم :rose:

3 پسندیده

پس ویس گذاشتی!!! اخه من ندیدم, زمانیکه اومدم تالار احتمالا نمیشناختم شرایط اینجا رو, ندیدم ویست رو. :grin::stuck_out_tongue_winking_eye:

3 پسندیده

عاااوره خییییلی :sunglasses:
میزارم ایشالاه :heart_eyes::rose:

2 پسندیده

4 پسندیده

آخرین باری که مژده خانوم وویس گذاشته بود

فرزاد ریش پروفسوری میزاشت تو تالار

من 12 سالم بود

ترامپ هنوز رئیس جمهور آمریکا نشده بود

5 پسندیده

نه نه اشتباه نکنین

آخرین باری که من وویس گذاشته بودم

آقا فرزاد هنوز ریش نداشتن

شما هم هنوز به دنیا نیومده بودین

ترامپ هم تازه دانشگاه قبول شده بود

اچچچتباه میزنی داداچ :smirk::smirk:
احتمالا خط رو خط شده با خونه ““مادربزرگتون”” :smirk:

4 پسندیده

سلام دوست خوبم. خیلی خوبه که باوجود آمادگی برای مسافرت ودغدغه های دیگه اش سعی کردید ویستونم بخوبی اجراش کنید.آفرین. چندسالیه توکشورخودمون هم خیلی درباره این موضوع (ارتباط سرطان باگوشت زیادوغذاهای حیوانی)، صحبت میشه وکلا درباره چی بخوریم وچی نخوریم،وارتباطش باطول عمرو…امامن یکمی متفاوت ترفکرمیکنم اینم بخاطرادماییکه دوروبرم میبینم .اخیرا دونفرازاقوام نزدیک مادریم فوت کردندکه هردوشون حدودا۹۵ساله بودند.چایی وگوشتم جزو خوردنیهای همیشگیشون بود.وحتی یه نفرشون ماه رمضان سال قبل تمام روزه هاشوبدون هیچ مشکلی گرفت. اماتعداد زیادی افرادجوون وبچه میشناسم دوروبرم وبخاطرکارم که باافرادزیادی درارتباطم،خیلی ملاحظه خوراکشونودارن امامتاسفانه درگیرسرطان هستند. بنظرمیرسه فاکتورهای زیادی تواین موضوع دخیلن (سرطان)،اما نمیدونم چرافقط روبعضی مواردخاص مانورداده میشه.ایشالاکه واسه همه دوستان خوب زبانشناس وهمه ی انسانهاسلامتی وعاقبت بخیری باشه.

5 پسندیده

ممنونم که گوش دادید, حرفای خیلی خوبی زدید, همین انرژی و اشتیاق شما باعث شد بچه ها لتس تاک بیشتری بزارن,
من قبلا خیلی پرفکشنیزم بودم الان بهتر شدم, وگرنه ویسم رو نمیزاشتم.
امیدوارم سالهای سال با سلامتی و موفقیت در زبانهای مختلف زندگی کنید.
درطی مسافرتم بخودم قول دادم ورزش و زبانم کنار من هستن, هر سال لحظه تحویل سال کتاب زبانمو محکم میگیرم دستم,
امیدوارم بشما هم خوش بگذره.
من هم با وجود دوستانی مثل شما ادامه میدم و باز هم ویس میزارم.
ممنونم که در کنار همه ما هستید و تشویقمون میکنید

3 پسندیده

ممنونم که ویس منو گوش کردید,
میدونی خیلی مساعل باعث سرطان و یا سلامتیه ما میشه,
اینجوری که من فهمیدم همه چیز نسبیه.
یه مطلبی خوندم که یه اقایی بعد صد سال عمر از یه کمپانیه تولید سیگار شکایت کرده بود که شما که گفتین سیگار کشنده س پس چرا منو نکشته! :grin:
خلاصه که میخوام بگم خوردن یا نخوردن گوشت باعث سرطان یا سلامتی نیست.
و بقول شما فاکتورهای زیادی دخیل هستن.

3 پسندیده

من فکر میکنم سرطان دلایل بسیاری داره.

البته گوشت های امروز چون آمپول و… زیاد زده میشن یکی از عاملینی میشن که این گوشت هارو نمیشه با گذشته مقایسه کرد.

من یادمه بابام میگفت 50 سال پیش که یخچال نبود تو محلشو گاو سر می بریدن بعد میاوردن پخش میکردن. اینا میزاشتن تو چاه که فاسد نشه. نه گوشت منجمد و آمپولی ای مفهوم داشت نه هیچی
مرغ و خروس هم که خودشون پرورش میدادن
گاهی وقتا تو رشت مرغ محلی میخریم و باید بگم که وقتی محلی می خوریم متوجه میشیم بین ماشینی و محلی زمین تا آسمون فرق وجود داره. استخون و گوشتشون سفت تر از ماشینی هاست.

به هر حال سرطان رو میشه به عوامل زیادی بستگی داد ولی فک کنم زندگی مدرن امروزی هم یکی از دلایل اصلی باشه.

4 پسندیده

سلام. آقا کامبیز
بله باشماموافقم،نه تنهاگوشت ومرغ رونمیشه باگذشته مقایسه کرد،بنظرم اکثرخوراکیهای دیگه هم وضعیتشون همینجوره. همینطور که شماوهمه ی دوستان میدونند،چون بیشترشون باکودهای شیمیایی بی کیفیت پرورش داده میشن.صدالبته سرطان دلایل زیادی داره،ولی بنظرمیرسه (شایدعمدا)،یجاهایی رومواردخاص زیادی زوم میکنن.چندسالیه صحبت نخوردن چایی زیادمطرح میشه،واینکه چایی ۴۰سال ازعمرانسان کم میکنه و۲۰۰ساله ایرانیها چای میخورن قبلاچیزای گیاهی دیگه میخوردن. حالا ایناکساییکه متخصصن تواین زمینه هاوآماردستشونه بهترمیتونن پاسخگوباشن،که مثلاقبل اون ۲۰۰سال عمرایرانیها بالای ۱۵۰سال بوده که الان توهمه جای کشورمون سالمندانی بالای ۱۰۰سال داریم وچایی هم جزو خوراکیهای همیشگی شون هست.یعنی اگه چای نمیخوردن ۱۴۰سال عمرمیکردن. من فکرمیکنم این روزاهامطرح کردن چنین مسایلی هم یجور دم ودستگاه کاسبی و متاسفانه بازی کردن باسلامت مردم شده…

3 پسندیده