معیار خواندن و وقت گذاشتن روی یک دوره

با سلام
من فکر می‌کنم یک بار این سوال رو پرسیده بودم ولی الان یه جور دیگه می‌پرسم.
چه ملاکی رو قرار بدیم که از دوره های مثل “به زبان انگلیسی گوش دهیم” یا “انشا های شاگردان اما” رد شیم و برین سراغ سطح بالا ترش؟
مثلا من می‌بینم که شاگردان اما رو باید حذفش کنم، دروس پایه انگلیسی بدون تلاش عالیه اما تقریبا ۸۵ درصد به بالا شو می‌دونم و فقط، کمتر از ۱۵ درصدشو نمی‌دونم (که به نظرم حیفه روش وقت بذارم). در عوض حدود ۷۰٪ کلمات “به انگلیسی گوش دهیم” رو بلدم در حالیکه این دوره، سرعت خوانش افتضاحی داره و خیلی بیخودی زیاده (مثل ورک بوک کتاب درسی زبان نهم!) این در حالیه که من “به لحاظ کلمه” هنوز به سطح انگلیسی قدرت نرسیدم و داستان های بچگانه، داستان های بلند کودکانه و داستان های واقعی رو تموم کردم.
چی کار باید بکنم؟
آیا به معیاری به جز “کلماتی که میدانم” باید توجه کنم؟
لازم به ذکره که من هم “به انگلیسی گوش دهیم” و هم “انگلیسی قدرت” رو می فهمم (با وجود سرعت به نسبت زیاد قدرت) ولی فقط مشکل اینه که کلماتی که نمی دونم از حد استاندارد یه خورده (توی انگلیسی قدرت) بیشتره (یعنی مثلا درصد لغاتی که می‌دونم برای هر کدام از بخش های درس اول قدرت حدود ۸۰ درصده).
با توجه به تعریف زیادی که از قدرت میشه، برم قدرت، یا نه؟ نَرَم ضرر کنم بعدش دوباره برگردم از اول یه چیز دیگه رو بخونم؟

1 پسندیده

این که درصد مناسبیه. معمولا ۹۰ درصد رو پیشنهاد میکنیم.

3 پسندیده

سلام
به نظرم شما قدرت رو شروع کن و هر کاری هم که مجری دروس ازت میخواد انجام بده

چون مطمئنم ازین سردر گمی خارجت میکنه.

2 پسندیده

یعنی روی دوره ای که تقریبا ۸۵ الی ۹۰ درصدشو می‌دونم وقت بگذارم؟
پس این شکلی باشه میرم دروس پایه انگلیسی بدون تلاش رو می‌خونم.

4 پسندیده

مجری دروس دیگه کیه؟؟

1 پسندیده

A. J. Hoge

1 پسندیده

آهان… بله
سپاسگزارم

1 پسندیده

ولی انصافاً انگلیسی قدرت رو که گوش کردم اولین درسشو، (اگه اشتباه نکنم همین آقای هوگ می‌خونه دیگه) به قول آقا کامبیز خیلی با کیفیت و با شور و هیجان خاصی حرف می‌زنه.
خیلی علاقه داشتم شروع کنم اما ایشالا میمونه واسه نوروز ۹۸.

1 پسندیده