سلام دوستان برای طبقه متوسط هم یه چالش بذارید تا ما هم امیدوار بشیم به ادامه دادن

ادامه دادن بحث از چالش بزرگ کتاب خوانی ، فروردین ۹۷(Animal Farm از جرج اورول) :books::

5 پسندیده

سلام
درسته دوستان سطحشون پیشرفتس
اما امثال من که سطحشون متوسط هست هم تو همین چالش شرکت میکنن
اینکه سطحمون متوسطه دلیل نمیشه ک تو چالش شرکت نکنیم

خوندن داستانای متوسط و لذت بردن ازشون سرجای خودش

اما بنظرم نیازه یکم پامونو از گلیم مون فراتر بزاریم و از محدوده ی راحتی فاصله بگیریم
حداااقل
واسه دشت لغات بیشتر
واسه جرات پیدا کردن و رفتن سمت کتابای متن اصلی
واسه اشنا شدن با طرز صحبت های پیشرفته تر

من سطحم متوسطه و به این دلایل ک گفتم تو چالش شرکت میکنم
درسته یکم واسم سنگین هست اما واسش تلاش میکنم
جای اینکه یه چپترو بخونم برم چپتر بعد
هر چپترو دوبار میخونم که قشنگ متوجه شم جریانش چیه بعد میرم چپتر بعدی

و البته در کنارش داستانای سطح متوسط هم میخونم که لذت کتابخوانی واسم حفظ شه

البته این نظر و روش من بود
شما مختارید پی هرروشی رو بگیرید

موفق باشید

13 پسندیده

بنظرم این سطح بندی در مهارتی مانند خواندن خیلی دست و پاگیر نیست. تنها سختی که ما با سطح پایین‌تر باهاش روبه رو هستیم کندتر پیش رفتن خواهد بود. امیدوارم بتونم این کتاب اخیر رو با دوستان تموم کنم

3 پسندیده

سلام

همونطور که @m-m96 خانوم گفتن، بهتره که پا رو یک قدم فراتر بگذاریم و به سمت کتاب هایی که خود انگلیسی زبان ها میخونن بریم

اما اگه سطحتون واقعا به اون سطح موردنظرتون که بتونید کتاب هایی ساده ی نیتیو ها رو بخونید، نرسیده.

میتونید از کتاب های درجه بندی شده (Graded) استفاده کنید.
که البته سطح بندی شده ی مزرعه حیوانات رو پیدا نکردم که لینکشو براتون بذارم

4 پسندیده

سلام وممنون از توجهتون من لغات رو کم و زیاد متوجه میشم ولی با جمله بندی مشکل دارم

1 پسندیده

چطور میشه پیداش کرد من سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد

2 پسندیده

می تونید عنوان (کتاب های سطح بندی شده) رو گوگل کنید.

کتاب مزرعه حیوانات سطح بندی (ساده سازی برای زبان آموزان) نشده ش موجود نیست ، فقط نسخه اصلیش موجوده

2 پسندیده

اگه لغات را کم و بیش متوجه می شوید درک معنای جملات با خواندن زیاد برطرف می شه یعنی شما شروع کنید به خوندن و سعی کنید با توجه به معنای لغات معنای جملات را متوجه بشوید و اگر جملاتی را هم متوجه نشوید تا جایی که به روند کلی اسیبی نرسونه خیلی مهم نیست و اصلا مهم نیست که معنای چندین جمله را متوجه نشوید بعد از خوندن چند تا کتاب به مرور این مشکل برطرف می شه.
موفق باشید

2 پسندیده

ای آقاااااا . من مبتدیم دیگه از بس چالشهارو بالا و پایین کردم برای رده مبتدی _ از دست رفتم . ولی هنوز چیزی ک میخوام نیافتم :pleading_face::crazy_face: ب گمونم باید ادامه بدم تا ب متوسط برسم . علی الظاهر ک اینجوریه .