چالش wsd با موضوع «خوشبختی را از دید خود تعریف کنید»

Thank you honey :heart_eyes:
Me too
&
I wish you good health :rose:

2 پسندیده

Hi, all my dear friends.
I turne up again after a lapse of two or three weeks.
Now, at the end of holidays, I 'm surprised as time flies too fast :disappointed_relieved: .
Any way I would like to start my activity in new year by this challeng, one of my favorit challenge, with interesting topic, ‘Happiness’. So, let’s start.

Generally we can say happiness for everyone is satisfied their needs. For example, Happiness can be earning money, making someone laugh, being with family and friends or being healthy.
As we can see happiness comes from happy. So, when we fell happy, pride or delight and all over having positive emotion, eventhough for short time we can say “I am happiness”. In my opinion happiness is something like children’s smile. We see that they are always happy. As soon as we talk about children; we imagine a seren face with beautiful smile, despite the fact that sometimes they are in agony and struggle with hard disease like cancer. I believe in this sentense that for being happiness; it doesn’t need to be lake of problem, because in our life we always tackle the problem, but it is important to be patient and trust in God.
Sometimes, It happened to me that someone for no reason hurt me so much that I felt loneliness, but all of a sudden something in my heart said “it doesn’t matter you have God to support you”. In this moment or other difficult situations I can say surely “I’m happiness”.
I hope for all of you happiness throughout the coming days.

I’m sorry, I can’t review my text. So, I guess that it has mistake, my purpose is just attending in this challenge.
Thanks for your attention.

14 پسندیده

A few days ago, l read the short story from zbanshenas app that its name was formula for happiness. I saw the value sentence by Albert Einstein. He wrote " A calm and humble life will bring more happiness than the pursuit of success and the constant restlessness that comes with it".
This quotation make’s me to think about that what is really happiness? You know probably every person have different answer to this question but I believe that if you proper use of time without regret it, if you always live in the present moment and enjoy it and being content with small things that you have it, you are happiness in your life for ever.

13 پسندیده

سلام به دوستان گرامی.
امیدوارم باز فعالیت مجدد دوستان رو ببینیم
آقای @Nobleman مدتیه از شما هم بی خبریم. خوشحال میشیم باز از محضرتون و نکاتی که می فرمودید بهره مند شیم.

4 پسندیده

سلام نسيم خانم
از شما و ساير دوستان زبانشناسي به خاطر لطفي كه به من داريد بسيار سپاسگزارم. سعي مي كنم در روزهاي آتي حتماً حضورم فعال باشه.

3 پسندیده

سلام ان شا الله. باعث افتخاره.:rose::rose:
راستش کم کم داشتم نا امید میشدم چون 4روزم از پیام اخرم گذشت گذر کسی اینجا نیفتاد. :grin:
امیدوارم هر جا هستین موفق باشین

2 پسندیده

سلام خوبی ؟
یه کم جملاتی که استفاده کردی گنگ است مثلا
We are happy without thinking about our regrets; because regret is just for negative people; so negative people are always sad & plaintiff.
ما خوشحالیم بدون فکر کردن به پشیمانی مان، چون پشیمانی برای افراد منفی است بنابراین افراد منفی همیشه غمگین و شاکی هستند
منظورتو چی بوده از این جمله
موضوع بعدی بقیه جملاتتون فعل و فاعل درستی ندارن
البته ببخشید که اینها رو گفتم چون خودتون گفتید که بگین گفتم

1 پسندیده

سلام آقای @irajsaidy من هم ممنون میشم اگر اصلاحی روی متنهام انجام بشه چرا که هدف چالش یادگیری هست هر چند با توقف همراه شده، گاها موقع نوشتن اشتباهی رو چه از لحاظ گرامر ، چه از لحاظ کاربرد لغت مناسب خودم در ابتدا متوجه نمیشم و شاید از دیدگاه خودم درست هست دوست دارم مشخص بشه و این اشتباهات و هایلایت کردن اون باعث میشه دیگه اشتباه رو دیگه تکرار نکنم. باز هم ممنون

1 پسندیده

سلام
ممنونم که وقت گذاشتید و خوندید

ترجمه ای که شما نوشتید یکم گنگ هستش
درحالیکه من همچین منظوری داشتم :

ما بدون فکر کردن درباره حسرت هایمان خوشحال هستیم؛ زیرا پشیمانی فقط برای افراد منفی است؛
بنابراین افراد منفی همیشه غمگین و شاکی هستند.

ممنونم اما اگه تصحیح میکردید و جملات صحیح رو جایگزین جملاتم میکردید
خیلی بهتر بود

نه اختیار دارید
اتفاقا ممنونم که وقت گذاشتین وخوندید

بله درسته خودم گفتم
چون میخواستم ریز اشتباهاتم رو بدونم
اما نه اینکه کلا ریجکت بشم

1 پسندیده

سلام مژده جون، من هم عقیده ای که در این چالش دارم همین مساله هست این که اول بتونم افکارمون رو انتقال بدهیم، بعد اصلاح ساختار و گرامر انجام بشه. اشکالات گرامری با استمرار چالش به نقطه ای میتونه برسه که هر اشکال گرامری رو خودمون میتونیم اصلاح کنیم. یعنی ممکنه در مرحله اول یک اشتباه بشه دیگه این سایر دوستان نیستند که اونها رو متوجه بشوند خودمون میتونیم اصلاح کنیم. شما هم در انتقال افکارتون تا الان موفق عمل کردید. نگران نکات گرامری نباشید هر چند خودم دوست دارم اشتباهات متنهام رو متوجه بشم.

3 پسندیده

سلام فدات
آره دقیقااا منم همینو میخوام

من هییییچ ادعایی ندارم که متنم درسته
اصلاااا اینجوری نیس چون
اتفاقا میدونم پر از اشتباهه
و اتفاقا فرستادم که دوستان راهنماییم کنن و اشتباهاتم رو بگن
اما دلم میخواد به اشتباهام ““اشاره بشه””"
تا بتونم خودمم تو دفترم اصلاحشون کنم
حالا میخواد ۱ اشتباه باشه میخواد ۱۰۰۰تا :sweat_smile:
اما این که کلی بگن اشتباهه
مجبورم برگه ی دفترم که متنم رو روش نوشتم جداکنم بندازم دور :neutral_face:

3 پسندیده

سلام دوست خوش قلب پراحساس .الهی که خداحفظ کنه شماروبااون روح لطیف وقلب مهربون.
چرابرگه روبکنید وبندازید دور؟بنظرم همینکه شماجسارت وشهامت ابراز عقایدونظراتتونودارید،خیلی خیلی باارزشه،حالاگیرم به روال کاملا عادی و طبیعی چندتااشتباهم تومتنتون داشته باشید.وقتی کلاس زبان میرفتم غیرازدوره آخر که استادمون خیلی شریف وبزرگواروباسوادبودندونهایت تلاششونومیکردند که منصفانه درباره هرمهارتی خصوصارایتینگ بچه هاقضاوت کنند،خودم و اکثر همکلاسیهام ازنحوه برخوردوقضاوت اساتید ونمره و…نسبت به رایتینگ کاملا گیج بودیم. نمیخوام اینجادرباره اون مسائل صحبت کنم،امایبارکه خیلی دلخورشده بودم بادوستی آشنا (مدرس زبان)،مطرح کردم،بهم گفت اگه قصدداری زبانوادامه بدی درباره رایتینگ، همیشه اینوبه ذهنت بسپارکه قضاوت درینباره کاملا سلیقه ایه،واساتیدبه هردلیلی (شایدم بدون دلیل)،ممکنه بایه رایتینگی ارتباط برقراربکنن یانه. حالاگرچه بحث بکاربردن درست قواعدگرامری موضوع دیگه ایه.پس بنظرشمابهترنیست ماسعی کنیم هرچی بلدیم ویادگرفتیم بنویسیمشون وبه کارمون ادامه بدیم.؟
بنده بااحترام به نظرات و سلیقه های متفاوت دوستان خوب زبانشناس فقط نظرمومطرح کردم.
مایه اصطلاحی توشهرمون درباره آدمای نازک قلب مثل شماداریم که:فلانی قلبش (ازشدت محبت وحساسیت)،اندازه یه گنجشکه. این البته یه برداشت کاملا مثبت هست . برای شمادوست خوش قلب وخوش ذوقم آرزوی سلامتی وموفقیت همیشگی دارم.:heart_eyes::heart_eyes:

2 پسندیده

سلام مژده خانوم عزیز
از اینکه دوستان عزیز ، متن و یا صوت ، در این تالار میزارن ، خیلی خوبه و باعث میشه زبان همه پیشرفت کنه. با خواندن متن ها و گوش دادن به صدای دوستان پیشرفت های زیادی می کنید و با اشاره به ایرادات و اشکالات دیگران ، البته بدون اینکه به طرف مقابل بگی ( مگه اینکه طرف خودش ازتون بخواد ) می تونید خیلی پیشرفت کنید. اما در مورد شما ، باید بگم جسارتی که به خرج میدید و متن و یا صوت با ویس میزارید ، ستودنی است. خدا شاهده قصدم از متن که براتون گذاشتم ریجکت کردن و یا تخریب شما نبود. از صمیم قلب شما و همه دوستان رو دوست دارم و هدفم فقط پیشرفت همگی است.
به هرحال در مورد متنتون منظورم خط های آخر بود که فعل و فاعل و زمان خاصی نداره ،این نوع نوشتن از نظر انگلیسی زبانها و نیتیو ها ، یه کم ایراد داره. شما آنچه که مد نظرتو بوده رو به زبان فارسی نوشته اید بعد اونها رو به زبان فارسی برگردان کرده اید.بهتره به جای اینکار بهتره جمله ها رو با زبان انگلیسی حفظ کنید .نمی دونم منظورم رو تونستم به شما منتقل کنم یا نه ؟ به هر حال می تونید به متنی که خودم در این زمینه نوشتم رو هم ببینید .

2 پسندیده

سلام صبا جاااان ممنونم لطف داری خیلی زیاد
خودتون خوب هستید که همه رو خوب میبینید :heart_eyes:
ممنونم فدات :rose:

کاملا درسته
زاویه دید ها و نظرا فرق میکنه :sweat_smile:
درسته مهم تلاش کردنه
ممنون بابت توضیحای عالی ت :heart_eyes::rose:

سلام
نهههه خواهش میکنم نگید اینجوری :neutral_face:
بله متوجه هستم

شما و باقی دوستان اساتید خوب تالار زبانشناس هستید که امثال من واقعا سعی داریم
از دانسته هاتون بهره ببریم
اما
من منظورم این بود که اگه تصحیح رایتینگ جزیی باشه خیییییلی بهتره تا کلی :see_no_evil:
لااقل واسه من که توی دفترم زیر غلطام خط میکشمو تصحیحشون میکنم که تکرارشون نکنم :sweat_smile:

به هر حال لطف کردید
و لطف میکنید که راهنمایی هاتون رو ادامه بدید
ممنونم :rose:

1 پسندیده